LDS Balva 2018 skolu konkursa galerija

LD 772 MILANA FELICIJA SEMJONOVA

Sieviešu un vīriešu tērpu kolekcija “CHAOS AFFECTION”

Vīriešu un sieviešu tērpu kolekcija papildināta ar autores izveidoto grafiku, 2018.gadam pavasara/vasaras sezonai. Tērpu kolekcija paredzēta cilvēkiem, kuriem interesē urbānais stils un kuriem būtiski ikdienā pilsētas apstākļos izskatīties moderni. Projektēti un tehnoloģiski izstrādāti tērpu dizains ar apdruku, iedvesmot valkātāju ar vizuāli pievilcīgu un pat ekscentrisku tērpu komplektu, tajā pašā laikā risinot problēmu ar ātro modi.

Tālāk

LD 766 Laine Rozenšteina

Vīriešu bikšu kolekcija „Heroic”

Kvalifikācijas darba ietvaros tiek veidota vīriešu bikšu kolekcija 2018. gada pavasaris/vasara sezonai. Kolekcija sastāv no 7 biksēm ar košām un aktīvām apdrukām, kuras piemērotas ikdienas nēsāšani. Kolekcijas grafiskie risinājumi veidoti iedvesmojoties no 7 spēcīgām un izaicinošām tēmām.
Kolekcijas nosaukums - „heroic” (no angļu val. tulkojumā - izaicinošs, varonīgs). Izvēlējos tieši šādu kolekcijas nosaukumu, jo tas atspoguļo grafisko tēmu izvēli.
Grafiskās tēmas tika apvienotas ar jau iesāktām apdruku skicēm, izveidojot gala grafikas. Tās atspoguļo katra savu individuālo tēmu, radot jaunu - manu personīgo skatījumu uz šo konkrēto tēmu.
Tēmas izvēlētas darba procesa gaitā, iespaidojoties no jau iesāktiem skiču variantiem.

Tālāk

LD 765 Ilze Šēfere

Apģērbu komplekts ziemas peldētājiem “Patvērums”

Ziemas peldētāju jeb roņu skaits Latvijā pieaug ar katru gadu. Apģērbu kolekcija ''PATVĒRUMS'' risina peldētāja komforta un labsajūtas nodrošināšanu ziemas sezonas laikā. Darba pamatā ir izmantoti dabīgie materiāli un aušanas tehnika, kuru izcelsme rodama senā Baltu tautu vēsturē. Apvienojot senās aušanas tradīcijas un dažādu tekstila materiālu izmantošanu, dot iespējas jaunam izteiksmes veidam tekstila dizainā, kurā saglabājās piederība, identitāte Latviešu kultūras mantojumam.

Tālāk

LD 763 Rebeka Untenberga

Sieviešu apavu kolekcija “Antica”

Sieviešu apavu kolekcija “Antica”, veidota pielietojot viduslaiku Nīderlandes Dordrecht apgabala 14.gs. vēsturisko apavu izgatavošanas paņēmienus.
Darba mērķauditorija ir dažāda vecuma sievietes ar oriģinālu un ekstravagantu gaumi, kuras valkā un novērtē oriģinālus, kvalitatīvus, no dabīgiem materiāliem darinātus dizaina apavus, atbilstoši modes prasībām un tendencēm. Sievišķīgas personības, kuras ierastajā redz neparasto, gatavas eksperimentēt ar savu tēlu un izskatu, savu iznācienu sabiedrībā pārvēršot to par krāšņu notikumu.
Sieviešu apavu kolekcija “Antika” sastāv no 3 apavu pāriem. Paredzēta pavasara/vasaras/rudens sezonai, ikdienas valkāšanai. Kolekcijas apavi veidoti no krāsotas zilas un dzeltenas juhtādas, 100% roku darbs, funkcionāli. Apaviem lakonisks, askētisks dizains.

Tālāk

LD 750 Sofija Lukjanska

Džemperi un bikses ,,Techno''

Tērpu grupu veido 4 komplekti pavasara vasaras sezonai. Par iedvesmas avotu kalpojuši Rīgas Underground klubi un tehno mūzikas pasākumi. Kolekcijas akcents ir 4 pūkaini džemperi, kas pilda dekoratīvu un sildošu funkciju. Apjomīgie džemperi papildināti ar tematisku uzrakstu “Techno”, ko veido no organiskā stikla izgriezti burti. Tērpu bāze ir krāsaini trikotāžas samta topi un legingi, kā arī uzmanību piesaistošas platas, garas bikses ar spiedpogu aizdarēm sānos.
Lai uzmirdzētu klubu prožektoru gaismā un pievērstu uzmanību, materiālu krāsas izvēlētas spilgtas un košas. Šis apģērbs nav domāts ikdienas valkāšanai, tas paredzēts īpašiem pasākumiem, kur pulcējas ekstravagantākie tehno mūzikas cienītāji. Tērpus var komplektēt, taču autores ieceri tie atklāj tieši oriģinālajos salikumos

Tālāk

LD 749 Keita Augstkalne

Telpaugu laistītājs

Telpaugu laistītājs ir paredzēts cilvēkiem, kuri neskatoties uz prombūtni vai aizņemtību vēlas parūpēties par saviem augiem. Augu laistītājs sastāv no statīva un divlitrīgiem ūdens maisiem, no kuriem iziet caurules, kas ar pašteci nodrošina auga augsnes konstantu mitrināšanu. Ūdens tecēšanas intensitāti var noregulēt uz ļoti zemu, nesatraucoties par to, ka augs var tikt pārlaistīts. Statīvam ir regulējams augstums. Materiāli: krāsots tērauds, polietilēns.

Tālāk

LD 744 Annemarija Ansone

Ielu stila apavi ,,Diennakts''

Ielu stila apavi ,,Diennakts’’ ir piemēroti gan ikdienas gaitām, gan saviesīgiem pasākumiem. Izveidoti apavi puisim un meitenei ar vienādu dizainu, bet atšķirīgi krāsās. Apavi izgatavoti no teļādas, Zole no mikropora gumijas. Izvēlētās krāsas – melnā, baltā un pelēkā.

Tālāk

LD 743 Undīne Ābiķe

Galvas rotas ,,Rīgas Kroņi''

Četras vizuāli līdzīgas, bet katra ar savu raksturu, atsauci smeļoties Latvijas novadu tautastērpu vainagos, tādas ir mūsdienu galvasrotas galvaspilsētai.
Galvenā tehnika izšūšana savos ritmos apspēlē Rīgas pilsētiskās sastāvdaļas- industriālus elektrības vadu līniju vijumus, gājēju pāreju ritmus, tās vēsturi, ūdenstilpņu un zaļo zonu elementus. Uz simtgadi atceries - Tu pats sev esi karalis, tavā galvā ir vērtība, rotājies!

Tālāk

LD 742 Luīza Oļševska

,,Sildlelles''

Kvalifikācijas darbs "Sildlelles" ir lelles bērniem vecumā no 3 gadiem, kuru mērķis ir atvieglot iemigšanas procesu un padarīt to patīkamāku. Lelles vēderā atrodas spilventiņš, kas pildīts ar ķiršu kauliņiem. Uzsildot to mikroviļņu krāsnī, tas saglabās siltumu līdz pat 40 minūtēm. Materiāli - trikotāža, porolons, sintepons, ķiršu kauliņi.

Tālāk

LD 735 Lauris Krauze

Balansa disks ,,Oto''

Balansa disks “OTO” ir 3 elementu apvienojums - balansa dēlis, stiepšanās gumija un plaukstas locītavas apļotājs. Stiepšanās gumija ir uzliekama un noņemama no dēļa un paredzēta stiepšanās vingrinājumiem. Rokas locītavas apļotājs ir izņemams un ieliekams diska centrā. Balansa disks ir paredzēts, strādājot pie stāvgalda atrodoties uz diska vai vienkārši izvingroties uz tā atpūtas brīdī. Balansējot uz diska, jūs vienmēr būsiet kustībā, kas uzlabos darba produktivitāti un veselību. Balansa dēlis un rokas locītavas apļotājs ir izgatavots no divkomponentu plastmasas, stiepšanās gumija - no silikona, kas nodrošina to izturību. Katrs diska elements izliets divdaļīgā silikona formā. Diska estētiskais un funkcionālais risinājums ir radies, iedvesmojoties no ribu konstrukcijām un rotācijas figūrām

Tālāk

LD 730 Harijs Pauls Lukevics

Trauks maizes cepšanai ,,C - PIENS''

Kas gan spēj līdzināties tikko ceptas maizes smaržai! Vēl patīkamāk – ja maizi esi izcepis pats. Aktualizējot maizes cepšanu mājas, kvalifikācijas darbā izgatavots piedāvājums maizes cepamajam traukam, kas ļauj baudīt maizes gatavošanas procesu no mīklas iejaukšanas līdz gatavam klaipam. Tas apvieno sevī trīs daļas: pamatne, šķīvis, bļoda. Trauka slēgtā vide uztur vienmērīgu temperatūru, savukārt pamatnē ielietais ūdens cepšanas laikā rada tvaiku, kas ļauj sasniegt klaipa iespējamo apjomu. Trauki lietojami arī atsevišķi, kā šķīvji un bļoda galda servēšanai, vai kā lietišķs dizaina priekšmets sadzīvē. Trauks ir karstumizturīgs, veidots no akmens masas. Nodrošinot trauku ērtāku lietošanu, to fragmenti pārklāti ar glazūru.

Tālāk

LD 729 Aleksandrs Kašs

Tējas trauki Wabi

Tējas bļodiņas Wabi domātas tiem, kas ieinteresēti japāņu tējas kultūrā un tējas dzeršanas paradumu, tradīciju ievērošanā. Esam pārņēmuši no austrumiem pašu tējas dzeršanu un pieņemam filozofiju, tikai bieži neizprotam saikni starp abiem. Virpota akmens masa ar dažādiem piejaukumiem, eksperimenti ar apdedzināšanas tehnoloģijām un glazūrām. Tradīcijas un jauni dizaina priekšmeti. Autors vēlas mainīt cilvēku uzskatus par tējas dzeršanu, palīdzēt veidot to kā rituālu vizuālām un taktīlām sajūtām, jo trauku virsma ir unikāls roku darbs, raupja, katram atšķirīga, izraisot arī atšķirīgas izjūtas, kas palīdzēs rast mieru sevī. Nekad nav par vēlu sākt!

Tālāk

LD 726 Urzula Voļatovska

Kleitas un žaketes

Iedvesmojoties no Rīgā dzīvojošajām krievu un latviešu tautības sievietēm izstrādāta tērpu grupu, ko veido kleitas un žaketes. Darba mērķis ir apvienot latvietēm raksturīgo atturību, ar krievietēm piemītošo vēlmi piesaistīt uzmanību, tādējādi radot kolekciju, kurā izcelts abu tautību šarms - sievišķīgs trauslums - maigi, plāni materiāli, spīdums, auguma formu akcentējums - kombinācijā ar tieksmi pēc pārākuma, ko raksturo liels apjoms un apģērbu kārtainība. Balstoties sezonas modes tendencēs un krāsu gammā, izmantojot košas krāsas un neraksturīgas materiālu kombinācijas, tērpu modeļos vizualizēta divu atšķirīgu mentalitāšu saskarsme. Mērķauditorija ir sievietes, kas eksperimentējot ar stilistiku, materiālu izvēli un tekstūrām ikreiz spēj izveidot atšķirīgu un neatkārtojamu tēlu

Tālāk

LD 724 Artūrs Skurstenis

Tērpu grupa ,,Rīga Spīd''

Tērpu grupa “RĪGA SPĪD” (“Riga speed”), paredzēta jaunietēm, kas uzdrošinās, vēlas izcelties, kurām katra diena ir īpašs notikums un radoša spēle. Tērpi paredzēti modes, dizaina, reiva pasākumu apmeklēšanai. Tērpu grupa sastāv no četriem komplektiem, kuros ietilpst korsete, mēteļi, svārki vai bikses un aksesuāri. Pētot iedvesmas avotu – Rīgas satiksmes transportu, reiva princeses un kultūru ir izvēlēta balta krāsa kā dominējošā un zili, oranži krāsu akcenti. Tērpu grupu raksturo proporciju, krāsu akcentu, materiālu faktūru, aksesuāru saspēle. Apjomīga silueta mēteļi no sniegbalta stepēta materiāla, papildināti košām, dekoratīvām jostām un apdrukām no termoplēves, korsetes, bikses un svārki izceļ sievieti. Aksesuāri, lentas, savilkumi papildina un veido dinamisku, enerģētisku koptēlu

Tālāk

LD 720 Paula Līva Lorence

Attīstošie priekšmeti bērniem ar autismu ,,Taktil''

Priekšmeti ir paredzēti kā materiāls, kuru izmanto terapeiti darbā ar bērniem, kuriem ir autisms. Stimulējot pirkstu darbību var panākt paaugstinātas koncentrēšanās spējas, smadzeņu darbības veicināšanu un stāvokļa uzlabošanos stresa situācijās. Šiem priekšmetiem ir dažādas sagatavotības pakāpes. Pirmajā ietilpst vienkāršas formas priekšmeti bez faktūras. Šie ir piemēroti bērniem, kuriem ir īpaši pastiprināts jūtīgums un kuriem ir grūti uztvert pieskārienu. Otrajā ietilpst priekšmeti, kuri ir domāti bērniem, kam jau ir attīstītāka taktilā darbība, tie ir ar izteiktāku faktūru un reljefu. Beidzamajā pakāpē ir priekšmeti, kuri ir ar ļoti izteiktu reljefu. Ar tiem var darboties- tos var saspiest, locīt, staipīt. Tie ir piemēroti uztraukuma mazināšanai, situācijās, kad sākas stress un panika

Tālāk

LD 711 Marta Līna Pētersone

Smaržīgie zāļu spilveni

Darba mērķis ir ienest Latvijas pļavu un dabas klātbūtnes sajūtu telpā, izveidojot piecu ar Latvijā sastopamajām zālītēm pildītu lina auduma spilvenu kolekciju. Tiek apvienota parastā spilvena (pildīts ar sienu un papardēm, kas ir emocionāli līdzsvarojošs un harmonizējošs augs) funkcija ar smaržīgo spilventiņu.
Katra mazā spilventiņa pildījumam ir konkrēta emocionāla iedarbība, uz kuru norāda termodrukas uzraksts uz kabatas. Dabas materiālos krāsoto kabatu toņi sasaucas ar maigajām Latvijas dabas un pļavu tonalitātēm, izvēlētais burtu veids atgādina brīdi, kad garajām pļavas zālēm uzpūš vējš.
Svarīgi būtu nezaudēt dzīves lielās vērtības un nepalaist garām to, ko daba mums sniedz. Ja neizdodas brīvdienās aizbraukt uz laukiem, pļavas smaržu var ienest istabā!

Tālāk

LD 708 Josefs Eliesners Rasnačs

Virpotu koka rotaļlietu komplekts LAUKU SĒTA

LAUKU SĒTA - virpoto dzīvnieku, koka rotaļlietu komplekts, kurš sastāv no stilizētiem dzīvniekiem. To var lietot kā bērnu rotaļlietu vai kā interjera objektu. Rotaļlietas izveidotas, kā no virpotām, tā arī no izgrieztām
detaļām, kuras izgatavotas no dažāda koka šķirnēm, kas atklāj dzīvnieku raksturu un individualitāti.
Koka rotaļlietas attīsta bērna taktilās spējas, kā arī pozitīvi ietekmē nervu sistēmas darbību, tādēļ ir ļoti svarīgi, ar kādām rotaļlietām bērns pavada savu bērnību.
Kvalitatīvas rotaļlietas ir ne tikai drošības jautājums, tas ir ieguldījums bērna attīstībā, no tā ir atkarīga viņa pasaules uztvere.
Koks ir ekoloģisks un dabisks materiāls, kas ir pelnījis ieņemt savu nišu mūsdienu pasaulē!

Tālāk

LD 694 Elizabete Zveja

Atstaro

Rīgas Mākslas un mediju tehnikuma kvalifikācijas darbs (2018.g.).
Tekstilizstrādājumu kolekcija “Atstaro” satāv no 8 šallēm. Tās ir apjomīgas un siltas, bēšos un pelēkos toņos, austas vienkārtņa un plāces tehnikā. Iespējams valkāt gan aukstā, gan siltā laikā. Piemērotas gan vīriešiem, gan sievietēm kā labs aksesuārs dažāda veida apģērbiem. Kā materiālus visām šallēm izmantoju vilnu un atstarojošās lentes, kas nodrošina īpašu efektu šallēm tumšākās telpās ar spilgtu mākslīgo apgaismojumu, kā arī rada drošību uz ielas, padarot to valkātāju redzamu ceļu satiksmes dalībniekiem. Visām šallēm platums ir 70 cm.

Tālāk

LD 693 Iļja Šatins

Melanholija

Rīgas Mākslas un mediju tehnikuma kvalifikācijas darbs (2018.g.).
Kolekcija „Mélancolie” jeb „Melanholija”, tika veidota iespaidojoties no vairāku arhitektu darbiem, ko var redzēt simetriskās formās, asos siluetos un auduma faktūrā. Moduļu iestrādāšana tērpos, atsaucas uz būvniecības pamatprincipiem. Visa kolekcija ir ieturēta vienā stilā un saglabā savu pārliecinošo ideju. Dizainera brīvais skats uz modes pasauli palīdz izveidot unikālus tērpus. Kopumā kolekcija ir autora melanholijas rezultāts.

Tālāk

LD 683 Elvita Plenkova

Sieviešu mēteļi rudens sezonai

Tērpu grupa sastāv no 4 mēteļiem. Apģērbu kolekcija paredzēta millennium paaudzes jaunietēm. Tā ir jaunā laikmeta paaudze, kas tiecas pēc slavas un vēlas būt pamanīti.
Darba iedvesmas avots ir Latvijas Mākslas akadēmijas vitrāžas. Tā ir saskare ar pagātni, ceļojums laikā un telpā. Caur vitrāžas stiklu krītoši gaismas stari atstāj košu krāsas atspīdumu uz līdzās esošiem cilvēkiem, priekšmetiem, vidi. Uzsverot spēli ar gaismas atspīdumiem, mēteļu dizainā izmantoti abstrakti krāsas laukumi.
Mēteļu grupai izvēlētais materiāls– mākslīgā lakāda. Mēteļi paredzēti valkāšanai kombinējot ar tāda paša materiāla biksēm.

Tālāk