LDS BD 2016 darbu galerija

LD 505 Agnese Bule

Madarnieki

Agneses Bules Latviešu sapnis 2016. gadā izstrādāja grafiskā dizaina paraugu kolekciju „MADARNIEKI”. Latvijas madaru tuvplāni pārtapuši rakstos un ornamentos, iemūžinot sevī vasaras spirgtumu, pilnbriedu un burvību. Dizaina paraugi izstrādāti auduma apdrukām, tapetēm, galdautiem, ietinamam papīram, gultas veļai un citiem sadzīves priekšmetiem. Kolekcija „MADARNIEKI” 2016. gadā jau izmantota brīvdabas pasākumā „LĪGO NAKTS JŪRMALĀ” Dzintaru pludmalē kā skatuves dizains, animācija un galdautu dizains.

Tālāk

LD 495 Diāna Kokoreviča

Hav-Jūra

​Kolekcija tapusi iedvesmojoties no Ziemeļu jūras un Baltijas jūras. Arī tās izgatavošana notikusi gan Zviedrijā, gan Latvijā. Tā iespaidā veidojies kolekcijas nosaukums "Hav-Jūra". Kolekcija sastāv no četriem tekstila dizaina priekšmetiem - paklāja, aizkariem, pleda un lampas. Katrs kolekcijas priekšmets izgatavots atšķirīgā tehnikā un tiem izmatoti dažādi materiāli. Paklājs veidots cilopšanas tehnikā un tā plūksnas ir no vilnas , aizkars ir austs no lina, pleds austs no vilnas, lamp​a​ adīta uz apaļās adāmmašīnas no poliestera un poliamīda. Neraugoties uz dažādiem izejmateriāliem un tehnikām, kolekcija ir harmoniska un saskanīga, tomēr ļoti mainīga kā jau jūra.

Tālāk

LD 432 Lāsma Kondrāte

Paiesimies...

PAIESIMIES... ir komunikācijas palīglīdzeklis Alcheimera demences skarto cilvēku līdzcilvēkiem. Tie ir trīs rīki fiziskās un emocionālās mijiedarbības veicināšanai, kas stimulē muskuļu darbību un savstarpējās saziņas paildzināšanu.
Tuviniekiem nākas sastapties ar nopietnām izmaiņām indivīda uzvedībā, ar skumjām un bailēm par to, ka tuvinieks viņus vairs neatpazīst. Šīs sajūtas un diagnozes simptomi rada atsvešinātību un grūtības kopīgai sarunas tēmas rašanai. Tādēļ priekšmetu grupa ir aprīkota ar maināmām dažādas materialitātes virsmām un atsevišķiem krāsainiem elementiem, kas piedalās asociāciju veidošanā par kādreizējo kopdarbību - pastaigām, augļu novākšanu, slēpošanu u.c. simulāciju.

Tālāk