LDS BD 2016 Augstskolu konkursa darbu galerija

ID 530 Lauma Augstkalne, LU, PPMF

Transformējamu mēbeļu izmantošana veikala interjerā

Galvenā projekta ideja ir, izmantojot transformējamas mēbeles, izveidot mūsdienu sabiedrības vajadzībām atbilstošu veikalu. Viens no pamatnosacījumiem, izvēloties transformējamas mēbeles veikala interjerā, ir radīt pietiekoši oriģinālu, izteiksmīgu un ērtu vidi veikala darbiniekiem un tā apmeklētājiem. Ēka, kurā atradīsies veikals, ir celta 19. gadsimtam raksturīgā eklektisma stilā, kas ir vēsturiska arhitektūras stila atveidojums, stilu sajaukums jaunā redzējumā, un tā ārējais skaistums un oriģinalitāte ir apvienota ar telpu izcilo funkcionalitāti, radot mājīgumu un komfortu, kā arī piemērotību cilvēku vajadzībām, kas sasaucas ar iepriekš aprakstīto veikala projekta ideju.

Tālāk

ID 513 Santa Miezīte

Mākslas izglītības centrs bērniem un jauniešiem - interjera dizaina konceptuālais projekts

Projektētais objekts atrodas Kauņā, Aleksote, Kalvariju g.27.Konceptuālais interjera dizains izstrādāts angāram,iedvesmojoties no piramīdas formas.Telpa paredzēta kā mākslas izglītības centrs bērniem un jauniešiem. Interjera projekts risināts 481,60 m2 lielā platībā, kas ietver sevī vairākas telpas - četras piramīdas jeb grupu darbu telpas, viena piramīda - grupu vadītāju un lektoru telpa, lielākā telpa paredzēta pārrunām, mainīgajām nodarbībām, meistarklasēm, 3D multfilmu skatīšanai.Projektā ir paredzēta arī relaksācijas zona.Atsevišķās grupu darba telpas domātas bērnu un jauniešu mākslinieciskai un radošai darbībai.Piramīdas ir demontējamas, un tas dod iespēju izmantot angāra telpu kā izstāžu zāli.

Tālāk

ID 469 Diāna Jurkeviča

Mūsdienu tendences publiskas bibliotēkas interjera dizaina izveidē

Objekts atrodas Jūrmalā, kas ir bijusī autoostas ēka un mūsdienās netiek izmantota. Ēka tika pielāgota publiskas bibliotēkas funkcijai. Atjaunojot un saglabājot ēkas pielietojumu, tiktu paaugstināta sabiedrības kultūras un mūžizglītības kvalitāte. Koncepcijas pamatā bija izveidot funkcionālu, mūsdienīgu un uz radošumu tendētu bibliotēku, izmantojot pētījumā gūtos secinājumus. Bibliotēkas galvenā iezīme ir tā, ka ļauties grāmatu lasīšanai var itin visur. Bibliotēkas funkcionālais plānojums ļauj lietotājam brīvi atrasties telpā, pārredzēt un izvēlēties vietu, kur lasīt grāmatu vai mācīties. Lasīt var speciāli šai funkcijai paredzētā vietā, kā arī vestibila zonā, izstāžu zālē, vai apspriežu telpā.

Tālāk

ID 453 Ieva Frīdvalde

Funkcionālisma iezīmes Latgales svinību mājas „Ceplīši” interjerā

Svinību mājas „Ceplīši” interjera dizains tika izstrādāts, balstoties uz funkcionālisma stila principiem, iedvesmojoties no Latgales lauku sētas interjera – senlaicīga lauku šķūņa elementiem, ar pietāti pret senajām vērtībām, mūsdienu tehnoloģiju, modernu apdares materiālu un mēbeļu savstarpējo mijiedarbību, padziļinātu telpu funkcionālo analīzi. Interjera projekts ir izstrādāts atbilstoši projektēšanas prasībām un aktuālām tendencēm dizainā.

Tālāk

ID 435 Kristīna Tribrate

Eko stila iezīmes SIA «Lekon» biroja interjera dizaina projektā

Tika izstrādāts interjera projekts SIA “Lekon” administrācijas biroja telpām Rēzeknē, Brāļu Skrindu ielā 17. Projekta koncepcijas pamatā ir eko stila iezīmju izmantošana interjerā. Interjerā izmantoti ekoloģiskie materiāli un dabas elementi, šādā veidā līdzsvarojot, dabas un pilsētas īpatsvaru telpā. Tika izveidots funkcionāls, estētisks un moderns biroja interjers. Ekoloģiskie materiāli un gaišās krāsas veido īpašu atmosfēru, ļaujot izjust cilvēka mijiedarbību ar dabu. Dabas materiālu toņi kopā ar neitrālajām krāsām atsvaidzina telpu, tā netiek pārslogota ar lieku raibumu un nemieru. Biroja relaksējošais un mierīgais interjers ir aicināts palielināt darbinieku produktivitāti un uzlabot kopējo emocionālo atmosfēru birojā.

Tālāk

ID 429 Santa Rokjāne

Daugavpils 12.vidusskolas ēdnīcas kompleksa interjera dizaina risinājums Skandināvu stilā

Interjers veidots pielietojot Skandināvu dizaina īpašības un raksturu. Tā kā tāds interjers parasti ir mierīgs un lakonisks, taču telpas paredzētas bērniem, kuriem patīk pretējais, lai interjeram piešķirtu “rozīnīti”, darbā apspēlēta kāda ģeometriska forma – vienādsānu trapece. Tā izvēlēta tādēļ, ka aplis un taisnstūris ikdienā mums apkārt ir visbiežāk un acs pie tām jau pieradusi, šīs formas jau apnikušas un liekās, ka nekas tajās vairs nevar pārsteigt. Izvēlētā trapece telpās izpaužas dažādās plaknēs, materiālos, mēbelēs. Skolēniem tā atgādina matemātikas stundās apgūto, taču interesantākā veidā. Interjera pamatkrāsa – balta, to papildina saulaini toņi, kuri izvēlēti to pozitīvo īpašību dēļ – tie labvēlīgi ietekmē cilvēka gremošanas sistēmu, uzlabo apetīti un garastāvokli.

Tālāk

ID 427 Natālija Kolosova

Bauhaus – iedvesmas avots Ludzas bērnu un jauniešu interešu centra interjera risinājumā

Izstrādātais interjers paredzēts Ludzas bērnu un jauniešu interešu centram. Projektējamais objekts atrodas Ludzā, Skolas ielā 26. Izpētot projektējamā objekta esošo situāciju, un, izvērtējot pasūtītāja vēlmes, tika izstrādāta koncepcija, kas balstās uz Bauhaus pamatprincipiem. Bauhaus skola ir slavena visā pasaulē, Bauhaus ir interjera stils, arhitektūra, domāšanas veids un pat dzīves stils, kam nav laika robežu. Bauhaus ir mūsdienu pasaules dizaina pamats. Interešu centram ir izvēlēti dzeltenais, sarkanais un zaļganzilais toņi, kuri mijas ar balto un raksturīgi grafisko melno krāsu.

Tālāk

ID 419 Laura Greize

Alise Brīnumzemē - iedvesmas avots bibliotēkas interjera dizaina risinājumā

Izstrādātais interjers paredzēts Aglonas novada centrālās bibliotēkas bērnu un jauniešu literatūras nodaļai. Projektējamais objekts atrodas Daugavpils ielā 38, Aglonā. Izpētot projektējamā objekta esošo situāciju un izvērtējot pasūtītāja vēlmes, tika izstrādāta koncepcija, kuras pamatā ir pasakas „Alise Brīnumzemē” motīvi, kas ir bibliotēkas lasītāju vecumposma īpatnībām atbilstoša un aktuāla tematika. Iedvesmojoties no „Alises Brīnumzemē” motīviem, interjera projektā tiek izmantoti tādi simboli kā: šaha laukumu grīda, neparasta dizaina mēbeles, spoguļi un fototapetes. Interjeram izvēlēta violeto toņu gamma, kas, kontrastējot ar melnbaltajiem un dzelteno toņu akcentiem, rada rotaļīgu atmosfēru.

Tālāk

ID 416 Evita Saulīte

Vides pieejamība virtuvē cilvēkiem ar kustību traucējumiem

Darbs vērsts uz dzīves kvalitātes uzlabošanu cilvēkiem ar kustību traucējumiem, radot virtuves iekārtu atsaucoties uz cilvēku vajadzībām un ievērojot uz lietotāju attiecinātās prasības. Praktiskas virtuves pamatā ir funkcionālisms un ergonomika. Gludas plaknes, vienkāršas formas, praktiski materiāli – viss, kas ir ērti un ātri kopjams. Virtuves darba virsmā izgatavota no nano-materiāla FENIX NTM. Šis materiāls izvēlēts pateicoties tā īpašībām un tā biezumam (12mm), ļaujot iegūt vairāk vietas zem darba virsmas, kas konkrētajā vidē ir īpaši svarīgi.

Tālāk