LDS Balva 2018 skolu konkursa galerija

ID 764 Sintija Zālīte

RCB Imantas filiālbibliotēkas inerjera dizaina priekšlikums "ŠŪNA"

Tiek piedāvāts ID priekšlikums RCB Imantas filiālbibliotēkai, Rīgā Slokas ielā 161.
Dizaina priekšlikums- sešstūris, tam piemīt matemātiskais izskaidrojums un arī filozofiskā nozīme. Interjerā koncepcija atspoguļosies mēbeļu formās un sienu panelējumos. Projektā izmantoti mūsdienīgi materiāli, funkcionāli gaismas elementi, atbilstoši universālā dizaina prasībām.

Tālāk

ID 762 Anna Katrīna Kupše

RCB Imantas filiālbibliotēkas inerjera dizaina priekšlikums

Tiek izstrādāts interjera dizaina priekšlikums RCB Imantas filiālbibliotēkai, Rīgā, Slokas ielā 161. Telpas ir izvietotas 2 stāvu un 1 pusstāva līmenī, saglabājot to funkcionālo zonu iedalījumu - daiļliteratūras, digitālās jeb datoru, kā arī uzziņu un novadpētniecības zonas.
Koncepta pamatā ir vēja motīvs, tā attēlošanai ir izmantotas plastiskas formas. Motīva dizainā nav likts uzsvars uz tā dekoratīvo veidolu, bet emocionalitāti un ietekmi uz dabu un cilvēku. Šo faktoru atspoguļošanai, tika paredzēts katra stāva līmenī attīstīt vēja intensitāti, pakāpeniski no augstākā stāva veidojot pāreju uz nemierīgāku vēja plūsmu.

Tālāk

ID 761 Renāte Upnere

Interjera funkcionālo detaļu un mācību telpas skiču projekta izstrāde Liepājas Speciālās pirmsskolas izglītības iestādei ‘’Cīrulītis’’

Liepājas SPPI “Cīrulītis“ jaunbūves ēkas interjera projektā ir paredzēta komfotabla vide nodarbību telpai, kurā iekļauta mācību zona, guļamzona, rotaļu zona, labierīcības un garderobe ievērojot vides piejamības prasības un erogonomiku.
Projektā detalizēti izstrādātas mēbeles – modulāri plaukti, sēdmēbeles / uzglabāšanas kastes un viegli pārvietojamas gultas, kas piemērotas bērniem vecumā no 3 līdz 7 gadiem un dekoratīvā apgaismojuma lampas, kuras var pielietot arī mācību procesā.

Tālāk

ID 760 Luīze Mihailova

Interjera dizaina projekts Liepājas Speciālās pirmskolas izglītības iestādes "Cīrulītis" jaunbūves otrā stāva rotaļu zonai un nodarbību telpai

Liepājas SPII “Cīrulītis” jaunbūves otrā stāva nodarbību telpu un rotaļu zonas interjera vizuālais tēls veidots sasaucē ar dabas motīvu iedvesmoto fasādes risinājumu, abos interpretēta koncepcija – pasaku mežs.
Interjerā dominē silti zaļie toņi un tiek pielietots dabīgs materiāls – koks. Rotaļu zonas tektonika un apgaismojuma risinājumi krasi atšķiras no pārējām telpām, jo mērķis ir telpā radīt īpašu gaisotni, kur bērni sajustos kā pasakā. To papildina vairāki lielizmēra daudzslāņu dekoratīvi objekti - pasaku grāmata, koks, caur kura dobumu var nokļūt lasītavas zonā un meža skatuve.
Nodarbību telpās risināta daudzfuncionāla mācību zona, rotaļu zona, gērbtuve, labierīcības un nodalīta telpa bērnu guldināšanai diendusas laikā ar individuāli projektētām gultiņām.

Tālāk

ID 759 Gunda Drulle

Interjera dizaina projekts Liepājas speciālās pirmsskolas izglītības iestādes “Cīrulītis” esošās ēkas 1. stāvam

Interjera dizaina projektā Liepājas SPPI “Cīrulītis” esošās ēkas 1. stāvam detalizēti risināta garderobe, sanmezgls, nodarbību telpa ar mācību un rotaļu zonām. Mācību iestādi apmeklē bērni ar valodas traucējumiem vecumā no 3 līdz 7 gadiem.
Interjera vizuālais tēls veidots tāds, lai tā motīvus būtu viegli integrēt arī mācību procesā, tādēļ katra zona atspoguļo dažādus laikapstākļus, piemēram, sanmezgls – lietu un mākoņus, nodarbību telpa – sauli, garderobe – varavīksni.
Nodarbību telpā paredzēta gan mācību, gan rotaļu zona, lai tās nodalītu izmantoti atšķirīgi grīdas apdares materiāli, variējams apgaismojums un krāsu košuma intensitāte.

Tālāk

ID 756 Amanda Kaļita

Interjera dizains Liepājas speciālās pirmskolas izglītības iestādes "Cīrulītis" jaunbūves ēkas 1.stāva tranzītzonai

Interjera dizains Liepājas SPPI “Cīrulītis” jaunbūves 1. stāva ieejas zonai risināts daudzfunkcionāls, paredzot tajā garderobi, uzgaidāmo un dežuranta zonu, navigācijas sistēmu, kāpnes, liftu un vējtveri.
Akustika tranzītzonā risināta paredzot atbilstošus apdares materiālus un papildus akustikas paneļus. Telpas centrā novietots dekoratīvs apgaismjums ap kuru divos posmos paredzētas kāpnes, lai kāpjot varētu novērot skatu no galvenās fasādes stiklojuma uz ielu un tās apbūvi.
Dabas motīvi visā jaunbūves projektā interpretēti, gan koka konstrukcijās, kuras izceļas uz neitrālā sienu un grīdas padares fona, gan fasādes risinājumā, gan interjerā, papildus iekļaujot arī rotaļu un bērnu interakcijas elementus. (Ēkas fasādes koncepcijas autore Daniela Lākute).

Tālāk

ID 755 Alvīne Ikauniece

Interjera projekts Liepājas Speciālās pirmsskolas izglītības iestādes “Cīrulītis” baseinam un nodarbību telpai

Liepājas SPPI “Cīrulītis” piebūves nodarbību telpas un baseina telpu grupas interjera vizuālais tēls risināts atbilstošs mērķauditorijai, bērniem vecumā no 3-7 gadiem, iedvesmojoties no dabas motīvu tonalitātes, un atbilstoši bērnu ergonomikai un vides pieejamības prasībām.
Nodarbību telpā risināta mācību zona, transformējama guļamzona, garderobe, sanmezgls un vairāku veidu interaktīvas rotaļu zonas – virtuve, lasītava, zīmētava, aktīvās un mierīgās atpūtas zonas.
Baseina kompleksa telpu grupa veidota saulainā toņu gamma un tā sastāv no ieejas zonas, divām bērnu ģērbtuvēm, personāla telpas, sanmezgla, kā arī baseina un inventāra novietnes zonas. Baseina telpā paredzēti papildus akustikas risinājumi, izmantojot piemērotus apdares materiālus un telpiskus gristu panelus.

Tālāk

ID 719 Jeļena Ivanova

Šūšanas darbnīcas interjera projekta izstrāde

Projektējamais objekts atrodas Dzirnavu ielā 20, Daugavpilī.Mikrouzņēmums nodarbojas ar apģērbu šūšanu, kā arī veic tekstilobjektu izgatavošanu.
Projekta izstrādes laikā veikta telpas pārplānošana, izstrādāts jauns telpu interjera dizains un funkcionālo zonu risinājums.Izveidota uzgaidāmā un pasūtījumu pieņemšanas telpa.
Šūšanas cehā izvietots ērts piegriešanas galds un sešas darbavietas ar šujmašīnām.Piegriešanas galdā atrodas divi gludināmie dēļi.
Noliktavas telpā izvietoti plaukti materiālu uzglabāšanai un gatavai produkcijai.Telpā paredzēta darba vieta noliktavas pārzinei.Projektā tika atrisināts dekoratīvais un funkcionālais gaismas objektu izvietojums.
Interjera dizaina krāsu risinājumā izmantotas trīs krāsas: balta, pelēka, dzeltena.

Tālāk

ID 715 Jeļena Fominceva

Daugavpils makšķernieku veikala "Shark" interjera dizains

Projektējamais objekts atrodas Raiņa ielā 26,Daugavpilī.Kvalifikācijas darba ietvaros izstrādātais interjera projekts paredzēts makšķernieku veikalam «Shark».Tika iecerēts pilnveidot veikala plānojumu,atsevišķu zonu un preču grupu izvietojumu.Piedāvāts mainīt preču tirdzniecības telpu,izveidot atpūtas zonu,izstrādāt apģērbu tirdzniecības telpu un leti ar kases aparātu.Koka tekstūras toņi parādās interjera mēbelēs un iekārtās.Tika pielietotas eirosienu sistēmas,kas paredzētas preču izvietošanai.Tirdzniecības zāles centrā ir kombinēti veikala stendi un paliktņi makšķerēšanas piederumu izvietošanai.Zālē izvietotas stikla vitrīnas,kas atrodas starp kolonnām.Atpūtas zonā ir dekoratīvs sienas risinājums,ērti krēsli,apaļš galds.Apģērbu tirdzniecības telpā izvietotas drēbju pielaikošanas kabīnes.

Tālāk

ID 710 Valērija Odiņa

Kafejnīcas interjers Saules ielā 41, Daugavpilī

Pilsētu iedzīvotāji arvien ilgāku laiku atrodas ārpus savām mājvietām. Mājas kā dzīves centrs zaudē savu nozīmi un sabiedriskās telpas kļūst par ikdienas sastāvdaļu.
Kā kvalifikācijas darba tēmu autore izvēlējusies izstrādāt mūsdienīgu kafejnīcu ar atpūtas zonu – biljarda telpu vienā no jūgendstila ēkām Saules ielā 41. Autores piedāvātais interjera dizains varētu atdzīvināt sen pamestās telpas.
Kombinējot un savienojot mūsdienu un 20. gadsimta sākuma stilus, tika izveidots mūsdienīgs interjera risinājums, kas izceļas ar krāsu kontrastu un monumentālām formām.

Tālāk

ID 707 Ivita Dmitrijeva

Spīdveja bāra – muzeja interjers Jelgavas ielā 54A, Daugavpils

Spīdvejs Daugavpilī ir vispopulārākais sporta veids un stadions “Lokomotīve” sacensību laikā pulcē tūkstošiem skatītāju. Interjera projekta uzdevums – izveidot esošajā stadiona administratīvajā ēkā mūsdienīgu spīdveja bāru – muzeju, kur apmeklētāji var uzzināt stāstu par šī sporta veida vēsturi Daugavpilī. Interjerā paredzēts eksponēt relikvijas, kas piederējušas izcilākajiem braucējiem, vēsturiskas fotogrāfijas un citus muzeja eksponātus. Atpūtas zona spīdveja faniem veidota, izmantojot motosporta atribūtiku un četras pamatktrāsas, kam šajā sporta veidā ir simboliska nozīme. Spīdveja bārs varētu kļūt par šī sporta veida cienītāju iemīļotu atpūtas vietu.

Tālāk

ID 706 Maija Aļeiņikova

Viesnīcas "Park Hotel Latgola" lobby bāra interjers Gimnāzijas ielā 46, Daugavpils

Viesnīcas "Park Hotel Latgola" lobby bārs izvietots tieši blakus viesnīcas vestibilam, tā ir neliela telpa ar augstiem griestiem un plašu stiklojumu divās ārsienās. Interjera projektā tiek piedāvāts nestandarta griestu izveides risnājums. Bāra interjeram izvēlēta neitrāla krāsu palete, lai visu uzmanību vērstu uz telpas griestiem un bāra zonu. Griesti sastāv no vairāk\ām līmeta koka konstrukcijām, kas veido viļnveidīgu kompozīciju. Griestus papildina gaismas ķermeņi, kas atgādina gaisa burbuļus un piedod interjeram vieglumu un gaisīgumu. Griestu konstrukcija vizuāli turpinās ārtelpā, veidojot jumtu virs vasaras terases. Par griestu un terases jumta iedvesmas avotu kalpoja viesnīcas jumta viļņveida forma.

Tālāk