Marko Kekiševs

rptnboz

Marko Kekiševs (Marko Kekishev) – Igauņu grafikas dizainers ar plašu starptautisku pieredzi.
Kā pedagogs strādājis gan Igaunijas Mākslas akadēmijā, gan Tartu Mākslas koledžā.
Aktīvi iesaistās Igaunijas dizaina procesu veidošanā, līdzdarbojies Igaunijas Mākslinieku asociācijā, Igaunijas Dizaineru asociācijā un Igaunijas Grafisko dizaineru savienībā.
Izglītība: 1986 Igaunijas Mākslas akadēmija (EAA), dizainers.
Darbs: Pēc izglītības iegūšanas Marko ir strādājis mākslas studijās un birojos, aptverot plašu darbības lauku, sākot no arhitektūras līdz lietišķai grafikai. Viņš bija pirmās Igaunijas modernās reklāmas aģentūras Kolm karu dibinātājs 1991. gadā. No 1999. līdz 2009. gadam Marko bijis dizainers un radošais direktors reklāmas aģentūrā Zavod BBDO. 2008. gadā viņš izveidoja savu grafiskā dizaina biroju Siirup, kur viņš strādā joprojām.
Akadēmiskais darbs: kopš 1989. gada Marko, ir Igaunijas Mākslas akadēmijas lektors. Kopš 2009. gada viņš ir Tartu Mākslas koledžas lektors.
Dalība profesionālajās organizācijās: Igaunijas Mākslinieku asociācijas loceklis kopš 1984. gada. Marko ir Igaunijas Dizaineru asociācijas dibinātājs un aktīvs veicinātājs kopš 1989. gada. Kopš 1993. gada viņš ir Igaunijas Grafikas dizaineru savienības loceklis.
Radošie sasniegumi: kopš 1984. gada Marko piedalās dažādās izstādēs (plakāts, akvarelis, grafika, zīmējumi, lietišķā grafika). Kopš 1994. gada viņa galvenā darbības joma ir grafika, plakāti un reklāma. Viņš ir vairāku igauņu pastmarku autors, kā arī ir veidojis korporatīvo grafiku uzņēmumiem, kas darbojas Igaunijā. Marko savus darbus ir izstādījis 4 personālizstādēs, un ir bijis vairāku grupu izstāžu kurators. Kopš 2007. gada viņš ir Hāpsalu grafiskā dizaina festivāla kurators. Starptautiski viņa plakāti ir prezentēti izstādēs Somijā, Zviedrijā, Latvijā, Lietuvā, Polijā, Slovākijā, Čehijā, Francijā, Vācijā, Irānā, Bolīvijā, Dienvidkorejā, Krievijā un Ukrainā.
Daudzu reklāmas un logo konkursu uzvarētājs, arī pirmās vietas ieguvējs Kijevas starptautiskā reklāmas festivāla 2003, logo kategorijā. Maskavas Starptautiskā grafiskā dizaina festivāla Golden Bee 7 plakātu kategorijas balvas saņēmējs 2006. gadā. Igaunijas dizaina balvas ieguvējs 2011. gadā kategorijā “Identitātes zelta godalga 2011”.