GBD 2015 Iesniegto darbu galerija

FD 288 Iveta Pērkone

Rotaļas uz ūdens

Ūdens veldzē, mierina un dziedē. Atspulgi uz brīdi aptur laiku, ļaujot vaļu iztēlei. Varbūt tas ir vējš, kura radītie vilnīšu raksti atgādina maigu zīda šalli? Un saule, aizslēpdamās mākoņos, sudrabaino mirdzumu pārvērš noslēpumainās dzīlēs. Ūdens nepārtrauktā mainība iedvesmo radīt darbus, kas uzrunā skatītāja dvēseli.

Triptihs ar ūdens virsmas attēliem paredzēts kā relaksējošs interjera elements medicīnas un skaistumkopšanas saloniem. Fotogrāfijas izvietotas uz stikla un iekārtas nelielā attālumā no sienas, lai gaisa vibrācijas un gaismu spēle papildinātu attēlos redzamās kontrastu rotaļas.

Tālāk

FD 285 Iveta Pērkone

Zemes krāsas

Ne viss brīnumainais ir pamanāms ikdienā. Kādā mirklī, paceļot smilšu graudiņu, ieraugām tā mirdzošās krāsas un daudzveidīgās formas. Uzarts lauks tuvplānā ar zemes zīmējumiem – dabas un cilvēka kopīgi radīts gleznojums. Šī simbioze atklāj brīnumainu faktūru un krāsu spēli, kas lielākā formātā var kļūt par mazo arhitektonisko formu brīva plānojuma interjerā.

Vizuālais objekts realizēts uz telpiska rāmja bez apmalēm, lai veidotu reljefu virsmu kopā ar sienu kā fonu, un kā mūsdienīgs un vienlaikus latvisks interjera elements iecerēts lielākiem viesnīcu vai konferenču centru ātrijiem.

Tālāk

FD 241 Valts Kleins

LTV 60

par godu savai 60 gadu pastāvēšanas jubilejai.Kalendāra 12 sižetiem tika izvēlēti 12 ievērojamākie Latvijas TV žurnālisti.Darba koncepcija izveidota,pamatojoties uz metaforisku ideju par personības lomu televīzijas žurnālistikā,integrējot katru no fotovaroņiem vidē,kas asociatīvi saistīta ar viņu darba specifiku un atpazīstamību sabiedrībā.Tika izgatavoti lielformāta burti,kas simbolizē cilvēku''ar Lielo burtu''.

Tālāk

FD 207 Jūlija Prohorenkova

Grown

GROWN ir fotogrāfiju sērija, kas tapa, apvienojoties ar modes mākslas projektu „Collar Swimwear” viņu jaunākās kapsulkolekcijas prezentācijai.
Iedvesma tērpu kolekcijai nāk no agrīnās pavasara ainavas, kad, zemes virskārtai atbrīvojoties no ziemas smaguma, caur pērnā gada slāņiem saulei pretim spraucas jaunie dzinumi. Fotogrāfiju sērijā inscinēti dažādi šīs tēmas motīvi - saulainā pļavu ainava, tumšā, mitrā augsne, pērnā gada zāle, jaunie asni.
Sadarbības rezultātā tapa arī dzīvā izstāde, kur tērpu un fotogrāfiju prezentācija tika pasniegta kā 2 stundu ilgs mirklīgs mākslas hapenings.

Tālāk