LDS BD 2017 Augstskolu konkursa darbu galerija

LD 645 Jolanta Rone

Moduļveida rotaļu vide bērniem

Rotaļu vide paredzēta lietošanai mājas apstākļos, paredzēta bērniem no 2 mēnešu līdz skolas vecumam. Tā sastāv no 12 korķa materiāla moduļiem un 24 silikona detaļām. No produkta sastāvdaļām iespējams izveidot rotaļu paklājus un telpiskus objektus. To ir viegli pielāgot telpai. Produkta materiāli ir bērnam droši. Silikona detaļas un korķa moduļa savienojums ir bērnam drošs, jo gadījumā, ja bērns vēlās kāpt uz izveidotā objekta, savienojumam izliecoties platā leņķī, silikona detaļa atvienojas no korķa moduļa.

Tālāk

LD 644 Māra Puriņa

Servēšana paplāte viesmīļiem

Darba mērķis bija izveidot ergonomisku servēšanas paplāti viesmīļiem vidējas klases restorānos, bāros, kafejnīcās, balstoties uz problēmām, kuras ir definētas, uzklausot produkta lietotājus un pētot esošos patentus.
Izstrādājuma koncepcija sevī ietver ne tikai ergonomikas attīstību paplātē, bet arī izmantoto materiālu - reciklētu polipropilēnu, izmantojot spiedliešanas tehnoloģiju, tādejādi attīstot ilgtspēju.
Servēšanas paplātes kopējais tēls ir radies iedvesmojoties no ģeometriskiem locījumiem, kas to veido par mūsdienīgu, ergonomisku, inovatīvu izstrādājumu. Paplāte ir viegli lietojama un ergonomiski pielāgota cilvēka rokai, pateicoties telpiskajam locījumam, un izveidotajiem griezumiem, kas slodzes momentu pārvieto tuvāk elkonim, samazinot muskuļu pielietoto spēku.

Tālāk

LD 642 Kristaps Polītis

Printstruments

"Printstruments" ir 3D printēta muzikāla rotaļlieta bērniem, kas caur vieglu un nepiespiestu rotaļu palīdz spert bērnam pirmos nozīmīgos soļus mūzikas un ritma pasaulē.
Prasme spēlēt kādu mūzikas instrumentu pozitīvi ietekmē cilvēku ļoti dažādos veidos, tādēļ ļoti svarīgi jau no mazotnes radīt bērnā interesi par mūziku.

Tālāk

LD 572 Sigija Šķēle-Tomiņa

"Fractus"

Funkcionāli dekoratīvais plaukts ir atvasināts no grafiskā fraktāļa elementa, kas iegūts no ārējā slāņa korpusa miežu kodola mikroskopa attēla. Plaukts paredzēts grāmatu un žurnālu uzglabāšanai.

Tālāk

LD 548 Zelma Kačkāne

Tērpu kolekcija "MaaM"

Virsdrēbes ir kā sieviete, kas ir izgatavotas no vienkāršam formām. Sievietēm ir noslēpumi, tās spēj pārveidoties un mainīties jebkurā brīdī, kad vien vēlas.
Kolekcijā izstrādātas transformējamas virsdrēbes no vienkāršu ģeometrisku formu piegriezumiem, kas papildina un spēj pielāgoties sievietes vēlamajam tēlam un siluetam. Piecu tērpu vizuālo koptēlu un konstrukcijas izgatavošanu ietekmēja Latgales tautas tērps un mūsdienu apģērbu tendences. Kolekcijas nosaukums “MaaM” ir saīsinājums no nosaukuma “Mainīgās Māsas”, tas ir kā sievietes atspulgs spogulī, ar vēlmi atšķirties un izcelties. Virsdrēbes ir mainīgas kā sieviete, bet tās var tikt veidotas, balstoties uz vienkāršam formām. Sievietes ir noslēpumainas, tās spēj pārvērsties un mainīties ik brīdī, kad vien vēlas.

Tālāk