GBD 2015 Iesniegto darbu galerija

NK 411 Juris Kalniņš, Gatis Kreicbergs, Tīna Zommere

Trīsritenis rehabilitācijai

Latvijas rehabilitācijas sistēmā neesam atraduši piemērotu ratiņkrēslu cilvēkam ar traucētu kāju kustību. Pieejami ir tikai ratiņkrēsli ar rokas piedziņu, kurā kājas netiek kustinātas, līdz ar to tas neattīsta kāju darbību. Šis trīsritenis, kurš darbināms gan ar kāju, gan roku piedziņu, ir radīts, lai apvienotu kāju trenežieri ar transporta līdzekli. Trīsritenis izgatavots otreizēji izmantojot velosipēdu detaļas.
Lietojot jāievēro satiksmes noteikumi.

Tālāk

NK 388 Aurēlija Rancāne

Maskas 2015.gada jūnijs

Šī kolekcija kalpotu par „tiltu” ceļam no mūsdienām uz tradicionālo, jo pašlaik abas šīs pasaules ir atsvešinātas. Mērķis ir tuvināt tās un ar mūsdienīgu masku kolekciju likt apzināties, ka jaunrades (un arī daudz kā cita) pamatā ir spēcīgas tradīcijas.
Ar šo masku izveidi cerēts iedvesmot arī citus likt sava dizaina objekta pamatā kādu latviešu tradīciju vai objektu, kam ir dziļas saknes mūsu tautas kultūrā. Iespējams, ka cilvēki sāks vairāk interesēties arī par pašu masku tematiku un sāks to apspēlēt, veidojot savu dizainu.

Tālāk

NK 383 Agnese Bule

"LATVIEŠU SAPŅA MANDALAS". Galdauts/vaskadrāna

Kolekcija ir Agneses Bules projekta „Latviešu sapnis” izstrādātā dažādām vidēm un materiāliem piemērojamā grafiskā dizaina zīmju sērija. 2015. gadā tā jau ir pabijusi Mākslas dienu izstādē Valmierā, mākslas galerijā „Leduspagrabs”, uz Dzintaru pludmales skatuves Līgo pasākumā un ir uzripojusi uz galdautiem. Kolekcija var kalpot gan kā ikdienā katrā virtuvē lietojama sadzīves lieta, gan kā suvenīrs. Ir izstrādātas arī tādas mandalas, kuras atgādina vecmammas tamborētos galdautus un tikai ciešāk ieskatoties atklājas koks, kurš latviešu pārpilns. Apdruka veikta digitālā un sietspiedes tehnikā.

Tālāk

NK 381 Ance Janevica

Gaisma Gubā

Objekts "Gaisma Gubā" ir veltijums Latvijas ainavai, un izzūdošai lauku sastāvdaļai - siena gubām, kas vēsta par laikmetu, darba kultūru, vērtību sistēmu un tradīcijām. Gaisma ir veidols ar ko var panākt visinteresantākas spēles un variācijas, kā arī veidot interjera kopējo vīziju. Statīva vizuālais tēls un koncepcija veidota iedvesmojoties no koka zārdiem. Kupols veidots no siena, precīzas puslodes formā. Aplis - simbols, kas aicina saglabāt saiti ar mūžīgo ritu. "Gaisma Gubā" pamatā ir veidota no ekoloģiskiem materiāliem - siena, oša koka, ekoloģiskas epoksīdlīmes un metāla detaļām.

Tālāk

NK 377 Guna Poga

Lampa "Mēnessgaisma"

Gaismeklis simboliski atveido gaismas ritējumu. Tas veidots no dobta vienkoča un padara gaismas iegūšanu par notikumu. Bīdot lampas apakšdaļu uz sāniem, iespējams variēt gaismas daudzumu pēc lietotāja vēlmes. Līdzīgi kā mēness, kura variācijas mēs varam saredzēt. Objektu pilnībā aizverot, gaisma izslēdzas.
Gaismeklis veidots izstādes Egle Vulgaris ietvaros Kalnciema ielas kvartālā, 2015. gada jūnijā, uzsverot koku kā vērtību Latvijas kūltūras mantojumā.

Tālāk

NK 362 Ieva Strazdiņa

Akmeņi

Ieva Strazdiņa
Svečturu - dekoru kolekcija
„AKMEŅI”
Stikla dekoru kolekcija „Akmeņi” radusies Starptautiskā stikla mākslas projekta Latvija – Limmereda „STIKLA TILTS” ietvaros. „Akmeņi” ir veidoti pūstā stikla tehnikā un ir piemēŗoti gan kā svečturi, gan kā dekori. Iespējams, ka no kalna tie ripo tik pat labi kā īsti akmeņi, bet tikai vienreiz.

Tālāk

NK 303 Aleksandrs Beznosiks

AHK Vācijas-Baltijas Tirdzniecības kameras gada balva / AUGŠUP!

AHK Vācijas-Baltijas Tirdzniecības kameras godalgas dizaina risinājumu raksturo statiskums, stabilitāte, ka arī dinamika, kas kopumā simbolizē nemitīgu tieksmi uz augšu un pastāvīgu attīstību. Kompozīcijas atsevišķos elementos stingri nolasās trepes metafora, kas arī simbolizē virzību uz jauniem panākumiem un uzaicinājumiem. Kā pamatmateriāls ir izvēlēts masīvs organiskais stikls, kas konkrētā gadījumā iemieso skaidrību un tīrību un piešķir objektam vizuālu vieglumu. Objekta siluetā skaidri nolasās cipars "1", kas simbolizē godalgas ieguvēja pirmās klases kompetences savā jomā.

Tālāk

NK 276 Oskars Lubiņš, Andris Lubiņš, Dana Prince

Dekoratīvs trauks Etno

Latviešu rakstu zīmes nav tikai estētisks rotājums, tajās ir iekodēta enerģētika, kas līdzsvaro un ietekmē mūsu dzīvi. Mēs vēlamies saglabāt un turpināt šo senču mantojumu iekļaujot to mūsdienīgos produktos. Trauks izmantojams kā adventes vainags, vai svečturis, uguns liesmiņas skaisti izstaro seno zīmju rakstus. Līgo svētkos kā trauks Jāņu sieram, Lieldienās - raibām olām. Tas var būt našķu trauks vai groziņš dzijas kamoliem, paliknis istabas augiem vai interjera dekors, kurā salikt gaismas virtenes. Izgatavots no tērauda, locīta konstrukcija bez metināšanas, pārklāts ar struktūrpolimērkrāsu

Tālāk

NK 272 Guna Poga

Skuju burtveidols

Eglei ir īpaša nozīme latviešu svētku tradīcijās. Ja egle spētu runāt, ko tā mums teiktu un kāda būtu tās valoda? Kādai valoda būtu smalkāka, citai košāka un izteiksmīgāka.
Skuju burtveidols ir dekoratīva burtu forma, kas veidota konstruējot egles skujas. Tas ir veids, kā ļaut eglei komunicēt ar cilvēci. Skujas ir dabas dots materiāls, kas adaptēts laikmetīgā veidā un izmantojams ikdienā.
Burtu dizaina izstrādi ietekmēja vēlme savu Ziemassvētku eglīti padarīt funkcionālu un ilgtspējīgu, akcentējot mūžzaļo pretstatā ar izzūdošo, kā arī aktualizējot egli ārpus ziemas saulgriežiem.

Tālāk

NK 253 Arta Seile

Kastes - viss vienā

Kastes pašu nepieciešamāko lietu transportēšanai un skaistai uzglabāšanai.
Kastes tiem, kas vienmēr ceļā un ilgi vienā vietā neuzkavējas – galvenokārt studentiem.
Kastes izgatavotas no bērza saplākšņa loksnēm. Ērtai kastu satveršanai pārvietošanai 2 plaknēs veikti pa 3 urbumiem. Kastu forma ļauj tās kraut vienu uz otras dažādās kombinācijās – šādi izveidojot moduļu plauktu. Kastes lielākā virsma pieļauj dažādu apdaru veidošanu ar praktisku pielietojumu. Kastēm izmantota gan melna tāfeles līmplēves, gan korķa slāņa apdare.

Tālāk

NK 221 MĀJO

Lampa MADARA

Griestu lampa MADARA ir gaisma, skańa, kustība, ritms. Skańa, kā latviešu tautas tērpa zvārgułi, kustība kā tautasdeja, ritms, kā tautasdziesma. Romantiska lampa, kura labi izskatīsies, kā viena, tā arī vairākas vienā telpā. Lampa izgatavota no kapara.

Tālāk

NK 219 MĀJO

Sienas pulkstenis RĪGA

Pulksteņa dizains izstrādāts ietekmējoties no Rīgas centrālās dzelzceļa stacijas pulksteņa. Tā ir centrālā augstceltne galvaspilsētā un palīdz brīžos, kad jānokļūst konkrētā laikā noteiktā vietā. Sienas pulkstenis ir maza izmēra variācija par Stacijas pulksteni. Stacijas pulksteņa augstums ir 43 metri, tādēļ Sienas pulksteņa RĪGA augstums ir 43 cm, mērogā 1:100. Sienas pulkstenis RĪGA ir suvenīrs ko paņemt līdzi par piemiņu no Rīgas, kā arī funkcionāls priekšmets ikvienam.
Pulkstenis izgatavots no alumīnija.

Tālāk

NK 192 Ieva Dāboliņa

Lelle SPĪDOLA

SPĪDOLA ir pašapzinīga latviešu meitene ar skaistu vārdu, kas pirmo reizi minēts Andreja Pumpura varoņeposā „LĀCPLĒSIS”. SPĪDOLA simbolizē latviešu sievietes spēju būt stiprai, radošai un spožai. Stalta stāja, mirdzošas acis un garas bizes ir SPĪDOLAS ārējā tēla sastāvdaļa. Darināta no dabīgiem materiāliem un ietērpta vienkāršotā latviešu tautas tērpā, viņa godam pārstāv visu Latvijas novadu skaistumu gan tepat mūsu zemē, gan plašā pasaulē.

Tālāk

NK 188 Ieva Dāboliņa

Lelle LAIMDOTA

Lelle LAIMDOTA ir maza, mīļa un ļoti kustīga. Jau kastītē viņa nepacietīgi kustina koka tupelītēs ieautās kājiņas - ka tik varētu tikt izdancoties! LAIMDOTA (no vārdiem LAIME un DOT) nes laimi un prieku visiem un visur, kur vien parādās. Lelle tērpta vienkāršotā latviešu tautas apģērbā – linu kreklā ar īsta dzintara saktiņu, vilnas vai linu brunčos un galvā viņai ir vasaras krāšņāko ziedu vainags. LAIMDOTA vienmēr uzsmaida pasaulei, to ir jauki turēt rokā un samīļot, jo viņa ir darināta tikai no dabīgiem materiāliem un pildīta ar vilnu un linsēklām.

Tālāk

NK 185 Ingrīda Žagata

"Trīs māsas"

Trauku komplekta iedvesmas avots rasts latviešu mītiskajā skaitļu nozīmē, kur trīs simbolizē mūžīgo dzīves ritu kā pagātnes, tagadnes un nākotnes mijiedarbību, kā arī pasaules trejādo, radošo izpausmi. Trauks, kā simbols sievišķajam ķermenim, kas rada jaunu dzīvību. Darbi veidoti no Latvijas māla, dekorēti, izmantojot latviešu etnogrāfisko jostu rakstu elementus un apdedzināti atklātā uguns krāsnī. Trauki izmantojami ikdienas un svētku galda klāšanai, lai baudītu mielastu harmoniskā vidē, ko veido baltu rakstu strukturētā pasaules modeļa klātbūtne zemes un uguns spēku mijiedarbībā.

Tālāk

NK 182 Elīna Šembele

Klusa daba

"Klusa daba" ir maizes baudīšanas komplekts, kurā iekļauts maizes dēlis un garšvielu trauciņi. Maize mūsdienās kā latviskas garšas sastāvdaļa, tiek nepelnīti aizmirsta, tāpēc piedāvāju savu risinājumu, lai to atkal celtu gaismā. Materialitāte izvēlēta atsaucoties uz maizes tapšanas procesu no grauda līdz klaipam: trauciņi veidoti no granīta iedvesmojoties no dzirnakmeņa, bet dēlis no ozolkoka, kas aizgūts no abras.

Tālāk

NK 176 Aina Cabule

KALENDĀRU KOMPLEKTS "ETNOGRĀFISKIE RAKSTI"

Izstrādājuma pamatideja: Kalendāru komplektam "Etnogrāfiskie raksti" ir praktiska, funkcionāla un dekoratīva nozīme. Kalendāru grafiskā dizaina izstrādes pamatā ir minimālisma stils, kurā tiek apspēlētas latvju rakstu simboliskās zīmes. Etnogrāfiskie raksti tiek kārtoti četrās ģeometriskās figūrās: trīsstūris, taisnstūris, aplis un rombs, atveidojot četru gadalaiku atšķirību. Trīsstūris asociējas ar ziemu, taisnstūris ar pavasari, aplis ar vasaru, rombs ar rudeni, ģeometriskā formā izveidots katram gada mēnesim piederošs etnogrāfisks raksts.

Tālāk

NK 167 Sintija

"Lielvārdes josta stiklā" (Vidus fragments: Dzīvības rašanās. Cilvēka simbols. Enerģijas spirāle. Saules ritēšanas cikls.)

Darba ideja ir LIELVĀRDES JOSTAS raksts, kas jāskaidro visas pasaules kultūrvēstures kontekstā-tas vēsta par vērtīgu sakrālo informāciju.
Darba mērķis ir popularizēt stikla mākslu Latvijā, novērtēt kultūrvēsturisko mantojumu, atspoguļot latvisko identitāti un simbolizē tajā ietvertās tradīcijas.
Izstrādājuma priekšrocība un pielietojums ir mākslas darbs kā reprezentācijas stends, kur atsevišķa darba daļa ir stikla suvenīrs, dāvinājums ar etnogrāfiskā raksta zīmi. Materiāls-stikls, mērķauditorija ir mākslas galerijas un tās apmeklētāji.

Tālāk