LDS BD 2016 darbu galerija

VD 497 Laura Bistrakova, Laine Uzulēna

Vides mākslas objekts „Atlētu kustību lauks”


2016. gadā Valmiera ir Latvijas sporta galvaspilsēta. Tur norisinās Valsts prezidenta balvas izcīņa vieglatlētikā un IV Latvijas Olimpiāde. Figūras simbolizē piecas dinamiskas vieglatlētikas disciplīnas – skriešanu, barjerskriešanu, soļošanu, lodes grūšanu un šķēpa mešanu. Katrs attēlojums sastāv no trīs daļām, veidojot sportistu kustību amplitūdu, kas parāda izteiksmīgākās pozīcijas, sportistam izpildot attiecīgo disciplīnu. Kopumā piecas figūras veidotas no 15 izteiksmīgiem pozīciju attēlojumiem. Figūru krāsas atvasinātas no Olimpisko riņķu krāsām un veidotas spilgtas, lai izceltos pilsētvidē un būtu labi saskatāmas gan kājāmgājējiem, gan autovadītājiem. Figūras izveidotas no izturīga metāla rāmja un stiprinājumiem, saplākšņa, kas pārklāts ar krāsu un atstarojošiem elementiem.

Tālāk

VD 488 Tatjana Raičiņeca

Izstāde "Zinātnieks"

Izstādes organizētājs – Latvijas Nacionālā bibliotēka. Izstādes kuratore, tekstu autore – Ināra Klekere-Krekele, projekta vadītāja – Kristīne Liniņa, uzbūve un tehniskais risinājums - Jevgenijs Sisojevs un Ainārs Egle dizaina koncepcija, grafika – Tatjana Raičiņeca.
Izstāde “Zinātnieks” ir veltījums grāmatniecības vēsturnieka A. Apīņa (1926-2004) atcerei. Tās centrā ir vēstījums par fundamentālās monogrāfijas “Latviešu grāmatniecība no pirmsākumiem līdz 19. gs. beigām. Rīga, 1977” tapšanu un septiņu gadu garumā ilgušo publicēšanu, neatkarīgas zinātniskas domas un ideoloģizētas cenzūras sadursmi. Fons, kas noteica izstādes “emocionālo programmu” un vizualizāciju, ir balstīts dzīves un dabas harmonija izjūtā, kura iedvesmoja zinātnieku viņa radošajam darbam.

Tālāk

VD 486 Tatjana Raičiņeca.

Izstāde VIENS/OTRAM (Janis Rozentāls / Ellija Forsele)

Izstādes organizētājs – Latvijas Nacionālā bibliotēka. Projekta vadītāja – Kristīne Liniņa, tekstu autore – Inta Pujāte, dizaina koncepcija un grafika – Tatjana Raičiņeca.

Atslēgvārdi: gleznotājs Janis Rozentāls, somu dziedātāja Ellija Forsele, kultūras sakari, pastkaršu sūtīšana, rokraksts, ceļojoša izstāde.

Izstāde atsedz niansētas abu personību attiecību detaļas, kas tieši vai pastarpināti atklājas līdz šim plašākai publikai neizrādītos artefaktos - skicēs, vēstulēs, pastkartēs, fotogrāfijās no Latvijas Nacionālās bibliotēkas krājuma.
Mērķis - veicināt esošo mākslas resursu un vērtību piējamību. Izstādes forma – koka paviljons, kas izstādi norobežo no publiskās zonas un nodrošina zināmu intimitāti. Izstāde integrējama dažādās telpās, kas piemērotas vidēja izmēra instalācijām.

Tālāk

VD 473 dizains: Ilze Kalnbērziņa Praz, tehniskais konsultants: Jevgenijs Sisojevs, projekta vadība: Zane Zajančkauska

Stendu dizains izstādei “Civilizācijas nospiedumi: grāmatu kultūra senajā Ķīnā”

Izstāde par grāmatu kultūru senajā Ķīnā. Izaicinājums: eksponāti - 52 grāmatu reprodukcijas, neviena oriģināla; liels skaits līdzīgu eksponātu ar saturu ķīniešu valodā. Risinājums: padarīt par piedzīvojumu pašu apskates procesu. Iedvesmojoties no ķīniešu mīklām un ķīniešu grāmatu tradicionālā iesējuma, mēs radījām metāla stendus ar kustināmām koka virsmām. Koka virsmās iestiprinātās grāmatas apmeklētājs var brīvi šķirstīt, savukārt virsmu slidinot, skatītājs atklāj eksponāta aprakstu.
Stendi tika veidoti īpaši LNB izstāžu zālei, ko arhitekts radījis caurredzamu un gaišu. Divas izstāžu zāles sienas ir stiklotas, viena ar skatu uz Daugavu, otra - uz LNB ātriju. Izstāžu stendi tika radīti kā caurredzamas un dinamiskas struktūras, kas brīvi izvietotas izstāžu zālē, izceļ telpas raksturu.

Tālāk