LDS BD 2017 Skolu konkursa darbu galerija

LD 592 Valters Krētainis

Solis pa Solim

Darba mērķis : izstrādāt pārvietošanās palīgierīci ar kuras palīdzību bērns, kurš cieš no cerebrālās triekas, spētu uzlabot savu fizisko un garīgo stāvokli , un padarītu pilnvērtīgāku un komfortablāku viņa un viņu ģimenes locekļu ikdienu.
Formu risinājumumā, kā galvenais aspekts tika ņemta vērā tā funkcionalitāte. Visas detaļas konstrukcijā ir funkcionāli nepieciešamas un konstruktīvi vienkāršas, lai nodrošinātu tās darbību ilgtermiņā.
Palīgierīces formas dizainu nosaka tās funkcija.
Palīgierīces pamata funkcijas nosacījumi ir:
• Kustība;
• Stabilitāte;
• Drošība;
• Komforts
• Kompakts uzglabāšanai un pārvietošanai.
Palīgierīce izgatavota Kristiānam Daniēlam Siliņam, bet piedāvāto risinājumu iespējams pielāgot arī citiem bērniem ar kustību traucējumiem.

Tālāk

LD 582 Madara Dūka

Trauku grupa ,,Maija un Paija''

Dāvana no Latvijas. Tajā apvienots dizains un tradīcijas. Grupu veido formā askētiskas porcelāna kannas ar kārklu klūgu osām un krūzītes, izmantojamas ūdenim, sulai vai pienam. Darbs kā asociāja - krūžu formas - par tautastērpu brunčiem, osas - atceroties Annas Brigaderes lugu par kārtīgo, apzinīgo Maiju un nevīžīgo Paiju. Kannu dizainā rātnajai "Maija" ir apaļīgs, vienmērīgs siluets, rotāts ar gluda pinuma osu, nekārtīgā "Paija" - ar vairākiem iežņaugumiem siluetā un izpūrušu zirgasti osai.
Materiāli: porcelāns, glazūra, klūgas

Tālāk

LD 581 Astra Šēnberga

Trauku komplekts ,,Kombinē''

Komplekta trauki, kas iederas gan modernā birojā, gan 100 gadus vecā lauku mājā, ir savstarpēji savietojami un piedāvā uzkodu pasniegšanas variācijas gan viena trauka, gan komplekta ietvaros. Tas atvieglo galda klāšanas procesu un nodrošina estētiski baudāmu uzkodu pasniegšanu. Diplomdarba izstrādes pamatā ir padziļināta mērķauditorijas, trauku analogu un mūsdienu dizaina tendenču izpēte, eksperimentēšana ar materiālu - lejamajai akmens masai pievienoti krāsu pigmenti, kas traukiem piešķir individuālu raksturu.Materiāli: pigmentēta lejamā akmens masa, glazūra, koks

Tālāk

LD 573 Paula Elvīra Miķelsone

"Rītdiena"

Rīgas Mākslas un mediju tehnikuma kvalifikācijas darbs (2017.g.).
Otrreizējās pārstrādes kolekcijas „Rītdiena” tērpi radīti ar domu par nākotni, par “mūsu” rītdienu. Esmu devusi otru elpu apģērbiem, kas jau sen izgājuši no modes - kļoša tipa bikses un tamlīdzīgi veidojumi, tiem vairs nav jāslēpjas skapja tumšajos stūros. Kolekcijas tērpu materiālu izvēle veiksmīgi atspoguļo izvēlētā stila prasības. Dažādie džinsa audumi savā starpā labi sastrādājas, un labi funkcionē gan tehniski, gan vizuāli. Kolekcija lieliski iekļaujas mūsdienu modes parametros ar savu raksturu un nepieradinātību. Tā lieliski atspoguļo mūsu laikmetu, tas ir apģērbs ar savu dzīves stāstu, ar savu noslēpumu. Ekskluzīvs, taču funkcionāls produkts radīts, lai iedvesmotu cilvēkus otrreizējai audumu pārstrādei.

Tālāk

LD 558 Dana Veidemane

"Ziemeļu jūra"

Rīgas Mākslas un mediju tehnikuma kvalifikācijas darbs (2017.g.).
Tekstilizstrādājumu kolekcijā “Ziemeļu jūra” ietilpst četri pledi un četri pledu ietinamie audumi. Pledi ir apjomīgi un silti, austi kanvas tehnikā. Kā pamatmateriāls izmantotas Merīnas un Alpakas vilnas. Katram pledam komplektā pievienots iesaiņojuma audums, kur to iesaiņot ērtākai pārvietošanai. Audumi ir no lina, elegantos tumši zilos un melnos toņos. Izmantoju linu, lai tie būtu izturīgi un ilgi kalpotu, kā arī pasargātu pledus no putekļiem.

Tālāk

LD 557 Signe Lapiņa

,,Yatta”

Rīgas Mākslas un mediju tehnikuma kvalifikācijas darbs (2017.g.).
Japāņu tradicionālais tērps - kimono, kalpo par iedvesmas avotu tērpu kolekcijai ,,Yatta”, kas ir pārvērsts par kaut ko neparastu, bet reizē arī interesantu.
Kolekcijas pamatkrāsa ir zilā indigo, kas ir parādīta dažādās tonalitātēs no džinsa zila līdz pelēcīgam tonim. Savienojumā ar kvalitatīviem kokvilnas un džinsa audumiem tika iegūts brīnišķīgs šenila audums, kas pārtapa par oversize mēteļiem, kurus ir ērti un patīkami valkāt. Izvēlētā tehnika un toņu salikumi deva iespēju iegūt dažādas toņu gammas un faktūras. Katra tērpa detaļas papildina viena otru. Tērpi ir viegli kombinējami no izteikti sportiskā stila uz klasisko un vēl.

Tālāk