LDS BD 2017 darbu galerija

ID 636 Barbara Freiberga

Tērvetes Garšu Restorāns

„Tērvetes Garšu Restorāns” ir „Agrofirmas Tērvete” darbības esences atspulgs. Klients telpas vēlējās redzēt mājīgas, vieglas, latviskā garā un emocionāli saistošas. „Agrofirmas Tērvete” simbols ir zirgs. Tādēļ interjeram izvēlētās fotogrāfijas tapušas speciāli pašu zirgu staļļos un aplokos. Jaunie interjera dekori ir veiksmīgi apvienoti ar iepriekšējā interjera pamata elementiem, kas kopumā veido pilnīgi jaunu skatu uz telpām.
Objekta platība – 115 m2.

Tālāk

ID 635 Rita Laudere, Kārlis Lauders, Betija Balode, Anna Līva Traumane

Restorāns "Trīs pavāri"

Restorāns „Trīs pavāri” piedzīvojis pārmaiņas abos stāvos, kā arī terase ir ieguvusi jaunu veidolu. Galvenais uzdevums bija izveidot svaigu un mājīgu interjeru, tajā pašā laikā, saglabājot īpašo gaisotni, kas tur bijusi iepriekš. Uzsvars likts uz sienu un galdu plaknēm, kurām izveidota arī grafika, kas pirmajā stāvā veidota kā līniju pinums, bet Iittala zālei izvēlēts smalks, šūnveida raksts, kas izceļ arī šī zīmola smalkos traukus. Restorāna terases konstrukcija veidota no metāla stienīšiem, kas piešķir tai vieglumu un caurspīdību, tajā pašā laikā, radot privātāku sajūtu restorāna apmeklētājiem. Terases stienīšu dalījums sasaucas ar baltajiem taisnstūrveida elementiem Jēkaba kazarmu fasādē. Objekta platība – 270m2.

Tālāk

ID 634 Artūrs Martinsons, Annija Leimane

Modes veikals Boutique One Jūrmalā

Modes lietu veikals radīts, mijiedarbojoties ar apkārtējās vides noskaņu. Jūrmalas siltās smiltis priežu ielokā, kam fonā šalko spirdzinoša jūra. Izvēlētā dabīgā akmens flīžu grīda un siltie koka paneļi šo sajūtu ienes arī veikala interjerā.
„Boutique One” veikals ir atvērts kā ziemas, tā vasaras sezonā, līdz ar to arī plauktu iekārtojums veidots ar pēc iespējas plašākām eksponēšanas iespējām. Specializētie koka redeļu paneļi ļauj preces eksponēt dažādos līmeņos, izvēloties gan plauktu risinājumu, gan iekares. Horizontālajos paneļos iespējams izvēlēties plauktu līmeņa novietojumu. Lielās spoguļa durvis vienlaikus gan paplašina, gan veiksmīgi paslēpj pielaikošanas kabīni. Papildus tam, sienas paneļos integrēti nosegti plaukti preces uzglabāšanai.
Veikala vizuālā identitāte – H2E.

Tālāk

ID 626 Aiga Vaitkus, Krista Jansone

Veikals, ekspozīcija, atpūtas telpa LILLASLAVENDER

Vēlos dalīties ar jaunu, interesantu un kvalitatīvu lokālas nozīmes, privātas iniciatīvas projektu, kas tika uzsākts 2016. gada decembrī un pabeigts, un formāli atklāts šā gada augustā, Jaunlutriņu pagastā, Saldus novadā. Projekts tika radīts kā papildinājums galvenajam hobijam – divām lavandu saimniecībām. Objekta īstā darbības sezona sāksies tikai 2018. gada jūnijā. Atslēgas vārdi šim projektam ir - atbrīvoties no saviem rāmjiem, SAPŅOT, DALĪTIES ar saviem sapņiem un tos piepildīt. Tieši tas gan tiešā, gan pārnestā nozīmē notiek mūsu radītajā „Sapņu istabā”.
Objekta platība – 77 m2.

Tālāk

ID 619 Anna Butele, Kristīne Amatniece, Ance Stīpniece

Roof Bar-B-Q & Music

Amerikāņu gastronomijas tradīcijās balstītais restorāns „Roof Bar-B-Q & Music” atrodas galvenajā Jūrmalas artērijā – Jomas ielā. Dienas režīmā „Roof Bar-B-Q & Music” strādā kā restorāns, bet vakarā transformējas par bāru ar koncertprogrammu. Restorāns atrodas ēkas pēdējā stāvā. Telpas apjomu pa perimetru aptver stiklota fasāde, kas skatienam ļauj brīvi iziet ārpus telpas. Tas slīd pāri koku galotnēm un atduras pret horizontu jūrā. Iekštelpa un ārtelpa saplūst vienotā veselumā. Restorāns ir daļa no dabas ainavas, daba - daļa no restorāna interjera.
Objekta platība – 468 m2.

Tālāk

ID 612 Imants Rubīns

Viesu nama "Pilsberģi" pārbūve un interjers

Viesu nams „Pilsberģi” atrodas Jūrkalnes ciemā, Ventspils novadā, 300 gadus vecā ēkā. Vēsturiski ēka ir kalpojusi kā muižas ēka, jūrskola, pagastskola un kantoris. Tā savulaik pārvietota uz ciema centra zonu. Darba uzdevumi - izstrādāt vēsturiskās ēkas pārbūves un interjera projektu; izveidot plānojumu ar 12 viesu numuriem un piebūvi ar virtuves palīgtelpām; iespēju robežās paplašināt numurus, labiekārtojot bēniņu telpas; maksimāli saglabāt ēkas vēsturiskos arhitektūras elementus.
Projektēšana un realizācija: 2014. gada marts, 2015. gada decembris. Koncepcija: suitu kultūrvides elementu un krāsu salikumu pielietojums vienotas noskaņas izveidošanai. Funkcionālais plānojums nodrošina visu viesu numuru pieejamību no kopēja gaiteņa un ērtu nokļūšanu krogā.

Tālāk

ID 611 Anna Butele, Diāna Kūla, Berta Lerhe

St. Petrus restorāns

„St. Petrus” restorāns atrodas Rīgas vecpilsētā. Tas aizņem pirmos divus ēkas stāvus, un katrs no tiem veidots ar atšķirīgu biznesa modeli. Pirmajā stāvā – gastro bārs ar atvērto virtuvi un ikdienas ēdienkarti. Otrajā – restorāns ar „fine dining” tradīcijām. Izteikti fakturētā ēkas fasāde un plašie logi ir arhitektūras elementi, no kā attīstīts interjera koncepts. Saikne starp interjeru un arhitektūru ir balstīta uz kontrastu principiem. Atvērtā tipa virtuve, kas ir centrālais objekts, atkārto arhitektūras neregulāro formu. Mums bija svarīgi interjerā saglabāt intensīvo dienasgaismas klātbūtni, kas ienāk caur pirmā stāva plašajiem logiem. Tāpēc pirmā stāva noskaņa asociējas ar dienas sajūtu, bet otrā stāva noskaņa – pieklusinātāka.

Tālāk

ID 609 Valdis Celms, Andrejs Broks

Lokstenes dievsētas svētnīca

Latviešu nacionālās Dainu dievestības – Dievturības daudzinājumu un gadskārtu, un ģimenes godu svinībām. Atrašanās vieta uz nelielas salas Daugavā, ainaviskā un Latvijai nozīmīgā kultūrvēsturiskā apvidū – Likteņdārzs, Staburags, Sēlpils, Lokstenes pilskalns, Oliņkalns un citu senvietu tuvumā.
Ēkas veidols ietver līdzību ar seno latvju riju, klēti un dzīvojamo māju ar sakrālās simbolikas izmantojumu. Novietojums pēc debesu pusēm, garenass A-R virzienā. Galvenā ieeja orientēta dienvidu virzienā pēc Saules zenītā. Visās fasādēs stiklotas durvis, kas veido sasaisti ar apkārtnes ainavu – DABU. Iekštelpas vidū sakrālo centru iezīmē uguns ziedoklis.
Arhitekts Ainars Markvarts. Tēlnieks Jānis Karlovs.
Koncepcija izstrādāta sadarbībā ar Dievturu Sadraudzes pārstāvjiem: Jāni Kušķi un Ivo Rubīnu.

Tālāk

ID 577 Dace Zeltiņa interjera dizains, Indra Sakne arhitekte

MFD Veselības punkts

MFD „Veselības punkts” pilsētas centrā, Dzirnavu ielā 70. Telpu izvietojums vienā stāvā. Ierobežotā platībā plānotas telpas lielam pakalpojumu klāstam. Telpu iekārtojums racionāls. Kabinetu dizains neitrāls un praktisks, atbilstošs medicīnas iestādēs nepieciešamajām higiēnas prasībām. Izmantotas laikmetīgas tehnoloģijas.
Arhitekte: Indra Sakne.

Tālāk

ID 569 Arhitektūras birojs "SESTAIS STILS"

Latvijas Universitātes Dabaszinātņu akadēmiskais centrs

LU DAC ēkas pirmā un otrā stāva līmenī atrodas divi vestibili, kuri veidoti kā rekreatīvā zona un saistīti ar plašām kāpnēm. Studentu darbam nelielās grupās paredzētas gan akustiskas, pilnībā noslēgtas kabīnes, gan vaļējas, norobežotas darba vietas, piemēram, iekārti šūpuļkrēsli vai pufi; letes gar ātrija malu ar skatu uz topošo LU Akadēmisko laukumu un dažviet - uz vecpilsētas siluetu.
Ēkas interjerā organiski iekļaujas mākslinieku sienu gleznojumi, infografika, stikla māksla un individuāla dizaina mēbeles.
Interjerā izmantoti neitrāli, mūsdienīgi un dabīgi materiāli - koks, betons, stikls -, kas kalpo kā tīrs un neitrāls fons mākslinieku darbiem un dažādām mēbeļu grupām.

Tālāk