LDS BD 2016 darbu galerija

ID 526 Artūrs Martinsons, Anita Lūse

Mansarda apartamenti Kungu ielā

Mūsdienīgs mansarda stāva dzīvoklis Kungu ielā, Vecrīgā, paredzēts dinamiskam un vienmēr ceļā esošam biznesmenim. Interjera uzdevums – veidot komfortablu vidi galvaspilsētas viesim, kurš tajā pavada brīvdienas vai izmanto kā īstermiņa apmešanās vietu. Interjerā dominē neitrāli toņi, akcenta funkciju veic dabīgā finierējuma plaknes un dizaina mēbeles. Koncepcijas pamatā ir racionāls telpu plānojums un organisks funkcionālo zonu dalījums - virtuves iekārta integrēta viesistabas plauktu sistēmā, guļamistaba no vannasistabas atdalīta ar stikla konstrukciju, radot vienotas telpas sajūtu.
Īpaši pārdomāts individuāli projektēto mēbeļu dizains - guļamistabas spogulis lietojams aizkaru vietā, priekšnama zona no viesistabas atdalīta ar transformējamu aizslietni. Virtuves projekts – Arnita Putna.

Tālāk

ID 525 Artūrs Martinsons, Zane Bergmane, Baiba Ripa

Konstantīna Pēkšēna vēsturiskajā īres nama interjera izstrāde

Interjera projekts, ietverot divu kāpņu telpu un visu dzīvokļu, tostarp, divu demo apartamentu pārplānošanu, balstīts uz vēsturisko vērtību saglabāšanu un papildināšanu atbilstoši šodienas prasībām. Kāpņu telpās no jauna radīta elementu un toņu daudzveidība, savukārt dzīvokļos saglabāts funkcionālais minimums. Pievēršot uzmanību detaļām, tika atjaunoti daudzveidīgie griestu dekori, līdzās dabiskā ozolkoka grīdām un cementa flīzēm, virtuves un sanmezglu palodzēs izmantots šīferis – materiāls, kas citē ēkas jumta segumu. Interjera tonālā gamma tapusi, balstoties uz latviski pelēko un atsaucoties uz kāpņu telpu sienu gleznojumiem. Abi paraugapartamenti ar nodomu radīti stilistiski atšķirīgi, demonstrējot iespēju topošajam iemītniekam savu dzīves telpu veidot atbilstoši gaumei un vajadzībām.

Tālāk

ID 500 Agnes Rudzite, piedaloties Marijai Rudakovai

Dzīvoklis starp debesīm un zemi

Meklējot harmoniju starp klasisko un moderno. Vīrišķo un sievišķo. Debesīm un zemi. Interjera dizainere Agnese Rudzīte radījusi attapīgu modernās klasikas interjeru, kurš ļauj pieskarties debesīm un ieelpot plašumu. Maigos toņus līdzsvaro melnbaltā grafika un plūstošās noapaļotās līnijas saspēlē ar ģeometriju.

Tālāk

ID 479 Dace Vulfa, Dita Melbārde

Dzīvoklis daudzdzīvokļu kompleksā Pārdaugavā

Dzīvoklis izvietots ēkas pēdējos trīs stāvos. Pirmajā stāvā izveidota ieejas zona, ēdamistaba ar virtuvi, ar bīdāmu stikla starpsienu nodalīts kabinets un saimniecības telpa, otrajā stāvā – dzīvojamā istaba ar lodžijā iebūvētu saunu, vannas istaba un divas bērnistabas, bet trešajā stāvā – saimnieku guļamistaba ar vannu. Visi risinājumi, sākot ar funkcionālo plānojumu un beidzot ar sienu apdari un mēbeļu izveidi šajā projektā ir individuāli, tādējādi saimnieciskām vajadzībām izmantots ikviens telpas centimetrs.
Interjerā ir daudz inovatīvu risinājumu, piemēram, siltā siena ar zemapmetuma apkuri, lielais logs, kas pielaists sienām un grīdai bez rāmjiem. Tikpat inovatīva ir arī lāva pirtī, uz kuras var sēdēt pieci cilvēki un kuru izdevās ievietot telpā bez nesošā staba.

Tālāk