Skolu konkursa Dizaina arēna 2022 darbu galerija

VD 1379 Sabrīna Kristiāna Nagle, Sintija Stāde

Bērnu izklaides centra "SAGARA" konceptuālais dizaina priekšlikums

Kvalifikācijas darbā risināts interjera dizaina priekšlikums bērnu izklaides centram Ventspilī. Projekts izstrādāts ņemot par pamatu Ventspils domes ieceri reāla centra izveidei bijušā kuģu remonta rūpnīcas ēkā Kr. Valdemāra ielā12a. Darba procesa tehnoloģiskā inovācija - pilnvērtīgs telpiskais darba un prezentācijas modelis (Archicad / Enscape). Bērnu izklaides centra koncepcijas pamatā ir Ventspils pilsēta un tai nozīmīgi objekti, arī nosaukums "SAGARA" izvēlēts tādēļ ka tā 13.gs. sauca tagadējo Ventspils novada teritoriju. Ēkas iekārtojums tiek veidots kā stilizēta Ventspils daļa, kur Ventas upe ietek jūrā. Cauri visai izklaides daļai vijās Venta, kurai abos krastos izvietoti Ventspilij nozīmīgi tūrisma objekti. Visi šie objekti tiek veidoti kā atrakcijas bērniem.

Tālāk

VD 1378 Patrīcija Pudzēna, Laura Čikste, Ērihs Zaharāns

Bērnu izklaides centra "PAKZEME" konceptuālais dizaina priekšlikums

Kvalifikācijas darbā risināts interjera dizaina priekšlikums bērnu izklaides centram Ventspilī. Projekts izstrādāts ņemot par pamatu Ventspils domes ieceri reāla centra izveidei bijušā kuģu remonta rūpnīcas ēkā Kr. Valdemāra ielā12a. Koncepcijas pamatā ir videospēle “Pakmens”, kas ieguva savu popularitāti 90. gados. Ar šī koncepta tematiku, ir iespējams panākt lielāku ārzemju tūristu uzmanību, jo pati spēle ir jau bijusi populāra un ir zināma lielākai daļai sabiedrības. Interjers ir piesātināts ar “Pac-man” spēles estētiku un stila akcentiem. Izklaides centrs tiks veidots industriālā stilā, apvienojumā ar retro spēles stilistiku, atstājot industriālo sajūtu un iekļautos vides kontekstā, ostas teritorijā. Tā būs iespēja doties uz ostu un nonākt citā "pasaulē".

Tālāk

VD 1377 Valters Biernis, Ieva Domuleva

Bērnu izklaides centra "GŌVS" konceptuālais dizaina priekšlikums

Kvalifikācijas darbā risināts interjera dizaina priekšlikums bērnu izklaides centram Ventspilī. Projekts izstrādāts ņemot par pamatu Ventspils domes ieceri reāla centra izveidei bijušā kuģu remonta rūpnīcas ēkā Kr. Valdemāra ielā12a. Darba procesa tehnoloģiskā inovācija - pilnvērtīgs telpiskais darba un prezentācijas modelis (Archicad / Enscape). Darba koncepcija iedvesmota no Ventspils un tās mūsdienu simboliem - jūra, krasts, osta, kuģis, mols, viļņlauzis. Viens no pilsētas zināmākajiem simboliem ir govs un Kurzeme ir izcelsmes vieta Latvijas zilajai govij. Savas zilganās krāsas dēļ tā tiek dēvēta arī par jūras un mēness govi.

Tālāk

VD 1375 Kristiāns Graudiņš

Bērzmuižas recepcijas, apartamentu un izstāžu zāles interjera projekts

“Bērzmuižas” recepcijas, apartamentu un izstāžu zāles interjera projekts vizuāli atspoguļo ēkas vēsturi.
Recepcijas un 1.stāva interjers veidots balstoties uz ikdienas apmeklētāju: muižas viesu, un izstāžu zāles apmeklētāju un recepcijas darbinieku vajadzībām.
1.stāva koncepts (Zelta atmiņas) balstīts uz muižniecības periodu, kurš tiek izpausts betonā un zeltā.
2.stāva apartamentu interjers veidots balstoties uz apmeklētāja komfortu.
2.stāva koncepts (Čau un atā) atspoguļo skolas esamības periodu muižas telpās. Interjerā koks mijiedarbojas ar izliektām formām un gaišumu, iedvesmojoties no bērziem.
3.stāva izstāžu zāles koncepts (Stīgo) balstīts uz muižas tagadni. Uzsvars likts uz gaismu, caurspīgajiem stendiem un atsegtajām jumta konstrukcijām, kuri simbolizē tiekšanos uz attīstību.

Tālāk

VD 1369 Kārlis Kalnakārklis

Ģimenes un draugu atpūtas centrs ''Pļavas''

Izmantojot piešķirto ārējo ēkas arhitektūru risināt- telpu interjeru, vertikālās komunikācijas un plānojumu.
Publiskā telpa- pirmajā stāvā kafejnīca, bet otrajā- bērnu rotaļu laukums.
Vecākiem ir iespēja atpūsties, kamēr jaunākie bērni var spēlēties rotaļu laukumā, bet vecākie izzināt apkārtējo teritoriju. Mērķis- iekštelpā radīt brīvdabas sajūtu.
Ēkas lokācija dod priekšroku tālākai reģionālai Berģu attīstībai. Izvēlētā teritorija ir piemērota plašākai apbūvei, padarot to par potenciāli stratēģisku vietu, kur radīt kultūras centru ne tikai Berģos, bet arī Sunīšos, Langstiņos, Baltezerā un Upesciemā.
Interjerā izmantotie materiāli- pulēta betona grīdas, balti, krāsoti griesti, baltas, krāsotas koka līstes, necaurspīdīgas stikla un augu starpsienas trijos līmeņos.

Tālāk

VD 1358 Elīna Kristiāna Rītere

"Cido grupa"

“Cido Grupas” biroja interjera projektā ir izstrādāta recepcija, darba telpas, produktu izstādes telpa un konferenču zāle, kopā 207,1 m2. Telpās domāts par universālu un daudzveidīgu darba vidi. Biroja telpā ir gan aktīvā darba zonas, gan brīvā darba zona, kas sniedz iespēju strādāt relaksētā atmosfērā. Konferenču zāles multifunkcionālā mēbele ļauj radīt vienkāršas, viegli transformējamas telpas.
Telpu estētika atspoguļo kompānijas būtību, rosina produktīvu un radošu darbu un sniedz mājīguma sajūtu.
Interjerā izvēlētās krāsas ir spožas, sulīgas un motivējošas kā “Cido pārstrādātie produkti un iegūtās sulas.
Apdarē pamatā ir izmantoti trīs dažādi materiāli- koks, sārtas tapetes un kvalitatīvā Sadolin krāsa.
Projekts veidots izmantojot ArchiCAD, Adobe Photoshop un Adobe Illustrator

Tālāk

VD 1357 Linards Gusts Balodis

Kuldīgas Jauniešu mājas interjera dizaina projekts

Projekta mērķis ir izveidot funkcionālu, atraktīvu, jauniešus piesaistošu interjera dizainu Kuldīgas Jauniešu mājas telpām. Projektā risinātas: Aktivitāšu un atpūtas telpa ar sporta spēļu, galda spēļu un atpūtas zonām, Lasītava ar atvērto un daļēji noslēgto lasīšanas zonu un Universāla Tualete. Visā projektā risināta vides pieejamība.
Dizaina iedvesma nāk no apmeklētāju anketu rezultātiem. Dizains tiek veidots ar trakulīgām krāsām un formām iedvesmojoties no memfisas stila, kas radās kā protests pret visu pareizo un sasaucas ar jauniešu vēlmi protestēt. Atsaucoties uz Kuldīgas arhitektūru interjerā tiek iekļautas atsegtas ķieģeļu sienas un griestu konstrukcijas. Sienas plakņu krāsojumos paredzēta Sadolin krāsa.

Tālāk

VD 1346 Juliana Fjodorova-Saveļjeva

Daugavpils dzīvokļu un komunālās saimniecības uzņēmuma atpūtas zonas interjera projekta izstrāde

Daugavpils dzīvokļu un komunālās saimniecības uzņēmuma, kas atrodas Kauņas ielā, atpūtas zonas interjera projekta izstrādes viens no stūrakmeņiem bija radīt vidi kurā darbinieki var atpūsties un ieturēt maltīti. Projektējamās telpas atrodas pagrabstāvā, tāpēc pēc darbinieku vēlmēm telpas tika projektētas gaišā toņu gammā, kam lieliski tika pieskaņota Sadolin Ambience krāsu palete izmantojot zilo bright skies T0.10.70 toni un pelēko ON.00.49 toni. Lai radītu labsajūtu un gaismas pārpilnību tika izveidotas cauruļu raksta tapetes, kas ataino uzņēmuma darbības jomu, ieviešot rotaļīgumu telpā.

Tālāk

VD 1340 Simona Iranoviča

Glābējzvans

Izglītojoši aktīvā atpūtas spēle “Glābējzvans” māca rūpēties par savu un apkārtējo cilvēku drošību un mudina aktivitātēs kopā darboties gan bērniem, gan vecākiem.

Spēle veidota saistībā ar ugunsdzēsības un glābšanas dienestu, uzmanību pievēršot glābšanas tālruņa numuriem. Spēlē tiek uzdots jautājums - divi atbilžu varianti (patiesi/aplami), atbildot ar ūdens strūklas palīdzību, parādās atbilde: zaļš - pareizi, sarkans - nepareizi.

Ūdens tiek pumpēts ar līdzsvara šūpoļu palīdzību un izvadīts pa šļūteni, imitējot dzēšanas procesu.

Estētikai tiek izmantoti dažādi, ar ugusndzēsības un glābšanas dienestu, saistīti elementi, kā arī iecienīts rotaļu elements - līdzsvara šūpoles.

Ir izveidots objekta prototips, izveidē tika izmantots saplāksnis un CNC frēze, matēta laka, ūdens bāzes krāsa.

Tālāk

VD 1304 Inese Kagaine

Pilsētas bārs

Projekta mērķis ir izveidot telpu ar mainīgu noskaņu un funkciju dienas laikā (bārs-restorāns).
Telpa tiek sadalīta 5 zonās: tranzīta zona, garderobes zona, sēdvietu zona, tualetes zona un bāra zona. Kā galvenais telpas vizuālais centrs iecerēts bārs.
Telpas apgaismojums tiek veidots no 3 dažādiem mākslīgajiem avotiem: iekarināmās lampas, prožektori un sienas gaismas paneļiem.
Telpas estētiskajiem risinājumiem pamatā ir esošie materiāli: atsegts sarkanais ķieģelis, metāla elementi, betons. Ēka kādreiz atradās parfimērjas fabrikas kompleksā "H.A.BRIGER." Tādēļ kā interjera elementi izmantoti parfimērijas senie plakāti un smaržu pudelītes.
Interjera projektā ir jaušamas lielpilsētas bāra noskaņas, saglabājot ēkas vēsturiskos arhitektūras elementus.

Tālāk

VD 1303 Jūlija Gžibovska

Kafejnīcas - bāra "THE WALL" interjera dizaina projekts

Projektējamās kafejnīcas - bāra telpas atrodas Latgales ciemā “Naujene”. Nosaukums “THE WALL” (“SIENA”) radies no īpašnieku vēlmes saglabāt vēsturisko ēkas sienu ar arkveida logu un durvju ailām. Interjers tika veidots eklektikas stilā, apvienojot kantri, loft, minimālisma iezīmes un vienkāršu lauku mājīgumu gaumīgā un funkcionālā dizainā. Iedvesmojoties no Latgales dabas, interjerā plaši tika pielietoti dabīgie apdares materiāli, kas piešķir tam siltumu un akcentē latviskās mentalitātes raksturu. Vietējā lauku tūrisma popularizēšana ir aktuāla, jo mūsdienu globalizācijas rezultātā tā izzūd. Ir svarīgi saglabāt un attīstīt esošo vēsturisko mantojumu, kā rezultātā tiks iegūtas jaunas darba vietas un veicināts tūristu pieplūdums.

Tālāk

VD 1293 Žanna Ivanova

Interjera dizaina projekts Jaunbūves ūdenstorņa rezidences

Daugavpils pilsēta vēsturiski ir veidojusies kā rūpnieciskais centrs. Pilsētā ir saglabājušās rūpnieciskas ēkas no dažādiem laikmetiem. Darbā tiek izstrādāts priekšlikums ūdenstorņa izmantošanai Daugavpils Jaunbūves rajonā. Ēkā ir paredzētas mākslinieku rezidenču telpas, skatu laukums un radošo darbnīcu telpa pilsētas rajonu biedrībām un iedzīvotājiem. Projektā ēkas apjoms funkcionāli tiek sadalīts divās daļās. Vienu daļu aizņem kāpnes, otru – birojs un rezidences. Ūdens rezervuārus paredzēts demontēt. Tiek piedāvāts tornī izbūvēt četrus stāvus. 1. stāvā ir paredzēts birojs. 2. un 3. stāvā atradīsies dzīvojamās mākslinieku rezidences. 4. stāvā ir paredzēta izstāžu galerija ar jumtā ierīkotu virsgaismu. Pie ēkas fasādes paredzēts ierīkot liftu, lai varētu nokļūt galerijā un rezidencēs.

Tālāk

VD 1289 Anastasija Bortkeviča

Kafejnīcas "Luna" interjera dizaina projekts

Kvalifikācijas darba laikā izstrādātais interjera projekts kafejnīcai “Luna”, atrodas Daugavpils centrā. Interjera dizaina projektā dominē kontrastējošas krāsas, kuras lieliski papildina viena otru. Sabiedriskā ēdināšana ārpus mājām – tā ir viena no galvenajām pamatnozarēm viesnīcu un apkalpošanas servisa industrijā, kam visa centrā atrodas klients. Kafejnīcai jābūt ērtai un pievilcīgai apmeklētājiem, kā lielajiem, tā arī mazajiem, lai to apmeklētu ar prieku un vēlmi atgriezties. Apmeklētājs novērtē telpas kopējo atmosfēru un dizainu ko veido mēbeļu izvēle -tām jābūt ne tikai skaistām, ērtām, izturīgām un viegli kopjamām. Tika atrisināts grezns kafejnīcas interjera dizains ar aktuālo krāsas kontrastu saglabājot logotipu un tā sarkano krāsu, veidojot modernu telpas kompozīciju.

Tālāk

VD 1286 Jūlija Grīnfelde

Interjera dizaina projekts Food court ’’129 garšas’’

Darba galvenā ideja ir pārveidot šobrīd neizmantojamām telpām, kurās agrāk atradās transporta remonta darbnīcas par ēdināšanas centru. Food court centrā tiks piedāvātas mūsdienīgas ēdināšanas zonas, kuras ir paredzēts izveidot no pārvietojamiem kafejnīcu moduļiem, kurus varēs transportēt arī ārpus ēkas. Kafejnīcas moduļos būs iebūvētas virtuves, bet blakus vai uz moduļa būs ēdināšanas zonas, kur varēs baudīt maltīti dažādām gaumēm. Projektā ir paredzēta skatuve vakara pasākumiem. Food court atradīsies Daugavpils pilsētas centrā pie sporta halles. Pie tā būs viegli piekļūt ar automašīnu vai atnākt kājām. Food court varētu attīstīties par perfektu vietu, kuru apmeklētu un atpūstos gan pilsētnieki, gan pilsētas viesi.

Tālāk

VD 1284 ESTERE GŪŽA

Liepājas Centrālās zinātniskās bibliotēkas pārbūves arhitektūras risinājumi un maketa izveide Kungu ielā 12, Zivju ielā 7

Liepājas Centrālās zinātniskās bibliotēkas pārbūve papildina esošo ēku ar jaunu būvapjomu, kas iekļauj bibliotēkai blakus esošo vēsturisko ēku, veidojot līdzsvarotu apbūves kompozīciju.

Ēkas apjoma iedvesmas avots ir dekoratīvās formas, kas rodas grāmatu kaitēkļu radīto bojājumu rezultātā, ēkai paredzēta stiklota fasāde ar dekoratīvo koka dēlīšu apšuvumu. Pirmajā stāvā paredzēta garderobe, plašs foajē, kafejnīca, izstāžu telpa un zona bērnu bibliotēkai. Otrais stāvs uzņem vecākus interesentus ar bibliotēku, e-lasītavām un klases telpām. Trešais stāvs plānots klusumam - ar individuālām lasītavām, grāmatu krātuvi un konferenču telpu.

Tālāk

VD 1283 PAULA OZOLNIECE

Liepājas Centrālās zinātniskās bibliotēkas lasītavas zonas interjera dizaina izstrāde Zivju ielā 7

Liepājas Centrālās zinātniskās bibliotēkas pirmā stāva ieejas zonas interjera dizaina projektā risinātas publiskās zonas – garderobe, izstāžu zāle, pasākumu un konferenču telpa, tranzīta zona, labierīcības, kā arī darbiniekiem nepieciešamās palīgtelpas.

Interjers veidots lakonisks iedvesmojoties no līniju ritmiem, kas saskatāmi grāmatu plauktos. Tie parādās interjera elementu kārtojumā un apdares materiālos. Izstāžu zāle piemērota gan pastāvīgās, gan mainīgās ekspozīcijas izvietošanai ar transformējamiem ekspozīcijas stendiem un variējamu apgaismojumu.

Tālāk

VD 1282 Irīna Ivanova

Interjera dizaina projekts Kafejnīca “Komisārs Megrē”

Interjera projekts tiek izstrādāts vienai no visvecākajām ēkām pilsētas vēsturiskajā centrā. 19. gs. ēkā atradās Daugavpils garnizona militārā komandantūra un prokuratūra, bet pagalmā - garnizona sarga māja. Padomju laikā šajā ēkā bija kara komisariāts un blakus ēkās – īslaicīgās aizturēšanas izolators. Ēkas īpašnieks vēlas šajās telpās izveidot kafejnīcu, kurā varēs iegādāties konditorejas izstrādājumus. Blakus ēkā atradīsies ražošanas cehs. Aiz mūra žoga ir skaists pagalms, kur ir paredzēts izvietot terasi ar galdiņiem un krēsliem. Darba mērķis ir izveidot gaišu, jauku atpūtas vietu, piešķirot tai mazliet franču šarma un smalkmaizīšu aromātu, bet tajā pašā laikā atgādināt par iepriekšējo ēkas funkciju, vismaz kafejnīcas nosaukumā –“Komisārs Megrē’’.

Tālāk

VD 1281 JANTA JOLANTA JONELE

Liepājas Centrālās zinātniskās bibliotēkas lasītavas zonas interjera dizaina izstrāde Zivju ielā 7

Projektā risināts Liepājas Centrālās zinātniskās bibliotēkas 3. stāva lasītavas zonas interjera dizains. Interjera koncepcija iedvesmota no ceļošanas laikā, ko var sniegt grāmatu lasīšana. Laika ritējums un kustība ir ņemts kā pamats telpas apļveida kompozīcijai un mēbeļu izvietojumam.

Lasītavas darba zonas izvietotas pie logiem, lai maksimāli izmantotu dienasgaismu. Interjeram izvēlēti dabiski apdares materiāli – stikls, koks, pulēts betons, kas papildināti ar mierīgi zaļu toņu laukumiem radot lakonisku, līdzsvarotu telpas atmosfēru.

Tālāk

VD 1271 Olga Artamonova

Interjera dizaina projekts Restaurācijas darbnīcas Daugavpils Tehnikas un industriālā dizaina centrā ’’Inženieru arsenāls’’

’’Inženieru Arsenāls’’ atrodas Daugavpils cietokšņa teritorijā. Tas ir būvēts laikā no 1840. – 1844. gadam un ir valsts nozīmes arhitektūras piemineklis. Vēsturiski šī ēka tika izmantota bruņojuma priekšmetu un instrumentu izgatavošanai, kā arī remontam. Inženieru arsenāla restaurētajās telpās tiek iekārtots ’’Tehnikas un industriālā dizaina centrs’’, kurā ir paredzēta izstāžu ekspozīcija. Ēkas blakus esošajās telpās, kuras nav iekļautas šajā restaurācijas posmā, ir paredzēts izvietot darbnīcas eksponātu restaurācijai. Projektā ir paredzēts iekļaut telpas darbnīcām, noliktavai, meistariem un darbiniekiem. Restaurācijas darbnīcas būs iespējams apskatīt arī muzeja apmeklētājiem, jo restaurācijas process ir aizraujošs un interesants.

Tālāk

VD 1269 Anastasija Jankovska

Arhitektu biroja interjera dizaina projekts Daugavpilī

Projektējamais objekts atrodas Daugavpilī, Rīgas ielā 48. Kvalifikācijas darba ietvaros, tika izstrādāts interjera dizaina risinājums Arhitektu birojam, kur strādās jaunie speciālisti. Birojā ir paredzēts atvērta tipa plānojums, lai jauniem speciālistiem būtu ērti strādāt pie projekta sadarbojoties vienam ar otru. Telpu pārplānošanas rezultātā, telpas vidū tika atstāts nesošais stabs, ap kuru tika veidots interjera funkcionālais plāns – izvietoti četri darba galdi. Rezultātā, tika izstrādāts plašs un gaišs biroja dizains, ar koka un spoguļu elementu akcentu šūnu formās.

Tālāk

VD 1263 Endija Viktorija Barkauska

Savvaļas bišu strops

Konsultējoties ar Latvijas Biškopības biedrības pārstāvi, tika izstrādāts funkcionāls risinājums savvaļas bišu viesnīcai Bērzmuižas parka teritorijā. Šīs bites ir vientuļnieces, nevāc medu un ir izcilas apputeksnētājas. Risinājums sastāv no augu trauka, kur kukaiņiem ir Iespēja vieglāk sameklēt barību nektāraugos un kas vienlaicīgi piesaista tos pie iespējamās mītnes. Zem augu trauka atrodas ūdens tilpne- trauks, kas ļauj no augiem notecēt liekajam mitrumam, kā arī dod iespēju kukaiņiem padzerties nenoslīkstot. Zem ūdens trauka ir jumts, kas lietus laikā pasargā koka bluķi, kas ir kukaiņu mītne ar izurbtiem caurumiem vērstiem uz centru.
Projektam ir izstrādāts prototips mērogā 1:1.

Tālāk

VD 1246 Šarlote Īva Štālhute

Neolitico

Darba mērķis-izveidot interjera dizainu privātmājai Šveicē, Cīrihes apkaimē, iebūvētai kalna nogāzē ar panorāmas logu skatiem uz pilsētu. Māja ir iebūvēta kalnā, tāpēc interjera projektēšanas mērķis bija radīt sajūtu ka atrodaties alā, kur telpa veido dialogu ar kontekstu un tradīcijām, bet tajā pašā laikā pārsteidz ar eleganci un lakoniskumu. Projekta koncepcijas atskaites punkts ir akmens. Tāpēc, interjers tiek veidots iespaidojoties no aizvēstures - neolīta, tā arī radās projekta nosaukums. Privātmāja ar nosaukumu Neolitico, tiek veidota tā, lai tās iemītniekus cieši savienotu ar tās kalnu vidi, kur telpas ļauj atslēgties no ārpasaules, restartēties un uzlādēties katrai jaunai dienai. Iedvesmojoties no Alpu dabas materiāliem,krāsām un elementiem, tiek apvienotas tradīcijas ar mūsdienām

Tālāk

VD 1240 Lauma Freimane

Senās kūts aura

Dizaina projekts tika veidots 19. gs beigās celtai kūtij, kura pārtop par dzīvojamo māju Taurupes pagastā. Projekta galvenais mērķis bija radīt dzīvojamo telpu iemiesojot tajā ekoloģijas ideju. Svarīgs aspekts bija saglabāt esošās ēkas konstrukcijas, tāpat arī balstoties uz mūsdienu tendencēm, integrēt vēsturisko-mūsdienīgajā.
Interjera izveidē tika izmantoti dabai draudzīgi apdares materiāli. Mūris tika apstrādāts ar vissenāko krāsošanas materiālu-baltkaļķi. Griestu apdarē izmantoti koka dēlīši, kas atveido kādreizējos kūts griestus. Ēkā dominē koks un kā kontrasts tam tika izveidotas industriālā stila detaļas. Robustas metāla trepes, grafiku veidojoši gaismekļi, vecais mūris un lina tekstils veido šīs ēkas būtību.

Tālāk