LDS Balva 2018 skolu konkursa galerija

VD 758 Daniela Lākute

Liepājas speciālās pirmskolas izglītības iestādes ‘’Cīrulītis‘’ jaunbūves fasādes risnājums

Dabas iedvesmotais Liepājas SPPI “Cīrulītis” ielas fasādes vizuālais tēls veidots eksponējot ribveida koka žalūzijas, kuras imitē meža motīvus. Tās ļauj izveidot koka siluetus fasādēs, lai ēka nelīdzinātos industriālajai arhitektūrai, bet gan atbilstu arī tās funkcijai – pirmskolas izglītības iestādei. Arhitektonisko veidolu un materiālu lietojumu ietekmē ēkas apkārtnes vides struktūra, tam jāsasaucas apkārtējo apbūvi, taču ēkas siluetam jābūt pamanāmam.
Iekšpagalma fasādes un vietām arī jumta plaknes paredzētas stiklotas, lai telpās iekļūtu papildus dienas gaisma.
Koku silueti pie galvenās fasādes izvietoti tā, lai tie veidotu aizsegu aiz stiklojuma paredzētajām telpām no blakus esošās ielas, kā arī, rada atraktīvas gaismas un ēnu spēles interjerā.

Tālāk

VD 757 Beatrise Zandberga

Liepājas speciālās pirmskolas izglītības iestādes ‘’Cīrulītis‘’ piebūves fasādes risnājums

Liepājas SPPI “Cīrulītis” piebūves ēkas forma, plānojums, apjoma kompozīcija un fasāžu dizains veidots pamatojoties uz nepieciešamajām funkcijām,
Lai piebūve iederētos Liepājas pilsētvidē, ielas fasādes apdare paredzēta no vertikāli kārtotiem Sibīrijas lapegles koka dēlīšiem. Lai ēka piesaistītu bērnu uzmanību un radītu vēlmi tajā atrasties, tā papildināta ar košiem un rotaļīgiem akcentiem.
Fasādes vizuālais risinājums veidots iedvesmojoties no meža koku motīviem. Ēkas ieejas vestibila jumta pārsegumu balstošās konstrukcijas veidotas imitējot koka siluetu, to papildina fasādes apdares kompozīcija, kas veido košu un dinamisku ritmu radot sajūtu it kā kokam galvenajā fasādē būtu krāsainas lapas.

Tālāk