LDS BD 2016 Skolu konkursa darbu galerija

LD 510 Elza Bērziņa

Jauniešu apavi ‘’WHOOPER’’

Jauniešu apavi ‘’Whooper’’ ir unisex apavi, kuru vizuālais tēls ir veidots par iedvesmas avotu izmantojot ziemeļu gulbi. Putna pludlīnijas un spilgtais, laukumos dalītais knābis kalpo par iedvesmas avotu apavu dizainam kā arī tiešā veidā reflektējas logotipā un izvēlētajā nosaukumā. Vārds whooper no angļu valodas – ziemeļu gulbis. Apavi ir veidoti no nubuka ādas, zole ir veidota no segmentēta gumijas materiāla, kas nodrošina elastīgu zoles risinājumu.

Tālāk

LD 499 Sofija Katerīna Jākobsone

Darba apgaismojuma statīvs „L55”

„L55” paredzēts cilvēkiem, kam ikdienā nepieciešams kvalitatīvs darba apgaismojums, piemēram, māksliniekiem, dizaineriem un amatniekiem. Statīvs lietojams kopā ar prožektoriem, kas stiprināmi ar vienu skrūvi, to iespējams novietot gan pie sienas, gan uz zemes, un tas ir viegli pārveidojams, jo veidots no četriem rotējošiem posmiem. Statīva forma ir pilnībā pakļauta funkcijai un veidota, iedvesmojoties no 20. gs. gaismas ķermeņu dizaina labākajiem paraugiem, kā arī ikdienā bieži lietotiem darba instrumentiem - saliekamām metāla kāpnēm un metramēra. „L55” izgatavots no nerūsējošā tērauda un alumīnija.

Tālāk

LD 460 Vita Kapicka

Somu kolekcija ,,Līnija''

Somu kolekcija paradzēta studentei, kurai ikdienā ir nepieciešamība pārnēsāt daudz skolai vajadzīgās lietas un materiālus.Tas arī nosaka kvalifikācijas darba galveno ieceri – izveidot somu kura sastāv no divām pastāvīgām, atsevišķi lietojamām somām. Dabīgās ādas somas augšējo malu nepieciešamības gadījumā viegli var ielocīt uz iekšu, veidojot dažādus somu tilpumus un atšķirīgus dabīgās ādas un tekstilmateriāla laukumu dalījumu, kā arī rokturu garumus.Atlocītā mala noslēdz datorkabatu.Kolekcija kopumā ir kā viens vesels, viena soma papildina otru.


Materiāls:dabīga āda, tekstilamteriāls
Kolekcija sastāv no trīs vienāda izmēra dabīgās ādas un trīs vienāda izmēra tekstilmateriāla somām.

Tālāk

LD 458 Agate Klieka

Virtuves trauki “Kopā”

Beramo produktu glabājamie trauki virtuvei veidoti, iedvesmojoties no malkas pagales formas, kas kompakti sakraujas malkas grēdā. Rezultātā forma ir vienkārša, tās pamatā ir trījstūris ar noapaļotiem galiem. Trauku platums veidots ergonomiski, lai tos viegli varētu paņemt ar vienu roku. Trauki veidoti trīs tilpumos, kas atbilst graudaugu, pārslu, pakšaugu, riekstu, sēklu standarta iepakojumam. Traukiem ir koka vāki.
Darbs izgatavots sadarbībā ar Vaidava Ceramics, atbilstoši uzņēmumā izmantotajām tehnoloģijām, veidots kā prototips ražošanai un sērijas “Zeme” papildināšanai.
Trauku tilpums 1,2l, 0,7l un 0,5l.
Materiāls – pulēts, glazēts māls, koks
Trauku komplektā ietilst 12 trīs tilpumu trauki

Tālāk

LD 452 Filips Pēteris Staņislavskis

,,Jor''

Salokāmais drēbju pakaramais “Jor” paredzēts personām, kurām rūp apģērba kvalitāte esot ceļā. Pakaramo iespējams ievietot portfeļos, nelielās somiņās un pat dziļās kabatās. Rodoties vajadzībai, to var atlocīt 2 dažādās pozīcijās un lietot kā - ierastu drēbju pakaramo uzkarinot savu žaketi, kleitu, vai kreklu, vainu - kā pakaramo somām, kurpēm, šallēm un citām apģērba sastāvdaļām, kuras nevar novietot uz parasta drēbju pakaramā. Izmantotā anodētā alumīnija dēļ “Jor” ir izturīgs, viegls un netīrumus atgrūdošs.

Tālāk

LD 448 Kristīne Sarkane

Gaismas objekts ,,Radījums''

RADĪJUMS.Gaismas objekts sastāv no moduļiem,kurus iespējams savienot un izkārtot pēc lietotāja vēlmēm. Moduļi savstarpēji savienojas 4 punktos. Tas satāv no astoņiem moduļiem, kuri ir ieslēdzami un izslēdzami(ar mikroslēdža palīdību) atsevišķi . Katrā modulī ir ievietots akumulators, kas nodrošina strāvas padevi arī, kad elementi ir atvienoti no rozetes. Elementus iespējams uzladēt pievienojot pie vada,kuru pieslēdz tīklā,lādējas arī esot savienoti vairāki kopā(viens caur otru).Katrā modulī ir ievietota maza krāsu mainoša diode,kas sniedz inoformāciju brīdī kad modulis lādējas,tā spīd zila, kad modulis ir jālādē un maina krāsu uz sarkanu,kad akumulators ir pilnība uzladēts.Pēc uzlādes un atvienošanas no tīkla katra moduļa akumulators darboja vismaz 5 stundas.

Tālāk

LD 445 Sallija Štāle

Somas riteņbraucējam

Darbs veidots studentiem, riteņbraucējiem, kas ikdienā pārvietojas ar velosipēdu, kā arī sev līdz pārvada datoru. Šie paradumi nosaka darba galveno ieceri- izveidot ērtas somas, kas piemērotas
ērtai riteņbraukšanai un drošai datora pārvadāšanai. Kolekcija sastāv no mugursomas, datora mapes, kas ir polsterēta un mitrumnecaurlaidīga, kā arī somiņas, sīkiem ikdienā nepieciešamajiem priekšmetiem, kas piestiprinās pie velosipēda stūres. Kvalifikācijas projekta stilistikai autori iedvesmoja jaunais “Erenpreisis” velosipēda modelis “Sparrow”.

Kolekcija sastāv : Mugursoma, datormape, velosipēda soma

Tālāk