skolu konkurss Dizaina arēna 2019 galerija

LD 926 Linda Šlangenberga

MĀKONIS

Mākonis - tā ir brīvība! Tā ir iedvesma uzdrīkstēties ''izkāpt ārpus rāmjiem''!
Dabas un ģeometrijas stilizēts apvienojums vienā dizaina mēbelē. Sākotnēji šīs mēbeles dizains tika izstrādāts virtuves interjeram (virtuves sienas skapītis), lai radītu to mākslinieciskāku. Bet, izmainot mēbeles dziļumu, to var eksponēt arī kā televizora konsuli. Šī dizaina mēbele ir veidota minimālisma stilā ar akcentu uz vienu detaļu - vienu no divām mēbeles durtiņām.

Tālāk

LD 914 Linda Rauza

Ekoloģija+Ekonomija

Iedvesmas avots - kā videi draudzīgāk izmantot kvalitatīvus materiālus, kuri ir ilgmūžīgi pretstatā sintētiskiem materiāliem. Darba tika analizēts, kā ir mainījies jostu sprādžu dizains un tika radītas jostas un sprādzes, kuras tirgū vēl nav pieejamas. Tās ir izveidotas no ādas atgriezumiem, tās iespējams kombinēt savā starpā, izmantoti ilgmūžīgi materiāli - misiņš, āda.

Tālāk

LD 913 Inese Silkāne

Vecmāmiņas stāsts

Nosaukums no iedvesmas avota - krāsainiem paklājiem Latgales lauku sētās. Mērķis - saglabājot tradicionālās iezīmes, radīt mūsdienu tekstildizaina tendencēm atbilstošu mājas tekstila paraugu. Atslēgas vārdi: vienkāršība - gan kompozicionāla, gan tehniska. Šodien iecienīts dabisks materiāls - lins gan audos gan velkos. Piedāvājumā materiāls tonēts ar ķīmiskām krāsvielām, bet iespējams izmantot arī dabiskās krāsvielas, laikus sagatavojot izejvielas. Izvēlētā auduma tehnika pieļauj bezgalīgi daudz rakstu variantu, materiāls vizuālu variantu.

Tālāk

LD 888 Viktorija Petkune

Apģērbu kolekcija 6:0

Kvalifikācijas darba mērķis - projektēt ērtu, funkcionālu
kolekciju, kura būtu paredzēta Latvijas sportistiem un cilvēkiem, kuri aktīvi
atbalsta sportu. Sporta stila apģērbu sfēra dod daudz perspektīvu un iespēju,
jo strauji attīstās un arvien vairāk cilvēku atbalsta
aktīvu atpūtu un fizisku aktivitāti.
Kolekcija sastāv no trim komplektiem- izejamie sporta tērpi, ikdienas komplekti, sporta kostīmi. Iedvesmojoties no Latvijas ainavām, tika veidota krāsu gamma. Kolekcijā ir izmantota latviešu zīme - Austras koks. Kolekcija veidota no dažādiem trikotāžas, kostīmu audumiem un atstarojošas lentas. Kolekcija ir autores redzējums un piedāvājums sporta apģērbiem Latvijas sportistiem.

Tālāk

LD 887 Natalija Puža

Apģērbu kolekcija LIBERTY

Ielu modē jaunieši demonstrē savu piederību, kas izpaužas apģērba stilā
vai uzvedībā. Jauniešu mode ir pašizpausmes, personīgās attīstības, skaistuma
sajūtas un dzīves jēgas izpratnes īstenošana. Iedvesmojoties no Āzijas
jauniešu ielas modes stila un dizaineriem YANG LI un ADER ERROR, izveidota
ikdienā valkājama jauniešu apģērbu kolekcija, kura paredzēta valkāšanai
cilvēkiem ar aktīvu dzīvesveidu, neordināru domāšanu un spilgtu pašizpausmi.
Kolekcija sastāv no 6 apģērbu komplektiem - 3 vīriešu un 3 sieviešu,
kuru sastāvdaļas - bikšu dažādi varianti, šorti, T-krekli, žakete, krekli, topi,
svārki un jakas. Kolekcija ir daudzkārtaina, apģērbus var valkāt gan komplektā,
gan atsevišķi. Jaunieši var radīt arī savas individuālās tērpu kombinācijas,
radot jaunus tēlus.

Tālāk

LD 886 Evelīna Jasinska

Apģērbu kolekcija "Pauze"

Kolekcija izstrādāta minimālismā stilā. Galvenie principi ir vienkāršība,
neitrāla krāsu gamma, līniju precizitāte. Viens no mērķiem bija izveidot
īpašu ikdienas tērpu kolekciju, kura būtu valkājama pavasarī un rudenī. Tā
domāta dažāda vecuma romantiskām, kreativām, slaidām sievietēm, kuras
grib būt pamanāmas un rūpējas par savu izskatu. Kolekcijas tērpi ir paredzēti gan ikdienas valkāšanai, pastaigām, izstāžu, kino, teātra apmeklēšanai, gan laika pavadīšanai ar draugiem.
Kolekcijas audums ir kostīma audums ar stilizētu dabas formu druku,
neoprēns, sieta audums. Kolekcijas tērpus var
savstarpēji kombinēt vai valkāt kā atseviškus tērpus, kā arī, izmantojot
noņemamās detaļas, radīt dažādas variācijas.

Tālāk

LD 885 Augusts Šembels

Dekoratīvā siena "Pixeļi"

Darba ideja izveidot dekoratīvu rotaļu sienu, kura ir gan kā trokšņu absorbējoša siena, gan interjera objekts. Uz tās ir iespēja, izmantojot pikseļu principu, veidot dažādus rakstus un zīmējumus..
Tā ir paredzēta bērniem, lai tie starpbrīžos varētu uzspēlēt kādu spēli, piemēram, krustiņus un nullītes, dambreti vai izveidot kādu ornamentu. Tas ļaus savstarpēji komunicēt, lietderīgi un aizraujoši pavadīt laiku. Siena ir izgatavota no koka (finiera). Vieni no galvenajiem sienas elementiem ir magnēti un koka tapiņas.

Tālāk

LD 881 Daniela Levkova

Šaļļu kolekcija BLACK & WHITE

• Šalle ir neatņemams aksesuārs katras sievietes garderobē. Tās valkāšanas veids var izcelt valkātājas individualitāti un stilu. Autores šaļļu kolekcijā tiek apvienotas divas auduma veidošanas tehnikas - aušana un filcēšana, kas paver iespējas neierobežoti eksperimentēt ar faktūrām un materiāliem, veidojot estētiskas, praktiskas un siltas lielformāta šalles ar dažādām valkāšanas iespējām. Izgatavotās šalles ir viegls un praktisks apģērba elements, kuru var izmantot mēteļa vai apmetņa vietā un justies ērti un eleganti. Kolekcija sastāv no 8 šallēm. Šalles ir izgatavotas uz aužamajam stellēm. Izmantotais materiāls ir dažāda rupjuma pusvilnas un vilnas dzija un pašdarināts filcēts vilnas audums.

Tālāk

LD 872 Monta Gintere

Somas

Ar savu kvalifikācijas darbu “Somas” piedalos LAAA projektā “Latvijas aitu šķirņu vilnas izmantošanas iespējas”. Izmantojot aitu vilnu, radīju četru dažāda tilpuma somu kolekciju. Somu izstrādē pielietoju tamborēšanas un aušanas tehniku. Somas paredzētas nēsāšanai gan pilsētvidē, gan dodoties izbraucienos pie dabas.

Tālāk

LD 865 Una Anna Dakne

Cimdu kolekcija ,,Dūraiņi''

Ar savu kvalifikācijas darbu "Dūraiņi" piedalos LAAA projektā, kā ietvaros tiek pētītas Latvijas aitu šķirņu vilnas izmantošanas iespējas. Kolekcija sastāv no pieciem dažāda pielietojuma un vizuālā tēla cimdu pāriem. Cimdi atgādina par Latvijas tautai svarīgo cimdu adīšanas un valkāšanas kultūru, par kvalitatīviem vietējiem materiāliem un to izmantošanu.

Tālāk

LD 864 Paula Annija Valdmane

Džemperi

Ar savu kvalifikācijas darbu “Džemperi” piedalos LAAA projektā “Latvijas aitu šķirņu vilnas izmantošanas iespējas”. Dažādās vilnas īpašības pētīju, veidojot 3 siltu un apjomīgu džemperu kolekciju un darbā izmantoju vairākas tehnikas – aušanu, velšanu, šūšanu un adīšanu. Džemperi paredzēti nēsāšanai vēsā laikā zem virsjakas vai kā virsapģērbs.

Tālāk

LD 862 PIKC Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas audzēkne Dana Zoniņa

KOMBINEZONU KOLEKCIJA

Kvalifikācijas darba tēma ir kombinezoni ar apdruku sublimācijas tehnikā, kas ir veidota no
krāsu laukumiem, tos apstrādājot digitāli Glitch art tehnikā. Šī tēma ir aktuāla, jo kombinezoni
veidoti, lai radošā procesa laikā radušies traipi uz apģērba netiktu uzlūkota kā problēma, bet kā
grafikas turpinājums tērpā.
Video https://www.youtube.com/watch?v=5G2phCQGb2c

Tālāk

LD 859 Edvards Miķelsons

Galda lampa ,,Leņķis''

Darba lampa "Leņķis" ļauj mainīt gaismas intensitāti un virzienu tādejādi, ļaujot telpu izmantot dažādām funkcijām - aktīvam darbam, kad nepieciešama spēcīga virsgaisma vai neformālām tikšanās reizēm. Lampas vizuālais izskats ir pakļauts funkcijai, tas ir veidots iespējami vienkāršs, lai tās lietotājs varētu koncentrēties uz savu darbu.
Kvalifikācijas darba vadītājs Uģis Gailis

Tālāk

LD 858 Sendijs Melkurts

Aktīvais galds

Aktīvais galds’’ir divfunkcionāla mēbele - galds un trenažieris. Mēbele lieliski iederēsies jaunu , aktīvu cilvēku nelielā pilsētas dzīvoklī. Tas noderēs gan atpūtas brīžos, tiekoties ar draugiem, gan no rītiem izpildot dažādus sportiskus vingrinājumus. Galds izgatavots no oša masīvkoka un krāsota tērauda.
Darba vadītājs Māris Mortukāns

Tālāk

LD 855 Laura Kristiņa

Priekšnama mēbele

Daudzfunkcionāla mēbele, kura ir paredzēta priekšnamā esošo lietu organizēšanai. Šis dizaina produkts ir veidots tā, lai tas būtu pēc iespējas funkcionālāks. Darbā ir paredzēta vieta, kur novietot apģērbu, savu velosipēdu, gan plaukts, kur ērti var novietot somu vai ikdienas iepirkumus, kamēr tiek novilkts apģērbs. Mēbeles vizuālais tēls ir veidots viegls un ažūrs, lai tas vizuāli neaizņemtu daudz telpas priekšnamā, kā arī būtu funkcionāls un mitrās drēbes un apavi ātrāks izžūtu uz šī pakaramā. Priekšnama mēbele ir izgatavota no nerūsējošā tērauda caurules un locīta nerūsējošā tērauda stieņa, šis materiāls nodrošina vieglu tīrīšanu un ilgstošu lietošanu

Tālāk

LD 853 PIKC Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas audzēkne Larisa Tiļļa

Mēbeļu audumu kolekcija „MANI atRADA”

Nolietotām,izmestām mīkstajām mēbelēm radīt jaunu mēbeļu audumu,ar kura palīdzību izcelt šo mēbeļu dizainu. Tas ir pretstats pašlaik valdošai patēriņa kultūrai, kas aicina nepieķerties lietām, nerūpēties par tām, bet tikai patērēt.
Katram mēbeles paraugam ir izveidots atsevišķs stāsts.Ar tiem vērsta sabiedrības uzmanība uz to, ka ne vienmēr nodilis audums nozīmē mēbeles dzīves cikla beigas un ka katrai lietai ir sava unikāla, bieži vien neredzama vērtība.Mēbeļu audumu dizains tika radīts,iedvesmojoties no atjaunojamo mēbeļu,iespējamās lokācijas un laika, kurā šīs mēbeles tika aktīvi lietotas.
Produkta mērķauditorija-indivīdi,uzņēmumi,kuriem ir svarīga pārmantojamība,piederības sajūta, vēsturisku liecību saglabāšana, vides piesārņojuma samazināšana.
https://youtu.be/vcOgyNiVAWc

Tālāk

LD 852 PIKC Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas audzēknis Mārtiņš Kuncītis

STACIONĀRĀ DATORA KORPUSS AR KOKA INTEGRĀCIJU ‘’W-CASE’’

Dizaina projektā risināts un izstrādāts stacionārā datora vidēja izmēra torņa korpusu (mid tower) ar koka integrāciju.
Ievērojot darba uzdevumu, izveidots dizains datora korpusam, kurš ir elegants ar savu minimālismu.
Izstrādāts prototips datora korpusam, izmantojot koku, alumīniju un stiklu.
Rezultātā izstrādāts jauns dizaina risinājums datora korpusa veidolam, saglabājot datora funkcionālās īpašības.

Tālāk

LD 849 PIKC Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas audzēkne Līva Paula Vilsone

Džambas soma

Kvalifikācijas darbs izstrādāts, lai atvieglotu mūzikas instrumenta - džambas, pārnēsāšanu, uzglabāšanu un lietošanu. Džambas soma izgatavota no mitrumizturīga poliestera auduma, ar apdruku un impregnētas ādas, lai pasargātu mūzikas instrumentu no laikapstākļu ietekmes, bet pildījuma daļā iestrādātā kokosšķiedra, pasargā džambu no triecieniem. Lielākais futrālis, kas paredzēts šeikerim, ir valkājams pie jostas, bet mazākais futrālis paredzēts varganam un ir piestiprināts pie plecu siksnas.
Video https://youtu.be/QFsm4tTlYik

Tālāk

LD 845 Alise Kalvāne

Salātu trauki ,,Etīde

Rasols, siļķe kažokā, vinigrets, Cēzara un Olivjē salāti, kuskuss un rīsi, zivju, gaļas un veģetārie – latvieši ir salātu cienītāji un kļūst aizvien lielāki! Tikpat liela veikalos ir bļodu izvēle.
Kas autori pamudināja izgatavot vēl kādu formu? Ikdienas situācija - skaisti saklāts galds, ēdienu uzglabāšana, ērta trauku lietošana. Apaļais trauka dibens padara traukus stabilus, ovālā augšēja daļa – ērti saliekamus vienu otrā vai, izmantojot koka vākus, saliekt vienu virs otra kā piramīdu. Dēlītis izmantojams kā trauka vāks, arī ēdiena servēšanai vai salātu pagatavošanai.
Materiāls - glazēta akmensmasa.

Tālāk

LD 831 Artūrs Zvaigzne

Apģērbu kolekcija "ANTIVIST"

Rīgas Mākslas un mediju tehnikuma kvalifikācijas darbs (2019.g.) ar nosaukumu “ANTIVIST” ir apģērbu kolekcija, kas ietver sevī plašas, mūsdienās aktuālas tēmas. Darbu iedvesmoja The Soloist un underground subkultūras. Uz galvenās domas attēlošanu norāda tērpu silueti, tajos iekļautās apģērba kārtas, dažādas detaļas un krāsu gamma.Pats dizains ir funkcionāls nēsētājam, izmantojot kabatas un daudzās kārtas, kas atbilst jaunieša vēlmei mainīt sevi un apkārtni. Kolekcijas izgatavošanā izmantots aktuālais kokvilnas baikas audums, neoperēns un džinsa audums. Pielietota sublimācijas apdrukas tehnoloģija apģērbu dekoratīvajos elementos.

Tālāk