LDS BD 2016 darbu galerija

ID 512 Līga Apine. Arhitektūra - Līga Apine, Māris Pērkons, SIA "PUNA arhitekti". Būvniecība - SIA "Selva Būve".

ARS Diagnostikas klīnika

Adrese - Rīga, J.Asara iela 3.
Nodots ekspluatācijā 2015. gada 17. decembrī.
Bijušās Sarkanā Krusta slimnīcas ēkas rekonstrukcijas 1. kārtā ir izbūvētas telpas "ARS Diagnostikas klīnikai" galvenā korpusa 1. stāvā. Interjera koncepcijas pamatā ir vēsturiskā telpu struktūra, ēkas tapšanas laikam raksturīgi materiāli un paņēmieni. Pasūtītājam nozīmīgo pārlaicīguma un mājīguma sajūtu uztur dabīga gaisma, koka apdares elementi, kompozīciju simetrija. Kabineti noformēti kā neitrāls fons ārstu darbam. Ierobežotā platībā iegūtas telpas lielam pakalpojumu klāstam. Telpu iekārtojums racionāls, detalizēti pārrunāts ar to lietotājiem. Praktiskums ekspluatācijā un higiēna. Tehnoloģiju klātbūtne organizēta atbilstoši augšminētajiem principiem.

Tālāk

ID 493 Anda Andžāne, piedaloties Ilzei Desainei

Istaba džentlmenim

Salona "Royal Bathrooms" ekspozīcijas telpas atrodas vēsturiskajā Kalnciema kvartālā. Galvenokārt ekspozīciju sastāda augstvērtīga angļu santehnika un mēbeles. Telpas sadalītas zonās, jeb četrās istabās.
Šarmantā Lēdijas istaba veidota pēc Chanel Nr.5 motīva, kurā dominē melnbalto toņu spēle.
Džentlmeņa istabas interjerā drosmīgi apvienotas klasiskās angļu vērtības ar 90.-to gadu rūpnieciskā dizaina sasniegumiem. Šī telpa asociējas ar augstvērtīgu uzvalku. Viss ir detaļās. Šo smalkumu var ieraudzīt rakstu, līniju, eleganto pelēko toņu kombinācijā ar Burgundijas sarkano. Leģendārais motocikls- Bobers, kas ir neatņemama interjera sastāvdaļa, būtībā ir kinētisks objekts, kas atspoģuļo ātro vai tieši pretēji- lēno ritējumu un liek plānot katram cilvēkam savu turpmāko dzīvi...

Tālāk

ID 482 Anita Grase

Mākonis

Mākonis - dizains un kokteiļi.
Rīgas Zirgu pasta stacijas koka ēka Stabu ielā 42 ir viens no pirmajiem R. Šmēlinga darbiem Rīgā 19. gs. 80-os. Tas veidots smalki izkoptās un piesātinātās neorenesanses formās, kas kārtotas eklektisma stilam raksturīgajā vienmērīgā ritmā. 20. gs. nogalē, izbūvējot veikala telpas, ēkas pirmais stāvs tika stipri izmainīts. Ritmiski kārtoto ailu vietā izveidoti lieli skatlogi.
2015. gada nogalē telpas pielāgotas dizaina kafejnīcas vajadzībām, saglabājot iepriekšējo īrnieku radīto kultūrslāni, to atraktīvi papildinot un apspēlējot. Vēsturiskās telpas aprīkotas ar Latvijas amatnieku, dizaineru un mākslinieku funkcionāli dekoratīvajiem rokdarbiem, kas rada ērtu, neformālu omulību un radošu
atmosfēru.

Tālāk

ID 467 Artūrs Lapiņš

Rēzeknes Zaļā sinagoga

Rēzeknes Zaļās sinagogas restaurācija ir koka būves stāsts. Tas ir stāsts par ēku, kuru pirms desmit gadiem iekļāva 100 apdraudētāko Latvijas kultūras pieminekļu sarakstā. Līdz mūsdienām tā saglabājusi 19. gs. vidū izveidoto un 1939. gadā un 20. gs. 70. gados pārveidoto plānojumu, kā arī 19. gs. vidus apjomu. Sinagogas fasādēs saglabājusies 19. gs. vidus apdare - profilētu līmenisku dēļu apšuvums, ailu apmales, sākotnējie lūgšanu telpas logi u.c. arhitektoniski elementi.
Interjerā integrēti vairāku vēsturisku periodu apdares fragmenti, radot unikālu, tikai šai Sinagogai raksturīgu noskaņu un telpisko dimensiju. Gaismas ķermeņi un būvgaldniecības aprīkojums veidots pēc vēsturiskiem analogiem, papildinot interjera iespaidu.

Tālāk

ID 426 Aija Raiba

Turība Hostel Comfort - paaugstināta komforta studentu viesnīca

BA Turība Jaunatnes tūrisma mītnes pirmajā stāvā ir paaugstināta komforta studentu viesnīca - Turība Hostel Comfort. Interjers ieturēts melnbaltos toņos, akcentkrāsa sarkanā un dzeltenā, interjers papildināts ar motivējošiem tekstu printiem uz telpu sienām.Viesnīcas ir 11 labiekārtotas istabas, kas paredzētas dažāda skaita iemītniekiem, kas aprīkotas ar dušas un WC telpām, kā arī visiem iemītniekiem ir pieejama kopēja labiekārtota virtuve. Turība Hostel Comfort iespējams kopumā izmitināt 23 iemītniekus. Mēbeļu dizains ir mūsdienīgs un ergonomisks, kas apvieno atpūtas un darba zonas, sniedzot maksimālu komforta un mājas sajūtu studentiem. Projekta īstenošana no idejas līdz realizācijai dzīvē 2015. gada oktobris – 2015. gada decembris.

Tālāk