LDS Balva 2018 augstskolu darbu galerija

LD 788 Everita Kondratjeva

Apģērbu kolekcija «Bogene»

«BOGENE» ir mājas gars, un mēs katrs esam šī māja un šis gars. Mēs katrs esam rokdarbs, cik katrs ir skaists un veiksmīgs, ir atkarīgs no katra paša rokraksta. Tas vai nu ir, vai nu tā nav. To nevar mākslīgi radīt. Aizlienēts tas ir bāls. Būtiski palaist vaļā savu iekšējo bogeni un atļauties dzīvot nedaudz skaistāk katru dienu, negaidīt svētkus, lai sapostos un sajustos pacilāti. Dzīvot nedaudz vairāk pa savam.

Tālāk

LD 786 Alīne Skarule

Apģērbu kolekcija «Brīze»

Pavasara brīze iešūpo ziemas sastingumu mainot tā stingrās formas. Vēji mostas un jūra atkal sāk atdzīvoties. Šajā pārejā atbrīvojas viss sastingušais. Ledus trauslā kārta, kas klāj jūras virsu, sāk mainīties. Brīze iekustina jūru un ledus vižņi viļņojas pa ūdeni. Vēja ieskautie viļņi katru dienu kļūst arvien plūstošāki. Ieelpo svaigo, vēso gaisu, sajūti dzestro vēja plūsmu sejā. Ir klāt pavasaris! Tērpi ir valkājami ikdienā. Tie ir brīvi, ērti un tajā pašā laikā sievišķīgi. Tērpos tiek izmantotas divas krāsas, un tiek pielietots vaska tehnikas krāsojums, kas kolekcijai piešķir īpašu izsmalcinātību.

Tālāk

LD 785 Tīna Marta Verpakovska

Apģērbu kolekcija «Gaisma»

Ērtu trikotāžas apģērbu kolekcija paredzēta valkāšanai ikdienā gan vēsā, gan siltā laikā. Tērpu dizaina galvenais akcents ir askētiskas apdrukas, kas radītas iedvesmojoties no mākslinieces Vijas Celmiņas darbiem. Apģērbos izmantoti ekoloģiskās kokvilnas materiāli.

Tālāk

LD 784 Ramona Krūkle

Apģērbu kolekcija «Raiti riti»

Nebeidzami garas ielas, kā saites, kam asinsvadu vietā bruģa tīklojums, tās savieno vienu malu līdz otrai. Un lielās, greznās mājas kā balsti šīs ielas tur. Bet pašā centrā ass, kuras kājas un rokas stabili stāv uz abiem Daugavas krastiem, apvienojot kopā divas puses, radot vienu veselu. Šo kompozīciju var dalīt sīkākās daļās vai sakārtot šķērsi, pietuvināt no attāluma vai attālināt no tuvuma, bet tās ritms nekad nemainīsies, tas paliks viens vienīgs, viens vienīgs kā viens sirdspuksts, viens Latvijas sirdspuksts, sirdspuksts Rīga. Kolekcija tapusi iedvesmojoties no vides, vietām un cilvēkiem. Tērpu raksturs pieskaņots pilsētas cilvēkam, steidzīgam, atvērtam un brīvam.

Tālāk

LD 783 Evita Bērziņa

Moduļveida plauktu sistēma apavu uzglabāšanai

Izstrādātā produkta mērķis ir padarīt apavu uzglabāšanu efektīvāku nelielās dzīvojamās platībās, pielāgojot to dažādu sezonu un tipu apaviem. Regulējama augstuma plaukti veidoti ar reljefu un paceltām maliņām, lai netīrumi nenonāktu uz zemāk novietotajiem apaviem un tajā pašā laikā nodrošinot gaisa piekļuvi apavu zolēm. Plauktu sistēmas modularitāte nodrošina iespēju paplašināt apavu uzglabāšanas sistēmu pēc lietotāja vajadzībām. Produkta galvenā mērķauditorija ir vērsta uz pilsētas iedzīvotāju, kurš dzīvo mājoklī ar nelielu ieejas zonas platību.

Tālāk

LD 782 Baiba Lasmane

Priekšnama mēbeļu kolekcija

Nepieciešamiem un funkcionāliem aksesuāriem papildināma priekšnama mēbeļu kolekcija radīta galvenokārt nelielas platības priekšnamiem, kuru iekārtošana nereti mēdz palikt otrajā plānā. Pārdomātāks interjers un īpaša organizētība priekšnamā ne vien atvieglos piesātināto ikdienu, bet arī parūpēsies par to, lai katrs ciemiņš justos gaidīts. Nepaliks nepamanīta gaumes izjūta, kas nemanot atklās arī mājas saimnieka individualitāti. Kolekcijas sastāvā ir pieci elementi jeb mēbeles, kā arī deviņpadsmit to papildināšanas iespējas, lai katrs lietotājs to varētu pielāgot tieši savām vajadzībām. Kolekcijas izgatavošanā izmantoti tādi materiāli, kā krāsots MDF, saplāksnis un ozola masīvkoks.

Tālāk

LD 781 Ieva Kreile

Koka trauku kolekcija «edge»

Darba autore piedāvā reprezentatīvu koka trauku kolekciju «edge», kas sastāv no trīs dažāda izmēra traukiem. Tie pilda dekoratīvas uzglabāšanas funkciju, uzglabājot augļus, cepumus, konfektes. Uz iestrādātām dekoratīvām metāla līnijām traukiem iespējams pievienot papildus iekšējo dalījumu. Galvenais akcents tiek likts uz trauku estētiskajām un idejiskajām kvalitātēm, objektos ietverot to uzņēmumu, kas to vēlas dāvināt kā reprezentatīvu dāvanu, vērtību atspoguļojumu. Produkta galvenā mērķauditorija ir uzņēmumi, organizācijas, valsts institūcijas, kas vēlas stabilizēt un veicināt sadarbību ar partneriem un klientiem, dāvinot tiem simbolisku, estētisku un funkcionālu objektu.

Tālāk

LD 780 Kristaps Butāns

Mēbeles LF klientu telpai

Mēbeļu kolekcija «Riga Soft» ir radīta, lai izceltu saplākšņa raksturīgākās īpašības – lielo stiprību un īpašo maliņu rakstu, kā arī virsmas pārklājumus. Mēbeles ir ļoti izturīgas, ērtas un viegli kopjamas. Tās ir piemērotas gan privātajām, gan publiskajām telpām. Mēbeļu kolekcija sastāv no dīvāna (1500 x 750 x 820 mm), atpūtas krēsla (750 x 750 x 820 mm) un kafijas galdiņa (800 x 500 x 500 mm). Tās paredzētas lietošanai neformālā «Latvijas Finiera» interviju telpā.

Tālāk

LD 779 Rūta Pickaine

Vadu organizēšanas komplekts birojiem

Vadu organizēšanas komplekts nodrošina no vadiem tīru grīdu, ērti aizsniedzamu pagarinātāju kā arī aiztur vadu noslīdēšanu no galda virsmas. Kolekcijas galvenā priekšrocība ir iespēja to pielāgot mainīgām situācijām – tā nav jāmontē pie virsmas ar skrūvēm vai līmi. Stiprināšanai tiek izmantots spīļu princips, kas ļauj pielāgoties dažāda biezuma virsmām. Kolekcija ir piemērota videi, kur nereti mainās telpu lietošanas funkcija, piemēram, kopā strādāšanas telpas (coworking spaces), atvērtā tipa biroji, semināru telpas un mācību iestādes.

Tālāk

LD 778 Ieva Putniņa

Portatīvā datora soma ar statīva funkciju

Portatīvais dators ir viens no mūsdienās visplašāk izmantotajiem darba instrumentiem, taču ilgstošs darbs pie tā nereti nav ergonomisks un ir nogurdinošs tā lietotājam. Cenšoties risināt šo problēmu un uzlabot sēdēšanas pozīciju jebkurā vidē, izstrādāts produkts, kurā integrētas divas funkcijas – soma datora pārnēsāšanai un statīvs datora paaugstināšanai. Statīvs paredzēts lietošanai gan izstrādājumu turot uz virsmas, gan klēpī. Tas ļauj darba pozīciju padarīt ergonomiskāku, lai arī kur
lietotājs atrastos. Somas eksterjers veidots no ūdensnecaurlaidīga un īpaši izturīga auduma, rāmis – no liekta alumīnija. Šie ir materiāli, kas ļauj produkta konstrukciju veidot izturīgu, saglabājot vieglumu.

Tālāk

LD 777 Olga Adele

Palīgierīce roku motorikas atjaunošanas veicināšanai pēc insulta

Palīgierīce paredzēta, lai dažādotu roku kustināšanas paņēmienus pēc insulta, kad pirksti ir savilkti «dūrē» un ir gandrīz nekustīgi. Lietotājam jāiever pirksti «cimdā», kurā iestiprināts krītiņš, un ar to jākustina roka pa papīra lapu, kas uzvilkta uz vienas no «bildēm» – dažādiem iefrēzētiem attēliem.
Sākotnēji sanāk tikai ietonēt papīru, taču ar laiku veidojas attēli, kurus iespējams izkrāsot ar eļļas krītiņiem vai zīmuļiem.

Tālāk

LD 776 Sintija Toma

Moduļveida izstāžu stendi

Moduļveida izstāžu stendu kolekcija sastāv no 6 dažādiem moduļveida stendiem –Trīsstūris, Četrstūris, Zemais Četrstūris, Mazais Četrstūris, Iekaramais Stends un Stends Siena, ar vienotiem gabarītizmēriem. Stendu kombinēšanas iespējām ir bezgalīgs skaits, pateicoties tā pamatformai – vienādsānu taisnleņķa trīsstūrim. Virsmu pamatizmērs ir 900 x 900 mm. Kāju pamatgarums ir 300 mm, tās ir viegli un ātri savienojamas savā starpā ar jauno Domino savienojumu. Stendu augstumi ir pielāgojami pēc nepieciešamības – 300, 600 vai 900 mm. Stends Siena un Iekaramais Stends ir 2000 mm augsts. Stendi ir izgatavoti no atvieglotajām plātnēm un priedes masīvkoka, lai atvieglotu to transportēšanu. Moduļveida stendus iespējams izmantot jebkurā izstādē.

Tālāk

LD 775 Liene Kāposta

Līdzsvara taka bērniem «AKMENĪC»

«AKMENĪC» ir rotaļu laukuma līdzsvara aprīkojums, kā pamata elementi ir dažāda lieluma un formas mākslīgie akmeņi. Tos ir iespējams kombinēt dažādos veidos, radot izaicinājumiem bagātu taku, kas veicina bērnu fizisko attīstību un rosina iztēli, papildus uzlabojot līdzsvaru un kustību koordināciju. Mērķis ir radīt drošu rotaļāšanās vidi bērniem, tāpēc akmeņu izgatavošanai tika izvēlēts amortizējošs, triecienu un mitruma izturīgs materiāls – gumijas granulu un poliuretāna līmes
maisījums. Akmeņi tiek veidoti bērniem drošā izmērā, kas ir augstumā līdz 50 cm. Tie tiek stiprināti uz gumijas granulu drošības seguma flīzēm. «AKMENĪC» – drošam līdzsvaram!

Tālāk

LD 774 Santa Pikuma

Daudzfunkcionāla mēbele bērniem

Produkts piemērots bērniem no dzimšanas līdz skolas vecumam. Mazā gultiņa paredzēta zīdaiņiem no dzimšanas līdz sešiem mēnešiem, vai brīdim, kad bērns sāk aktīvi kustēties, vai patstāvīgi sēdēt. Kad mazulis ir paaudzies un sāk iepazīt pasauli gultiņa tiek pārveidota par mantu uzglabāšanas sistēmu un darba vietu bērnam. Produkts izgatavots no oša masīvkoka, finierēta lokanā saplākšņa. Apdarē izmantoti bērna veselībai nekaitīgi materiāli.

Tālāk

LD 773 Gustavs Šķērstiņš

Transformējamas bērnu mājiņas komplekts

Modulāri transformējamā bērnu mājiņa dod iespēju bērnam apmierināt dabiskā attīstības procesa noteikto nepieciešamību pēc personīgās telpas, vienlaikus nodrošinot pilnvērtīgu bērna attīstību, veicinot bērna domāšanu, radošumu, sociālās spējas un pastāvīgumu. Mājiņas pamatkomplektācijas gabarīti sasniedz: 1,3 x 2 un augstumā līdz 1,8 m. Produkts izgatavots no saplākšņa plātnēm – «Riga ply» un masīvkoka. Elementi savā starpā komplektējami ar furnitūru: «sherpa WTS1» un «lamello P-18 divario», kuri veido drošus, izjaucamus un stingrus savienojumus. Virsmas pārklājumam ir izvēlēta krāsa un laka uz ūdens bāzes āra apstākļiem, kura pilnībā neaizsedz apakšā esošo koka tekstūru. Apdarei ir gan mehāniska, gan ķīmiski izturīga pret apkārtējās vides faktoriem.

Tālāk

LD 670 Ilze Mežinska

Gaismas objekts “Puzurs”

Digitālās mākslas projektā „European Connections in Digital Arts – EUCIDA” izstrādāts gaismeklis “Puzurs”. Pie griestiem karināmais gaismeklis ir akcentu veidojošs objekts telpā. Gaismekļa dizains ietver mītiski sakrālās laiktelpas simbola – Puzura, kas, kā kultūras mitoloģiskās telpas modelis, simbolizē pasaules struktūru, interpretāciju modernā izpildījumā, izmantojot mūsdienu materiālus un tehnoloģijas. Gaismekļa siltais tonis un rotējošie abažūras elementi veido noskaņas apgaismojumu un gaismu spēli. Tā ģeometriskā un skaidrā uzbūve enerģētiski labvēlīgi ietekmē cilvēku un vidi. Objekts izgatavots no lāzergrieztām melna ekstrudēta organiskā stikla (3 mm) detaļām. Ilze Mežinska, ilzemezinska1@gmail.com, tālr. 29501916.

Tālāk

LD 667 Laima Studente

Lins

Izstrādājot interjera dizainu Viļakas rehabilitācijas centra telpām un izpētot ēkas vēsturi, tika konstatēts, ka celtne kādreiz bija Marienhauzenas muižas saimniecības ēka, kurā atradās linu fabrika. Gaismas objekts tika risināts iedvesmojoties no linu pogaļas formas un pamatojoties uz interjerā izmantotajiem eko dizaina elementiem, tika izvēlēti dabiskie materiāli - linu audums un finieris, kurš tika apstrādāts ar lineļļu, tādējādi panākot mūsdienu tehnoloģiju un dabisko materiālu sintēzi. Eko stilu raksturo daba un vienkāršas formas.

Tālāk

LD 663 Kristīne Mežale

Gaismas objekts “Tauste”

Digitālās mākslas projekta „EuropeanConnectionsinDigital Arts –EUCIDA” realizācijas gaitā tika izstrādāts gaismas objekts “Tauste”. Gaismas objekts ir paredzēts lietošanai Rēzeknes internātpamatskolas – attīstības centra multisensorās telpās, kas ir risinātas diplomprojekta ietvaros. Tā ir grīdas lampa, kas paredzēta bērniem ar attīstības traucējumiem. Lampai ir rotējoši gaismas objekti, kas izgatavoti no finiera saplākšņa, organiskā stikla, 6 materiāliem ar tekstūru un 3 dažādu krāsu LED lentām. Gaismas objektu ir iespējams pataustīt, kas palīdzētu attīstīt taustes un redzes sajūtas.

Tālāk

LD 661 Dana Gricika

Gaismas objekts "Dabas vilnis"

Digitālās mākslas projekta „European Connections in Digital Arts –EUCIDA” realizācijas gaitā tika izstrādāts gaismas objekts „Dabas vilnis”. Gaismas objekts ir paredzēts lietošanai privātās mājas telpās – Rēzeknē, A. Upiša ielā 82a. Telpas tika risinātas diplomprojekta ietvaros. Tā ir grīdas lampa, kura sastāv no 5 finiera plāknēm un LED spuldzes. Ar lāzera palīdzību plaknēs tika izgriezta brīvo, nemitīgo formu kompozīcija, kura atgādina augu šūnas mikroskopa skatījumā. Pateicoties izvēlētā materiāla – finiera saplākšņa faktūrai lampas gaisma rada mājīgu atmosfēru.

Tālāk

LD 653 Maija Goba

“Luna Plena ABG”

Gaismas objekts “LUNA PLENA ABG” ir veltījums Abgunstes muižai. Tas līdzinās pilnam mēnesim tumšā naktī. Gaismas objektam ir noskaņu veidojoša funkcija. Objekta “LUNA PLENA ABG” augstums ir 460 mm, platums – 360 mm, izgatavots lāzergriešanas tehnikā. Korpuss izgatavots no metāla un ir speciāli rūsināts. Gaismas daļa ir izgatavota no ekstrudēta, pusmatēta organiskā stikla, kas ir apaļas formas no priekšpuses, savukārt sānskatā ir ovāla. Organiskā stikla loksnes ir ar 6 mm atstarpi, gaismas nesējs ir LED lampa, kas ir speciāli izgatavota šim objektam un ir iekārta gaismas objekta vidū, lai vienmērīgi izkliedētu gaismu. Gaismas objektam ir pievienots gaismas vads, kurš ir vīts kabelis.

Tālāk

LD 650 Ilze Fetjko

Apģērbu kolekcija "Uzmetums"

Uzdevums – balstoties uz pētījumiem par japāņu modes dizaineru darbību, izstrādāt apģērbu kolekciju „Uzmetums”, izmantojot lāzermarķēšanu oriģinālā auduma dekora dizainā. Primārā funkcija - veidot unisex stila apģērbu kolekciju. Apģērbs paredzēts uzskatos brīvai personībai ar savu viedokli. Kolekcijas materiālu (dabīgā āda, zamšāda, mākslīgais zīds) dekoratīvajā apdarē izmantota lāzermarķēšana. Apģērbu kolekcijā “Uzmetums” ir seši tērpi, kurus raksturo ērtums, brīvs siluets, ģeometriskas formas piegriezums, neitrāla krāsa, tērpu sastāvdaļas ir savā starpā viegli kombinējamas. Dekoratīvie marķējumi ir lineāri attēli, to tēli pauž cilvēku vienotību, vēlmi pēc kopības. Kolekcijas galvenais uzdevums – izcelt personību, tās brīvos uzskatus, nevis ķermeņa pievilcību.

Tālāk

LD 647 Elva Kājiņa

GRIESTU LAMPA “1887”

Griestu lampas "1887" funkcija ir papildināt lauku mājas interjeru, tā tika izstrādāta sadarbībā ar projektu "European Connections In Digital Arts” un RTA fizikālo procesu un lāzertehnoloģiju pētniecisko centru. Lampa tika izgatavota no triencienizturīga poliestera causrpīdīgas plēves un gaiša skičpapīra, kas vairākās kārtās pārsedzoties veido lampas apjomu un formu, to papildina ar lāzerhonoloģiju izgriestās pulksteņa formas.

Tālāk