LDS BD 2017 darbu galerija

ID 632 Kristīne Plaude

dzīvojamā māja

Divstāvu dzīvojamā māja atrodas Mārupes pagastā, tās interjers pabeigts 2017. gada pavasarī. Pirmajā stāvā atrodas ieejas halle, virtuve ar ēdamistabu, viesistaba, atpūtas zona ar saunu, tualeti un dušu. Otrajā stāvā – balkons ar halli, divas guļamistabas ar vannas istabu, kabinets un viesistaba.
Interjera stilistika ieturēta atbilstoši šī brīža aktuālajām mūsdienu interjera tendencēm. Plaši pielietota koka apdare, kas nodrošina mājīgu un siltu atmosfēru. Ņemot vērā klienta aizraušanos ar ezotēriku, interjerā jaušama viegli austrumnieciska tendence. Īpašu raksturu interjeram piešķir krāsaino metālu pielietojums margās un sienas panno.
Objekta platība – 248 m2.

Tālāk

ID 630 Larisa Pomeščikova

Savrupnams Jūrmalā

Jūrmalas privātmājas rekonstrukcija klasiski modernā stilā. Nama saimnieki, pusmūža pāris, vēlējās klasisku, bet ne senlaicīgu interjeru. Interjerā izmantoti dabīgi materiāli: koks, metāls, akmens, stikls, vilna un zīds. Sienas silti pelēkos toņos ar neitrālām faktūrām apdarēs. Grīdu klājumos un mēbelēs izmantota vērtīgā Dienvidamerikas koksne Sucupira. Īpaši izstrādāts parketa dizains, daudzviet izmantojot smalkas parketa intarsijas.
Grīdu dizains: „Parketa Nams”, sadarbībā ar L. Pomeščikovu.

Tālāk

ID 627 Anda Andžāne

Apartamenti "Skygarden"

Apartamenti „Skygarden” – debesu dārzs - atrodas vēsturiskā jūgendstila ēkā, Rīgas centrā. Studijas tipa dzīvoklis izbūvēts bēniņu stāvā, veicot milzīgu rekonstrukciju un jumta pārbūvi. Saimnieces aktīvo dzīvesveidu un ceļojumus simboliski atspoguļo interjera priekšmeti: koferis-galdiņš un glezna ar vēja ģeneratoriem. Apvienoti moderni, augstvērtīgi interjera priekšmeti ar jūgendstila un nacionālā romantisma mēbelēm. Drosmīgs elements, atdalošā stikla - plauktu starpsiena starp guļamistabu un viesistabu, padara dzīvokli gaišāku un nojauc standarta interjera plānojuma principus. Dominē zaļo, košo un gaišo toņu saspēle. Dažādie augu elementi, interjera iekārtas priekšmetos, rada sajūtu, ka atrodies neparastā dārzā, kas rosina atpūsties, filozofēt un…

Tālāk

ID 625 Ēriks Karlsons

Dzīvoklis Nr. 908

Dzīvoklis atrodas mūsdienīgā augstceltnē Maskavā, klusā un zaļā vietā pie nacionālā parka Losinij Ostrov (Лосиный остров). Dzīvokļa interjera dizains veidots askētiskā stilistikā, sintezējot robustos apdares materiālus ar gaisīgiem apgaismes ķermeņiem un košiem akcentiem. Dzīvokļa telpisko struktūru veido viegli uztverams plānojums un organizēts mēbeļu izvietojums, radot drošu un mierīgu vidi, ar vienotu stilu un krāsu gammu.
Objekta platība – 90 m2.

Tālāk

ID 621 Laila Biseniece, Vīva Ieviņa

Privātmājas interjers pārbūvētai Jūrmalas vasarnīcai

Deviņdesmitgadīgai vasarnīcai, kas pārbūvēta pēc Ārijas Vītiņas projekta, veidots elegants ziemas mājas interjers, kas ir stilistiski sakņots pagājušā gadsimta sākuma eklektikā un kalpo saimnieku ērtībām, un ir labs fons dzimtas relikvijām: dažādām senām mēbelēm, pulksteņiem, traukiem, ceļojumu veltēm un mākslas darbiem. Autores izveidoja tikai šim namam raksturīgu noskaņu, izmantojot izteiksmīgas pērļu pelēkā nokrāsas sienās, silti pelēkas flīzes – apsildāmās grīdās un smalki tonētu balto krāsojumu – durvīs, aplodās, palodzēs un masīvajās grīdlīstēs. Viens no interjera būtiskākajiem elementiem ir Jāņa Straupes radītās kāpnes. Jaunprojektētās virtuves un priekšnama mēbeles apzināti veidotas nedaudz robustas, sedzoši krāsotas sienām tuvā tonī, lai nekonkurētu ar antikvārajiem priekšmetiem.

Tālāk

ID 594 Lolita Freidmane

Apartamenti Legend kvartālā, Jūrmalā

Projekta uzdevums – izveidot funkcionāli pārdomātu mājokli, kas rada emocionālo komfortu visai ģimenei. Koncepcijas pamatā emocionāli ietonēta dabas klātbūtne, kas atspoguļo jūras piekrasti. Īpaši pārdomāts plānojums un individuāli projektētās mēbeles tika izstrādātas atbilstoši katra ģimenes locekļa raksturam un vajadzībām. Kā rezultātā, 128 m2 izdevās izveidot 11 telpas, sadalot tās privātajā un viesu uzņemšanas zonās. Noskaņojumu telpā rada mierīgi toņi, dažādās faktūras un materiāli, kas ļauj sajust dabas pieskārienu - smiltis, sūnas, koku un akmeni. Sajūtas pastiprina kaijas (gaismas objekti), kas, sargājot mājiniekus, lidinās virs ģimenes ēdamgalda. Dzīvoklī izmantotas viedās tehnoloģijas jeb gudrā māja, kas izpilda mājinieku vēlmes un ierastos ikdienas rituālus.

Tālāk

ID 587 REGĪNA ASTAHOVA

Dzīvoklis izsmalcinātam 21. gadsimta vecpuisim

Dzīvoklis paredzēts jaunam vīrietim, kas bieži strādā mājās, uzņem viesus un mīl komfortu. Mājoklis ērti iekārtots atjaunotā, vēsturiskā mājā. Pārdomāts darba, fona un dekoratīvais apgaismojums, kā arī lietošanas ērtums. Krāsns podiņi kalpoja par iedvesmu krāsu gammai, bet Latvijas daba - materiālu faktūrām. Vairums faktūru ir matētas, lai veidotu pieklusinātu fonu un glancētās detaļas izskatītos patiešām eleganti. Liels daudzums skapju, ar kājlīstēm kā apvienojošu elementu, vienkāršām, tīrām līnijām harmoniski ierakstās interjerā, nepievēršot sev lieku uzmanību. Materiālu izvēle un kvalitāte — naturāls koku finierējums, dabīga āda un zamšāda — tas viss rada miera noskaņu, kamēr spilgtās tapešu apdrukas un aksesuāru krāsas rada pilsētas dzīves un jaunības ritmus.
Objekta platība – 97,5 m2.

Tālāk

ID 579 Dace Vulfa, Dita Melbārde

Privātmāja Dreiliņos

Lai maksimāli efektīvi izmantotu ikvienu sprīdi katrā telpā, no jauna domāts par plānojumu kopumā un mēbeļu izvietojumu katrā istabā, kā arī, izmantoti sevi jau pierādījuši „triki”. Ēdamzonā, kur līdz šim bija tikai siena, no grīdas līdz griestiem, uz dažu desmitu centimetru platuma rēķina, ir izveidota ietilpīga plauktu un skapju sistēma ar iebūvētu vīna skapi, no kuras, vajadzības gadījumā, var izbīdīt darba virsmu ar šampanieša spaini un dēli – uzkodu gatavošanai.
Apaļajā ēdamzonas galdā izmantots ķīniešu rotējošā galda centra princips. Atraktīvajā bērnistabā, pateicoties divu līmeņu guļvietām, ir vieta arī diviem pilnvērtīgiem mācību galdiem. Visā mājā, radiatoru vietā, tagad ir zemgrīdas apkure.

Tālāk