GBD 2015 Skolu konkursa iesniegto darbu galerija

MD 401 Sandija Brikmane

Pledu-apmetņu kolekcija "Liiv"

Izveidotā pledu-apmetņu kolekcija piedāvā jaunu skatījumu uz senu amata tehnoloģiju pielietojumu. Iedvesma smelta no Lejaskurzemes etnogrāfiskā tērpa villainēm un lielajiem lakatiem. Diviem plediem-apmetņiem ielasīts raksta elements, kas izzīmēts no Rucavas villaines rotājuma. Pleds-apmetnis kalpo kā interjera priekšmets un siltuma avots telpās, un arī kā daļa no pastaigu garderobes gan sievietei, gan vīrietim. Galos iestrādāti savienojuma elementi – pogas un āķi, ar kuru palīdzību tos var pārveidot. Pledi-apmetņi austi dažādās tehnikās no augstas kvalitātes vilnas.

Tālāk

MD 351 Laura Goldmane

ŪSIŅŠ

Somas "Ūsiņš" paredzētas garā jaunam tūristam, kam patīk atpūta pie dabas. došanās pārgājienos, pastaigas pilsētā. Kolekcijā ietilpst mugursoma un soma portatīvajam datoram. "Ūsiņš" bija senlatviešu dievība- sargātājs, ticēja, ka zīmes attēlojums apģērbā, lietās deva nēsātājam īpašu veiksmi ceļā. Pēc šīs zīmes proporcijām veidotas somu kabatas, kā arī detaļu stiprinājumi. Somu un kabatu tilpumu iespējams palielināt vai samazināt ar rāvēslēdzēju palīdzību. Tās veidotas no nekrāsotas teļādas un sintētiska auduma.
2015. gada kvalifikācijas darbs Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolā.

Tālāk

MD 328 Karīna Papanova

apavi LĪNIJA

Kurpju kolekcijas „Līnija” dizains izstrādāts, ietekmējoties no Latvijas koka arhitektūras ar tai raksturīgo koka dēļu izvietojumu un konstrukciju līniju ritmiem. Šie līniju ritmi attēloti uz apaviem ar vīlēm, kas šūtas uz āru, apavu vrisējā daļā. Kurpju augšpusē ir vairākas kārtas, kuras ir savstarpēji savietotas dažādās variācijās. Zole ir stingra un bieza lai nodrošinātu komfortablu staigāšanu. Krāsas izvēlētas, analizējot kokus un dabu, radot smalkas un harmoniskas toņu nianses.
Kurpes ir paredzētas nēsāšanai Pavasara / Rudens sezonā, pastaigām pilsētā, kā arī dodoties pārgājienos dabā.

Tālāk

MD 324 Paula Dārta Lāce

ikdienas soma "ZARO"

"ZARO" ir ikdienas soma studentam, kurš dodas uz skolu, treniņu un pa vidu paēd. Somas lielums ir veidots tā, lai tajā vienlaicīgi ietipltu viss nepieciešamais - dators, mapes, sporta apavi, sporta tērps, ūdens pudele, ēdiena kārbas. Vīlēs parādās iedvesmas avots, koku zari.

Tālāk

MD 320 Gita Pētersone

Sieviešu apavi VIEGLU SOLI

Apavu dizaina ideja tapusi iedvesmojoties no dančiem - viena no Latvijas tradicionālās kultūras mantojumiem. Kurpes konstrukcijā par pamatu ņemta pārveidota pastalas piegrieztne. Apavi izgatavoti no Latvijā izstrādātas ādas. Pārējie materiāli: gumijas siksna un gumijas zole, kas izvietota saules zīmes formā.

Tālāk

MD 318 Anna Dzērve

rokas somu kolekcija "PUZURĪ"

Kolekcijā "PUZURĪ" iekļautas 3 somiņas, kuru tēls iedvesmots no latviešu istabas rotājuma- puzura.
Somiņas paredzētas pasākumiem un ikdienai, galvenokārt, jaunietēm, kā arī sievietēm citās vecuma grupās, kuras atbalsta latviešu dizainerus un ir sociāli aktīvas. Somas materiāli ir dabīgas mieces vēršāda un mākslīgā āda- padarot somu gan ekoloģisku, gan pieejamu dažāda vecuma un sociālā stāvokļa pircējām

Tālāk

MD 315 Monta Guliaka

​"Koki ēnā"

Somu kolekcija “ Koki ēnā” Somas veidotas vienkāršās ģeometriskās formās no gludas liellopa ādas. Grafiskais zīmējums veidots iedvesmojoties no Latvijas koku un zaru izkārtojuma dabā un drukāts sietspiedes tehnikā ar metālisku drukas krāsu un spīdīgu laku, kuru papildina burzījuma faktūra, radot dziļāku skatījumu. Rokturi ir izgatavoti no stingrākas ādas un piestiprināti somām, neizmantojot papildu furnitūru un nodrošinot neierobežotas lietošanas iespējas. Somu ietilpībai pievienots lina maisiņš kā kabata, vai ar iespēju izmantot to kā somu iepakojumu.

Tālāk

MD 305 Simona Zelča

''Dzīve''

Kolekcijas ''Dzīve'' ideja radusies pētot latvju rakstuzīmes,un izmantojot tās,kas pasargā,nes laimi un veselību.Kolekcijas mērķis ir likt cilvēkiem,aizdomāties par to, kādas vērtības laika gaitā mums kļuvušas svarīgas.Darba mērķauditorija ir cilvēki, kuriem tradicionālās vērtības ir asinīs,kā arī tie,kuri aizmirsuši par savām saknēm.Kolekcijai raksturīgi ģeometriski silueti un oriģināli izstrādātas rakstu zīmes iegriežot tās ekoloģiskā vilnas filcā,kas izlīmēts ar organzu. Kolekcijā "Dzīve" harmoniski apvienots mūsu nacionālais mantojums ar mūsdienīgu dekonstruktīvismu un avangardu.

Tālāk

MD 252 DANUTE KIRILOVA

Austu šaļļu kolekcija RUBIKA KUBS

Rīgas Amatniecības vidusskola, kvalifikācijas darbs, 2015.g.
Darbā izstrādātas sešas šalles (katra 200 x 75cm) atlasa dreļļa tehnikā, kuras veidotas iespaidojoties no gleznotāja Pīta Mondriāna mākslas darbiem. Papildus melni baltajam pamatam izmantotas tikai galvenās spektra krāsas: sarkanā, zilā un dzeltenā. Baltās šaurās joslas, kas darbus sadala gan horizontālos, gan vertikālos virzienos, daļēji, veido darbus kā rūtiņu lapas, tikai ar pāris pamatkrāsās iekrāsotām rūtīm. Šalles austas no merīnvilnas un mohēras diegiem.

Tālāk

MD 251 LĪVA TUTIŅA

Austu somu kolekcija DĀMU GĀJIENS

Rīgas Amatniecības vidusskola, kvalifikācijas darbs, 2015.g.
Trīs somu komplekti pelēcīgi zilganos toņos, kas ir praktiskas, ietilpīgas, kvalitatīvas un izturīgas, kas pasargā tajās esošo saturu no ārējās vides ietekmes. Katrā komplektā ietilpst mugursoma (32 x 35 x 8cm), plecu soma (32 x 29 x 8cm), klača soma (32 x 16,5cm). Somas ir austas rakstainā dubultauduma tehnikā. Somām izmantots lins, āda un jēlvilna. Iedvesmas avoti ir 60. gadu stils un dabas formas – bruģis, bruņurupucis, koka miza. Mērķa auditorija ir tās sievietes, kuras mācās, studē vai ir aktīva dzīvesveida piekritējas.

Tālāk

MD 247 IEVA BĒRŽVADE

Apģērbu kolekcija NOMADI

Rīgas Amatniecības vidusskola, kvalifikācijas darbs,2015.g.
Mērķis, veidojot tērpu kolekciju, ir izgatavot apģērbu, kurš liek tā valkātājam sajust iekšēju spēku un pašpārliecinātību . Kolekcijas nosaukums ‘’Nomadi’’ radies iedvesmojoties no klejotājiem. Nomadu ikdiena ir saistīta ar kustību, tādēļ to apģērbam ir jābūt ērtam, pietiekami brīvam un funkcionālam. Rudens - Ziemas sezona noteica materiālu izvēli - vilnas un džinsa audumi, detaļās izmantota mākslīgā āda. Apģērba tehniskajos risinājumos un to dizainā apvienots vienkāršais ar sarežģīto.

Tālāk

MD 246 DĀRTA ANNA BARAKA

Apģērbu kolekcija NEPIERADINĀTĀ

Rīgas Amatniecības vidusskola, kvalifikācijas darbs, 2015.g.
Sportiskā stila un minimālisma apvienojums izteikts ērta apģērba kolekcijā, kas sastāv no četriem apģērbu komplektiem, kur dominē pelēka, oranža un violeta krāsa. Apģērbos izmantots mūsdienīgs materiāls neoprēns – termoregulācijas funkcija, elpojošs, neburzās, nav jāgludina. Apģērbu augšdaļās ievērots oversize princips. Kolekcijā iekļautie apģērbi ir viegli kombinējami gan savā starpā, gan ar cita materiāla un faktūras apģērbiem. Kolekciju raksturo vienkāršība un funkcionalitāte.

Tālāk

MD 225 ANDRA NORVAIŠA

Apģērbu kolekcija BE MORE

Rīgas Amatniecības vidusskola, kvalifikācijas darbs, 2015.g.
Kolekcija veidota iedvesmojoties no minimālisma stila un modernās arhitektūras – tāpēc katrā tērpā saskatāmas skaidras, vienkāršas formas, grafiski līniju ritmi un lieku dekoru neesamība. Svarīgu lomu spēlē arī dabīgais zīda materiāls - komforts un kvalitāte, kas apvienojas ar eleganci.
Kolekcijas nosaukumu Be more raksturo to, ka autore vēlas iedvesmot cilvēkus attīstīt savu personību un mazāk uztraukties par liekām detaļām, kuras to aizēno. Have less. Do more. Be more. Jo mēs vairāk darīsim, jo vairāk sasniegsim.

Tālāk