LDS Balva 2018 darbu galerija

ID 734 Rita Laudere, Harijs Vucens, Betija Balode, Kārlis Lauders, Alvis Petrovskis

"Wood & Light" interjers

Ozolkoka siltums pret baltām plaknēm. Dabīga tekstūra pret ģeometriski pareizām formām. Līnija. Punkts. Ritms. Tumšas akmens masas flīzes pret gaišām akmens masas plaknēm. Detaļas, kas rada smalkumu. Līnijas, kas savieno ēkas stāvus un piešķir raksturu. Mērķis radīt mājīgu, bet vienlaikus mazliet atturīgu interjeru ģimenei ar trīs bērniem. Māja tika pilnībā rekonstruēta, radot funkcionāli pārdomātu telpisko struktūru. 272m2. Galdnieka darbi – Kampenuss Furniture.

Tālāk

ID 732 Rita Laudere, Kārlis Lauders

Dr.Gasiņa privātklīnika

Klīnika kā mājas - mierīga, silta un relaksējoša vide. Dabīgs ozolkoks, maigi krāsu akcenti un unikāli radīts grīdas segums. Skujiņas raksts, kas ietverts grīdas un sienas segumā, norāda virzienu un iedrošinājumu doties uz priekšu. Darba izaicinājums bija radīt maksimāli patīkamu vidi satrauktiem pacientiem. Trīs ārsta kabineti, virtuve un publiskā daļa. ozolkoks, tekstūras, 120m2, Tālivalža iela 2a. Galdieka darbi - Kampenuss Furniture.

Tālāk

ID 705 Ēriks Karlsons

Dzīvoklis pie jūras

Dzīvokļa telpisko struktūru veido viegli uztverams plānojums un organizēts mēbeļu izvietojums, radot drošu un mierīgu vidi ar vienotu stilu un krāsu gammu.
Interjerā dominē precizitāte, formu tīrība, un mūsdienīgs aprīkojums. Telpu tonālie risinājumi ir pelēko toņu salikumi.

Tālāk

ID 703 Kristiana Kazarjana

Domina Shopping birojs Rīgā

Birojs veidots kreatīvai mūsdienīgi domājošai darbinieku komandai, kur katrs ir spilgta personība. Biroja telpas atrodas DOMINA Shopping telpās Ieriķu ielā 3, Rīgā. Telpu kopējā platība 219.03 m2
Dizaina koncepta pamatā bija radīt individuālas, estētikas un funkcionālas telpas. Interjerā izmantoti kvalitatīvi un videi draudzīgi apdares materiāli. Telpu noformējumā integrēts tirdzniecības centra vienojošais ornamentālais motīvs, kurš kā dekoratīvs elements atrodas sienu krāsojuma joslās. Tonālais risinājums telpās veidots košs un atraktīvs ar līniju ritma palīdzību.

Tālāk

ID 702 Kristiana Kazarjana

AR Sporta studija

Studijas pamatlicējs ir sportists, treneris Arnis Ritenieks. Atrodas Dēļu iela 4, Rīgā. Telpu kopējā platība 670.00m2. Sporta studijas sporta telpas iedalītas 4 zonās – nodarbību zāle, trenažieru, cīņu un dzīvesspēka zonas. Atsevišķa zona paredzēt atpūtai un kokteiļu bāram. Studijas telpās atrodas frizētava, solārijs un sauna. Studijas interjers veidots uz asociatīvā principa - “mājas sporta zāle”, kur viss plānojums ir veidots funkcionāls un ērti lietojams. Dizaina koncepta pamatā bija radīt komfortablas un estētiskas nodarbību telpas izmantojot videi un cilvēkam draudzīgus materiālus.

Tālāk

ID 701 Vineta Millere, Zanda Džuranoviča

Dzīvoklis vecpuisim renovētā Rīgas centra namā

Dzīvoklis atrodas vēsturiskā, renovētā Rīgas centra namā.
Interjera projekts realizēts 2018. gada pavasarī.
Projekta mērķis izveidot funkcionālu, mūsdienīgu mājokli jaunam vīrietim.
Par dzīvokļa interjera pamat elementiem tika izvēlēti - franču skujiņas parkets un pildiņu durvis, lai sagalabātu ēkas arhitektūras sasaisti mūsdienu interpretācijā. Mierīgu noskaņu interjerā nodrošina aturīgo toņu izvēle. Kā tonālais akcents izvēlēts olīvu zaļais tonis, kas parādās sienu apdarē un mēbeļu apdares izvēlē. Nozīmīgs industriāls interjera elements - dekoratīvā betona sienu apdare.
Ņemot vērā dzīvokļa saimnieka ekstravaganto personību interjerā bija nepieciešamība ienest avangardiskus interjera priekšmetus, kuri kalpo kā drosmīgi, neatņemami šī interjera sastāvdaļa.
Objekta platība 67 m2

Tālāk

ID 700 Vīva Ieviņa

Virtuve Āgenskalnā

Virtuves projekts veidots simtgadīgā mūra ēkā Āgenskalnā ģimenei ar 4 bērniem, izmantots ekonomisks risinājums. Uzdevums, kas atbilstoši realizēts - radīt mājīgu un parocīgu ēst gatavošanas un pārtikas produktu uzglabāšanas vietu sešiem cilvēkiem, kam būtu iespējams virtuvē darboties arī visiem vienlaicīgi, ņemot vērā, ka lielais ēdamgalds atrodas dzīvojamā istabā blakus. Virtuves apdarē un autores projektētajās mēbelēs izmantoti tādi materiāli un stilistika, lai panāktu vienkāršu un mūsdienīgi senatnīgu iespaidu. Izveidots ērts aukstais skapis lauku bagātību novietošanai, bīdāmās durvis pārējiem skapīšiem, veiksmīgi ietaupot telpu, un veikts interesants sienas mākslinieciskais krāsojums ar toņu pāreju. Darba virsmā iebūvēta uzliekama izturīga 70to gadu nerūsējošā tērauda izlietne.

Tālāk

ID 697 Dzintra Kokina

,Drabešu Jaunā pamatskola, Drabešu pagasta, Amatas novadas

Tipveida skolas renovācija, pēc iespējas mainot tradicionālās internātskolas iespaidu.
Jaunas, elitāras pamatskolas izveide. Pēc iespējas interjeru sapludināt ar esošo ainavu.
Ar dabas toņu izvēli un grīdas zonējumu panākt telpas plašuma sajūtu. Dekoratīvu detaļu izveidei tiek izmantots finiera saplāksnis ar lāzertehnikā veidotiem koka siluetiem. Telpu akcentiem tiek izmantotas videi draudzīgas ādas krāsainas sēdmēbeles. Interjera izstrādes mērķis - radīt pievilcīgu mājvietu skolēniem, skolotājiem un vietējās kopienas iedzīvotājiem.

Tālāk

ID 690 Agnes Rudzite

Magdelēnas kvartāla Demo dzīvoklis

Demo dzīvoklis ir veidots, lai parādīt, kā var radīt personīgo vidi pie tipveida apdares. Attīstītājs mums iedeva konkrētu budžetu, kurā vajadzēja ierakstīties, kā arī funkcionālo uzdevumu. Mēs uzskatam, ka demo dzīvokļi ir parasti pārāk neitrāli un bezpersonīgi. Šeit mēs nebaidamies no krāsu spēlēm un dažādu laikmetu citātēm. Magdelēnas kvartāls atrodas Rīgas vēsturiskajā centrā - un dzīvokļa interjers atspoguļo šos daudzus estētiskus slāņus.

Tālāk

ID 688 Sņežanna Kazaka

Gaisma un Ēna Artdeko

Interjēra dizains veidots ģimenes privātmājai ar artdeko elementiem. Pirmā stāva gaišā halle maigi pāriet virtuves un ēdamistabas zonā, kas papildināta ar stikla vīna istabu.
No ēdamistabas nokļūstam kafijas toņos esošajā viesistabā, kas savienota ar mājas saimnieka darba kabinetu.
Uz otro stāvu, kas atvēlēts guļamistabām, ved gaisīgas trepes. Trepju zonu rotā dekoratīvs panno un divas lustras, kas plūst cauri abiem stāviem pa tām speciāli atvēlētām atverēm grīdā. Tas viss veido viegluma un enerģijas pastāvīgās kustības auru mājas dzīvojamā platībā.

Tālāk

ID 685 Plānojums, interjera koncepts un risinājumi: Līga Apine - Paškova. Realizācija: SIA "Pashkova nams".

Dzīvoklis Ģertrūdes ielā

Pasūtītājs vēlējās līdz pedantismam funkcionālu mājokli, kurā katrai lietai ir sava vieta. Ēkā, kurā tas atrodas, nebija saglabājušās liecības par oriģinālo, 20 gs.sākuma interjeru. Tādēļ raksturīgie telpu apdares elementi - ozolkoka grīdas, pildiņu durvis, sienu krāsojums ar dekoratīvu joslu augšdaļā, griestu dekors ar centrālu gaismekli lietoti atturīgi, uzsverot to mūsdienu izcelsmi. Gaiši pelēks tonis apvieno sienu plaknes, iebūvētās mēbeles, elektriskās iekārtas. Kontrastā silti dabīgā koka toņi, un smalks,romantisks ornaments. Virtuve, iebūvētās mēbeles un saimniecības telpas, projektētas konkrētām lietotāja vajadzībām, pēc iespējas izmantojot standartizētas sistēmas, ko iespējams pielāgot.

Tālāk

ID 681 Anda Andžāne, piedaloties Ilzei Desainei

PUSDIENU RESTORĀNS "RIDS"

Pusdienu restorāns RIDS atrodas arhitekta M.Gerkāna projektētajā bankas ēkā. Izstrādājot interjeru ņemti vērā fasādes un pasūtītāja Logo krāsu toņi(sarkans,dzeltens,oranžs),saspēlē ar balto un pelēko. Apvienots bankas oficiālais stils ar mājīgumu,ko akcentē riekstkoka finierējums mēbelēs. Īpaši izgatavots centrālais dekors ar augu motīvu.Tie turpinās ergonomiski izvietotajās „ēdienu salās”,kas regulē viesu plūsmu.Izmantoti augstvērtīgi interjera iekārtas elementi:gaismas ķermeņos,augu kastēs un plauktos ar putnu un augu motīviem. Plānojums sadalīts vairākās zonās - pusdienām,atpūtai ar dīvāniem,apaļo un bāra galdu zonās. Uzstādīti Latvijā pirmie multifunkcionāli sensorie paneļi norēķinu veikšanai.Tehnoloģiju un unikālo dizaina priekšmetu apvienojums piešķir interjeram statusu un ilgmūžību.

Tālāk

ID 673 Māris Važa

SQUALIO biroja interjers

SQUALIO ir informācijas tehnoloģiju uzņēmums, kas jau 20 gadus Latvijā nodrošina programmatūras un mākoņpakalpojumu licenču tirdzniecību, konsultācijas un atbalstu, kā arī programmatūras inventarizācijas un audita pakalpojumus.
Interjera koncepcijas vadmotīvs ir saikne, kas vijas dažādos līmeņos – starp cilvēkiem, datoriem, globālo tīklu, cilvēka smadzeņu neironiem, kā arī starp valstīm un – lielākā mērogā – planētām, galaktikām un Visumu. Šī sasaiste tiek attēlota ar vienkāršiem un viegli uztveramiem grafiskajiem elementiem. Punkts kā vienība un līnija, kā saikne, kas veido kopumu – vienotu sistēmu, vienotu Visumu.
Interjers veidots gaišos, neitrālos toņos ar retiem krāsu akcentiem un melnām detaļām kā pretstatu gaišajam, kas balto padara vēl baltāku.

Tālāk