skolu konkurss Dizaina arēna 2019 galerija

LD 926 Linda Šlangenberga

MĀKONIS

Mākonis - tā ir brīvība! Tā ir iedvesma uzdrīkstēties ''izkāpt ārpus rāmjiem''!
Dabas un ģeometrijas stilizēts apvienojums vienā dizaina mēbelē. Sākotnēji šīs mēbeles dizains tika izstrādāts virtuves interjeram (virtuves sienas skapītis), lai radītu to mākslinieciskāku. Bet, izmainot mēbeles dziļumu, to var eksponēt arī kā televizora konsuli. Šī dizaina mēbele ir veidota minimālisma stilā ar akcentu uz vienu detaļu - vienu no divām mēbeles durtiņām.

Tālāk

LD 914 Linda Rauza

Ekoloģija+Ekonomija

Iedvesmas avots - kā videi draudzīgāk izmantot kvalitatīvus materiālus, kuri ir ilgmūžīgi pretstatā sintētiskiem materiāliem. Darba tika analizēts, kā ir mainījies jostu sprādžu dizains un tika radītas jostas un sprādzes, kuras tirgū vēl nav pieejamas. Tās ir izveidotas no ādas atgriezumiem, tās iespējams kombinēt savā starpā, izmantoti ilgmūžīgi materiāli - misiņš, āda.

Tālāk

LD 913 Inese Silkāne

Vecmāmiņas stāsts

Nosaukums no iedvesmas avota - krāsainiem paklājiem Latgales lauku sētās. Mērķis - saglabājot tradicionālās iezīmes, radīt mūsdienu tekstildizaina tendencēm atbilstošu mājas tekstila paraugu. Atslēgas vārdi: vienkāršība - gan kompozicionāla, gan tehniska. Šodien iecienīts dabisks materiāls - lins gan audos gan velkos. Piedāvājumā materiāls tonēts ar ķīmiskām krāsvielām, bet iespējams izmantot arī dabiskās krāsvielas, laikus sagatavojot izejvielas. Izvēlētā auduma tehnika pieļauj bezgalīgi daudz rakstu variantu, materiāls vizuālu variantu.

Tālāk

LD 881 Daniela Levkova

Šaļļu kolekcija BLACK & WHITE

• Šalle ir neatņemams aksesuārs katras sievietes garderobē. Tās valkāšanas veids var izcelt valkātājas individualitāti un stilu. Autores šaļļu kolekcijā tiek apvienotas divas auduma veidošanas tehnikas - aušana un filcēšana, kas paver iespējas neierobežoti eksperimentēt ar faktūrām un materiāliem, veidojot estētiskas, praktiskas un siltas lielformāta šalles ar dažādām valkāšanas iespējām. Izgatavotās šalles ir viegls un praktisks apģērba elements, kuru var izmantot mēteļa vai apmetņa vietā un justies ērti un eleganti. Kolekcija sastāv no 8 šallēm. Šalles ir izgatavotas uz aužamajam stellēm. Izmantotais materiāls ir dažāda rupjuma pusvilnas un vilnas dzija un pašdarināts filcēts vilnas audums.

Tālāk

LD 865 Una Anna Dakne

Cimdu kolekcija ,,Dūraiņi''

Ar savu kvalifikācijas darbu "Dūraiņi" piedalos LAAA projektā, kā ietvaros tiek pētītas Latvijas aitu šķirņu vilnas izmantošanas iespējas. Kolekcija sastāv no pieciem dažāda pielietojuma un vizuālā tēla cimdu pāriem. Cimdi atgādina par Latvijas tautai svarīgo cimdu adīšanas un valkāšanas kultūru, par kvalitatīviem vietējiem materiāliem un to izmantošanu.

Tālāk

LD 853 PIKC Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas audzēkne Larisa Tiļļa

Mēbeļu audumu kolekcija „MANI atRADA”

Nolietotām,izmestām mīkstajām mēbelēm radīt jaunu mēbeļu audumu,ar kura palīdzību izcelt šo mēbeļu dizainu. Tas ir pretstats pašlaik valdošai patēriņa kultūrai, kas aicina nepieķerties lietām, nerūpēties par tām, bet tikai patērēt.
Katram mēbeles paraugam ir izveidots atsevišķs stāsts.Ar tiem vērsta sabiedrības uzmanība uz to, ka ne vienmēr nodilis audums nozīmē mēbeles dzīves cikla beigas un ka katrai lietai ir sava unikāla, bieži vien neredzama vērtība.Mēbeļu audumu dizains tika radīts,iedvesmojoties no atjaunojamo mēbeļu,iespējamās lokācijas un laika, kurā šīs mēbeles tika aktīvi lietotas.
Produkta mērķauditorija-indivīdi,uzņēmumi,kuriem ir svarīga pārmantojamība,piederības sajūta, vēsturisku liecību saglabāšana, vides piesārņojuma samazināšana.
https://youtu.be/vcOgyNiVAWc

Tālāk

LD 831 Artūrs Zvaigzne

Apģērbu kolekcija "ANTIVIST"

Rīgas Mākslas un mediju tehnikuma kvalifikācijas darbs (2019.g.) ar nosaukumu “ANTIVIST” ir apģērbu kolekcija, kas ietver sevī plašas, mūsdienās aktuālas tēmas. Darbu iedvesmoja The Soloist un underground subkultūras. Uz galvenās domas attēlošanu norāda tērpu silueti, tajos iekļautās apģērba kārtas, dažādas detaļas un krāsu gamma.Pats dizains ir funkcionāls nēsētājam, izmantojot kabatas un daudzās kārtas, kas atbilst jaunieša vēlmei mainīt sevi un apkārtni. Kolekcijas izgatavošanā izmantots aktuālais kokvilnas baikas audums, neoperēns un džinsa audums. Pielietota sublimācijas apdrukas tehnoloģija apģērbu dekoratīvajos elementos.

Tālāk