LDS Balva 2018 darbu galerija

ID 734 Rita Laudere, Harijs Vucens, Betija Balode, Kārlis Lauders, Alvis Petrovskis

"Wood & Light" interjers

Ozolkoka siltums pret baltām plaknēm. Dabīga tekstūra pret ģeometriski pareizām formām. Līnija. Punkts. Ritms. Tumšas akmens masas flīzes pret gaišām akmens masas plaknēm. Detaļas, kas rada smalkumu. Līnijas, kas savieno ēkas stāvus un piešķir raksturu. Mērķis radīt mājīgu, bet vienlaikus mazliet atturīgu interjeru ģimenei ar trīs bērniem. Māja tika pilnībā rekonstruēta, radot funkcionāli pārdomātu telpisko struktūru. 272m2. Galdnieka darbi – Kampenuss Furniture.

Tālāk

ID 705 Ēriks Karlsons

Dzīvoklis pie jūras

Dzīvokļa telpisko struktūru veido viegli uztverams plānojums un organizēts mēbeļu izvietojums, radot drošu un mierīgu vidi ar vienotu stilu un krāsu gammu.
Interjerā dominē precizitāte, formu tīrība, un mūsdienīgs aprīkojums. Telpu tonālie risinājumi ir pelēko toņu salikumi.

Tālāk

ID 701 Vineta Millere, Zanda Džuranoviča

Dzīvoklis vecpuisim renovētā Rīgas centra namā

Dzīvoklis atrodas vēsturiskā, renovētā Rīgas centra namā.
Interjera projekts realizēts 2018. gada pavasarī.
Projekta mērķis izveidot funkcionālu, mūsdienīgu mājokli jaunam vīrietim.
Par dzīvokļa interjera pamat elementiem tika izvēlēti - franču skujiņas parkets un pildiņu durvis, lai sagalabātu ēkas arhitektūras sasaisti mūsdienu interpretācijā. Mierīgu noskaņu interjerā nodrošina aturīgo toņu izvēle. Kā tonālais akcents izvēlēts olīvu zaļais tonis, kas parādās sienu apdarē un mēbeļu apdares izvēlē. Nozīmīgs industriāls interjera elements - dekoratīvā betona sienu apdare.
Ņemot vērā dzīvokļa saimnieka ekstravaganto personību interjerā bija nepieciešamība ienest avangardiskus interjera priekšmetus, kuri kalpo kā drosmīgi, neatņemami šī interjera sastāvdaļa.
Objekta platība 67 m2

Tālāk

ID 700 Vīva Ieviņa

Virtuve Āgenskalnā

Virtuves projekts veidots simtgadīgā mūra ēkā Āgenskalnā ģimenei ar 4 bērniem, izmantots ekonomisks risinājums. Uzdevums, kas atbilstoši realizēts - radīt mājīgu un parocīgu ēst gatavošanas un pārtikas produktu uzglabāšanas vietu sešiem cilvēkiem, kam būtu iespējams virtuvē darboties arī visiem vienlaicīgi, ņemot vērā, ka lielais ēdamgalds atrodas dzīvojamā istabā blakus. Virtuves apdarē un autores projektētajās mēbelēs izmantoti tādi materiāli un stilistika, lai panāktu vienkāršu un mūsdienīgi senatnīgu iespaidu. Izveidots ērts aukstais skapis lauku bagātību novietošanai, bīdāmās durvis pārējiem skapīšiem, veiksmīgi ietaupot telpu, un veikts interesants sienas mākslinieciskais krāsojums ar toņu pāreju. Darba virsmā iebūvēta uzliekama izturīga 70to gadu nerūsējošā tērauda izlietne.

Tālāk

ID 690 Agnes Rudzite

Magdelēnas kvartāla Demo dzīvoklis

Demo dzīvoklis ir veidots, lai parādīt, kā var radīt personīgo vidi pie tipveida apdares. Attīstītājs mums iedeva konkrētu budžetu, kurā vajadzēja ierakstīties, kā arī funkcionālo uzdevumu. Mēs uzskatam, ka demo dzīvokļi ir parasti pārāk neitrāli un bezpersonīgi. Šeit mēs nebaidamies no krāsu spēlēm un dažādu laikmetu citātēm. Magdelēnas kvartāls atrodas Rīgas vēsturiskajā centrā - un dzīvokļa interjers atspoguļo šos daudzus estētiskus slāņus.

Tālāk

ID 688 Sņežanna Kazaka

Gaisma un Ēna Artdeko

Interjēra dizains veidots ģimenes privātmājai ar artdeko elementiem. Pirmā stāva gaišā halle maigi pāriet virtuves un ēdamistabas zonā, kas papildināta ar stikla vīna istabu.
No ēdamistabas nokļūstam kafijas toņos esošajā viesistabā, kas savienota ar mājas saimnieka darba kabinetu.
Uz otro stāvu, kas atvēlēts guļamistabām, ved gaisīgas trepes. Trepju zonu rotā dekoratīvs panno un divas lustras, kas plūst cauri abiem stāviem pa tām speciāli atvēlētām atverēm grīdā. Tas viss veido viegluma un enerģijas pastāvīgās kustības auru mājas dzīvojamā platībā.

Tālāk

ID 685 Plānojums, interjera koncepts un risinājumi: Līga Apine - Paškova. Realizācija: SIA "Pashkova nams".

Dzīvoklis Ģertrūdes ielā

Pasūtītājs vēlējās līdz pedantismam funkcionālu mājokli, kurā katrai lietai ir sava vieta. Ēkā, kurā tas atrodas, nebija saglabājušās liecības par oriģinālo, 20 gs.sākuma interjeru. Tādēļ raksturīgie telpu apdares elementi - ozolkoka grīdas, pildiņu durvis, sienu krāsojums ar dekoratīvu joslu augšdaļā, griestu dekors ar centrālu gaismekli lietoti atturīgi, uzsverot to mūsdienu izcelsmi. Gaiši pelēks tonis apvieno sienu plaknes, iebūvētās mēbeles, elektriskās iekārtas. Kontrastā silti dabīgā koka toņi, un smalks,romantisks ornaments. Virtuve, iebūvētās mēbeles un saimniecības telpas, projektētas konkrētām lietotāja vajadzībām, pēc iespējas izmantojot standartizētas sistēmas, ko iespējams pielāgot.

Tālāk