GBD 2015 Iesniegto darbu galerija

NK 411 Juris Kalniņš, Gatis Kreicbergs, Tīna Zommere

Trīsritenis rehabilitācijai

Latvijas rehabilitācijas sistēmā neesam atraduši piemērotu ratiņkrēslu cilvēkam ar traucētu kāju kustību. Pieejami ir tikai ratiņkrēsli ar rokas piedziņu, kurā kājas netiek kustinātas, līdz ar to tas neattīsta kāju darbību. Šis trīsritenis, kurš darbināms gan ar kāju, gan roku piedziņu, ir radīts, lai apvienotu kāju trenežieri ar transporta līdzekli. Trīsritenis izgatavots otreizēji izmantojot velosipēdu detaļas.
Lietojot jāievēro satiksmes noteikumi.

Tālāk

NK 383 Agnese Bule

"LATVIEŠU SAPŅA MANDALAS". Galdauts/vaskadrāna

Kolekcija ir Agneses Bules projekta „Latviešu sapnis” izstrādātā dažādām vidēm un materiāliem piemērojamā grafiskā dizaina zīmju sērija. 2015. gadā tā jau ir pabijusi Mākslas dienu izstādē Valmierā, mākslas galerijā „Leduspagrabs”, uz Dzintaru pludmales skatuves Līgo pasākumā un ir uzripojusi uz galdautiem. Kolekcija var kalpot gan kā ikdienā katrā virtuvē lietojama sadzīves lieta, gan kā suvenīrs. Ir izstrādātas arī tādas mandalas, kuras atgādina vecmammas tamborētos galdautus un tikai ciešāk ieskatoties atklājas koks, kurš latviešu pārpilns. Apdruka veikta digitālā un sietspiedes tehnikā.

Tālāk

NK 377 Guna Poga

Lampa "Mēnessgaisma"

Gaismeklis simboliski atveido gaismas ritējumu. Tas veidots no dobta vienkoča un padara gaismas iegūšanu par notikumu. Bīdot lampas apakšdaļu uz sāniem, iespējams variēt gaismas daudzumu pēc lietotāja vēlmes. Līdzīgi kā mēness, kura variācijas mēs varam saredzēt. Objektu pilnībā aizverot, gaisma izslēdzas.
Gaismeklis veidots izstādes Egle Vulgaris ietvaros Kalnciema ielas kvartālā, 2015. gada jūnijā, uzsverot koku kā vērtību Latvijas kūltūras mantojumā.

Tālāk

NK 303 Aleksandrs Beznosiks

AHK Vācijas-Baltijas Tirdzniecības kameras gada balva / AUGŠUP!

AHK Vācijas-Baltijas Tirdzniecības kameras godalgas dizaina risinājumu raksturo statiskums, stabilitāte, ka arī dinamika, kas kopumā simbolizē nemitīgu tieksmi uz augšu un pastāvīgu attīstību. Kompozīcijas atsevišķos elementos stingri nolasās trepes metafora, kas arī simbolizē virzību uz jauniem panākumiem un uzaicinājumiem. Kā pamatmateriāls ir izvēlēts masīvs organiskais stikls, kas konkrētā gadījumā iemieso skaidrību un tīrību un piešķir objektam vizuālu vieglumu. Objekta siluetā skaidri nolasās cipars "1", kas simbolizē godalgas ieguvēja pirmās klases kompetences savā jomā.

Tālāk

NK 276 Oskars Lubiņš, Andris Lubiņš, Dana Prince

Dekoratīvs trauks Etno

Latviešu rakstu zīmes nav tikai estētisks rotājums, tajās ir iekodēta enerģētika, kas līdzsvaro un ietekmē mūsu dzīvi. Mēs vēlamies saglabāt un turpināt šo senču mantojumu iekļaujot to mūsdienīgos produktos. Trauks izmantojams kā adventes vainags, vai svečturis, uguns liesmiņas skaisti izstaro seno zīmju rakstus. Līgo svētkos kā trauks Jāņu sieram, Lieldienās - raibām olām. Tas var būt našķu trauks vai groziņš dzijas kamoliem, paliknis istabas augiem vai interjera dekors, kurā salikt gaismas virtenes. Izgatavots no tērauda, locīta konstrukcija bez metināšanas, pārklāts ar struktūrpolimērkrāsu

Tālāk

NK 272 Guna Poga

Skuju burtveidols

Eglei ir īpaša nozīme latviešu svētku tradīcijās. Ja egle spētu runāt, ko tā mums teiktu un kāda būtu tās valoda? Kādai valoda būtu smalkāka, citai košāka un izteiksmīgāka.
Skuju burtveidols ir dekoratīva burtu forma, kas veidota konstruējot egles skujas. Tas ir veids, kā ļaut eglei komunicēt ar cilvēci. Skujas ir dabas dots materiāls, kas adaptēts laikmetīgā veidā un izmantojams ikdienā.
Burtu dizaina izstrādi ietekmēja vēlme savu Ziemassvētku eglīti padarīt funkcionālu un ilgtspējīgu, akcentējot mūžzaļo pretstatā ar izzūdošo, kā arī aktualizējot egli ārpus ziemas saulgriežiem.

Tālāk

NK 253 Arta Seile

Kastes - viss vienā

Kastes pašu nepieciešamāko lietu transportēšanai un skaistai uzglabāšanai.
Kastes tiem, kas vienmēr ceļā un ilgi vienā vietā neuzkavējas – galvenokārt studentiem.
Kastes izgatavotas no bērza saplākšņa loksnēm. Ērtai kastu satveršanai pārvietošanai 2 plaknēs veikti pa 3 urbumiem. Kastu forma ļauj tās kraut vienu uz otras dažādās kombinācijās – šādi izveidojot moduļu plauktu. Kastes lielākā virsma pieļauj dažādu apdaru veidošanu ar praktisku pielietojumu. Kastēm izmantota gan melna tāfeles līmplēves, gan korķa slāņa apdare.

Tālāk