GBD 2015 Skolu konkursa iesniegto darbu galerija

MD 305 Simona Zelča

''Dzīve''

Kolekcijas ''Dzīve'' ideja radusies pētot latvju rakstuzīmes,un izmantojot tās,kas pasargā,nes laimi un veselību.Kolekcijas mērķis ir likt cilvēkiem,aizdomāties par to, kādas vērtības laika gaitā mums kļuvušas svarīgas.Darba mērķauditorija ir cilvēki, kuriem tradicionālās vērtības ir asinīs,kā arī tie,kuri aizmirsuši par savām saknēm.Kolekcijai raksturīgi ģeometriski silueti un oriģināli izstrādātas rakstu zīmes iegriežot tās ekoloģiskā vilnas filcā,kas izlīmēts ar organzu. Kolekcijā "Dzīve" harmoniski apvienots mūsu nacionālais mantojums ar mūsdienīgu dekonstruktīvismu un avangardu.

Tālāk

MD 247 IEVA BĒRŽVADE

Apģērbu kolekcija NOMADI

Rīgas Amatniecības vidusskola, kvalifikācijas darbs,2015.g.
Mērķis, veidojot tērpu kolekciju, ir izgatavot apģērbu, kurš liek tā valkātājam sajust iekšēju spēku un pašpārliecinātību . Kolekcijas nosaukums ‘’Nomadi’’ radies iedvesmojoties no klejotājiem. Nomadu ikdiena ir saistīta ar kustību, tādēļ to apģērbam ir jābūt ērtam, pietiekami brīvam un funkcionālam. Rudens - Ziemas sezona noteica materiālu izvēli - vilnas un džinsa audumi, detaļās izmantota mākslīgā āda. Apģērba tehniskajos risinājumos un to dizainā apvienots vienkāršais ar sarežģīto.

Tālāk

MD 246 DĀRTA ANNA BARAKA

Apģērbu kolekcija NEPIERADINĀTĀ

Rīgas Amatniecības vidusskola, kvalifikācijas darbs, 2015.g.
Sportiskā stila un minimālisma apvienojums izteikts ērta apģērba kolekcijā, kas sastāv no četriem apģērbu komplektiem, kur dominē pelēka, oranža un violeta krāsa. Apģērbos izmantots mūsdienīgs materiāls neoprēns – termoregulācijas funkcija, elpojošs, neburzās, nav jāgludina. Apģērbu augšdaļās ievērots oversize princips. Kolekcijā iekļautie apģērbi ir viegli kombinējami gan savā starpā, gan ar cita materiāla un faktūras apģērbiem. Kolekciju raksturo vienkāršība un funkcionalitāte.

Tālāk

MD 225 ANDRA NORVAIŠA

Apģērbu kolekcija BE MORE

Rīgas Amatniecības vidusskola, kvalifikācijas darbs, 2015.g.
Kolekcija veidota iedvesmojoties no minimālisma stila un modernās arhitektūras – tāpēc katrā tērpā saskatāmas skaidras, vienkāršas formas, grafiski līniju ritmi un lieku dekoru neesamība. Svarīgu lomu spēlē arī dabīgais zīda materiāls - komforts un kvalitāte, kas apvienojas ar eleganci.
Kolekcijas nosaukumu Be more raksturo to, ka autore vēlas iedvesmot cilvēkus attīstīt savu personību un mazāk uztraukties par liekām detaļām, kuras to aizēno. Have less. Do more. Be more. Jo mēs vairāk darīsim, jo vairāk sasniegsim.

Tālāk