LDS BD 2017 Augstskolu konkursa darbu galerija

LD 633 Māra Skuja

Galda spēle vājredzīgiem un neredzīgiem cilvēkiem

Vājredzīgiem un neredzīgiem cilvēkiem galda spēles ir daļa no rehabilitācijas procesa. Latvijā nav daudz pielāgotu galda spēļu. Tajās lielākoties izmantots Braila raksts, taču daudzi vājredzīgie un neredzīgie nespēj to apgūt, jo trūkst veidu, kā attīstīt smalko motoriku. Autores veidotā spēle palīdz izprast formu veidošanos, attīsta komunikāciju un trenē pieskāriena sajūtu. Spēle veidota no sešstūrveida kastes, kurā glabājas spēles atribūti - 6 dažādu krāsu magnēti, uz kuriem izveidoti taktili gravējumi. Katram spēlētājam ir vienas krāsas figūras. Gravējumi palīdz atšķirt, kuram spēlētājam tās pieder. Magnētisms nodrošina to, ka pārvietojot figūras pa laukumu, tās netiks izgrūstītas. Spēle piemērota cilvēkiem ar jebkāda veida redzes traucējumiem .

Tālāk

LD 568 Dace Gražule

Funkcionāli dekoratīvs objekts- plaukts

Funkcionāli dekoratīvais objekts - plaukts, ir paredzēts lietošanai telpās kurās pārsvarā uzturas bērni. Plaukts ir viegli transformējams, paredzēts novietošanai uz rakstāmgalda, grīdas vai bērnu galda. Tā koncepcija balstā uz leļļu mājas pamatidejas. Plaukts izgatavots no krāsota finiera saplākšņa. Lietotās krāsas ir veselībai nekaitīgas bez jebkādas smaržas. Plaukta kolorīts ir silti zilās un pasteļ dzeltenās krāsu toņu kombinācija. Pateicoties tam rodas komforta un drošības sajūta, ņemot vērā, ka šīs divas krāsas ir vispiemērotākās videi, kurā uzturas bērni.

Tālāk

LD 566 Santa Katķeviča

Funkcionāli dekoratīvs objekts - plaukts "Austras koks"

Dekoratīvi funkionālais objekts - plaukts izstrādāts diplomprojekta ietvaros - Etnogrāfijas ornamentu motīvi Ozolaines pagasta Tautas nama interjera dizainā. Plaukta koncepcija ietver Austras koka stilizāciju, pielietojot dabīgo materiālu (finiera saplākšņa) un metāla kvadrātcaurules kombināciju. Plaukta konstrukcija ir veidota no finiera saplākšņa, bet metāla kvadrātcaurule ir izmantota kā konstrukcijas saturošais elements, kas nostabilzē plauktu.

Tālāk

LD 556 Diāna Paradneka

Funkcionāli dekoratīvs objekts – plaukts "Pop"

Izstrādājot interjera dizainu LIAA Rēzeknes biznesa inkubatora telpām un iedvesmojoties no popārta stila, tika rādīts funkcionāli dekoratīvs objekts – plaukts "Pop". Plaukts ir daudzfunkcionāls, to var lietot gan kā sienas plauktu, gan, pamainot izmēru, kā galdiņu pie dīvāna. Plaukta virspusē var atstāt atvērtu grāmatu. Popārta stilu raksturo noapaļotas līnijas, melnas kontūras un krāsu kontrasti. Plaukts labi sasaucas ar kopējo biznesa inkubatora interjera dizainu, izgatavots no saplākšņa un nokrāsots ar krāsu.

Tālāk