LDS Balva 2018 skolu konkursa galerija

LD 750 Sofija Lukjanska

Džemperi un bikses ,,Techno''

Tērpu grupu veido 4 komplekti pavasara vasaras sezonai. Par iedvesmas avotu kalpojuši Rīgas Underground klubi un tehno mūzikas pasākumi. Kolekcijas akcents ir 4 pūkaini džemperi, kas pilda dekoratīvu un sildošu funkciju. Apjomīgie džemperi papildināti ar tematisku uzrakstu “Techno”, ko veido no organiskā stikla izgriezti burti. Tērpu bāze ir krāsaini trikotāžas samta topi un legingi, kā arī uzmanību piesaistošas platas, garas bikses ar spiedpogu aizdarēm sānos.
Lai uzmirdzētu klubu prožektoru gaismā un pievērstu uzmanību, materiālu krāsas izvēlētas spilgtas un košas. Šis apģērbs nav domāts ikdienas valkāšanai, tas paredzēts īpašiem pasākumiem, kur pulcējas ekstravagantākie tehno mūzikas cienītāji. Tērpus var komplektēt, taču autores ieceri tie atklāj tieši oriģinālajos salikumos

Tālāk

LD 743 Undīne Ābiķe

Galvas rotas ,,Rīgas Kroņi''

Četras vizuāli līdzīgas, bet katra ar savu raksturu, atsauci smeļoties Latvijas novadu tautastērpu vainagos, tādas ir mūsdienu galvasrotas galvaspilsētai.
Galvenā tehnika izšūšana savos ritmos apspēlē Rīgas pilsētiskās sastāvdaļas- industriālus elektrības vadu līniju vijumus, gājēju pāreju ritmus, tās vēsturi, ūdenstilpņu un zaļo zonu elementus. Uz simtgadi atceries - Tu pats sev esi karalis, tavā galvā ir vērtība, rotājies!

Tālāk

LD 742 Luīza Oļševska

,,Sildlelles''

Kvalifikācijas darbs "Sildlelles" ir lelles bērniem vecumā no 3 gadiem, kuru mērķis ir atvieglot iemigšanas procesu un padarīt to patīkamāku. Lelles vēderā atrodas spilventiņš, kas pildīts ar ķiršu kauliņiem. Uzsildot to mikroviļņu krāsnī, tas saglabās siltumu līdz pat 40 minūtēm. Materiāli - trikotāža, porolons, sintepons, ķiršu kauliņi.

Tālāk

LD 724 Artūrs Skurstenis

Tērpu grupa ,,Rīga Spīd''

Tērpu grupa “RĪGA SPĪD” (“Riga speed”), paredzēta jaunietēm, kas uzdrošinās, vēlas izcelties, kurām katra diena ir īpašs notikums un radoša spēle. Tērpi paredzēti modes, dizaina, reiva pasākumu apmeklēšanai. Tērpu grupa sastāv no četriem komplektiem, kuros ietilpst korsete, mēteļi, svārki vai bikses un aksesuāri. Pētot iedvesmas avotu – Rīgas satiksmes transportu, reiva princeses un kultūru ir izvēlēta balta krāsa kā dominējošā un zili, oranži krāsu akcenti. Tērpu grupu raksturo proporciju, krāsu akcentu, materiālu faktūru, aksesuāru saspēle. Apjomīga silueta mēteļi no sniegbalta stepēta materiāla, papildināti košām, dekoratīvām jostām un apdrukām no termoplēves, korsetes, bikses un svārki izceļ sievieti. Aksesuāri, lentas, savilkumi papildina un veido dinamisku, enerģētisku koptēlu

Tālāk

LD 711 Marta Līna Pētersone

Smaržīgie zāļu spilveni

Darba mērķis ir ienest Latvijas pļavu un dabas klātbūtnes sajūtu telpā, izveidojot piecu ar Latvijā sastopamajām zālītēm pildītu lina auduma spilvenu kolekciju. Tiek apvienota parastā spilvena (pildīts ar sienu un papardēm, kas ir emocionāli līdzsvarojošs un harmonizējošs augs) funkcija ar smaržīgo spilventiņu.
Katra mazā spilventiņa pildījumam ir konkrēta emocionāla iedarbība, uz kuru norāda termodrukas uzraksts uz kabatas. Dabas materiālos krāsoto kabatu toņi sasaucas ar maigajām Latvijas dabas un pļavu tonalitātēm, izvēlētais burtu veids atgādina brīdi, kad garajām pļavas zālēm uzpūš vējš.
Svarīgi būtu nezaudēt dzīves lielās vērtības un nepalaist garām to, ko daba mums sniedz. Ja neizdodas brīvdienās aizbraukt uz laukiem, pļavas smaržu var ienest istabā!

Tālāk

LD 694 Elizabete Zveja

Atstaro

Rīgas Mākslas un mediju tehnikuma kvalifikācijas darbs (2018.g.).
Tekstilizstrādājumu kolekcija “Atstaro” satāv no 8 šallēm. Tās ir apjomīgas un siltas, bēšos un pelēkos toņos, austas vienkārtņa un plāces tehnikā. Iespējams valkāt gan aukstā, gan siltā laikā. Piemērotas gan vīriešiem, gan sievietēm kā labs aksesuārs dažāda veida apģērbiem. Kā materiālus visām šallēm izmantoju vilnu un atstarojošās lentes, kas nodrošina īpašu efektu šallēm tumšākās telpās ar spilgtu mākslīgo apgaismojumu, kā arī rada drošību uz ielas, padarot to valkātāju redzamu ceļu satiksmes dalībniekiem. Visām šallēm platums ir 70 cm.

Tālāk

LD 693 Iļja Šatins

Melanholija

Rīgas Mākslas un mediju tehnikuma kvalifikācijas darbs (2018.g.).
Kolekcija „Mélancolie” jeb „Melanholija”, tika veidota iespaidojoties no vairāku arhitektu darbiem, ko var redzēt simetriskās formās, asos siluetos un auduma faktūrā. Moduļu iestrādāšana tērpos, atsaucas uz būvniecības pamatprincipiem. Visa kolekcija ir ieturēta vienā stilā un saglabā savu pārliecinošo ideju. Dizainera brīvais skats uz modes pasauli palīdz izveidot unikālus tērpus. Kopumā kolekcija ir autora melanholijas rezultāts.

Tālāk

LD 683 Elvita Plenkova

Sieviešu mēteļi rudens sezonai

Tērpu grupa sastāv no 4 mēteļiem. Apģērbu kolekcija paredzēta millennium paaudzes jaunietēm. Tā ir jaunā laikmeta paaudze, kas tiecas pēc slavas un vēlas būt pamanīti.
Darba iedvesmas avots ir Latvijas Mākslas akadēmijas vitrāžas. Tā ir saskare ar pagātni, ceļojums laikā un telpā. Caur vitrāžas stiklu krītoši gaismas stari atstāj košu krāsas atspīdumu uz līdzās esošiem cilvēkiem, priekšmetiem, vidi. Uzsverot spēli ar gaismas atspīdumiem, mēteļu dizainā izmantoti abstrakti krāsas laukumi.
Mēteļu grupai izvēlētais materiāls– mākslīgā lakāda. Mēteļi paredzēti valkāšanai kombinējot ar tāda paša materiāla biksēm.

Tālāk