GBD 2015 Iesniegto darbu galerija

NK 388 Aurēlija Rancāne

Maskas 2015.gada jūnijs

Šī kolekcija kalpotu par „tiltu” ceļam no mūsdienām uz tradicionālo, jo pašlaik abas šīs pasaules ir atsvešinātas. Mērķis ir tuvināt tās un ar mūsdienīgu masku kolekciju likt apzināties, ka jaunrades (un arī daudz kā cita) pamatā ir spēcīgas tradīcijas.
Ar šo masku izveidi cerēts iedvesmot arī citus likt sava dizaina objekta pamatā kādu latviešu tradīciju vai objektu, kam ir dziļas saknes mūsu tautas kultūrā. Iespējams, ka cilvēki sāks vairāk interesēties arī par pašu masku tematiku un sāks to apspēlēt, veidojot savu dizainu.

Tālāk

NK 381 Ance Janevica

Gaisma Gubā

Objekts "Gaisma Gubā" ir veltijums Latvijas ainavai, un izzūdošai lauku sastāvdaļai - siena gubām, kas vēsta par laikmetu, darba kultūru, vērtību sistēmu un tradīcijām. Gaisma ir veidols ar ko var panākt visinteresantākas spēles un variācijas, kā arī veidot interjera kopējo vīziju. Statīva vizuālais tēls un koncepcija veidota iedvesmojoties no koka zārdiem. Kupols veidots no siena, precīzas puslodes formā. Aplis - simbols, kas aicina saglabāt saiti ar mūžīgo ritu. "Gaisma Gubā" pamatā ir veidota no ekoloģiskiem materiāliem - siena, oša koka, ekoloģiskas epoksīdlīmes un metāla detaļām.

Tālāk

NK 362 Ieva Strazdiņa

Akmeņi

Ieva Strazdiņa
Svečturu - dekoru kolekcija
„AKMEŅI”
Stikla dekoru kolekcija „Akmeņi” radusies Starptautiskā stikla mākslas projekta Latvija – Limmereda „STIKLA TILTS” ietvaros. „Akmeņi” ir veidoti pūstā stikla tehnikā un ir piemēŗoti gan kā svečturi, gan kā dekori. Iespējams, ka no kalna tie ripo tik pat labi kā īsti akmeņi, bet tikai vienreiz.

Tālāk

NK 192 Ieva Dāboliņa

Lelle SPĪDOLA

SPĪDOLA ir pašapzinīga latviešu meitene ar skaistu vārdu, kas pirmo reizi minēts Andreja Pumpura varoņeposā „LĀCPLĒSIS”. SPĪDOLA simbolizē latviešu sievietes spēju būt stiprai, radošai un spožai. Stalta stāja, mirdzošas acis un garas bizes ir SPĪDOLAS ārējā tēla sastāvdaļa. Darināta no dabīgiem materiāliem un ietērpta vienkāršotā latviešu tautas tērpā, viņa godam pārstāv visu Latvijas novadu skaistumu gan tepat mūsu zemē, gan plašā pasaulē.

Tālāk

NK 188 Ieva Dāboliņa

Lelle LAIMDOTA

Lelle LAIMDOTA ir maza, mīļa un ļoti kustīga. Jau kastītē viņa nepacietīgi kustina koka tupelītēs ieautās kājiņas - ka tik varētu tikt izdancoties! LAIMDOTA (no vārdiem LAIME un DOT) nes laimi un prieku visiem un visur, kur vien parādās. Lelle tērpta vienkāršotā latviešu tautas apģērbā – linu kreklā ar īsta dzintara saktiņu, vilnas vai linu brunčos un galvā viņai ir vasaras krāšņāko ziedu vainags. LAIMDOTA vienmēr uzsmaida pasaulei, to ir jauki turēt rokā un samīļot, jo viņa ir darināta tikai no dabīgiem materiāliem un pildīta ar vilnu un linsēklām.

Tālāk

NK 185 Ingrīda Žagata

"Trīs māsas"

Trauku komplekta iedvesmas avots rasts latviešu mītiskajā skaitļu nozīmē, kur trīs simbolizē mūžīgo dzīves ritu kā pagātnes, tagadnes un nākotnes mijiedarbību, kā arī pasaules trejādo, radošo izpausmi. Trauks, kā simbols sievišķajam ķermenim, kas rada jaunu dzīvību. Darbi veidoti no Latvijas māla, dekorēti, izmantojot latviešu etnogrāfisko jostu rakstu elementus un apdedzināti atklātā uguns krāsnī. Trauki izmantojami ikdienas un svētku galda klāšanai, lai baudītu mielastu harmoniskā vidē, ko veido baltu rakstu strukturētā pasaules modeļa klātbūtne zemes un uguns spēku mijiedarbībā.

Tālāk

NK 182 Elīna Šembele

Klusa daba

"Klusa daba" ir maizes baudīšanas komplekts, kurā iekļauts maizes dēlis un garšvielu trauciņi. Maize mūsdienās kā latviskas garšas sastāvdaļa, tiek nepelnīti aizmirsta, tāpēc piedāvāju savu risinājumu, lai to atkal celtu gaismā. Materialitāte izvēlēta atsaucoties uz maizes tapšanas procesu no grauda līdz klaipam: trauciņi veidoti no granīta iedvesmojoties no dzirnakmeņa, bet dēlis no ozolkoka, kas aizgūts no abras.

Tālāk

NK 176 Aina Cabule

KALENDĀRU KOMPLEKTS "ETNOGRĀFISKIE RAKSTI"

Izstrādājuma pamatideja: Kalendāru komplektam "Etnogrāfiskie raksti" ir praktiska, funkcionāla un dekoratīva nozīme. Kalendāru grafiskā dizaina izstrādes pamatā ir minimālisma stils, kurā tiek apspēlētas latvju rakstu simboliskās zīmes. Etnogrāfiskie raksti tiek kārtoti četrās ģeometriskās figūrās: trīsstūris, taisnstūris, aplis un rombs, atveidojot četru gadalaiku atšķirību. Trīsstūris asociējas ar ziemu, taisnstūris ar pavasari, aplis ar vasaru, rombs ar rudeni, ģeometriskā formā izveidots katram gada mēnesim piederošs etnogrāfisks raksts.

Tālāk

NK 167 Sintija

"Lielvārdes josta stiklā" (Vidus fragments: Dzīvības rašanās. Cilvēka simbols. Enerģijas spirāle. Saules ritēšanas cikls.)

Darba ideja ir LIELVĀRDES JOSTAS raksts, kas jāskaidro visas pasaules kultūrvēstures kontekstā-tas vēsta par vērtīgu sakrālo informāciju.
Darba mērķis ir popularizēt stikla mākslu Latvijā, novērtēt kultūrvēsturisko mantojumu, atspoguļot latvisko identitāti un simbolizē tajā ietvertās tradīcijas.
Izstrādājuma priekšrocība un pielietojums ir mākslas darbs kā reprezentācijas stends, kur atsevišķa darba daļa ir stikla suvenīrs, dāvinājums ar etnogrāfiskā raksta zīmi. Materiāls-stikls, mērķauditorija ir mākslas galerijas un tās apmeklētāji.

Tālāk