LDS Balva 2018 skolu konkursa galerija

LD 772 MILANA FELICIJA SEMJONOVA

Sieviešu un vīriešu tērpu kolekcija “CHAOS AFFECTION”

Vīriešu un sieviešu tērpu kolekcija papildināta ar autores izveidoto grafiku, 2018.gadam pavasara/vasaras sezonai. Tērpu kolekcija paredzēta cilvēkiem, kuriem interesē urbānais stils un kuriem būtiski ikdienā pilsētas apstākļos izskatīties moderni. Projektēti un tehnoloģiski izstrādāti tērpu dizains ar apdruku, iedvesmot valkātāju ar vizuāli pievilcīgu un pat ekscentrisku tērpu komplektu, tajā pašā laikā risinot problēmu ar ātro modi.

Tālāk

LD 766 Laine Rozenšteina

Vīriešu bikšu kolekcija „Heroic”

Kvalifikācijas darba ietvaros tiek veidota vīriešu bikšu kolekcija 2018. gada pavasaris/vasara sezonai. Kolekcija sastāv no 7 biksēm ar košām un aktīvām apdrukām, kuras piemērotas ikdienas nēsāšani. Kolekcijas grafiskie risinājumi veidoti iedvesmojoties no 7 spēcīgām un izaicinošām tēmām.
Kolekcijas nosaukums - „heroic” (no angļu val. tulkojumā - izaicinošs, varonīgs). Izvēlējos tieši šādu kolekcijas nosaukumu, jo tas atspoguļo grafisko tēmu izvēli.
Grafiskās tēmas tika apvienotas ar jau iesāktām apdruku skicēm, izveidojot gala grafikas. Tās atspoguļo katra savu individuālo tēmu, radot jaunu - manu personīgo skatījumu uz šo konkrēto tēmu.
Tēmas izvēlētas darba procesa gaitā, iespaidojoties no jau iesāktiem skiču variantiem.

Tālāk

LD 765 Ilze Šēfere

Apģērbu komplekts ziemas peldētājiem “Patvērums”

Ziemas peldētāju jeb roņu skaits Latvijā pieaug ar katru gadu. Apģērbu kolekcija ''PATVĒRUMS'' risina peldētāja komforta un labsajūtas nodrošināšanu ziemas sezonas laikā. Darba pamatā ir izmantoti dabīgie materiāli un aušanas tehnika, kuru izcelsme rodama senā Baltu tautu vēsturē. Apvienojot senās aušanas tradīcijas un dažādu tekstila materiālu izmantošanu, dot iespējas jaunam izteiksmes veidam tekstila dizainā, kurā saglabājās piederība, identitāte Latviešu kultūras mantojumam.

Tālāk

LD 763 Rebeka Untenberga

Sieviešu apavu kolekcija “Antica”

Sieviešu apavu kolekcija “Antica”, veidota pielietojot viduslaiku Nīderlandes Dordrecht apgabala 14.gs. vēsturisko apavu izgatavošanas paņēmienus.
Darba mērķauditorija ir dažāda vecuma sievietes ar oriģinālu un ekstravagantu gaumi, kuras valkā un novērtē oriģinālus, kvalitatīvus, no dabīgiem materiāliem darinātus dizaina apavus, atbilstoši modes prasībām un tendencēm. Sievišķīgas personības, kuras ierastajā redz neparasto, gatavas eksperimentēt ar savu tēlu un izskatu, savu iznācienu sabiedrībā pārvēršot to par krāšņu notikumu.
Sieviešu apavu kolekcija “Antika” sastāv no 3 apavu pāriem. Paredzēta pavasara/vasaras/rudens sezonai, ikdienas valkāšanai. Kolekcijas apavi veidoti no krāsotas zilas un dzeltenas juhtādas, 100% roku darbs, funkcionāli. Apaviem lakonisks, askētisks dizains.

Tālāk

LD 735 Lauris Krauze

Balansa disks ,,Oto''

Balansa disks “OTO” ir 3 elementu apvienojums - balansa dēlis, stiepšanās gumija un plaukstas locītavas apļotājs. Stiepšanās gumija ir uzliekama un noņemama no dēļa un paredzēta stiepšanās vingrinājumiem. Rokas locītavas apļotājs ir izņemams un ieliekams diska centrā. Balansa disks ir paredzēts, strādājot pie stāvgalda atrodoties uz diska vai vienkārši izvingroties uz tā atpūtas brīdī. Balansējot uz diska, jūs vienmēr būsiet kustībā, kas uzlabos darba produktivitāti un veselību. Balansa dēlis un rokas locītavas apļotājs ir izgatavots no divkomponentu plastmasas, stiepšanās gumija - no silikona, kas nodrošina to izturību. Katrs diska elements izliets divdaļīgā silikona formā. Diska estētiskais un funkcionālais risinājums ir radies, iedvesmojoties no ribu konstrukcijām un rotācijas figūrām

Tālāk

LD 730 Harijs Pauls Lukevics

Trauks maizes cepšanai ,,C - PIENS''

Kas gan spēj līdzināties tikko ceptas maizes smaržai! Vēl patīkamāk – ja maizi esi izcepis pats. Aktualizējot maizes cepšanu mājas, kvalifikācijas darbā izgatavots piedāvājums maizes cepamajam traukam, kas ļauj baudīt maizes gatavošanas procesu no mīklas iejaukšanas līdz gatavam klaipam. Tas apvieno sevī trīs daļas: pamatne, šķīvis, bļoda. Trauka slēgtā vide uztur vienmērīgu temperatūru, savukārt pamatnē ielietais ūdens cepšanas laikā rada tvaiku, kas ļauj sasniegt klaipa iespējamo apjomu. Trauki lietojami arī atsevišķi, kā šķīvji un bļoda galda servēšanai, vai kā lietišķs dizaina priekšmets sadzīvē. Trauks ir karstumizturīgs, veidots no akmens masas. Nodrošinot trauku ērtāku lietošanu, to fragmenti pārklāti ar glazūru.

Tālāk

LD 729 Aleksandrs Kašs

Tējas trauki Wabi

Tējas bļodiņas Wabi domātas tiem, kas ieinteresēti japāņu tējas kultūrā un tējas dzeršanas paradumu, tradīciju ievērošanā. Esam pārņēmuši no austrumiem pašu tējas dzeršanu un pieņemam filozofiju, tikai bieži neizprotam saikni starp abiem. Virpota akmens masa ar dažādiem piejaukumiem, eksperimenti ar apdedzināšanas tehnoloģijām un glazūrām. Tradīcijas un jauni dizaina priekšmeti. Autors vēlas mainīt cilvēku uzskatus par tējas dzeršanu, palīdzēt veidot to kā rituālu vizuālām un taktīlām sajūtām, jo trauku virsma ir unikāls roku darbs, raupja, katram atšķirīga, izraisot arī atšķirīgas izjūtas, kas palīdzēs rast mieru sevī. Nekad nav par vēlu sākt!

Tālāk

LD 726 Urzula Voļatovska

Kleitas un žaketes

Iedvesmojoties no Rīgā dzīvojošajām krievu un latviešu tautības sievietēm izstrādāta tērpu grupu, ko veido kleitas un žaketes. Darba mērķis ir apvienot latvietēm raksturīgo atturību, ar krievietēm piemītošo vēlmi piesaistīt uzmanību, tādējādi radot kolekciju, kurā izcelts abu tautību šarms - sievišķīgs trauslums - maigi, plāni materiāli, spīdums, auguma formu akcentējums - kombinācijā ar tieksmi pēc pārākuma, ko raksturo liels apjoms un apģērbu kārtainība. Balstoties sezonas modes tendencēs un krāsu gammā, izmantojot košas krāsas un neraksturīgas materiālu kombinācijas, tērpu modeļos vizualizēta divu atšķirīgu mentalitāšu saskarsme. Mērķauditorija ir sievietes, kas eksperimentējot ar stilistiku, materiālu izvēli un tekstūrām ikreiz spēj izveidot atšķirīgu un neatkārtojamu tēlu

Tālāk

LD 708 Josefs Eliesners Rasnačs

Virpotu koka rotaļlietu komplekts LAUKU SĒTA

LAUKU SĒTA - virpoto dzīvnieku, koka rotaļlietu komplekts, kurš sastāv no stilizētiem dzīvniekiem. To var lietot kā bērnu rotaļlietu vai kā interjera objektu. Rotaļlietas izveidotas, kā no virpotām, tā arī no izgrieztām
detaļām, kuras izgatavotas no dažāda koka šķirnēm, kas atklāj dzīvnieku raksturu un individualitāti.
Koka rotaļlietas attīsta bērna taktilās spējas, kā arī pozitīvi ietekmē nervu sistēmas darbību, tādēļ ir ļoti svarīgi, ar kādām rotaļlietām bērns pavada savu bērnību.
Kvalitatīvas rotaļlietas ir ne tikai drošības jautājums, tas ir ieguldījums bērna attīstībā, no tā ir atkarīga viņa pasaules uztvere.
Koks ir ekoloģisks un dabisks materiāls, kas ir pelnījis ieņemt savu nišu mūsdienu pasaulē!

Tālāk