LDS BD 2017 Augstskolu konkursa darbu galerija

ID 628 Elizabete Dundure

Džeza kultūras izpausmes telpiskajā vidē

Objekts - džeza klubs un restorāns 50 cilvēkiem atrodas Krišjāņa Barona ielā 40a, Rīgā. Interjera koncepcija: dažādu stilu interpretācija, faktūru kontrasti un ritms. Kopējais kolorīts ieturēts tumši pelēkos toņos ar sinepju dzeltenā un tirkīza akcentiem, radot teatrālu noskaņu. Apgaismojums ir dimmējams. Skatuves apgaismojums - RGB 'Background' prožektoru sistēma. Bāra letes novietojums ir saistīts ar virtuves/piegādes telpu, skatuves - ar mākslinieku telpas un palīgtelpu atrašanās nosacījumiem. Baltās, grafiskās grīdas līstes ir izmantotas, lai apmeklētāji un darbinieki spētu labāk orientēties telpā pieklusinātā apgaismojumā. Lai risinātu akustikas problēmas, apdarē ir izmantoti Echo Eliminator akustiskie paneļi un tekstīlijas.

Tālāk

ID 590 Kristiāna Manukina

Somijas dizaina zīmols „Marimekko” – iedvesmas avots Ciblas pirmsskolas izglītības iestādes otrā stāva dizaina risinājumā

Interjera projekts izstrādāts Ciblas pirmsskolas izglītības iestādei. Objekts atrodas Skolas ielā 1, Ciblā. Projektējamo telpu kopējā platība ir 320,36 m2. Interjera projekts izstrādāts iedvesmojoties no Somijas dizaina zīmola "Marimekko" un vienu no tā rakstiem Siirtolapuutarha, kurš interjera dizaina risinājumā ir redzams grīdas segumos, plauktos, uz sienām, pufiem, gultasveļā, padarot interjeru rotaļīgu un krāsainu. Interjerā izmantoti dabīgi materiāli, vienkāršas formas, kā arī atbilstīgs krāsu risinājums dzeltenos, zaļos, brūnos, pelēkos, sarkanos, zilos un baltos toņos, kas labi akcentē un papildina pielietoto Somijas dizaina zīmola „Marimekko” rakstu Siirtolapuutarha. Baltās mēbeles labi sasaucas un atdzīvina telpas, padarot tās gaišas un plašas.

Tālāk

ID 559 Santa Katķeviča

Etnogrāfijas ornamentu motīvi Ozolaines pagasta Tautas nama interjera dizainā

Projektējamais objekts atrodas Rēzeknes novadā, Ozolaines pagastā, Bekšos. Diplomprojekta ietvaros tika izstrādāts interjera projekts Ozolaines pagasta Tautas nama telpām. Projekta koncepcijas pamatā ir etnogrāfijas ornamentu motīvi un Latvijas dabas nokrāsas, kā atsauce uz Latvisko identitādi. Projektā pielietota gaiši tumšo koloristika, papildinot ar pistāciju zaļo un pelēcīgi violeto, kas piešķir telpām nepieciešamo atmosfēru, radot iedvesmojošu vidi dažādām kultūras un neformālās izglītības aktivitātēm. Etnogrāfiskie motīvi manāmi paneļos, stikla konstrukcijās un grīdas flīžu rakstos. Projektējamais objekts izstrādāts balstoties uz pasūtītāja vajadzībām, paaugstinot komforta līmeni pasākumu un radošos aktivitāšu procesos

Tālāk

ID 554 Dace Gražule

Montesori pedagoģijas principi pirmsskolas izglītības iestādes "Pasaciņa" telpu risinājumā

Projektējamais objekts ir pirmsskolas izglītības iestāde „Pasaciņa”, kas atrodas
Praulienā, Madonas novadā. Interjera projekts tika izstrādāts 1. stāva telpām - grupas
telpai, guļamtelpai, sanitārajam mezglam, garderobei, sporta zālei, terapiju kabinetam
un gaitenim. Telpu kopējā platība ir 233.7 m 2. PII „Pasaciņa” interjera dizaina
koncepcija izstrādāta, balstoties uz Marijas Montesori bērncentrētas pedagoģijas
principiem. Telpās paredzēta bērniem atbilstoša koloristiska un mēbeļu risinājums, kā
arī integrēti M. Montesori pedagoģiskie līdzekļi, kā piemēram „krāsu tāfelītes”,
„iešana pa līniju”, „ģeometriskie ķermeņi” u.c.

Tālāk

ID 549 Diāna Paradneka

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras Rēzeknes biznesa inkubatora interjera dizaina risinājums

Projektējamais objekts ir Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) Rēzeknes biznesa
inkubators. Tas atrodas Rēzeknē, Baznīcas ielā 19. Projektējamo telpu kopējā platība ir 186,05 m². Biznesa inkubatora dizaina risinājums apvieno praktiskos, tehniskos un mākslinieciskos aspektus. Interjera projekts izstrādāts iedvesmojoties no popārta stila. Tas noteica sienu noformējuma, krāsu un mēbeļu dizaina izvēli, radot atraktīvu un iedvesmojošu darba vidi. Izstrādātās mēbeles – plaukti un galdiņi ir viegli pārvietojami, ergonomiski, ar popārta stilam raksturīgajiem noapaļojumiem. Sienu dizainam izmantoti popārta stila grafiskie elementi – komiksu tiešās runas mākonīši un punktu raksti.

Tālāk

ID 546 Jūlija Keiviša

20.gs. sākumа sаrkаnо ķieģeļu аrhitektūrа un tās ēku pielāgоšаnа mūsdienu prаsībām

Objekts atrodas Atbrīvošanas alejā 92, Rēzeknē. Sarkano ķieģeļu ēka ir celta 1911. gadā eklektisma stilā. Tās fasades apdarē izmantoti renesanses motīvi. Pēc ēkas renovācijas šeit paredzēts iekartot Rēzeknes valsts 1. ģimnāzijas dienesta viesnīcu. Interjera projekts tika izstradāts 1. stāva telpām – foajē, gaitenim, darba telpai un tējnīcai-lasitāvai. Tējnīcas-lasitāvas telpai ir paredzētas vairākas funkcijas – mācību/darba telpa, senināru telpa, lasītava, grāmatu apmaiņas punkts. Šī iecere atbilst sociālā dizaina būtībai, kā arī risina ekoloģijas jautājumus un grāmatu kā vērtības aktualizēšanu.

Tālāk

ID 541 Velga Sarmule

Aktīvais dizains skolēnu fiziskajām aktivitātēm skolas vidē

Interjera projekts izstrādāts Balvu Valsts ģimnāzijas daudzfunkcionālajai aktu zālei, skolēnu pašpārvaldes telpai, otrā un trešā stāva gaiteņiem – telpām, kurās skolēni atrodas starpbrīžos. Interjera dizains balstās uz darba teorētiskajā daļā veikto pētījumu par aktīvā dizaina pamatnostādnēm, kas nosaka vides pielāgošanu mērķtiecīgu fizisko aktivitāšu ieviešanai, sekmējot veselīgāka dzīvesveida nodrošināšanu, kā arī skolas vides ergonomikas un funkcionalitātes principiem.

Tālāk