Skolu konkursa Dizaina arēna 2021 galerija

VD 1234 Lāsma Lizete Ķiploka

Spīķera nams

Mūsdienās arvien populārāka kļūst vēsturisko vērtību integrēšana modernajā dizainā. Projekta izvēlētā tēma ir vēsturiskā mantojuma saglabāšana un savienošana ar šī brīža dizaina tendencēm. Pārveidojot ēkas vēsturisko funkciju no graudu glabātuves uz pasākumiem pieejamu namu, tiks nodrošināta iespēja, ka telpas būs apdzīvotas un izmanotas pastāvīgi. Funkcijas nomaiņa ir izcils veids, kā panākt telpas izmantošanu vairākkārt. Spīķera ārējais veidols saglabās savu vēsturisko pagātnes liecību, taču iekštelpās veidosies jauna mūsdienīga pieeja telpas plānojumam un ēkas funkcijai. Iecere par kultūrvietas izveidi šajā namā pamatota ar klienta vēlmi par muižas kompleksa ilgtspējīgu attīstību. Šādā veidā tiks īstenots plāns par Blankenfeldes atdzimšanu

Tālāk

VD 1221 Anastasija Isajeva

Interjera dizaina projekts īslaicīgam pasākumam Mākslas darbnīcu telpās «KAZARMA» Mihaila iela 11, Daugavpils

Darba ideja ir izmantot Daugavpils cietoksnī esošo ēku neapdzīvotās telpas, veidojot tajās mākslas darbnīcas īslaicīgiem pasākumiem: izstādēm, performancēm, koncertiem, teātriem, utt. Ēka ir padomju laikos veidota piebūve vēsturiskajai ēkai. Telpu sienas, grīdas, griesti ar glezniecisko materiālu grafiku netiks mainīti. Tika izstrādāta pārvietojamu vairogu – rāmju sistēma ar kuru palīdzību ērti veidot telpu zonējumu dažādiem pasākumiem. Konstrukcijas var uzstādīt dažādās konfigurācijās, mainīt dažādu krāsu vairogus vai arī pašiem tos nokrāsot un projicēt uz tiem attēlus. Ir paredzētas āra biotualetes, āra ēdināšana - ar iespēju ieturēt maltīti arī telpās, tiek nodrošināts pagaidu elektrības pieslēgums. Projektā paredzētās mēbeles un iekārtas tiek atvestas. https://failiem.lv/u/sjx87vkuq

Tālāk

VD 1214 Sabīne Baltutīte

Kalnu kultūras nama vestibila interjera dizaina projekts

Kā galvenais mērķis bija izveidot vestibila interjeru skatot ēkas arhitektūru un tās celšanas laiku. Interpretējot to formās un materialitātē. Ēkas un ciema vēsturi pasniegt informatīvi, interjera grafikā.
Telpu veidoju primāri domājot par ikdienas lietotāju, kas ir māksliniecisko kolektīvu dalībnieki un darbinieki, nodrošinot atpūtas vietas. Zonu izkārtojums plānots ņemot vērā vides pieejamību un plūsmu organizāciju, kas būtu aktuāla pasākumu norises laikā, kad telpu lieto vairāki simti cilvēku. Kā jaunas funkcionālās zonas izveidota recepcijas vieta.
Kopējais uzsvars telpas veidošanā likts uz funkcionalitāti, tīru formu lietojumu un skaidru norāžu sistēmu, novēršot cilvēku ilgstošas pulcēšanās iespējas. Apgaismes ķermeņi iezīmē telpas navigāciju.
https://failiem.lv/u/9jsk7623e

Tālāk

VD 1207 Irina Abramova

Auto servisa SIA “SpektrD” interjera projekts Daugavpilī

Projektējamais objekts ir auto serviss SIA “SpektrD”, kas atrodas 2.Preču ielā, Daugavpilī. Projektējamo telpu platība ir 46.8 m2, kas sastāv no divām daļām – darbnīca un birojs.
Telpās piedāvāts izkārtot aprīkojumu praktiski un funkcionāli, lai darbnīcā varētu strādāt vienlaicīgi trīs darbinieki, savukārt ofisā ērti uzņemt klientus.
Galvenais akcents telpu dizainā ir led apgaismojuma vertikāles, kas izvietotas uz griestiem un sienām. Līnijas imitē ceļa apzīmējumu, kas ir kontrastaini redzamas gan dienas, gan nakts laikā, tas pats vērojams arī telpā.
Neierasti auto servisā redzēt sienas dekoru, taču tas piešķir telpai unikālu noskaņu un estētiku, kuras vienmēr trūkst auto servisos. https://failiem.lv/u/n39a

Tālāk

VD 1200 Diana Burceva

Interjera dizaina projekta izstrāde kafejnīcai-bāram "Panna"

Projektējamā telpa ir 111.7 m2 lielā kafejnīcas zāle, kurai jāpiedāvā komfortabls interjera dizains memfis stila iezīmēs.Darba uzdevums ir atrisināt dažādas funkcionālās un noskaņu zonas.
Telpai ir nestandarta plānojums, ko darba autore nolēma ņemt sev par labu, pastiprinot noskaņu zonu unikalitāti.
Izvēloties krāsu paleti kafejnīcai - bāram, jāņem vērā psiholoģiskie faktori, krāsu vizuālā reakcija uz objektiem utt. Tas ir nepieciešams, lai radītu labvēlīgu vidi apmeklētājiem, kuri ierodas iestādē.
Lai izstrādātu mūsdienīgu publiskas telpas dizainu, īpaša uzmanība jāpievērš materiāliem un to izturībai. Savā projektā autore piedāvā stilam raksturīgas mēbeles košās krāsās, ilgtspējīgus un kvalitatīvus materiālus ne tikai apdarē, bet arī mēbeļu izvēlē. https://failiem.lv/u/rvqm7qx3f

Tālāk

VD 1159 Līga Surmoviča

Interejera projekts kafejnīca-bārs "Baltais zirgs"

Darba tēma – kafejnīca-bārs ''Baltais zirgs''. Telpas atrodas Daugavpilils Cietoksnī , Mihaila iela 11. Interjerā tiek panākta staļļa sajūta. Balts sienu apmetums un gaiša mēbeļu materialitāte veido iecerēto noskaņu. Krāsains apgaismojums , kas tiek
izmantots vakara laikā, piešķirs telpai spocīguma sajūtu un radīs īpašu
atmosfēru. Interjerā parādās zirga tēls kā dekors, kas asociējās ar
zirga spoku un veido mistisku sajūtu. Veidojot projektu, autore iedvesmojās no vides objekta « Cietokšņa spoks». Šī objekta simboliskā nozīme ir vienkārša – zirgs asociējas ar spēku, lepnumu un cieņu.

Tālāk

VD 1157 Tīna Elīza Duka

Ezera krasta māja

Kvalifikācijas darbs ‘’Ezera krasta māja’’ ir veidots privātmājai, kas atrodas Rīgas rajona Ādažu pagasta Ataros, Krasta ielā 6, Ataru ezera krastā.
Darba galvenais mērķis ir izveidot mūsdienīgu, funkcionālu mājas interjera dizainu, ņemot vērā klientu dzīvesstilu un respektējot viņu ieradumus un vēlmes, kas, gadiem ejot, ir kardināli mainījušās. Darba gaitā, pielietojot inovatīvus materiālus un respektējot klientu noteikto krāsu un stila izvēli, tika veidots estētisks, moderns interjers, ar skandināvisku akcentu un minimālisma iezīmēm, lai vide veidotos sakārtotāka un ikdiena vienkāršāka. Rasti jauni risinājumi, interjeru padarot ērtāku un racionālāku darbam un mācībām, ievērtējot šodienas nepieciešamību darboties pēc iespējas vairāk attālināti. Īpaši izceļot dabas klātbūtnes efektu.

Tālāk

VD 1155 Valentīns Golubevs

Ekstrēmo sporta veidu inventāra veikala interjera izstrāde

Darba tēma – Ekstrēmo sporta veidu inventāra veikala interjera izstrāde. Telpas atrodas Daugavpils cietoksnī, Mihaila ielā 11.
Uz šo brīdi Daugavpilī nav veikala, kas nodarbotos ar ekstrēmā sporta veidu preču tirdzniecību. Mūsdienās jauniešu vidū ir ļoti populāra skrejriteņu, skrituļdēļu izmantošana brīvā laika pavadīšanai un sporta aktivitātēm. Kā novitāte šāda veida veikalam, tiek piedāvāts dažās telpās ievietot testa rampas, lai varētu testēt preces uz vietas. Noderīga būs arī darbnīcu telpa, kurā varēs veikt nepieciešamo uzlabojumu vai remontu sporta inventāram.

Tālāk

VD 1147 Melisa Briža

"PLŪSMA"

Interjera dizaina projekta mērķis ir izveidot projektu privātmājai 168m2 platībā, kas ir atbilstošs ģimenei ar strauju un aktīvu dzīvesveidu. Klienta un viņa ģimenes vēlmēs iekļaujas vienkāršas formas un tīras līnijas, tomēr interjeram jābūt arī funkcionālam.
Ņemot vērā izmaiņas, kas notiek pasaulē, galvenais ir veidot pēc iespējas labāku un ērtāku vidi dzīvei pašiem savā mājoklī.
Interjera veidošanā ievērots miniālisms, kā arī tika iekļautas organiskā modernisma perioda mēbeles un aksesuāri. Apdares materiāli un to tonalitāte tika ievērota vienāda visās telpās. Interjers papildināts ar melniem kontrastējošiem akcentiem, kuri redzami santehnikas un gaismekļu izvēlē.
Apvienojot minimālismu un formu vienkāršību radīts ilgtspējīgs un no periodiskām dizaina tendencēm neietekmējies interjers.

Tālāk

VD 1132 Ļinara Nakipova

Liepājas teātra mazās zāles piebūves arhitektūras risinājumi

Projektā risināta daudzfunkcionāla eksperimentālās zāles piebūve, kas paredzēta 200 cilvēku plūsmai visās vecuma grupās. Tiek piedāvāts mūsdienīgs un funkcionāls piebūves arhitektūras risinājums, kas sastāv no divām daļām: skatītāju zāles - regulāras dzelzsbetona konstrukcijas ēkas centrā un to aptverošas stiklotas fasādes. Stiklotajā apjomā paredzēts izvietot nepieciešamās papildfunkcijas - foajē, garderobi, kafejnīcas zonu, labierīcības un aizskatuvi. Caurredzamais ēkas stiklojums veido vizuālu sasaisti ar esošo vēsturisko ēku.

Tālāk

VD 1131 Kristers Einiņš

Liepājas teātra mazās zāles arhitektūras un 3d vizualizāciju risinājumi

Projektā izstrādāti Teātra ielas 3 teritorijas attīstības risinājumi, tajā esošajai ēkai austrumu pusē paredzot piebūvi, kurā risināta Liepājas Teātra mazā zāle. Ēkas funkcijas piemērotas 200 cilvēku lielai apmeklētāju plūsmai visās vecumu grupās.
Projektā izstrādāts mūsdienīgs arhitektūras piedāvājums teātra un citu līdzīgu pasākumu nodrošināšanai, kas ietver esošās ēkas funkciju pārplānošanu, daudzfunkcionālas piebūves un vides labiekārtojuma risinājumus.
Arhitektūras koncepcija ir iedvesmota no asociatīviem teātra tematikas motīviem, kas akcentēti ēkas apjomā un fasādes stiklojumā.

Tālāk