skolu konkurss Dizaina arēna 2019 galerija

VD 908 PIKC Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola audzēkne Līva Blūma

BIBLIOTĒKAS JAUNBŪVES PROJEKTS TERITORIJĀ DĀRZA IELĀ 4/6, LIEPĀJĀ

Bibliotēkas jaunbūves siluets akcentē piederību 21.gs kultūrai, atsvaidzina esošās ēkas un pilsētvidi. Jaunbūves fasādēs izmantotas tīras formas, skaidras plaknes, kas kontrastēs ar esošās Amatnieku nama ēkas rūpīgi izstrādāto, detaļām bagāto fasādi.
Mērķis - maksimāli saglabāt vēsturiskās apbūves identitāti, tādēļ jaunbūve nevis konkurēs ar esošajām ēkām, bet iekļausies un to papildinās. Jaunbūve ir īpaša ar to, ka telpas ir izplānotas vairākos apjomos, un katram apjomam ir sava funkcionālā nozīme.
VIdeo https://youtu.be/zl7N4tgAVzU

Tālāk

VD 871 Dārta Maija Zēģele

Darbnīca animatoram ,,(Kino) studija

Projekta mērķis ir radīt praktisku interjera dizainu animatora darbnīcai 93m2 platībā. Veidojot projektu tika ņemts vērā pasūtītāja individuālais stils un vīzija par telpas noskaņu, izveidojot personalizētu un profesionālu darba vidi. Darbnīca ir paredzēta ikdienas darbam trīs animātoru komandai. Telpai ir jāatbilst konkrētām prasībām - jābūt 3 zonām: darba, atpūtas un kino zāle/prez- entāciju telpa Pasūtītājam ir svarīgi, lai būtu iespējams mainīt vidi kurā strādā. Praktisks, ērts, profesionāls, bet galvenais plašs un gaišs, bija galvenie punkti pie kuriem vajadzēja pieturēties, lai realizētu darbnīcas dizaina mērķi. Dabīgie materiāli- bērza koks (gaišākais no kokiem), tonēts stikls, betons, metāls (nerūsējošais tērauds un alumīnijs) veido telpas interjera pamatu

Tālāk

VD 870 Emīlija Vanaga

Dzīvokļa interjers spāņu valodas skolotājai ,,Inspiración de España’’ (Spānijas iedvesma).

Projekta mērķis bija radīt ergonomisku, unikālu un atbilstošu interjera dizainu
spāņu valodas skolotājas dzīvoklim 147m2 platībā. Projektējot dzīvokli, tika ņemtas
vērā pasūtītāja vēlmes, prasības un arī vajadzības tulkošanas darbam un spāņu valodas
apmācībai (hobija līmenī). Viens no darba uzdevumiem bija izveidot funkcionālu un estētisku mājvietu un arī komfortablu darba vietu spāņu valodas pasniedzējai, kas bieži uzturēsies savā darba kabinetā.

Tālāk

VD 869 Anna Antipenko

Dzīvokļa interjera projekts mūzikas producentam ,,Ambient''

Uzdevums ir izveidot projektu ērtai mājvietai un funkcionālai darba vietai, 150,47 m2 telpā mūzikas producentam. Dzīvokļa interjers veidots, iedvesmojoties no mūsdienu tendencēm, ieviešot 50. gadu interjeru un mēbeļu dizaina motīvus. Par dzīvokļa dizaina stilistisko vadlīniju tika izvēlēta Ambientā mūzika, kas pārsvarā tiek izmantota kā fona mūzika. Tā ir neuzkrītoša un “veido” atmosfēru konkrētajā vidē. Balstoties uz to, kā atbilstošākais risinājums tika izvēlēts pārbūves variants, kurā paredzēts mūzikas studiju izvietot dzīvokļa centrā, sasaistot to ar visa projekta stilistisko vadlīniju un veidojot mūzikas studiju par dzīvokļa gan fizisko, gan garīgo centru. Viss pārējais interjers “apvijās” ap studijas telpu, kā ambientā mūzika, kas apvijās ap visu apkārtējo vidi.

Tālāk

VD 868 Vita Treice

Interjera dizina studija ,,LULA''

Darba mērķis ir radīt atbilstošu un funkcionālu interjera dizainu interjera dizaina studijai un dzīvojamajai daļai. Galvenais uzdevums ir izveidot projektu funkcionālai un estētiskai darba vietai, kā arī gaumīgai un ērtai dzīvojamajai zonai interjera dizainerei, kura bieži mēdz palikt darbā līdz vēlai nakts stundai. Darba vieta jāparedz četrām personām. Studija veidota savienojot modernisma un minimālisma stila iezīmes kopā ar laikmetīgā dizaina mēbelēm un interjera risinājumiem. Par studijas dizaina koncepciju tika izvēlēta līnija un citrons, kur līnija ir viena no galvenajām interjera dizaina sastāvdaļām un citons - sulīgs, mazliet skābs, bet spirdzinošs akcents telpā, kur dienas laikā saules stari neiespīd. Par galvenajiem apdares materiāliem izvēlēti koks, stikls, betons un metāls.

Tālāk

VD 861 Laura Ziemele

Dzīvokļa interjera projekts ,,Dāma sarkanā''

Darba mērķis ir radīt funkcionāli pārdomātu un estētisku interjera projektu jaunas uzņēmējas 3 cilvēku ģimenei. Darba nosaukums un koncepcijaradās no klientes - mūziķes un uzņēmējas.
Dzīvokļa interjera dizainā apvienoti mūsdienīgi risinājumi ar vēsturisku stilu interpretācijām. Interjerā izmantota klientes mīļākā krāsa - sarkanā, Art Deco iedvesmoti elementi.
Kvalifikācijas darba vadītājs Armands Jēkabsons

Tālāk

VD 851 PIKC Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas audzēkne Monika Celinska

KURZEMES NOVADPĒTNIECĪBAS BIBLIOTĒKAS SKIČU PROJEKTS LIEPĀJĀ, DĀRZA IELĀ 4/8

Ēkas ārējais veidols tapis, iedvesmojoties no latvju jostas motīviem. Daļu ēkas stiklotās fasādes papildina dekoratīva vara stienīšu iekārtā fasāde.
Ēkas pirmajā stāvā izvietotas publiskās telpas - izstāžu zāle, konferenču zāle, kafejnīca u.c., bet otrajā stāvā – bibliotēka un administratīvās telpas. Teritorijā paredzēts labiekārtots pagalms, un jaunbūvē integrētas esošās garāžas, kuru jaunā funkcija- multifunkcionāla izstāžu zāle.
Video https://youtu.be/YOZhuuYtLSA

Tālāk

VD 850 PIKC Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas audzēkne Loreta Rone

Liepājas amatnieku nama izstāžu zāles interjera dizaina koncepcija

Liepājas Amatnieku nama 3.stāva izstāžu zāles interjera dizains veidots kontrastējošs - kur vēsturiski baltā satiekas jaunpievienotao tumši pelēkao krāsu. Izstāžu zāles ekspozīcija risināta atbilstoši dažādu vecumu grupu mērķauditorijai un paredzēta interaktīva - apmeklētāji var piedalīties amatniecības darinājumu izpētē, apskatot tos ar kaleidoskopu.
Lai izceltu Amatnieku nama daudzpusīgās nozares, katrai no tām paredzēta individuāla zona, kurai izstrādāts atbilstošs stendu dizains, apgaismojums un grīdas segums.

Tālāk

VD 848 PIKC Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola audzēkne Agneta Lundberga

Liepājas amatnieku nama tirdzniecības zonas interjera dizaina izstrāde

Interjera projektā risināts vienots un konceptuāli atbilstošs Liepājas Amatnieku nama tirdzniecības zonas vizuālais tēls, lai popularizētu Amatnieku nama darbinieku veikumu un attīstītu tirdzniecības iespējas.
Tirdzniecības zonā paredzētas variējamas preču izvietošanas iespējas un izstrādātas atbilstošas mēbeles vienotā stilistikā. Ieejas zonā risinātas stiklotas starpsienas ar marķējumu, gar kurām iespējams izvietot skatloga un preču eksponēšanas zonu.

Tālāk

VD 847 PIKC Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola audzēkne Kate Māliņa

Sajūtu lampas "Blāze"

Gaismas objekti no porcelāna masas ar baltu gaismas atspīdumu.
Darbs ir kā mākslas instalācija, kurš radies iedvesmojoties no dzimtajai pilsētai -Kuldīgai pāri slīdošiem mākoņiem.
Vides mākslas instalācija ar 12 gaismas objektiem veidota eksponēšanai Kuldīgas mākslinieku Rezidences ēkas tornītī.
“Blāze” apzīmējums ir poētisks, autores pašas radīts. Darināts no vārda blāzma, kas nozīmē vāja gaisma.
Izmantots izlejamais porcelāns, kurš liets ģipša formās.
Video https://youtu.be/vN-kmDAV3a4

Tālāk

VD 834 Justīne Jasjukēviča

"Zelta ābele"

Video „Zelta ābele” ir simboliska Lavijas izglītības telpas vizualizācija. Video pamatā trijāde daba - cilvēks - izglītība. Septembra mēnesī video paredzēts eksponēt piemineklī „Goda vārti” kā vizuāli emocionālu atgādinājumu par izglītības nozīmi cilvēka personības potenciāla atklāšanā.

Tālāk

VD 828 Marta Ozola

Dabas un tehnoloģiju parka "URDA" vestibila interjers

Dabas un tehnoloģiju parka "URDA" vestibila interjers veidots balstoties uz biofīlijas principiem. Par galveno iedvesmas avotu izvēlēts meža dalījums slāņos. Interjerā konceptuāli atspoguļota mijiedarbība starp dabīgo un mākslīgo, kas izceļ ēkas ģeogāfisko novietojumu un reprezentē DTP "URDA" darbības virzienus. Telpas daudzfunkcionālais iekārtojums paredz ērtu pielietojumu dažāda vecuma apmeklētājiem.

Tālāk

VD 818 Renāte Taurīte

Dabas un tehnoloģiju parka "URDA" darba telpu interjers

Interjera dizaina projekts veidots Dabas un tehnoloģiju parka “URDA” darba telpām. Telpu kopējā platība ir 43,4 kvadrātmetri. Telpa sadalīta vairākās zonās, kas paredzētas darbam, atpūtai un inventāra uzglabāšanai. Birojā iekļauta arī neliela virtuve darbinieku vajadzībām. Projekta iecere ir funkcionāla un estētiska, ilgtspējīgas attīstības principos balstīta, darba telpu interjera izveide. Interjera askētiskā stilistika veidota saskaņā ar ēkas arhitektūru un Dabas un tehnoloģiju parka “URDA” grafisko identitāti. Interjera dizaina projekts veidots kā kvalifikācijas darbs un sastāv no projekta, projekta tehniskās mapes, maketa un teorētiskās daļas.

Tālāk

VD 812 Zane Tropiņa

Dzīvokļa interjera projekts “EQUILIBRIUM” Beržinska namā Rīgā

Projekta mērķis ir radīt funkcionāli pārdomātu un estētiski risinātu interjera dizainu jurista dzīvoklim 111.5 m2 platībā.

Galvenais uzdevums ir izveidot projektu gaumīgai mājvietai un jurista darba zonai, kurā būtu iespējams strādāt un tikties ar klientiem.

Ēka ir celta jūgendstilā, tāpēc svarīgi saglabāt dzīvoklī esošos jūgendstila elementus.

Dzīvoklim piešķirts moderns interjers, kas papildina un padara interesantāku ēkas vēsturisko mantojumu.

Plānojumā izstrādāts darba kabinets, privātā zona – guļamistaba un sanitārais mezgls, un dzīvojamā zona – virtuve, halle un viesistaba ar ēdamgalda zonu.

Tālāk