LDS BD 2016 darbu galerija

LD 517 Ieva Libarte-Makstniece

Lampa "Gaismas riti"

Lampa Senāk cilvēka ikdienas dzīve bija atkarīga no gaismas ritējuma dabā, bet šodien varam pielāgot gaismu savam dzīves ritmam. Iedvesmojoties no debesu ķermeņiem un saules kustības grafiskā attēlojuma, divi mūsdienu interjerā neaizstājami elementi-spogulis un apgaismojums-apvienoti vienā objektā. Tam izvēlēti tādi ilgmūžīgi materiāli kā stikls, koks un tērauds, apgaismojumam izmantota LED lenta. Gan privātā, gan sabiedriskā telpā “Gaismas riti” radīs patīkamu un neparastu gaisotni.

Tālāk

LD 507 Lita Bērziņa

Māras zeme

"MĀRAS ZEME"

Katrai zemei ir savs varoņstāsts, kurā var sajust ticību, saklausīt
cerību un pamanīt mīlestību. Stāsta dziļās saknes baro paaudžu
paaudzes, dodot spēku un pārliecību nepadoties, pastāvēt, augt un
attīstīties. Kā lielais spoguļojas mazajā -⁠ mazais atspīd
lielajā, tā tautas identitāti veido mana un Tava personiskā apziņa.

Tērpu grupa "Māras zeme" radīta kā pateicība dzimtenes skaistumam
un diženumam.
Izmantojot vilnu, linu, viskozi, ādu un metāla detaļas,
mašīnadīšanas tehnikā veidotie modeļi lakoniski iezīmē
tautastērpa idejas konceptu, kas atšķirīgajā tehniskajā
izpildījumā un vizuālajā stilizācijā ieguvis laikmetīga goda
tērpa veidolu.

Tālāk

LD 506 Pēteris Zilbers

Bamboo laser

„Bamboo laser” ir Latvijā projektēta zemas intensitātes lāzera ierīce, kas vadāma ar viedtālruni, izmantojot speciāli izstrādātu aplikāciju ar bluetooth savienojumu. Ierīce paredzēta herpes izsitumu jeb aukstumpumpu kā arī smaganu slimību ārstēšanai, un šobrīd tāda ir pasaulē vienīgā. Ierīces formas sašaurinājums un savienojuma vietas atgādina bambusam raksturīgo augšanas veidu pa segmentiem – lai gan ierīces dizains ir konstruktīvs, tās lietošana ir ergonomiski tīkama. Pētījumi apstiprina ne tikai augsto lāzerterapijas efektivitāti herpētisko izsitumu mazināšanai, bet arī ievērojamo perioda pagarinājumu līdz nākamajai to parādīšanās reizei – tā ir milzīga priekšrocība, salīdzinot ar medikamentiem.

Tālāk

LD 505 Agnese Bule

Madarnieki

Agneses Bules Latviešu sapnis 2016. gadā izstrādāja grafiskā dizaina paraugu kolekciju „MADARNIEKI”. Latvijas madaru tuvplāni pārtapuši rakstos un ornamentos, iemūžinot sevī vasaras spirgtumu, pilnbriedu un burvību. Dizaina paraugi izstrādāti auduma apdrukām, tapetēm, galdautiem, ietinamam papīram, gultas veļai un citiem sadzīves priekšmetiem. Kolekcija „MADARNIEKI” 2016. gadā jau izmantota brīvdabas pasākumā „LĪGO NAKTS JŪRMALĀ” Dzintaru pludmalē kā skatuves dizains, animācija un galdautu dizains.

Tālāk

LD 495 Diāna Kokoreviča

Hav-Jūra

​Kolekcija tapusi iedvesmojoties no Ziemeļu jūras un Baltijas jūras. Arī tās izgatavošana notikusi gan Zviedrijā, gan Latvijā. Tā iespaidā veidojies kolekcijas nosaukums "Hav-Jūra". Kolekcija sastāv no četriem tekstila dizaina priekšmetiem - paklāja, aizkariem, pleda un lampas. Katrs kolekcijas priekšmets izgatavots atšķirīgā tehnikā un tiem izmatoti dažādi materiāli. Paklājs veidots cilopšanas tehnikā un tā plūksnas ir no vilnas , aizkars ir austs no lina, pleds austs no vilnas, lamp​a​ adīta uz apaļās adāmmašīnas no poliestera un poliamīda. Neraugoties uz dažādiem izejmateriāliem un tehnikām, kolekcija ir harmoniska un saskanīga, tomēr ļoti mainīga kā jau jūra.

Tālāk

LD 485 Ginta Šmite

Dienasgrāmata FluxBook

Papīrlietu zīmols Purpurs ir radījis plānotāju bez derīguma termiņa, kas lietotājam neliek iekļauties vai steigties līdz ar atvēlēto līniju un lappušu skaitu.
Jaunais koncepts ir iespēja mainīt priekšstatus par plānu strukturēšanu, lai brīvi un radoši veidotu savu dienas gaitu un ideju pierakstus. Atvērtā plāna dienasgrāmatu sērija pilnveidota ar Premium kategorijas kolekciju ādas iesējumā. Pierakstu grāmatas funkcionalitāti papildina askētisks dizains, iepakojums un augstvērtīgu materiālu izvēle.

Tālāk

LD 481 Spēles idejas autors: Baiba Altena. Spēles stratēģijas konsultants: Pāvils Jurjāns. Spēles dizaina autore: Anna Orniņa

Galda spēle "Burtošanas čempionāts". STARTA komplekts

"Burtošanas Čempionāts" ir radoša un izglītojoša galda spēle ģimenei.
Spēle, kas paplašinās jūsu vārdu krājumu un no prāta dzīlēm izcels pat aizmirstus vārdus. Mērķis ir izveidot latviešu valodas vārdus no pēc iespējas vērtīgākām zilbēm, tādējādi sakrājot pēc iespējas vairāk punktus.
Uz katras kārts, ir viena zilbe, kuras, spēles gaitā liekot kopā, veidojas vārdi. Jo retāku zilbi izmantosi, jo vērtīgāku vārdu izveidosi.
Spēlētāju ieteicamais vecums: no 8 g.
Spēles ilgums: 60 min.
Spēlētāju skaits: 1-6.
Noteikumu valoda: LV.
Spēles iepakojuma materiāls: mikrogofra.
Spēles iepakojuma apdruka: sietspiede.
Spēles iepakojuma izmērs: 220 x 200 x 55mm
Spēļu kāršu izmērs: 85 x 55mm
Spēļu kāršu materiāls: Multi Art Silk 350g; Gloss UD laka.
Spēļu kāršu apdrukas veids: Ofsetdruka.

Tālāk

LD 477 Jānis Briška

Rupucis - maza laiviņa maziem ūdeņiem

RUPUCIS ir maza (150 x 120 x 38 cm, 11 – 15 kg) stiklplasta laiviņa mazām upēm un ezeriņiem – bet var arī pa Gauju! Ideja aizgūta no Britu salās sastopamajiem vēsturiskajiem “coracle”, ko tradicionāli būvē, uz koka karkasa uzstiepjot darvotu audeklu vai vērša ādu. RUPUCIS konstruēts, ņemot vērā stiklplasta īpašības un iespējas, kā arī mūsdienu laivu drošības un komforta prasības. Tas ir lielisks mazs kuģītis ceļotājam, makšķerniekam un dabas draugam un ļauj nokļūt vietās, kur ar cita veida laivām klāt netikt.
Cena SIA EK Plast - EUR 225.-
Vairāk par RUPUCI – www.facebook.com/rupucis.lv

Tālāk

LD 440 Davis Bočoks; Fricis Pirtnieks

Kājas protēzes kosmētiskais vairogs

Kosmētiskais vairogs kājas protēzei ir mūsdienīgs risinājums, lai personalizētu protēzes izskatu atbilstoši valkātāja dzīvesstilam un gaumei. Vairogs pilda aizsardzības funkciju protēzei to nosedzot un radot stilizētu kājas izskatu. Vairoga forma ir individuāli radīta un pielāgota, lai atbilstu valkātāja kājas izmēram un protēžu komponentēm, kas papildināts ar klienta izvēlētu rakstu pierādot to, ka arī miesīgas kājas neesamība nav iemesls slēpties no pasaules un iespējām, ko tā sniedz. Dizains izstrādāts digitālai bezatlikuma ražošanai, lai, iespējami taupot materiālu un laiku, izgatavotu augstas kvalitātes printējumu uz Latvijā ražota hobija klases 3D printera.

Tālāk

LD 439 Brian Gomez (autoru kolektīvs)

Galda spēle "Ice Cool"

“Ice Cool” ir pirmā veiklības spēle, kurā figūriņas var slīdēt, virpuļot un lēkt pāri sienām. Tās dizaina unikalitāte un inovācija slēpjas galda spēles laukumā, ko veido “kaste kastē” (box-in-a-box). Katru “Ice Cool” spēli veido piecas kartona kastes, ko spēlētāji sasprauž kopā ar koka figūriņām, izveidojot lielu 3D spēles laukumu nepilnas minutes laikā. Pēc spēles beigām kastes sakārtojamas viena otrā un kopā veido kompkatu iepakojumu vienā kastē.
Spēle nupat saņēmusi apbalvojumu Lielbritānijas lielākajā galda spēļu izstādē "UK Games Expo 2016”, kur tā tika atzīta par labāko galda spēli bērnu kategorijā 2016. gadā. Konkursā tika vērtēta gan galda spēļu inovācija, gan dizains.

Tālāk

LD 432 Lāsma Kondrāte

Paiesimies...

PAIESIMIES... ir komunikācijas palīglīdzeklis Alcheimera demences skarto cilvēku līdzcilvēkiem. Tie ir trīs rīki fiziskās un emocionālās mijiedarbības veicināšanai, kas stimulē muskuļu darbību un savstarpējās saziņas paildzināšanu.
Tuviniekiem nākas sastapties ar nopietnām izmaiņām indivīda uzvedībā, ar skumjām un bailēm par to, ka tuvinieks viņus vairs neatpazīst. Šīs sajūtas un diagnozes simptomi rada atsvešinātību un grūtības kopīgai sarunas tēmas rašanai. Tādēļ priekšmetu grupa ir aprīkota ar maināmām dažādas materialitātes virsmām un atsevišķiem krāsainiem elementiem, kas piedalās asociāciju veidošanā par kādreizējo kopdarbību - pastaigām, augļu novākšanu, slēpošanu u.c. simulāciju.

Tālāk

LD 431 Katrīna Strādere

Gaismas Hameleons

Dekoratīvie gaismas ķermeņi, kas ir veidoti divos dažādos izmēros. Lielais aplis ir domāts piestiprināts pie sienas, bet mazais liekams uz galda, plauktā vai jebkurā citā vietā. Lielā apļa diametrs ir 40 cm, bet mazā apļa 25 cm diametrs. Gaismekļa korpus ir veidots no koka, kurā ir iestiprināti stikli. Augšējais stikls ir nedaudz izliekts, lai gaismeklis veidotu plašāku gaismas staru kā arī veidotu lielāku gaismas spēli telpā.

Tālāk

LD 417 Rasma Pušpure

to* Please

Savstarpēji maināmu un kombinējamu auskaru kolekcijas. Īpaša uzmanība vērsta uz sieviešu paradumu kolekcionēt, kā arī vēlmi līdzdarboties sev pietuvinātu lietu radīšanā. Autores galvenais mērķis, - aptvert dažādu interešu loku un ļaut sievietēm pašām līdzdarboties aksesuāru izveidē.
Domājot par dažādām tēmām, kas visvairāk interesē sievietes, autore secināja, ka liela daļa interesējas, piemēram, par astroloģiju vai nodarbojas ar rokdarbiem. Daudzas sievietes saista tēmas par garīgo izaugsmi, sevis pilnveidošanu un sievišķības izcelšanu. Šie fakti rosināja veidot projektu auskariem, kas ietvertu maksimāli dažādu tēmu un interešu atspoguļojumu autores interpretācijā.

Tālāk