LDS BD 2016 Skolu konkursa darbu galerija

ID 531 Anna Līva Traumane

,,PIKC RDMV bibliotēkas interjers''

Bibliotēkas interjers” izstrādāts pēc PIKC „RDMV” pasūtījuma 89.90 m2 lielajai bibliotēkas telpai Kr. Valdema ielā 139. Bibliotēka iecerēta kā vieta, kas kalpo dažādiem aktīviem, radošiem procesiem un kultūras vērtību- izglītības, literatūras, mākslas, mūzikas iepazīšanai, izpētei, savstarpējai komunikācijai un vienkārši– atpūtai. Lai tā, no tradicionālas, garlaicīgas telpas, pārtaptu par skolas sabiedrisko centru un socializācijas procesus veicinošu vidi. Materālos dominē koks, grīdas segumam izmantots skaņu slāpējošs linolejs , vienkāršība, skaidras formas un dabas toņu izmantojums ļauj apmeklētājam koncentrēties uz veicamo darbību. Interjerā iekļauta arī audio un video aparatūra, kas kopumā nodrošina pilnvērtīgu augstas kvalitātes video, audio materiālu izmantošanu.

Tālāk

ID 516 Andris Gailītis

Ķeguma sociālās aprūpes centrs "Senliepas"

Diplomdarbā izstrādāta sociālās aprūpes centra “Senliepas” pasākumu un atpūtas telpa.Objekts atrodas Ķeguma novada, Rembates pagasta “Senliepās’’.Izpētot pensionāru vajadzības un ikdienu, izveidots grīdas motīvs, kas sadala telpu zonās.Grīdas motīvam tika izvēlēta zaļa un pelēka krāsa, jo tās atspoguļo liepas krāsas.Grīdas materiālam ir izmantots linolejs, jo tas ir neslīdošs, viegli kopjams un antibakteriāls.Arī uz sienām un griestiem ir izmantotas šīs krāsas.Kā akcents uz košā fona, mēbeles ir baltā un pelēkā krāsā. Mēbeļu materiālos ir apvienots saplāksnis, metāls un auduma apdare. Mēbeles ir viegli pārvietojamas.Gar sienām izvietota stacionārā marga.Mēbeļu izmēri izvēlēti pēc standartiem, kādi paredzēti cilvēkiem ar kustību traucējumiem un pensionāriem.

Tālāk

ID 509 Daniela Proškina

Siguldas 1. pamatskolas izstāžu zāles interjers

Interjera dizains izstrādāts Siguldas 1. pamatskolas izstāžu zālei. Objekts atrodas Siguldas novadā, Pulkveža Brieža ielā 105. Projektējamās telpas platība ir 199 kvadrātmetri. Galvenā interjera ideja bija radīt funkcionālu un estētisku vidi izstāžu zālē. To nodrošina izstāžu stendu funkcionālais risinājums, kas ļauj variēt ar telpas iekārtojumu, grīdas raksta izveide, kas palīdz skolas darbiniekiem izvietot stendus un podestus telpā, iepriekš paredzētu un izplānotu shēmu ietvaros. Krāsas interjerā izvēlētas maigas, neuzkrītošas – viegli baltais Jasmiini, vēsi pelēkais Kaoliini un smilškrāsas Sisal no VivaColor krāsu paletes. Spēlējoties ar auksti siltajām toņu attiecībām panākta neuzkrītoša, bet patīkama estētiskā vide Siguldas 1. pamatskolas izstāžu zālē.

Tālāk

ID 463 Sintija Mieze

Metālapstrādes uzņēmuma SIA „Baltic Proweld” biroja telpa

Valmieras Mākslas vidusskola, Sintija Mieze, interjera dizaina projekts metālapstrādes uzņēmuma SIA „Baltic Proweld” biroja telpai. Iegūstamā kvalifikācija: interjera dizaina speciālists. Kvalifikācijas darba vadītājs - Vizma Auzenberga – Kalniņa. Darba mērķis: izstrādāt biroja interjera risinājumu. Darba uzdevumi: izstrādāt skices, veidot rasējumus, pētīt biroju un tā funkcijas. Atslēgas vārdi: ģeometrija, apgaismojuma akcents, metālapstrāde, debess toņu attēlojums, konstruktīvisms, dekoratīvisms, dzirkstele, zvaigznāji, debesis.
Interjera projekts veidots iedvesmojoties no uzņēmuma logo attēlotās dzirksteles, kas savā uzplaiksnījumā līdzinās zvaigznei. Apgaismojuma risinājumā apspēlēta zvaigžnotas debess tēma, no gaismas ķermeņiem veidojot zvaigznājus.

Tālāk

ID 459 Vitālijs Maslošs

Mākslas galerijas interjers

Mākslas galeriju paredzēts izveidot Dizaina un Amatniecības radošajā kvartālā Ernesta Birznieka-Upīša ielā 8.
Mākslas galerijas interjera kompozicionālā risinājuma formas ir taisnas, paralēlas un precīzas. Telpas ģeometriskā forma ir četrstūris. Mēbeļu izvietojums paredzēts saskaņā ar telpas un formas uztveri. Izstāžu stendi akcentēs ekspozīciju. Kontrasts tiks panākts ar melnas, pelēkas un baltas krāsas gammu, izmantojot koka detaļu akcentus. Funkcionālais risinājums paredz cilvēku brīvu pārvietošanos, uzmanību pievēršot mākslas darbiem.
Mākslas galerijas galvenais uzdevums ir izveidot modernu, mūsdienīgu un komfortablu vidi apmeklētājiem.

Tālāk