GBD 2015 Skolu konkursa iesniegto darbu galerija

RD 368 Andris Kreicburgs

Vienritenis

izstrādātais risinājums ietver sevī iespēju izjaukt un salikt vienriteni, atvieglojot tā transportēšanu. Piedāvājums faktiski paver iespēju vienā ritenī apvienot trīs - vienu riteni (iesācēju līmenim), trim riteņiem (standarta) un pieciem riteņiem (profesionāļiem). Tas atvieglos arī pielāgošanos konkrētam pasūtītājam. Izstrādāta iespēja lietotājam pašam veikt augstuma regulēšanu ar aizdares palīdzību

Tālāk

RD 360 IVO ASNS

Rokas pulkstenis no koka "OVI"

Rokas pulkstenis no koka ”OVI” radīts kā autora individuāls izjūtu un vēlmju apvienojums vienā objektā. Radot objektu, īpaša uzmanība pievērsta materiālu un sistēmu izvēlei. Pulkstenis veidots viengabalains - ciparnīca un korpuss izstrādāts no viena materiāla neizmantojot fiksējošus elementus. Klāstā pieejamas piecas dažādas rakstura ciparnīcas. Katrs objekts veidots kā individuāls stāsts, kuru pastiprina koka neatkārtojamais raksts un nokrāsa.

Tālāk

RD 310 Iļja Trušelis

Gaismas objekts “Volāns”

Mērķis – radīt mūsdienīgu, interesantu gaismas objektu, kas iekļauj sevī sporta atribūtiku, ir funkcionāli pielietojams un estētiski pievilcīgs. Profesionāli realizēt darba ieceri materiālā.
Dizaina paraugā ir izveidota stāvlampa un grīdas lampa. Grīdas lampa tika uzstādīta uz koka pamatnes, tā imitē volānu piezemēšanās brīdi, bet stāvlampa - uz vieglas metāla konstrukcijas, kas rada asociācijas ar lidojumu. Lampas abažūra konstrukcija veido interesantu gaismas un ēnas spēli.

Tālāk

RD 308 Rūdolfs Štamers 2015. gada kvalifikācijas darbs

RŪDOLFS ŠTAMERS. MOBILA ĀRA VIRTUVE

MOBILA ĀRA VIRTUVE paredzēta pavārmākslai brīvā dabā. Tā pilda trīs pamat funkcijas- ēdiena sagatavošanu, termisko apstrādi un īslaicīgu uzglabāšanu. Ērtākai lietošanai izveidotas vairākos līmeņos, dažādu izmēru atvilktnes un skapītis , kā arī iebūvēts griežamais dēlītis, kurš lietojams no abām pusēm.
Materiāli: laminēts saplāksnis, tērauds, nerūsošais tērauds
Projekta un darba vadītājs Ivars Drulle

Tālāk

RD 306 Daniela Proškina

RITMS

Gaismas objektu grupa RITMS-funkcionāls produkts ar iespēju to modulēt, veidots kā gaismeklis telpas zonēšanai un atmosfēras radīšanai. Tas ir veidots no vairākām atsevišķām lampām, ar gaisīgumu un spēju mainīties ievieš dzīvīgumu pat vienmuļā interjerā. Balstoties uz esošajiem riņķu izmēriem var veidot jaunu RITMA variāciju, pielāgojot to klienta vajadzībām. Prototipam izmantoti 3 izmēru plastikāta riņķi, izgriezti ar kroņurbi, stiprinājumi-metāla ķēdītes. Oriģinālajai RITMA versijai plastikāta vietā tiks izmantots saplāksnis, padarot produktu videi draudzīgu.

Tālāk

RD 302 Harijs Vucens

HARIJS VUCENS. LAMPA

Kvalifikācijas darbs ,,Lampa’’ paredzēts studentu viesnīcas dzīvojamām telpām, kurās ikdienā uzturas divi vai trīs studenti. Istabas biedru dienas ritmi bieži nesakrīt un brīžos, kad kādam nepieciešams spilgts apgaismojums mācībām, tas traucē pārējiem atpūsties vai gulēt. Mainot lampas kupola novietojumu ir iespējams ar gaismu sadalīt istabu darba un atpūtas zonās, kā arī pielāgot apgaismojuma intensitāti dažādām ikdienas situācijām.
Materiāls alumīnijs, tērauds
Projekta un darba vadītājs Uģis Gailis

Tālāk

RD 300 Daina Šņore 2015.

DAINA ŠŅORE. KAŠPO

Kašpo sastāv no divām daļām - polimērkeramikas apakšdaļas un porcelāna augšdaļas, kas ļauj kašpo izmantot gan iekštelpās, gan ārā.
Apakšdaļa kalpo kā statīvs, stabils pamats, ja augi jānovieto ārpus telpas, ļauj pacelt augstāk, izcelt mazākus augus.
Porcelāna augšdaļās paredzēts ievietot dekoratīvos telpaugus, kurus vasaras sezonā var novietot arī uz terases vai citur ārpus telpām, izmantot kā vāzes grieztajiem ziediem.
Darbs īstenots sadarbībā ar uzņēmumu FLO.
Projekta un darba vadītāja Inese Pētersone.

Tālāk

RD 297 Elīza Sakniņa

ELĪZA SAKNIŅA. TRAUKI ZIVĪM “JŪRA”

Grupu veido ovālas formas trauki, padziļināti šķīvji, kas paredzēti butēm, lučiem, reņģēm un citām Baltijas jūras piekrastē nozvejotām zivīm. Trauka mazākais nodalījums paredzēts sīkajām asakām, savukārt garākā trauka plakanā virsma – maizes novietošanai. Komplektā ietilpst arī trauks piedevām un krūzes.
Trauki gatavoti sadarbībā ar Vaidava Ceramics, no Vaidavas sarkanā māla, glazēti. Grupa veidota kā papildinājums jeb otra produktu līnija trauku komplektam “Zeme”, kas pircējiem pazīstama kā kvalitatīvās, no vienas puses glazētās Vaidavas bļodiņas.
Projekta un darba vadītāja Inese Pētersone.

Tālāk

RD 279 Katrīna Šatalova

KATRĪNA ŠATALOVA. TĒJAS TRAUKI "PIKA"

Trauku komplekts Latvijā lasītajām zāļu tējām.
Autore pati ir no Alūksnes, kur ar ģimeni un draugiem bieži atpūšas, slēpojot viesu nama „Paideri” sporta trasē „Mežinieki”, kam arī trauki veidoti. Nekas nevar atsvērt to sajūtu, kad visu ziemas dienu, pavadījis laukā, uz kalna, apsēdies pie ugunskura ar kūpošu zāļu tējas tasi rokā! Krūzīte veidota ar dubulto sienu, kas ļaus noturēt siltumu, kannas osa risināta tā, lai tā būtu ērta arī tad, ja rokās cimdi.
Materiāls – porcelāns.
Projekta un darba vadītāja - Daina Zvanītāja.

Tālāk

RD 243 Elīna Kurakina

ELĪNA KURAKINA. ĀRA IZLIETNE 'AKA'

Dzīvojot vasarā pie vecvecākiem laukos, autore sapratusi, ka bez drošas un labas izlietnes dārzā neiztikt, jo visu laiku jāskalo augļus un ogas, vairākas reizes dienā jāmazgā rokas pēc paveiktiem darbiem dārzā.
Ūdens padevi izlietnei pievieno ar dārza lejamo šļūteni no kāda ūdenskrāna vai ūdensvada telpā. Ūdens notece - tieši zemē.
Darbs īstenots sadarbībā ar uzņēmumu FLO.
Materiāls - polimērkeramika, osis.

Tālāk

RD 236 Aina Bikše

Uguns vieta ,,Kursis'' 2015.

Saliekama un izjaucama uguns vieta “Kursis” atrisina modernu māju, viensētu, viesnīcu vajadzību pēc atklātas uguns. Var lietot gan vasarā, gan ziemā. “Kursis” ir paredzēts, lai radītu noskaņu mākoņainos vai zvaigžņotos vakaros. Sastāv no piecām čuguna plāksnēm, kas savā starpā ērti savietojas. Izjaukts “Kursis” ir ievietojams koka kastē, kurā tas var tikt noglabāts līdz nākošai lietošanas reizei.
Materiāls - čuguns

Tālāk