GBD 2014 Skolu konkursa iesniegto darbu galerija

RD 86 Viktorija Jarema

Dot

Latvijas Mākslas Akadēmijas, Funkcionālais dizains, Māģistra darbs, 2014.
Cilvēka ar invaliditāti roku darbs ne tikai kā rehabilitācijas veids, bet arī motivācija, kopdarbība un ienākumu veids.
Darbs tapis sadarbībā ar VSAC „Rīga” filiāli „Jugla” un viņu klientiem.
Tika ievērtēta katra amatnieka invaliditāte, tika piemeklēta viņam vispiemērotākā tehnika, tā lai turpmāk lielāko darba daļu viņš varētu veikt patstāvīgi. Mūsu kopdarbības rezultāts – divas šamota masas trauku grupas „Punkts” un „Līnija”, produkti, kas uzrunā ar savu ārējo veidolu (dizainu), nevis ar žēlastības sajūtu.

Tālāk

RD 62 Margita Anne Buiva

Gaismas objekts

Valmieras Mākslas vidusskolas interjera dizaina specialitātes 4. kursa audzēknes Margitas Annes Buivas kvalifikācijas darbs. Objekts ir veidots pēc SIA VESELĪBAS APRŪPES NEKUSTAMIE ĪPAŠUMI pasūtījuma. Uzdevums sevī ietver pirmā stāva gaiteņa interjera noformēšanu un papildus esošajam ēkas foajē apgaismojumam radīt gaismas objektus, kas veido patīkamu, estētisku sabiedriskās telpas vidi. Autors gaismas objekta formu ir veidojis iedvesmojoties no papīra locīšanas mākslas - origamī. Gaismas objekts veidots no moduļa, kuru ģeometriski kombinējot izveido moduļu grupu.

Tālāk

RD 38 Irēna Ivanova

Dekoratīvais plaukts – "Mēness zīmes"

Dekoratīvais plaukts izstrādāts diplomprojekta ietvaros, Dinaburgas cietokšņa Amatniecības centra interjera dizaina risinājumā. Iedvesmas avots ir etno motīvi un latviešu etnogrāfiskā zīme – Mēness. Mēness zīmi var saistīt ar militāro jomu, cietokšņa vēstures skatījumā. Mēness ir arī uzskatīts par karavīru sargātāju, un ar Mēness zīmēm vairāk ir rotāti vīriešu, it īpaši karavīru apģērbi un rotaslietas. Dekoratīvais plaukts paredzēts dažādu amatnieku darinājumu eksponēšanai vai uzglabāšanai, tas var kalpot arī kā žurnālu un grāmatu plaukts.

Tālāk

RD 36 Valentīna Roščupkina

Rullo žalūzijas "Cipars"

Diplomprojekta ietvaros tika izstrādāts interjers birojam, kas paredzēts grāmatvežiem, tāpēc par interjera koncepcijas iedvesmas avotu kļuvis cipars, jo ikdienā grāmatvedis regulāri strādā ar cipariem. Neikdienišķs un dekoratīvs ciparu grafisko kompozīciju pielietojums interjerā ienesīs rotaļīgu noskaņu, kas iezīmēsies rullo žalūzijās un citur. Diplomprojekta ietvaros tika realizēts objekts – rullo žalūzijas, kur cipars iegūst savu galveno lomu. Cipars kļūst par interjera dizaina akcentu, jo interjera koloristika risināta mierīgos, gaišos toņos.

Tālāk

RD 26 Zane Kārkliņa

Žurnālgaldiņs "Shape of geometry"

Iedvesmojoties no Viktora Vazareli daiļrades, tapa ideja par žurnālgaldiņa pamatkonstrukcijas vizuālo dizainu. Galdiņš atklāj ģeometrisko formu un melnbalto krāsu kontrastu vibrāciju un mijiedarbību. Optiski telpiskāku galdiņa pamatni atrisina krāsu un formu atdalošie gravējumi. Galda virsmai izmantots caurspīdīgs stikls, lai atklātu pamatnes ģeometriskumu. Galdiņš ir ergonomisks un piemērots vismaz 4 cilvēku ērtai izmantošanai.

Tālāk