GBD 2014 Skolu konkursa iesniegto darbu galerija

MD 21 Evija Ose

PATI SEV ĒNA

Evijas Oses apģērbu kolekcija PATI SEV ĒNA ir tapusi kā 2014. gada kvalifikācijas darbs Rīgas Amatniecības vidusskolas Tekstila un ādas mākslas nodaļā. Jaunā apģērbu dizaina speciāliste kvalifikācijas darbā atspoguļo savas personīgās sajūtas, smeļoties iedvesmu no gotu stila kustības, un mēģinot šos iespaidus transformēt savā kolekcijā maigākā un sievišķīgākā noskaņā. Kolekcijā ir pieci apģērbu komplekti. Autore kolekcijā izmanto dažādus audumus: linu, viskozi un ādu. Uzmanību piesaista jaunās dizaineres autortehnika, kas ir rūpīgi no lina auduma veidots pinums, radot tērpiem apjomu.

Tālāk

MD 19 Renāte Kalniņa

ETNO DENIM

Renātes Kalniņas apģērbu kolekcija ETNO DENIM ir tapusi kā 2014. gada kvalifikācijas darbs Rīgas Amatniecības vidusskolas Tekstila un ādas mākslas nodaļā. Darbs sastāv no četriem tērpu komplektiem un tā iedvesmas avots ir latviešu etnogrāfija. Mērķis nav atgriezt seno pasauli mūsdienās, bet savienot abas šīs dimensijas ar latvju rakstu neredzamo enerģiju. Katram kreklam rakstu zīmju kārtība ir atšķirīga, no jauna radīta un, aplūkojot tuvāk, var novērtēt ieguldīto darbu un izpildes tehnoloģiju. Baltie lina krekli ar iešūtām latviešu rakstu zīmēm nes latvisko identitāti pilsētas ielās.

Tālāk

MD 17 Grēta Baltiņa

Atblāzma

Grētas Baltiņas lakatu kolekcija ATBLĀZMA ir tapusi kā 2014.gada kvalifikācijas darbs Rīgas Amatniecības vidusskolas Tekstila un ādas mākslas nodaļā. Darbs sastāv no sešiem lieliem rokas stellēs austiem lakatiem, izmantojot lina un mohēras diegus. Autore radījusi patiesi vieglu, siltu un mūsdienīgi funkcionālu tekstilizstrādājumu kolekciju, tajā atainojot smalku un izjustu krāsu saspēli auduma pinumā, kas ir kā atblāzma no mūsu etnogrāfiskā mantojuma.

Tālāk

MD 14 Anna Brigadere

Zābaki Pluss

„Zābaki Pluss” ir sieviešu zābaku kolekcija, kur katrs apavu pāris ir papildināts ar trīs veidu zeķēm, kuras atšķirās pēc krāsas. Šī pieeja dod iespēju ātri un viegli mainīt zābaku tēlu un tieši no šīs pieejas rodas kolekcijas nosaukums „Zābaki Pluss”. Pateicoties šim „plusam” parādās iespēja padarīt ikdienas apavus interesantākus un unikālus.
„Zābaki Pluss”apavi ir paredzēti aktīvajām jaunajām sievietēm, kurām ir svarīgs gan komforts, gan funkcionalitāte.

Tālāk

MD 5 Anastasija Baga

Saikne

2014 gada skolas kvalifikācijas darbs. Trīs sieviešu apavu pāri, kuri paredzēti lietošanai ikdienā pavasara, rudens un ziemas periodā. Pateicoties biezai zolei un īpašai apmalei, apavi ir praktiski un tos var valkāt arī lietainā laikā. Apavu zole ir kombinēta no dažādiem materiāliem – ādas, gumijas un polipropilēna. Paši apavi izgatavoti no dabīgās un mākslīgās ādas, ārējā daļa no govs ādas, bet iekšējā – oderējuma daļa no zirga ādas. Visi apavu pāri ir melnā krasā, bet papilddetaļas katrām pārim ir atšķirīgas – sarkanā, pelēkā vai zilā krāsā.

Tālāk