LDS BD 2016 darbu galerija

VD 498 Iveta Heinacka, Laura Bistrakova

„Ghetto Burger” skatloga instalācija

„Ghetto burger” restorāns ir vieta, kur grēko sportisti! Restorāns atrodas vienā no Rīgas kādreizēji sociāli nelabvēlīgākajiem rajoniem – Grīziņkalnā. Šī vieta ir kļuvusi par sportiskāko rajonu Rīgā.
Uzdevums bija esošajai Ghetto filozofijai un jauniešu dumpīgai būtībai veidot atbilstošu un drosmīgu skatloga noformējumu, kurš piesaistītu garāmgājēju uzmanību. Diennakts tumšajā laikā skatloga apgaismojums papildina instalāciju ar gaismu spēli.
Instalāciju veido 180 elementu apjoms, tā vizuāli papildinot telpas neizmantoto zonu, kuri ar metāla konstrukcijas palīdzību ir stiprināta pie griestiem. Šie daudzie elementi sasaucās ar Ghetto konceptu piesaistīt arvien vairāk jauniešus aktīvam dzīves veidam.

Tālāk

VD 497 Laura Bistrakova, Laine Uzulēna

Vides mākslas objekts „Atlētu kustību lauks”


2016. gadā Valmiera ir Latvijas sporta galvaspilsēta. Tur norisinās Valsts prezidenta balvas izcīņa vieglatlētikā un IV Latvijas Olimpiāde. Figūras simbolizē piecas dinamiskas vieglatlētikas disciplīnas – skriešanu, barjerskriešanu, soļošanu, lodes grūšanu un šķēpa mešanu. Katrs attēlojums sastāv no trīs daļām, veidojot sportistu kustību amplitūdu, kas parāda izteiksmīgākās pozīcijas, sportistam izpildot attiecīgo disciplīnu. Kopumā piecas figūras veidotas no 15 izteiksmīgiem pozīciju attēlojumiem. Figūru krāsas atvasinātas no Olimpisko riņķu krāsām un veidotas spilgtas, lai izceltos pilsētvidē un būtu labi saskatāmas gan kājāmgājējiem, gan autovadītājiem. Figūras izveidotas no izturīga metāla rāmja un stiprinājumiem, saplākšņa, kas pārklāts ar krāsu un atstarojošiem elementiem.

Tālāk

VD 492 Rita Laudere, Kārlis Lauders

Restorāna 3 vasaras terase

Vasaras terase veidota "Restorānam 3" Kalēju ielā, Vecrīgā. Restorāna ēdienu koncepts ir saistīts ar dabas dotām veltēm, kas ir iegūstamas Latvijas laukos un mežos. Dabisko meža un pļavas sajūtu vēlējamies iensest arī pilsētvidē, tāpēc terase veidota no masīviem ozolkoka bluķiem, kas sakārtoti viļņveida sistēmā, atsaucoties uz senajām lauku sētām. Bluķos vietām ir izcirstas kabatas augiem, kas rada svaigas pļavas sajūtu, galdu virsmās izmantots masīvs ozolkoks, bet krēsli papildināti ar spilveniem un segām pasteļtoņos. Lai vizuāli nodalītu terasi no ielas, tiek veidota smalka metāla konstrukcija pār terasi, kurā tiek arī iekārti gaismekļi, kas rada papildus mājīguma sajūtu. Koka darbi - Verners Kalacis

Tālāk

VD 488 Tatjana Raičiņeca

Izstāde "Zinātnieks"

Izstādes organizētājs – Latvijas Nacionālā bibliotēka. Izstādes kuratore, tekstu autore – Ināra Klekere-Krekele, projekta vadītāja – Kristīne Liniņa, uzbūve un tehniskais risinājums - Jevgenijs Sisojevs un Ainārs Egle dizaina koncepcija, grafika – Tatjana Raičiņeca.
Izstāde “Zinātnieks” ir veltījums grāmatniecības vēsturnieka A. Apīņa (1926-2004) atcerei. Tās centrā ir vēstījums par fundamentālās monogrāfijas “Latviešu grāmatniecība no pirmsākumiem līdz 19. gs. beigām. Rīga, 1977” tapšanu un septiņu gadu garumā ilgušo publicēšanu, neatkarīgas zinātniskas domas un ideoloģizētas cenzūras sadursmi. Fons, kas noteica izstādes “emocionālo programmu” un vizualizāciju, ir balstīts dzīves un dabas harmonija izjūtā, kura iedvesmoja zinātnieku viņa radošajam darbam.

Tālāk

VD 486 Tatjana Raičiņeca.

Izstāde VIENS/OTRAM (Janis Rozentāls / Ellija Forsele)

Izstādes organizētājs – Latvijas Nacionālā bibliotēka. Projekta vadītāja – Kristīne Liniņa, tekstu autore – Inta Pujāte, dizaina koncepcija un grafika – Tatjana Raičiņeca.

Atslēgvārdi: gleznotājs Janis Rozentāls, somu dziedātāja Ellija Forsele, kultūras sakari, pastkaršu sūtīšana, rokraksts, ceļojoša izstāde.

Izstāde atsedz niansētas abu personību attiecību detaļas, kas tieši vai pastarpināti atklājas līdz šim plašākai publikai neizrādītos artefaktos - skicēs, vēstulēs, pastkartēs, fotogrāfijās no Latvijas Nacionālās bibliotēkas krājuma.
Mērķis - veicināt esošo mākslas resursu un vērtību piējamību. Izstādes forma – koka paviljons, kas izstādi norobežo no publiskās zonas un nodrošina zināmu intimitāti. Izstāde integrējama dažādās telpās, kas piemērotas vidēja izmēra instalācijām.

Tālāk

VD 473 dizains: Ilze Kalnbērziņa Praz, tehniskais konsultants: Jevgenijs Sisojevs, projekta vadība: Zane Zajančkauska

Stendu dizains izstādei “Civilizācijas nospiedumi: grāmatu kultūra senajā Ķīnā”

Izstāde par grāmatu kultūru senajā Ķīnā. Izaicinājums: eksponāti - 52 grāmatu reprodukcijas, neviena oriģināla; liels skaits līdzīgu eksponātu ar saturu ķīniešu valodā. Risinājums: padarīt par piedzīvojumu pašu apskates procesu. Iedvesmojoties no ķīniešu mīklām un ķīniešu grāmatu tradicionālā iesējuma, mēs radījām metāla stendus ar kustināmām koka virsmām. Koka virsmās iestiprinātās grāmatas apmeklētājs var brīvi šķirstīt, savukārt virsmu slidinot, skatītājs atklāj eksponāta aprakstu.
Stendi tika veidoti īpaši LNB izstāžu zālei, ko arhitekts radījis caurredzamu un gaišu. Divas izstāžu zāles sienas ir stiklotas, viena ar skatu uz Daugavu, otra - uz LNB ātriju. Izstāžu stendi tika radīti kā caurredzamas un dinamiskas struktūras, kas brīvi izvietotas izstāžu zālē, izceļ telpas raksturu.

Tālāk

VD 449 Laine Uzulēna

Bēbīšu bērnudārzs

Fasādes apgleznojums realizēts, lai pozitīvi attīstītu Ķengaraga apkaimes pilsētvidi, piešķirot estētiskās, ētiskās īpašības koptēlā. Ēka veidota kā pilsētas teritorijas dominante, kas organizē vidi un cilvēka orientēšanos tajā. Radīts fasāžu mākslinieciskais vizuālais tēls, kas optimistiski iedarbotos uz bērnu, jauniešu un arī pieaugušo apziņu.

Bērna attīstība līdz trīs gadu vecumam notiek ļoti pārsteidzoši strauji. Autors veidojis bērna māksliniecisko tēlu uzsverot dabīgo bērna attīstības procesu no dzimšanas līdz staigāšanai.

Fasāžu apgleznojums realizēts no 2014. gada 8. jūlija līdz 30. augustam.
Adrese: Maskavas 252, Rīga

Tālāk

VD 430 projekta autors - Deivids Kuks (David Cook), būvprojekta vadītājs - Juris poga, stūklaku tehnoloģijas izstrāde - Gints Jaudzems, apstādījumu koncepcijas autores - Linda Zaļā, Ilze Rukšāne, Madara Lezdiņa

Lielā laukuma labiekārtojums Ventspilī un strūklaka “Fregate VALZIVS”

Ventspils Lielais laukums veido jaunu pilsētas centru un simbolu. Tā labiekārtojums piedāvā laikmetīgu un komfortablu vidi gan atpūtai, gan svētku norisei. Lielā laukuma dinamisko kompozīciju un reljefu ir iedvesmojusi vēja un ūdens veidota plastika, kas tālāk pāriet topošās Ventspils mūzikas skolas ar koncertzāles funkciju būvapjoma veidolā. Laukuma labiekārtojuma dizainiskais akcents ir strūklaka “Fregate VALZIVS”, kuras skulpturālajā formā ir ietverts 1644. gadā Ventspilī būvētās Hercoga Jēkaba fregates “Wallfisch” veidols, transformējot tās mastus un kuģa kopējo konfigurāciju laikmetīgā vides dizaina darbā. Strūklakas daudzveidīgā ūdens programma, plašais baseins un nakts izgaismojums Lielā laukuma tēlu padara vizuāli mainīgu un atraktīvu.

Tālāk

VD 425 Aija Raiba

Ziemeļblāzma - Biznesa Augstskolas Turība ēku kompleksa fasādes krāsojuma risinājums.

BA Turība ēku kompleksam radīts jauns fasēdes krāsojuma risinājums Ziemeļblāzma.
Veidojot jauno fasādes veidolu, ēķu kopleksam izvēlēts vienots tumši pelēks pamattonis, bet četras ēku galasienas sedz stilizēts Ziemeļblāzmas zīmējums. Kopumā nokrāsoti 9 000 kvadrātmetri un ēku krāsainajās gala sienās, ietverti 90 dažādi krāsu toņi. Ziemeļblāzmas koncepcija, ko raksturo vairāki būtiski elementi: unikalitāte, enerģija, gaisma, krāsa un veiksme, kas lieliski atbilst augstskolas vīzijai, mērķiem un idejām. Projekta īstenošana no idejas līdz realizācijai dzīvē 2016. gada marts – 2016. gada jūlijs.

Tālāk