LDS BD 2017 Skolu konkursa darbu galerija

SD 643 Rūta Kristena Bukava

Krāsojamās pastkartes.

Darba mērķis - Dot iespēju interesantā veidā iepazīt Kocēnu novada tūrisma objektus galvenokārt ģimenēm ar bērniem, kuri apmeklēs topošo krogu - viesnīcu. Krāsot pastkartes ar skaistākajām Kocēnu novada tūrisma vietām un uzzināt interesantu informāciju par tām.
Galvenie secinājumi - Izveidot ko īpašu vēl neesošai vietai bija grūts uzdevums. Bija jāveic liela izpēte, lai izdomātu un radītu dizainu ar mērķi un nozīmi. Svarīgi bija radīt piesaistošu zīmējumu un pielāgot tam dizainu, lai ieinteresētu kā bērnu, tā arī pieaugušo.
Manuprāt, Latvijā esošā daba un arhitektūra ir liela vērtība, un radot šīs pastkartes konkrētam novadam un vietai, ļauj kroga - viesnīcas ciemiņiem, un galvenokārt bērniem, iepazīt pavisam netālu esošo skaistumu un padalīties ar to.

Tālāk

SD 624 Pauls Krištabāns

Jarmo

Kvalifikācijas darbs “Jarmo” ietver foto sēriju un video, kas atspoguļo Latvijas Mākslas akadēmijas, modes dizaina studentes, Laimas Jurčas tērpu kolekcija ar nosaukumu ‘’Jarmo’’.
Darba primārā funkcija un uzdevums ir prezentēt kolekciju, kā arī dizaineres ideju kopumā. Foto iedalīju divās grupās, kreatīvā, kurā redzama dizaineres ideja un redzējums, un ‘’lookbook’’ tipa, kurā attēlota kolekcija un apģērba detaļas.
Kvalifikācijas darbs “Jarmo” ietver foto sēriju un video, kas atspoguļo Latvijas Mākslas akadēmijas, modes dizaina studentes, Laimas Jurčas tērpu kolekcija ar nosaukumu ‘’Jarmo’’.

Tālāk

SD 617 Karīna Nikolajeva

Suvenīru komplekts "Rīga Zoo"

Suvenīru komplekts “RĪGA ZOO” ir ekoloģisku suvenīru līnija ar Rīgas zoodārza dzīvnieku ilustrācijam Hand drown stilā, kas sastāv no T-krekliem, mugursomām, blociņiem, kalendāriem, magnētiem, piekariņiem, krūzēm, grāmatzīmēm, mīkstajām rotaļlietām un galda spēlēm. Bija pētīti populārākie zoodārza dzīvnieki un ilustrācijās attēloti Rīgas zoodārza mīluļi. Katram attēlotajam dzīvniekam ir sava sejas izteiksme un poza. Izveidotās ilustrācijas tika pielietotas gan poligrāfijas izstrādājumu izveidē, gan ekoloģisku suvenīru veidošanā. Darbā ir izmantoti ekoloģiskie materiāl, kuri nav kaitīgi dabai un ir patīkami taustei, tos papildinot ar pārdomātu krāsu risinājumu apdrukās.

Tālāk

SD 610 Liene Kraukle

Dzīvais māls

Kvalifikācijas darbā Grafiskā identitāte biedrībai Dzīvais māls izstrādāts reklāmas materiālu komplekts. Uzdevums ir radīt jaunu, vienotu grafisko identitāti, kas atspoguļotu biedrības būtību. Tā būtu konkurēt spējīga ar līdzīgiem mūsdienīgiem uzņēmumiem. Biedrība izgatavo svēpēto keramiku.
Logo sastāv no četrām detaļām, katrai ir sava nozīme: Aplis – visa sākums, rada harmoniju. Māla krūka – senākais māla izstrādājums. Lapas siluets – simbolizē dzīvo. Laimas slotiņa – latviskums, viena no senākajām latvju zīmēm, tā piešķir logotipam smalkumu. Biedrībai izveidots melnbalts, viegli uztverams korporatīvais stils.

Tālāk

SD 601 Elmārs Sedols

Grafiskā identitāte Ģertrūdes ielas teātrim

Darba galvenais uzdevums ir izveidot viegli uztveramu, askētisku logo, kas viegli
komunicētu ar auditoriju kā arī pārējo elementu kopumu, ( vizītkartes, plakātu dizains,
sociālo mediju komunikācijas materiāli) kas apliecinātu to piederību konkrētajam
teātrim.
Ģertrūdes ielas teātris ir atvērta skatuve jaunas, citas teātra valodas meklējumiem.
Logo radies no burta Ģ, kas pārveidots par brillēm, ļaujot palūkoties uz teātri savādāk.
Identitātes trīs galvenās krāsas ir sarkana, kas atgādina teātra priekškaru, melna un
balta.
Identitāti papildina arī kustīgas .gif animācijas, kuras ir paredzētas sociālajiem
medijiem, galvenokārt, lai informētu auditoriju par gaidāmajām izrādēm.

Tālāk

SD 591 Karīna Putra

Pastkaršu komplekts "Nedienas mežā"

Ar katru paaudzi cilvēki arvien vairāk attālinās no dabas, nedomājot par savu apkārtējo vidi un uzskatot tās esamību par pašsaprotamu. Ar pastkaršu komplektu vēlos vērst sabiedrības uzmanību uz apkārt notiekošo, rosināt pārdomāt savas rīcības sekas, atrodoties dabā. Iepazīstot 9 ilustrētas pastkartes, skatītajam tiek dots ieskats par to, kas notiek dabā, kad tajā atstājam atkritumus, un kā tas apgrūtina meža iedzīvotāju ikdienu.
Ilustrāciju funkcija ir rosināt skatītāja interesi par dabu. Piešķirot dzīvniekiem cilvēciskas īpašības, cilvēki tajā brīdī tos uztver kā sev līdzīgus, un šī mirkļa sajūta pārvēršas paliekošā. Lai katrs, kuram pastkarte tiek nosūtīta uzreiz varētu atrast nepieciešamo informāciju par vides piesārņojum, pastkartes aizmugurē atrodamas norādes uz informācijas avotiem.

Tālāk

SD 567 Renāte Balode

Vizuālā identitāte mednieku klubam ''Kabile''

Grafiskā identitāte mednieku klubam ''Kabile''. Darba mērķis ir parādīt kluba vērtības, neiekļaujot klasiskos simbolus. Ir izstrādāts logotips, piktogrammas, reklāmas materiālu
komplekts, sacensību, medību apģērba dizains, prezentreklāmas priekšmeti, karogs, automašīnas uzlīmes, norādes, norobežojuma lentes, iesaiņojuma papīra dizains. Logotips izveidots kā ieroča tēmeklis, kur katra daļa attēlo kādu no kluba vērtībām: 4 līnijas- 4 debess puses no kurām sabrauc mednieki. Aplis- kluba vienotība, kopības gars. Punkts- medību mērķis, iemesls, kura dēļ mednieki ir sanākuši kopā. Dizainā ir pielietotas divas krāsas- meža zaļā, spilgti oranžā. Fons visiem reklāmas materiāliem- balts. Izstrādātās piktogrammas attēlo trīs galvenos kluba darbības mērķus - izglīto, sadarbojies, rūpējies.

Tālāk

SD 540 Jānis Greļs

A$AP Yams legacy

"A$AP Yams legacy" ir mobilā aplikācija kuras pamatā ir stāsts par aizgājuša "Hip-hop" industrijas pārstāvja atstāto mantojumu.
A$AP Yams bija amerikāņu "Hip-hop" mūzikas producents un mūziķu apvienības "A$AP Mob" dibinātājs, kurš traģiski aizgāja bojā 2015. gadā.
Karjeras gaitā A$AP Yams producēja vairākus savas apvienības biedru albumus. Aplikācijā skatītājam ir iespēja klausīties albumus un izlasīt par informāciju par to kā producents ir ietekmējis albumu un savu biedru karjeras.
Aplikācija veidota kā interaktīvs piedzīvojums, kas skatītājam pasniedz informāciju secīga stāsta veidā.

Tālāk