LDS balva 2019 galerija

LD 921 Maira Karstā

Šķīvis un bļoda ar dillēm

Ideja par šo šķīvi radās kādā vasaras dienā. Manā dārzā bija bagātīgi saaugušas dilles un vēlējos tās savākt lielā pušķī un noglabāt šķūnītī, lai nākošajā pavasarī tās iesētu. Tik daudz diļļu kopā mani pārsteidza ar smalkumu un krāšņumu. Vēlējos šo vasaras sajūtu nodot arī citiem cilvēkiem. Šķīvis un bļoda ir veidoti no pelēkās akmens masas un apgleznoti ar ietonētu porcelānu. Apdedzināti pie 1250° C. Zelta sejiņa ir mans simbols, kurai ir savs stāsts.

Tālāk

LD 906 Jana Rence

Māla viļņi

Trauks atspoguļo mēģinājumu atainot viļņu dabisko burvību un dabas spēka maģiju. Šis šķīvis veidots no Latvijas māla, latviešu klasiskās keramikas iedvesmots.

Tālāk

LD 856 Eero Rass

Īriss

Stikla trauks - bļoda ar nosaukumu "Īriss". Tehnika - kausējums izmantojot dzidrināto logu stiklu un īpaši apstrādātu stiklu. Kompozīcijā gūti iespaidi no ziedu valsts un Jūgendstila mākslas!

Tālāk

LD 854 Eero Rass

Upe

Stikla trauks - Upe. Dizains veidots iespaidojoties no dabas motīviem vērojot ūdeni, upi. Līnijas trauka dizainā simboliski ataino ūdens plūsmu, tā ritmu. Tehnika - kausējums. Trīs kārtas, izmantojot 4mm logu stiklu un īpaši apstrādātu stiklu.

Tālāk

LD 840 PIKC Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas audzēkne Betija Riekstiņa

vāžu grupa "Vibrācija"

Darba mērķis ir apvienot skaņu un materiālu, veidojot sinerģiju starp šīm lietām. Tas, vienlaicīgi, piešķirs māksliniecisku un inovatīvu papildinājumu vienkāršai lietai – galda vāzei, tajā pašā laikā saglabājot tās pamatfunkciju. Katra vāze individuāli deformēta ar skaņas vibrāciju, kas pilnveido tās formu. Komplekta kopējais tēls ir neparedzams, nejaušības princips.

Tālāk

LD 827 Atis Jurgenovskis, Jana Rence

Bļodiņa kaķim

Cilvēciskās būtnes nav vienīgās, kurām nepieciešams trauks pārtikai. Ar lielu mīlestību radījām filozofiju mīluļa bļodiņai, kas ietver sevī gan praktiskās un ergonomiskās rūpes par dzīvnieku, gan piepildītu saimnieku alkas pēc dizaina klātbūtnes.

Tālāk

LD 825 Aira Lesiņa

VA_BOLES

Vasara ir laiks, kad mēs baudam dabu visā tās krāšņumā. Gadu no gada mani aizvien vairāk pārsteidz, uzrunā un iedvesmo regulārie jeb ģeometriskie dārzi, kur apvienojas dabas skaistums un cilvēka domu lidojums. Savā darbā apvienoju divus skatu punktus- attālinātais un pietuvinātais , transformējot tos grafiskā zīmējumā, kā arī to visu pastiprinot ar trauka virsmas pulējumu. Radot savus darbus man ir svarīga gan trauka funkcionalitāte, gan vizuālais baudījums.

Tālāk

LD 823 Inese Līne

Trauku grupa < Ritmiski >

Vienkāršas formas autortehnikā veidoti trauki, kas lieliski piemēroti augļu, ogu un citu dabas velšu servēšanai. Iespējami dažāda lieluma un augstuma trauku varianti, kas noderīgi gan praktiskai lietošanai, gan arī kā dekoratīvi mūsdienīga interjera elementi. Trauki uzrunā ar savu izteiksmīgi reljefo faktūru ritmu. To veidošanai izmantotas no plastiski veidojamā porcelāna plasta ar veidni izgrieztas dažāda lieluma detaļas, kas izkārtotas ritmiskos apļos. Šādi izkārtoti elementi veido savdabīgu faktūru ritmisku kompozīciju.

Tālāk

LD 806 Ainārs Rimicāns

Sulu laiks

Katru pavasari bērzu sulas tiek tecinātas,intensīvi lietotas,pildītas
traukos un uzglabātas.Kādēļ lai šo dzērienu nebaudītu no tam īpaši paredzētiem porcelāna traukiem- karafes un dzeramajām krūzēm (glāzēm)?Trauku komplekts veidots, iespaidojoties no sulu avota un etnogrāfiskiem traukiem-cibām, kas tika gatavotas no bērza tāss.
Lietojot ilgstošāk uzglabātu bērzu sulu redzams,ka tās dzidrums ir zudis.Šādā gadījumā lieti noder piedāvātais porcelāna trauku komplekts kas,pretēji stiklam, neatklāj savu saturu. Piedāvāti divi dažādi tonālie risinājumi. Viens patinēts ar tumšu pigmentu panākot dabīga bērza stumbra iespaidu,otrs pārklāts ar caurspīdīgu glazūru,vietām to nobrucinot,kā rezultātā veidojas gan spoža,gan matēta trauka virsma.

Tālāk