LDS Balva 2018 augstskolu darbu galerija

ID 794 Elva Kājiņa

Dzimtas relikvijas – iedvesmas avots lauku mājas "Cīruļi" interjera dizainā

Tika izstrādāts interjera dizains privātmājai “Cīruļi” lauku stilā, akcentējot dzimtas relikviju vērtības. Interjera dizaina risinājums izstrādāts priekštelpai, virtuvei, trīs guļamistabām, dzīvojamai istabai, hobiju jeb darbistabai, santehniskajam mezglam, kurā apvienota vannasistaba un tualete. Vizualizāciju, rasējumu izstrādē tika izmantotas šādas programmas: ArchiCAD19, Affinity Designer, Affinity Photo.

Tālāk

ID 721 Patriks Leo Palins

Telpas dziednieciskā ietekme Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas nodaļas "Atelpas brīdis" interjera vīzijā

Projekta mērķis: izstrādāt Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas nodaļas “Atelpas brīdis” interjera vīziju. Padziļināti risināts sensorās modulācijas telpas dizains, piedāvājot to kā vizionāru parauga piemēru sensoro telpu izveidē, kas paredzētas, galvenokārt, bērniem ar autiskā spektra traucējumiem (AST). Dizaina pamatā ir maksimāla fiziski ārstnieciska un psihiski dziednieciska ietekme apvienojumā ar organizētu maņu stimulāciju, izmantojot īpašu aprīkojumu - burbuļu caurules, šķiedru optiskās un ultravioletās gaismas, projektorus, gaismekļus ar maināmu krāsu un spilgtumu, u.c. Mēbeles ir izstrādātas, vadoties pēc AST dizaina vadlīnijām un kritērijiem. Sensorās integrācijas telpa iekārtota lai sekmētu tajā paredzēto fizisku rehabilitāciju un sociālās mijiedarbības prasmju attīstīšanu.

Tālāk

ID 669 Ilze Mežinska

Latvijas Kultūras kanona interpretācija mūsdienu Latgales lauku mājas interjerā

Projekta “Latvijas Kultūras kanona interpretācija mūsdienu Latgales lauku mājas interjerā” izstrādi, iedvesmo Latvijas Kultūras kanona vērtības – Latgales podniecība, tautastērps un gadskārtu godi „Jāņi”, veidojot senā un modernā simbiozi Latgales lauku vidē. Platība: 238.7 m². Nozīmīga telpu funkcionālā analīze, mūsdienīga interjera iekārtojums. Latvijas kultūras kanona un Latgales sajūtas, modernajā interjerā, ienāk caur krāsām, tekstūrām, elementiem, kopējo noskaņu, izceļot Latvijas dizaineru un Latgales autoru darbus. Piedāvāta trīs veidu grīdas apdare – flīzes, bruģakmens, parkets, sienām – krāsa. Neitrālo toņu gammu papildina izteiksmīgi akcenti – sinepju dzeltens, tumši zils un zaļš. Palielināta dabīgās gaismas piekļuve, apvienots tiešais, izkliedētais un noskaņas apgaismojums.

Tālāk

ID 666 Laima Studente

Ekodizaina iezīmes Viļakas Rehabilitācijas centra interjera dizainā

Viļakas Rehabilitācijas centra interjera dizains tika izstrādāts iedvesmojoties no ēkas vēsturiskās funkcijas papildinot to ar ekodizaina elementiem. Tika piešķirta uzmanība telpu funkcionālajam risinājumam, medernajām tehnoloģijām, funkcionālam mēbeļu un materiālu pielietojumam. Interjera dizaina projekts tika izstrādāts atbilstoši projektēšanas, sabiedrisko telpu ergonomikas un dizaina prasībām. Izstrādātas projekta vizualizācijas plaknē, specifikācijas un rasējumi. Diplomprojektā uzstādītais mērķis ir sasniegts un uzdevumi izpildīti. Izstrādātajam darbam ir gan teorētiskā, gan praktiskā daļa.

Tālāk

ID 662 Kristīne Mežale

Rēzeknes internātpamatskolas – attīstības centra interjera dizaina risinājums

Tika izstrādāts internātpamatskolas attīstības un izglītības iestādes multisensoro telpu – mentālās (intelektuālās) attīstības, kustību prasjmu attīstības un relaksācijas telpas interjera dizains. Dizaina koncepcija ietver sevī multisensoro iekārtu mijsakarību ar apkārtējo vidi. Ar gaišu krāsu toņu salikumiem apdares materiālos ir panākts mājīgums un dekoratīviem elementiem ir veidots akcents. Telpa veicinās Skolas – centra pedagogu kvalitatīvu un efektīvu darbu ar audzēkņiem rosinošā, interaktīvā un atbilstošā audzēkņu vajadzību vidē, kur telpa ir gan mācīšanās vide, gan mācīšanās instruments.

Tālāk

ID 654 Natālija Brokāne

Industriālās arhitektūras mantojums mūsdienu kultūrvidē

Projektējamais objekts atrodas Rēzeknē, Atbrīvošanas alejā 155A. Šajā ēkā līdz 2001.gadam atradās Rēzeknes Piena konservu kombināta tvaika ģeneratoru katlu māja. Interjera dizaina projekts izstrādāts ēkas pirmajam stāvam, kur atradīsies foajē/info centrs, sanitārie mezgli un lielā zāle ar vairākām funkcionālajām zonām - restorāns/bārs, izstāžu zāle, atpūtas laukums, ceremoniju un konferenču/banketu zāle. Kopējā projektēto telpu platība ir 2012,48 m2. Rēzeknes daudzfunkcionālās zāles interjera dizains tika izstrādāts, rodot iedvesmas avotu sakrālajā ģeometrijā, izmantojot industriālā tūrisma un ekoloģijas pamatprincipus. Zālei ir izvēlēti zaļais, pelēcīgi zaļais un pelēkais krāsu tonis, kuri mijas ar balto un grafisko melno krāsu.

Tālāk

ID 652 Maija Goba

Abgunstes muižas Kultūras un pasākumu klēts rekonstrukcijas interjera projekts

"Abgunstes muižas Kultūras un pasākumu klēts rekonstrukcijas interjera projekts". 674.39 m2.
Darba uzdevums ir izveidot rekonstrukcijas interjera projektu, kurš iekļautos Abgunstes muižas ansambļa kopējā stilistikā, atbilstu muižas īpašnieku redzējumam, kā arī Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas noteikumiem. Koncepcija peredz saudzīgu attieksmi pret kultūrvēsturisko vidi, transformējamu, daudzfunkcionālu telpu izveidi Biedrības “Radošuma meka" darbinieku un viesu radošajām izpausmēm. Kopējā koloristika un apdares materiāli izvēlēti atbilstoši arhitektoniski mākslinieciskajā inventarizācijā minētajām rekomendācijām, neieviešot liekus tonālus risinājumus. Apgaismojuma risinājums ļaus pasūtītājiem radoši darboties un veidot noskaņu telpā atbilstoši pasākuma norisei.

Tālāk