LDS BD 2016 darbu galerija

LD 507 Lita Bērziņa

Māras zeme

"MĀRAS ZEME"

Katrai zemei ir savs varoņstāsts, kurā var sajust ticību, saklausīt
cerību un pamanīt mīlestību. Stāsta dziļās saknes baro paaudžu
paaudzes, dodot spēku un pārliecību nepadoties, pastāvēt, augt un
attīstīties. Kā lielais spoguļojas mazajā -⁠ mazais atspīd
lielajā, tā tautas identitāti veido mana un Tava personiskā apziņa.

Tērpu grupa "Māras zeme" radīta kā pateicība dzimtenes skaistumam
un diženumam.
Izmantojot vilnu, linu, viskozi, ādu un metāla detaļas,
mašīnadīšanas tehnikā veidotie modeļi lakoniski iezīmē
tautastērpa idejas konceptu, kas atšķirīgajā tehniskajā
izpildījumā un vizuālajā stilizācijā ieguvis laikmetīga goda
tērpa veidolu.

Tālāk

LD 506 Pēteris Zilbers

Bamboo laser

„Bamboo laser” ir Latvijā projektēta zemas intensitātes lāzera ierīce, kas vadāma ar viedtālruni, izmantojot speciāli izstrādātu aplikāciju ar bluetooth savienojumu. Ierīce paredzēta herpes izsitumu jeb aukstumpumpu kā arī smaganu slimību ārstēšanai, un šobrīd tāda ir pasaulē vienīgā. Ierīces formas sašaurinājums un savienojuma vietas atgādina bambusam raksturīgo augšanas veidu pa segmentiem – lai gan ierīces dizains ir konstruktīvs, tās lietošana ir ergonomiski tīkama. Pētījumi apstiprina ne tikai augsto lāzerterapijas efektivitāti herpētisko izsitumu mazināšanai, bet arī ievērojamo perioda pagarinājumu līdz nākamajai to parādīšanās reizei – tā ir milzīga priekšrocība, salīdzinot ar medikamentiem.

Tālāk

LD 485 Ginta Šmite

Dienasgrāmata FluxBook

Papīrlietu zīmols Purpurs ir radījis plānotāju bez derīguma termiņa, kas lietotājam neliek iekļauties vai steigties līdz ar atvēlēto līniju un lappušu skaitu.
Jaunais koncepts ir iespēja mainīt priekšstatus par plānu strukturēšanu, lai brīvi un radoši veidotu savu dienas gaitu un ideju pierakstus. Atvērtā plāna dienasgrāmatu sērija pilnveidota ar Premium kategorijas kolekciju ādas iesējumā. Pierakstu grāmatas funkcionalitāti papildina askētisks dizains, iepakojums un augstvērtīgu materiālu izvēle.

Tālāk

LD 481 Spēles idejas autors: Baiba Altena. Spēles stratēģijas konsultants: Pāvils Jurjāns. Spēles dizaina autore: Anna Orniņa

Galda spēle "Burtošanas čempionāts". STARTA komplekts

"Burtošanas Čempionāts" ir radoša un izglītojoša galda spēle ģimenei.
Spēle, kas paplašinās jūsu vārdu krājumu un no prāta dzīlēm izcels pat aizmirstus vārdus. Mērķis ir izveidot latviešu valodas vārdus no pēc iespējas vērtīgākām zilbēm, tādējādi sakrājot pēc iespējas vairāk punktus.
Uz katras kārts, ir viena zilbe, kuras, spēles gaitā liekot kopā, veidojas vārdi. Jo retāku zilbi izmantosi, jo vērtīgāku vārdu izveidosi.
Spēlētāju ieteicamais vecums: no 8 g.
Spēles ilgums: 60 min.
Spēlētāju skaits: 1-6.
Noteikumu valoda: LV.
Spēles iepakojuma materiāls: mikrogofra.
Spēles iepakojuma apdruka: sietspiede.
Spēles iepakojuma izmērs: 220 x 200 x 55mm
Spēļu kāršu izmērs: 85 x 55mm
Spēļu kāršu materiāls: Multi Art Silk 350g; Gloss UD laka.
Spēļu kāršu apdrukas veids: Ofsetdruka.

Tālāk

LD 477 Jānis Briška

Rupucis - maza laiviņa maziem ūdeņiem

RUPUCIS ir maza (150 x 120 x 38 cm, 11 – 15 kg) stiklplasta laiviņa mazām upēm un ezeriņiem – bet var arī pa Gauju! Ideja aizgūta no Britu salās sastopamajiem vēsturiskajiem “coracle”, ko tradicionāli būvē, uz koka karkasa uzstiepjot darvotu audeklu vai vērša ādu. RUPUCIS konstruēts, ņemot vērā stiklplasta īpašības un iespējas, kā arī mūsdienu laivu drošības un komforta prasības. Tas ir lielisks mazs kuģītis ceļotājam, makšķerniekam un dabas draugam un ļauj nokļūt vietās, kur ar cita veida laivām klāt netikt.
Cena SIA EK Plast - EUR 225.-
Vairāk par RUPUCI – www.facebook.com/rupucis.lv

Tālāk

LD 439 Brian Gomez (autoru kolektīvs)

Galda spēle "Ice Cool"

“Ice Cool” ir pirmā veiklības spēle, kurā figūriņas var slīdēt, virpuļot un lēkt pāri sienām. Tās dizaina unikalitāte un inovācija slēpjas galda spēles laukumā, ko veido “kaste kastē” (box-in-a-box). Katru “Ice Cool” spēli veido piecas kartona kastes, ko spēlētāji sasprauž kopā ar koka figūriņām, izveidojot lielu 3D spēles laukumu nepilnas minutes laikā. Pēc spēles beigām kastes sakārtojamas viena otrā un kopā veido kompkatu iepakojumu vienā kastē.
Spēle nupat saņēmusi apbalvojumu Lielbritānijas lielākajā galda spēļu izstādē "UK Games Expo 2016”, kur tā tika atzīta par labāko galda spēli bērnu kategorijā 2016. gadā. Konkursā tika vērtēta gan galda spēļu inovācija, gan dizains.

Tālāk

LD 431 Katrīna Strādere

Gaismas Hameleons

Dekoratīvie gaismas ķermeņi, kas ir veidoti divos dažādos izmēros. Lielais aplis ir domāts piestiprināts pie sienas, bet mazais liekams uz galda, plauktā vai jebkurā citā vietā. Lielā apļa diametrs ir 40 cm, bet mazā apļa 25 cm diametrs. Gaismekļa korpus ir veidots no koka, kurā ir iestiprināti stikli. Augšējais stikls ir nedaudz izliekts, lai gaismeklis veidotu plašāku gaismas staru kā arī veidotu lielāku gaismas spēli telpā.

Tālāk