LDS BD 2017 darbu galerija

ID 636 Barbara Freiberga

Tērvetes Garšu Restorāns

„Tērvetes Garšu Restorāns” ir „Agrofirmas Tērvete” darbības esences atspulgs. Klients telpas vēlējās redzēt mājīgas, vieglas, latviskā garā un emocionāli saistošas. „Agrofirmas Tērvete” simbols ir zirgs. Tādēļ interjeram izvēlētās fotogrāfijas tapušas speciāli pašu zirgu staļļos un aplokos. Jaunie interjera dekori ir veiksmīgi apvienoti ar iepriekšējā interjera pamata elementiem, kas kopumā veido pilnīgi jaunu skatu uz telpām.
Objekta platība – 115 m2.

Tālāk

ID 635 Rita Laudere, Kārlis Lauders, Betija Balode, Anna Līva Traumane

Restorāns "Trīs pavāri"

Restorāns „Trīs pavāri” piedzīvojis pārmaiņas abos stāvos, kā arī terase ir ieguvusi jaunu veidolu. Galvenais uzdevums bija izveidot svaigu un mājīgu interjeru, tajā pašā laikā, saglabājot īpašo gaisotni, kas tur bijusi iepriekš. Uzsvars likts uz sienu un galdu plaknēm, kurām izveidota arī grafika, kas pirmajā stāvā veidota kā līniju pinums, bet Iittala zālei izvēlēts smalks, šūnveida raksts, kas izceļ arī šī zīmola smalkos traukus. Restorāna terases konstrukcija veidota no metāla stienīšiem, kas piešķir tai vieglumu un caurspīdību, tajā pašā laikā, radot privātāku sajūtu restorāna apmeklētājiem. Terases stienīšu dalījums sasaucas ar baltajiem taisnstūrveida elementiem Jēkaba kazarmu fasādē. Objekta platība – 270m2.

Tālāk

ID 634 Artūrs Martinsons, Annija Leimane

Modes veikals Boutique One Jūrmalā

Modes lietu veikals radīts, mijiedarbojoties ar apkārtējās vides noskaņu. Jūrmalas siltās smiltis priežu ielokā, kam fonā šalko spirdzinoša jūra. Izvēlētā dabīgā akmens flīžu grīda un siltie koka paneļi šo sajūtu ienes arī veikala interjerā.
„Boutique One” veikals ir atvērts kā ziemas, tā vasaras sezonā, līdz ar to arī plauktu iekārtojums veidots ar pēc iespējas plašākām eksponēšanas iespējām. Specializētie koka redeļu paneļi ļauj preces eksponēt dažādos līmeņos, izvēloties gan plauktu risinājumu, gan iekares. Horizontālajos paneļos iespējams izvēlēties plauktu līmeņa novietojumu. Lielās spoguļa durvis vienlaikus gan paplašina, gan veiksmīgi paslēpj pielaikošanas kabīni. Papildus tam, sienas paneļos integrēti nosegti plaukti preces uzglabāšanai.
Veikala vizuālā identitāte – H2E.

Tālāk

ID 632 Kristīne Plaude

dzīvojamā māja

Divstāvu dzīvojamā māja atrodas Mārupes pagastā, tās interjers pabeigts 2017. gada pavasarī. Pirmajā stāvā atrodas ieejas halle, virtuve ar ēdamistabu, viesistaba, atpūtas zona ar saunu, tualeti un dušu. Otrajā stāvā – balkons ar halli, divas guļamistabas ar vannas istabu, kabinets un viesistaba.
Interjera stilistika ieturēta atbilstoši šī brīža aktuālajām mūsdienu interjera tendencēm. Plaši pielietota koka apdare, kas nodrošina mājīgu un siltu atmosfēru. Ņemot vērā klienta aizraušanos ar ezotēriku, interjerā jaušama viegli austrumnieciska tendence. Īpašu raksturu interjeram piešķir krāsaino metālu pielietojums margās un sienas panno.
Objekta platība – 248 m2.

Tālāk

ID 630 Larisa Pomeščikova

Savrupnams Jūrmalā

Jūrmalas privātmājas rekonstrukcija klasiski modernā stilā. Nama saimnieki, pusmūža pāris, vēlējās klasisku, bet ne senlaicīgu interjeru. Interjerā izmantoti dabīgi materiāli: koks, metāls, akmens, stikls, vilna un zīds. Sienas silti pelēkos toņos ar neitrālām faktūrām apdarēs. Grīdu klājumos un mēbelēs izmantota vērtīgā Dienvidamerikas koksne Sucupira. Īpaši izstrādāts parketa dizains, daudzviet izmantojot smalkas parketa intarsijas.
Grīdu dizains: „Parketa Nams”, sadarbībā ar L. Pomeščikovu.

Tālāk

ID 627 Anda Andžāne

Apartamenti "Skygarden"

Apartamenti „Skygarden” – debesu dārzs - atrodas vēsturiskā jūgendstila ēkā, Rīgas centrā. Studijas tipa dzīvoklis izbūvēts bēniņu stāvā, veicot milzīgu rekonstrukciju un jumta pārbūvi. Saimnieces aktīvo dzīvesveidu un ceļojumus simboliski atspoguļo interjera priekšmeti: koferis-galdiņš un glezna ar vēja ģeneratoriem. Apvienoti moderni, augstvērtīgi interjera priekšmeti ar jūgendstila un nacionālā romantisma mēbelēm. Drosmīgs elements, atdalošā stikla - plauktu starpsiena starp guļamistabu un viesistabu, padara dzīvokli gaišāku un nojauc standarta interjera plānojuma principus. Dominē zaļo, košo un gaišo toņu saspēle. Dažādie augu elementi, interjera iekārtas priekšmetos, rada sajūtu, ka atrodies neparastā dārzā, kas rosina atpūsties, filozofēt un…

Tālāk

ID 626 Aiga Vaitkus, Krista Jansone

Veikals, ekspozīcija, atpūtas telpa LILLASLAVENDER

Vēlos dalīties ar jaunu, interesantu un kvalitatīvu lokālas nozīmes, privātas iniciatīvas projektu, kas tika uzsākts 2016. gada decembrī un pabeigts, un formāli atklāts šā gada augustā, Jaunlutriņu pagastā, Saldus novadā. Projekts tika radīts kā papildinājums galvenajam hobijam – divām lavandu saimniecībām. Objekta īstā darbības sezona sāksies tikai 2018. gada jūnijā. Atslēgas vārdi šim projektam ir - atbrīvoties no saviem rāmjiem, SAPŅOT, DALĪTIES ar saviem sapņiem un tos piepildīt. Tieši tas gan tiešā, gan pārnestā nozīmē notiek mūsu radītajā „Sapņu istabā”.
Objekta platība – 77 m2.

Tālāk

ID 625 Ēriks Karlsons

Dzīvoklis Nr. 908

Dzīvoklis atrodas mūsdienīgā augstceltnē Maskavā, klusā un zaļā vietā pie nacionālā parka Losinij Ostrov (Лосиный остров). Dzīvokļa interjera dizains veidots askētiskā stilistikā, sintezējot robustos apdares materiālus ar gaisīgiem apgaismes ķermeņiem un košiem akcentiem. Dzīvokļa telpisko struktūru veido viegli uztverams plānojums un organizēts mēbeļu izvietojums, radot drošu un mierīgu vidi, ar vienotu stilu un krāsu gammu.
Objekta platība – 90 m2.

Tālāk

ID 621 Laila Biseniece, Vīva Ieviņa

Privātmājas interjers pārbūvētai Jūrmalas vasarnīcai

Deviņdesmitgadīgai vasarnīcai, kas pārbūvēta pēc Ārijas Vītiņas projekta, veidots elegants ziemas mājas interjers, kas ir stilistiski sakņots pagājušā gadsimta sākuma eklektikā un kalpo saimnieku ērtībām, un ir labs fons dzimtas relikvijām: dažādām senām mēbelēm, pulksteņiem, traukiem, ceļojumu veltēm un mākslas darbiem. Autores izveidoja tikai šim namam raksturīgu noskaņu, izmantojot izteiksmīgas pērļu pelēkā nokrāsas sienās, silti pelēkas flīzes – apsildāmās grīdās un smalki tonētu balto krāsojumu – durvīs, aplodās, palodzēs un masīvajās grīdlīstēs. Viens no interjera būtiskākajiem elementiem ir Jāņa Straupes radītās kāpnes. Jaunprojektētās virtuves un priekšnama mēbeles apzināti veidotas nedaudz robustas, sedzoši krāsotas sienām tuvā tonī, lai nekonkurētu ar antikvārajiem priekšmetiem.

Tālāk

ID 619 Anna Butele, Kristīne Amatniece, Ance Stīpniece

Roof Bar-B-Q & Music

Amerikāņu gastronomijas tradīcijās balstītais restorāns „Roof Bar-B-Q & Music” atrodas galvenajā Jūrmalas artērijā – Jomas ielā. Dienas režīmā „Roof Bar-B-Q & Music” strādā kā restorāns, bet vakarā transformējas par bāru ar koncertprogrammu. Restorāns atrodas ēkas pēdējā stāvā. Telpas apjomu pa perimetru aptver stiklota fasāde, kas skatienam ļauj brīvi iziet ārpus telpas. Tas slīd pāri koku galotnēm un atduras pret horizontu jūrā. Iekštelpa un ārtelpa saplūst vienotā veselumā. Restorāns ir daļa no dabas ainavas, daba - daļa no restorāna interjera.
Objekta platība – 468 m2.

Tālāk

ID 615 Rita Laudere, Kārlis Lauders, Harijs Vucens

Kopstrādes telpas "Teikums"

Kopstrādes telpas „Teikums” uzdevums bija radīt modernu, atraktīvu, mājīgu un funkcionālu telpu, kas piesaistītu dažādi domājošus cilvēkus. „Teikumā” tas panākts, veidojot zonas, kurās pielietoti dažādi, ar dabu saistīti, motīvi un elementi, kas cilvēkā rada īpašu sajūtu. Konceptuāli pielietoto materiālu mērķis bija radīt sajūtu par ārtelpu – iekštelpā, tāpēc publiskās kopstrādes telpas tika veidotas kā ārtelpa, bet biroja telpas pa perimetru – kā iekštelpa.
Objekta platība - 600 m2.

Tālāk

ID 612 Imants Rubīns

Viesu nama "Pilsberģi" pārbūve un interjers

Viesu nams „Pilsberģi” atrodas Jūrkalnes ciemā, Ventspils novadā, 300 gadus vecā ēkā. Vēsturiski ēka ir kalpojusi kā muižas ēka, jūrskola, pagastskola un kantoris. Tā savulaik pārvietota uz ciema centra zonu. Darba uzdevumi - izstrādāt vēsturiskās ēkas pārbūves un interjera projektu; izveidot plānojumu ar 12 viesu numuriem un piebūvi ar virtuves palīgtelpām; iespēju robežās paplašināt numurus, labiekārtojot bēniņu telpas; maksimāli saglabāt ēkas vēsturiskos arhitektūras elementus.
Projektēšana un realizācija: 2014. gada marts, 2015. gada decembris. Koncepcija: suitu kultūrvides elementu un krāsu salikumu pielietojums vienotas noskaņas izveidošanai. Funkcionālais plānojums nodrošina visu viesu numuru pieejamību no kopēja gaiteņa un ērtu nokļūšanu krogā.

Tālāk

ID 611 Anna Butele, Diāna Kūla, Berta Lerhe

St. Petrus restorāns

„St. Petrus” restorāns atrodas Rīgas vecpilsētā. Tas aizņem pirmos divus ēkas stāvus, un katrs no tiem veidots ar atšķirīgu biznesa modeli. Pirmajā stāvā – gastro bārs ar atvērto virtuvi un ikdienas ēdienkarti. Otrajā – restorāns ar „fine dining” tradīcijām. Izteikti fakturētā ēkas fasāde un plašie logi ir arhitektūras elementi, no kā attīstīts interjera koncepts. Saikne starp interjeru un arhitektūru ir balstīta uz kontrastu principiem. Atvērtā tipa virtuve, kas ir centrālais objekts, atkārto arhitektūras neregulāro formu. Mums bija svarīgi interjerā saglabāt intensīvo dienasgaismas klātbūtni, kas ienāk caur pirmā stāva plašajiem logiem. Tāpēc pirmā stāva noskaņa asociējas ar dienas sajūtu, bet otrā stāva noskaņa – pieklusinātāka.

Tālāk

ID 609 Valdis Celms, Andrejs Broks

Lokstenes dievsētas svētnīca

Latviešu nacionālās Dainu dievestības – Dievturības daudzinājumu un gadskārtu, un ģimenes godu svinībām. Atrašanās vieta uz nelielas salas Daugavā, ainaviskā un Latvijai nozīmīgā kultūrvēsturiskā apvidū – Likteņdārzs, Staburags, Sēlpils, Lokstenes pilskalns, Oliņkalns un citu senvietu tuvumā.
Ēkas veidols ietver līdzību ar seno latvju riju, klēti un dzīvojamo māju ar sakrālās simbolikas izmantojumu. Novietojums pēc debesu pusēm, garenass A-R virzienā. Galvenā ieeja orientēta dienvidu virzienā pēc Saules zenītā. Visās fasādēs stiklotas durvis, kas veido sasaisti ar apkārtnes ainavu – DABU. Iekštelpas vidū sakrālo centru iezīmē uguns ziedoklis.
Arhitekts Ainars Markvarts. Tēlnieks Jānis Karlovs.
Koncepcija izstrādāta sadarbībā ar Dievturu Sadraudzes pārstāvjiem: Jāni Kušķi un Ivo Rubīnu.

Tālāk

ID 598 Lolita Freidmane

Patiesais elementu savienojums jeb Cobalt stāsts

Veidojot biroju, pamata uzdevums - daļu, iepriekš atsevišķos kabinetos strādājošos, iemitināt atvērtajā birojā un sabalansēt darba vietu funkcionalitāti ar uzņēmuma reprezentāciju. Biroja interjers tika veidots kā fons sadarbībai, kur tika radīta lietišķa, draudzīga noskaņa, kas vērsta uz uzticēšanos un profesionalitāti. Atbilstošu svinīgumu un spilgti izteiktu konservatīvismu rada taisnas, korektas līnijas un dabiskie materiāli: ozolkoks, akmens, lins. Kā uzņēmumam, kas darbojas juridiskā nozarē, konservatīvisms – tā ir labākā rekomendācija klientiem. Radot sinerģiju starp konservatīvo un radošo, telpās ievietoti dažādi mākslas darbi, savukārt, konferenču zālēm, pamatojoties uz uzņēmuma nosaukumu, tika piešķirti ķīmisko elementu simboli – Ti (titāns), Cr (hroms) u.c.

Tālāk

ID 594 Lolita Freidmane

Apartamenti Legend kvartālā, Jūrmalā

Projekta uzdevums – izveidot funkcionāli pārdomātu mājokli, kas rada emocionālo komfortu visai ģimenei. Koncepcijas pamatā emocionāli ietonēta dabas klātbūtne, kas atspoguļo jūras piekrasti. Īpaši pārdomāts plānojums un individuāli projektētās mēbeles tika izstrādātas atbilstoši katra ģimenes locekļa raksturam un vajadzībām. Kā rezultātā, 128 m2 izdevās izveidot 11 telpas, sadalot tās privātajā un viesu uzņemšanas zonās. Noskaņojumu telpā rada mierīgi toņi, dažādās faktūras un materiāli, kas ļauj sajust dabas pieskārienu - smiltis, sūnas, koku un akmeni. Sajūtas pastiprina kaijas (gaismas objekti), kas, sargājot mājiniekus, lidinās virs ģimenes ēdamgalda. Dzīvoklī izmantotas viedās tehnoloģijas jeb gudrā māja, kas izpilda mājinieku vēlmes un ierastos ikdienas rituālus.

Tālāk

ID 587 REGĪNA ASTAHOVA

Dzīvoklis izsmalcinātam 21. gadsimta vecpuisim

Dzīvoklis paredzēts jaunam vīrietim, kas bieži strādā mājās, uzņem viesus un mīl komfortu. Mājoklis ērti iekārtots atjaunotā, vēsturiskā mājā. Pārdomāts darba, fona un dekoratīvais apgaismojums, kā arī lietošanas ērtums. Krāsns podiņi kalpoja par iedvesmu krāsu gammai, bet Latvijas daba - materiālu faktūrām. Vairums faktūru ir matētas, lai veidotu pieklusinātu fonu un glancētās detaļas izskatītos patiešām eleganti. Liels daudzums skapju, ar kājlīstēm kā apvienojošu elementu, vienkāršām, tīrām līnijām harmoniski ierakstās interjerā, nepievēršot sev lieku uzmanību. Materiālu izvēle un kvalitāte — naturāls koku finierējums, dabīga āda un zamšāda — tas viss rada miera noskaņu, kamēr spilgtās tapešu apdrukas un aksesuāru krāsas rada pilsētas dzīves un jaunības ritmus.
Objekta platība – 97,5 m2.

Tālāk

ID 579 Dace Vulfa, Dita Melbārde

Privātmāja Dreiliņos

Lai maksimāli efektīvi izmantotu ikvienu sprīdi katrā telpā, no jauna domāts par plānojumu kopumā un mēbeļu izvietojumu katrā istabā, kā arī, izmantoti sevi jau pierādījuši „triki”. Ēdamzonā, kur līdz šim bija tikai siena, no grīdas līdz griestiem, uz dažu desmitu centimetru platuma rēķina, ir izveidota ietilpīga plauktu un skapju sistēma ar iebūvētu vīna skapi, no kuras, vajadzības gadījumā, var izbīdīt darba virsmu ar šampanieša spaini un dēli – uzkodu gatavošanai.
Apaļajā ēdamzonas galdā izmantots ķīniešu rotējošā galda centra princips. Atraktīvajā bērnistabā, pateicoties divu līmeņu guļvietām, ir vieta arī diviem pilnvērtīgiem mācību galdiem. Visā mājā, radiatoru vietā, tagad ir zemgrīdas apkure.

Tālāk

ID 577 Dace Zeltiņa interjera dizains, Indra Sakne arhitekte

MFD Veselības punkts

MFD „Veselības punkts” pilsētas centrā, Dzirnavu ielā 70. Telpu izvietojums vienā stāvā. Ierobežotā platībā plānotas telpas lielam pakalpojumu klāstam. Telpu iekārtojums racionāls. Kabinetu dizains neitrāls un praktisks, atbilstošs medicīnas iestādēs nepieciešamajām higiēnas prasībām. Izmantotas laikmetīgas tehnoloģijas.
Arhitekte: Indra Sakne.

Tālāk

ID 569 Arhitektūras birojs "SESTAIS STILS"

Latvijas Universitātes Dabaszinātņu akadēmiskais centrs

LU DAC ēkas pirmā un otrā stāva līmenī atrodas divi vestibili, kuri veidoti kā rekreatīvā zona un saistīti ar plašām kāpnēm. Studentu darbam nelielās grupās paredzētas gan akustiskas, pilnībā noslēgtas kabīnes, gan vaļējas, norobežotas darba vietas, piemēram, iekārti šūpuļkrēsli vai pufi; letes gar ātrija malu ar skatu uz topošo LU Akadēmisko laukumu un dažviet - uz vecpilsētas siluetu.
Ēkas interjerā organiski iekļaujas mākslinieku sienu gleznojumi, infografika, stikla māksla un individuāla dizaina mēbeles.
Interjerā izmantoti neitrāli, mūsdienīgi un dabīgi materiāli - koks, betons, stikls -, kas kalpo kā tīrs un neitrāls fons mākslinieku darbiem un dažādām mēbeļu grupām.

Tālāk

ID 562 Interjera dizainere Anita Grase, projektu izstrādāja Kristīne Šuste

ART DEKO BRILJANTI PADOMJU MODERNISMĀ

Padomju laikā būvētā privātmāja 90s gados pielāgota biroja vajadzībām, bet šobrīd morāli, funkcionāli un estētiski novecojusi. Ēkā tika plānots kosmētiskais remonts, tomēr vajadzēja kapitāli pārbūvēt sanitāros mezglus, pārcelt durvju ailu vietas un demontēt starpsienas un jumtu. Griestus izbūvēja no jauna, ierīkojot slēpto apgaismojumu. Juvelierizstrādājumu uzņēmums asociējas ar simetrisko un proporcionāli izsmalcināto Art Deko stilu. 20.gs. modernisma arhitektūrā iederas grafiski ģeometrisku telpu plānojums, riekstkoka mēbeles un pelēcīgi zeltains dekors. Biroja 40 darba vietas, 4 WC, virtuve un apspriežu telpa filigrāni izkārtotas ēkas divos stāvos. Visas starptelpu durvis, iebūvētās mēbeles, izlietņu galdi un noliktavas seifi izgatavoti oriģinālā dizainā un neuzkrītoši integrēti telpā.

Tālāk