LDS BD 2017 Skolu konkursa darbu galerija

LD 607 Rūta Patmalniece

Trauku grupa ,,Niedre''

Pudeles, kausiņi un glāzes paredzētas atspirdzinošu dzērienu baudīšanai. Formas un noskaņas iedvesmas avots ir miglains vakars pie Vaidavas ezera. Trauku forma atvasināta no niedres kāta uzbūves, kas savienojuma vietās veido formas nianses. Trauki lakoniski un vienkārši, bet ar personību, jo katrs priekšmets rokas virpojuma un apzinātas deformēšanas dēļ ir unikāls. Kopējo noskaņu pastiprina glazējums, kurā atstātas atsegtas terakotas joslas. Materiāli: pulēts sarkanais māls, glazūra
Darbs tapis ražotnē Vaidava Ceramics

Tālāk

LD 606 Madara Nameda Zemīte

Garšaugu podi ,,NOOK''

Reti kuram pilsētā ir iespēja audzēt pārtiku un garšvielas. Tomēr šāda vēlme kļūst aizvien aktuālāka. Ar vienkāršiem līdzekļiem, veicot priekšizpēti dizaina aktualitātēs, izprotot augiem labvēlīgus apstākļus, izceļot trauka funkciju, radīts jauns piedāvājums puķupodam, kas uzlabo un padara ērtāku garšaugu audzēšanu pilsētniekiem. Inovatīvs ir dažādo keramikas materiālu pielietojums vienā priekšmetā, uzsverot keramikas materiālu dažādās kvalitātes, sākot ar blīvo porcelānu, poraino mālu un vieglo kermzītu.
Materiāli: porcelāns, māls, keramzīts, glazūra

Tālāk

LD 604 Līva Elza Harkeviča

Trauku grupa ,,Flote''

Tendence pusdienu pārtraukumā darba vietā pagatavot uz vietas līdzi paņemtos produktus kļūst aizvien populārāka. Sagatavojot ēdienu biroja telpās, būtisks ir trauku daudzums un to funkcionalitāte. “Flotē” ietilpst lielais salātu trauks ar izveidotu atbalstu dēlītim. Traukā ērti gan sagatavot, gan pasniegt ēdienu, Virtuves dēlītis funkcionāli piemērots salātu traukam un šķīvim tā, lai atvieglotu griešanas procesu.. Bļodiņu formai risinātas dažādas variācijas. Darbam būtiski formas un tehnoloģiju eksperimenti. Materiāli: pigmentēta lejamā akmens masa, glazūra, koks.

Tālāk

LD 603 Elīza Jaunzeme

T krekli ,,Latvijas kalni''

Kvalifikācijas darbā īstenoti pieci vīriešu krekli – ‘’Latvijas kalni’’, kas ir autores ieguldījums Latvijas simtgadei. Uz krekliem attēloti stilizēti Latvijas kalni ar to nosaukumiem un grafiska skala, kas norāda kalnu augstumu mērījumus virs jūras līmeņa, kas ir sava veida ironija, par to cik tie ir ‘’lieli’’ pasaules kalnu kontekstā. Krekliem izvēlētas trīs atšķirīgas auduma krāsas - baltā raksturo debesis, pelēkā kalnu un tumši zilā krāsa, kas attēlo jūras līmeni. Cilvēciņš uz T-krekla simbolizē neatlaidīgos latviešus, kas par spīti kalnu deficītam mūsu mazajā zemē, vēlas visos tajos uzkāpt. Par tiem, kas vēlas kāpt augstāk!
Materiāls lina audums, termoplēve.

Tālāk

LD 588 Betija Riekstiņa

Vibrācija

Darba mērķis ir apvienot skaņu un materiālu, veidojot sinerģiju starp šīm lietām.Tas vienlaicīgi piešķirs māksliniecisku un inovatīvu pievienoto vērtību vienkāršai lietai-galda vāzei, tajā pašā laikā saglabājot tās pamatfunkciju. Katra vāze individuāli deformēta ar skaņas vibrāciju, kas piedalās tās formas veidošanā. Komplekta kopējais tēls ir neparedzams, tas ir nejaušības princips.

Tālāk