Maijs kā jau maijs - vienu dienu skrienam vasarīgi, nākamajā dienā meklējam dziļi iepakoto ziemas mēteli, lai vismaz nedaudz sasildītos. Taču Dizaina sarunas sasilda vienmēr, jo tur cieši plecu pie pleca aizrautīgi pavadam laiku kopā!
Šīs sezonas noslēguma vakara viesi ir Latvijā un ārpus tās ļoti labi pazīstami dizaineri - Ingūna Elere un Miķelis Baštiks.
Ingūna Elere ir H2E līdzdibinātaja un vadošā dizainere. Dizaina stratēģijas, koncepcijas, telpu, ekspozīciju, grafikas dizains ir Ingūnas darba ikdiena. Ingūna ir profesore Latvijas Mākslas akadēmijas Dizaina nodaļā.
"Elere vada darbus, bet ļoti daudz dara arī pati, un viņas veikums ir neatsverams – ar svaigo, negaidīti atjautīgo izdomu un smalko, pat īpaši estetizēto dzīves izjūtu, kas tā vai citādāk īstenojas ikvienā viņas pašas un visa biroja darbā. Lai ko māksliniece veidotu, lai kādus vecus vai pavisam jaunus materiālus un tehnoloģijas izmantotu, mērķis nav tikai konkrētā radāmā lieta vai interjers, bet aizvien kas augstāks, un tas ir mākslas tēls. Kad tas piedzimst, viss atdzīvojas, kļūst tēlaini un saturiski ietilpīgs, piesaista, ierosina skatītāju, atraisa viņa iztēli. "Dizains ir instruments, kas ļauj sasniegt labāku rezultātu, tas ir rīks jebkurai industrijai un nozarei,” atzīst Elere. Un vēl: "Laimes izjūta rodas tad, ja viss ir līdzsvarā.” Lietderība un elegance – tāds varētu būt viņas mākslas visīsākais raksturojums.
Pēdējā laikā lielākie izaicinājumi bijuši un arī lielākie sasniegumi gūti vērienīgu muzeju ekspozīciju veidošanā – Rīgas Motormuzejs, Raiņa un Aspazijas māja Rīgā, Raiņa un Aspazijas vasarnīca Jūrmalā, Raiņa muzejs Tadenava (visi 2016), Latvijas muzeju kopizstāde Latvijas gadsimts (2018), Alūksnes bānīša stacija (2018), Sarkanā terora muzejs Tallinā, Nīcas Dižās muižas klēts (2020) u. c. Jaunākais vērienīgais un sevišķi atbildīgais uzdevums – pārbūvētā Okupācijas muzeja jaunā ekspozīcija Rīgā. "Tas būs balanss starp pierādījumiem, faktiem, stāstiem un emocijām,” stāsta I. Elere."
Citāts no mākslas maģistres Rūtas Muižnieces sagatavotās biogrāfijas par Ingūnu.
Miķelis ir grafikas dizainers, dizaina studijas "Asketic" līdzdibinātājs. Strādājot dizaina nozarē pēdējos 15 gadus, Miķelis uzkrājis vērā ņemamu pieredzi, īstenojot gan apjomīgus projektus, gan veidojot projektus paša priekam – piemēram, Zemes Ābeci bērniem.
Ikdienā strādā ar augošiem un ambicioziem uzņēmumiem, lai veidotu elegantu, skaidru un konsekventu zīmola vizuālo valodu. Papildus veido "Asketic podcast»" par dizainu, biznesu un zīmolvedību Latvijā un Baltijā.
Vietu skaits ir ierobežots, tāpēc neaizmirstiet savu dalību pieteikt laicīgi!
Pieteikšanās saite: https://ej.uz/DizainsSarunasVinsVol9
Kā allaž, mums būs arī speciālais viesis!
Gaidīsim Jūs pasākumā, lai kopā baudītu šo radošuma pilno vakaru un uzsāktu interesantu diskusiju par dizainu!
Tikšanās laiks un vieta:
15.05.2024. plkst. 17.00
Salons Decolight
Blaumaņa iela 38/40, Rīga
Lūdzam ņemt vērā, ka reģistrējoties semināram, Jūs piekrītat savu datu apstrādei pasākuma organizēšanas nolūkos un esat informēti un piekrītat, ka semināra gaita tiks ierakstīta, kā arī atspoguļota Latvijas Dizaineru savienības un DECOlight sociālajos tīklos un masu medijos.