LDS Balva 2018 darbu galerija

LD 800 Barbara Freiberga

Slaidā liepa

Slaidā liepa. Lampas ideja tika radīta restorāna Klīversala interjeram, kā turpinājums arhitekta Gunāra Birkerta Gaismas pils restorāna arhitektūras elementiem. Šobrīd lampa jau dzīvo savu dzīvi un to ir papildinājusi arī "Mazā liepa".

Tālāk

LD 799 Dāvids Gruznovs, Barbara Freiberga

Čirkainā

Čirkainā radās radošās spēles momentā un smieklu pavadīta. Tā nu viņa dodas pasaulē, radot smaidu un labas emocijas. Griestu lampa ar pītu finiera kupolu. Iespējamie izmantotie materiāli abažūra karkasam un pītajiem elementiem - kļava, alksnis, ķirsis, bērzs.

Tālāk

LD 798 Kristaps Puriņš

Tripod stāvlampa

Trīskāju stāvlampa ar oša un bērza finiera lokšņu abažūru. Lampas veidošanā tiek izmantoti augstas kvalitātes materiālu un uzturēti augsti ražošanas kvalitātes standarti.

Tālāk

LD 797 Imants Rutks

Jūras skartais

Ideju, radīt gaismas objektu, iedvesmoja Vidzemes jūrmalā izskalots koks. Tā forma ir ideāli dabas „izvirpota”. Apvienojumā ar LED tehniskajām iespējām tapa gaismas risinājums, kas harmoniski sakļaujās ar koka formu un rada niansēti nomierinošu gaismas noskaņu telpā un veiksmīgi papildina telpas interjeru.

Tālāk

LD 740 Iveta Šmita un Kaspars Šmits

Griestu lampa no produktu sērijas “3 litri gaismas”

Griestu lampa, kuras izgatavošanā par kupolu tiek ņemta 3 litru burka. Produkts vaidots uz pozicionē sevi kā “upcicled” produkts, jo lampas kupols - burka, jau reiz bijis lietots un uzmantots kā trauks. Lampas izgatavošanā izmatots pīts auduma vads, metāla dekotatīva sieple, kas kalpo gan kā dekoratīvs, gan kā funkcionāls elements, un kurš notur kupolu. Griestu lapmas dekoratīvā detaļa un kupola aukšadaļa izgatavota no dižskabarža koka. Spuldzes cokola dekoratīvā daļa izgatavota no vara.

Tālāk

LD 704 Barbara Freiberga

Romantiskie ziedi

Gaismas ziedu virtene, kas labi izskatīsies gan modernā, gan klasiskā interjerā un pievienos romantisku noskaņu. Lampas ziedlapas veidotas no finiera, kas ir ekoloģisks materiāls. Savienojums ar organiskā stikla un metāla elementiem piešķir modernu piesitienu.

Tālāk

LD 699 Ieva Bišofa, Dace Zilvere

AURA Gaismas Burti

„AURA Gaismas Burti” ir naktslampa bērniem, kas kalpo arī kā mācību līdzeklis burtu apgūšanai. To var izmantot arī kā reprezentatīvu materiālu uzņēmumiem vai kā interjera elementu.
Tas ir bezvadu gaismeklis, kuru var uzlādēt tikpat vienkārši, kā mobilo telefonu. Lampas korpuss veidots no koka, bet gaismas burti no epoksīda sveķiem. Katrā burtā ir iestrādāta LED diode, kas izgaismo burtu brīdī, kad tas saskaras ar koka pamatni.
Koka pamatnei pieejami trīs dažādi izmēri (200mm, 300mm un 400mm), bet vārdus var veidot no visiem latviešu un angļu alfabēta burtiem.

Gaismeklis veidots tā, lai tas būtu drošs bērniem.

Tālāk

LD 686 Raimonds Cīrulis

brīvais-dārza apgaismas objekti

BRĪVAIS gaismas objekti, izgatavoti no iekrāsotām stikla un bazalta šķiedrām, ir pielietojami gan zālienos, gan iekārtā veidā gan eksterjeros un pat interjeros. Autora radītā tehnoloģija nelimitē ne izmērus, ne formu, ne krāsu limitus. Gaismas objekti ir nodrošināti ar ilgtspējīgām LED spuldzēm.

Tālāk

LD 680 "Design Elevator"

"FAMEcount"

“FAMEcount” ir interjera elements, kurš materializē sociālo tīklu datus. Mūsdienās dzīvi ir grūti iedomājama bez sociālo tīmekļu vietnēm - Facebook, Instagram u.c
“FAMEcount” iir moderns sociālo lapu sekotāju skaitītājs. Uz tā var redzēt izgaismotus ciparus, sociālo tīklu logo un Jūsu personalizēto logo. Tā galvenā funkcija ir mudināt klientus sekot Jūsu sociālo tīklu lapām. Viens skaitītājs sniedz iespēju vienlaicīgi pieslēgt vairāk kā četras sociālo tīmekļu lapas.
Lai “FAMEcount” darbotos ir nepieciešams interneta savienojums un elektrības pieslēguma vieta. Tas ir parocīgs arī izbraukumos, jo lai to uzlādētu var izmantot arī “power bank” (kuru izmanto telefona uzlādēšanai). To var novietot jebkurā Jums ērtā, pārredzamā vietā, lai pievērstu klientu uzmanību.

Tālāk

LD 679 Zelma Kačkāne

Funkcionāli aksesuāri – somu kolekcija “Anba”

Pūra lādē vēl ir saglabājušies dažādi ar rokdarbi vilnas izstrādājumi, kuri ir bagātīgi rotāti. Pielietojot apgūtās amatniecības prasmes un jauno tehnoloģiju iespējas radīti ilgtspējīgi dizaina priekšmeti. Izgatavotās somu kolekcijas konstrukcijas balstās uz vienkāršām ģeometriskām formām. Godinot vecmāmiņas prasmes un piemiņu, dekoratīvais somu raksts tika piemeklēts vecmāmiņas adītajos cimdos. Dažādu lielumu rokas somas, kuras iespējams pārveidot par mugursomām un sīklietu somiņas ar etnogrāfiskiem rakstiem.
Funkcionāli aksesuāri izgatavoti no lāzergrieztas dabīgās ādas.

Tālāk

LD 678 "Design Elevator"

Lampu kolekcija "Radia"

Ar griestu lampu kolekcija “Radia”, patīkamas attiecības sākās no pirmās dienas. Līdzīgi kā puzle, arī lampas kupols ir saliekams no atsevišķiem elementiem, tās salikšana būs aktivitāte visai ģimenei. Lampa sniedz ieskatu, kā no vienkāršas divdimensiju koka plāksnes materiāla var izveidot trīsdeimensiju produktu.
Vārds “Radia” ir saistīts ar lampas formu. Lampa radās strādājot ar riņķa līniju un sadalot tās rādiusus.
Lampa “Radia” sniedz nemainīgu kvalitāti, gaismas un ēnas spēle sniegs jaunu pieredzi ikdienas.

Tālāk

LD 675 Aina Mālmeistere, Vīva Ieviņa

Gofrētā kartona lampu grupa

Gofrētā kartona lampu grupa, kas ir ilgtspējīga dizaina paraugs, veidota 3 augstumos. Katrs gaismas objekts iecerēts kā dekoratīvs, gaismu dodošs, interjera iekārtas priekšmets ar LED spuldzi un matēta stikla kupolu. Gaismas ķermeņi lietojami pa vienam vai grupās, paredzēti noskaņas radīšanai, telpu dekorēšanai. Iespējami arī citi augstumi, ja tas nepieciešams interjeram. Lampas izgatavotas no Stora Enso Packaging izstādei ziedotā kartona. Gaismas ķermeņi iepakojami gofrētā kartona kastēs.

Tālāk

LD 651 Dāvids Gruznovs

My way

Sienas lampa no finiera ar koka vai saplākšaņa pamatni. Lampas abažūra daļa tiek veidota no bērza, kļavas, ķirša, ozola vai melnalkšņa 0,6mm loksnēm.

Tālāk