GBD 2015 Iesniegto darbu galerija

MD 404 Ieva Drāzniece

Loop

Loop rokassprādzes ir unikālas, ar rokām darinātas rotas. Tās veidotas no viena pavediena, kas meistarīgi savijas sievišķīgā un romantiskā cilpā, tās nēsātāju padarot teju par dievieti. Cilpa, kura simbolizē bezgalību, vienlaicīgi ir kaut kā jauna sākums un beigas, tā ir nerimstoša kustība uz priekšu, kuras dzinējspēks ir mīlestība.

Tālāk

MD 389 Iveta Deģe

Lintauriņš

Lintauriņš ir funkcionāls, estētisks, moderns, vitāls, papildina vīrieša tērpu un koptēlam piešķir eleganci. Produkts tiek radīts vienā eksemplārā, piešķirot valkātājam vienreizīgumu, kas rada īpaši ekskluzīvu vērtību komunikāciju veidošanā. Tas ir vienkārši un ērti lietojams gan ikdienā, gan svētkos.
Lintauriņš ir austs no dabīga lina un kombinēts ar ādas siksniņu.
Produktam ir atbilstošs iepakojums ar lina augu motīviem.

Tālāk

MD 378 Liene Bukovska

Somu kolekcija "MINOX''

MINOX ir somu kolekcija, kuras izveidē iedvesmojos no Latvijā, pagājušā gadsimta 30.gados, izveidotā, pirmā miniatūrā fotoaparāta VEF Minox, ko izgudroja rīdzinieks Valters Caps. Minox pauž ideju par kompaktumu, minimālismu. Kolekcijā tiek akcentētas horizontālas līnijas, lakoniskas formas un griezumi. Materiāli: āda un alumīnijs. Darba mērķis bija izveidot somu kolekciju, kas nestu vēstijumu par kādu dižu latvijas personību, notikumu vai produktu, kas dzimis Latvijā. Kolekcija izveidota 2015. gadā.

Tālāk

MD 372 Inita Straupe

Balti kā ievu ziedi melni laukakmeņi zied... (Viks)

Baltu Rotu piedāvājumā šovasar uzziedēja sudraba, bronzas un akmens ziedus, kuros iemirdzas arī dārgakmeņi. Akmeņi zied kaklarotās, gredzenos, aprocēs.
Kolekciju veidojusi rotu māksliniece Inita Straupe, izmantojot jūrmalas akmeņus, kas autorei atgādina bērnības vasaras pie jūras. Kopā ar metālu – bronzu un sudrabu, ir izveidoti ziedi, kuri papildināti arī ar dārgakmeņiem

Tālāk

MD 369 Inita Straupe

Saules simbols

Viens no senajiem simboliem, kas mūs, Baltu Rotu kolektīvu, visvairāk iedvesmojis, ir šī saulīte - sākām ar senās 2-4.gs. saktas kopijas izgatavošanu jau sen, un tālāk kolekcija ir nemitīgi papildinājusies ar šī motīva rotām mūsu dizainā. Šogad jauns rotu komplekts – aproces viņai un aproču pogas viņam.
Šī saulīte ir kā mūsu simbols. Izvēlējāmies to arī savam logotipam, tā rotā mūsu veikalu ieejas un interjeru, mūsu apģērbu, un ikdienā iedvesmo tās motīvs arī mūsu darbnīcas telpu interjerā.
Materiāls: sudrabs, onikss.

Tālāk

MD 367 Inita Straupe

DIŽKOKI

Šopavasar, plaukstot lapām, „Baltu rotu” dizainere Inita Straupe radīja jauno kolekciju ar koku motīviem -DIŽKOKI. Šī ir kā atbilde uz klientu vēlmēm, kas šajā kolekcijā vēlējas redzēt rotas gan sievietēm, gan vīriešiem.
DIŽKOKI -tas ir formu un līniju pamatīgums, pastāvīgums, nelokāmība, tas ir Latvijas koku spēks, saikne ar dabu.
DIŽKOKI ir jau ceturtā dizaineres labdarības rotu kolekcija. 15% no ieņēmumiem tiek ziedoti Zvannieku māju bērniem.
„Rotas no DIŽKOKU sērijas – tās ir dubulti pozitīvas emocijas valkātājam, jo palīdz piepildīt arī kāda bērna sapnīti”

Tālāk

MD 363 Madara Keidža

Izskalotie

Daba ir neizsmeļams enerģijas avots, kas pozitīvi ietekmē teju jebkuru dzīvu būtni. Rotu kolekcija 'Izskalotie' savam nēsētājam sniedz iespēju ikdienā būt tiešā saskarsmē ar dabu, baudīt tās spēku. Katras rotas formu nosaka unikāls Baltijas Jūras krastā atrasts koka gabaliņš, ko gadiem, iespējams, gadsimtiem veidojusi jūra. Autentiskais koks ar sudraba palīdzību pārvērsts rotā.

Tālāk

MD 354 Maija Vītola

T.E.V.

Matadatu kolekcija ir mana izpratne par pirmatnējām formām un cilvēka saistību ar dzīvo. Kolekcijas mērķis ir lietišķās un stājmākslas apvienojums rotaslietā. Stājmākslas integrācija rotā risināta tieši, veidojot kokā miniatūrus kokdzelumus, kuri izmantoti kā rotas fragments, kas, vienlaikus būdams dekoratīvs elements, pilda arī grafiskās klišejas funkciju. Novilkums uz papīra ir rotu papildinošs stājmākslas darbs. Lai gan daudzi ievērojami mākslinieki meklējuši paņēmienus rotas un stājmākslas objekta saskarsmei, tieša stājmākslas integrācija sastopama reti. Materiāli - sudrabs, koks, emalja.

Tālāk

MD 321 Annika Pokale

''ASTRO''

Rotu kolekcija ''Astro'' ir iedvesmota no dabas formas - patisona. Tā forma nereti tiek asociēta ar NLO, kas rosināja domāt plašākos apmēros - par kosmosu. Rotās kā palīgmateriālu izmantoju titānu, kuru anodējot ir iespējams sasniegt spilgtus toņus un interesantu rakstus, kas lieliski papildina rotu pamatmateriālu sudrabu. Kolekcijā ir vērojams visuma neparasto krāsu salikums un patisona formas rezējums. Rotas ''ASTRO'' sastāv no septiņiem gredzeniem un rokassprādzes, kas paredzēti kā aksesuāri modernām sievietēm, kas vēlas piešķirt savam stilam neordināru noskaņu.

Tālāk

MD 314 Madara Lesīte, Dzintars Volmanis, Roberts Strautnieks

Bug Wooden Accessories kolekcija "Bruņas"

Bug jaunās aksesuāru kolekcijas pamatelementi ir koks un metāls. To sešstūru forma ļauj tos kārtot slāņos un kombinēt dažādos veidos. Rokassprādze, auskari, rokassoma, tauriņš, aproču pogas un kaklasaites saspraude ir izgatavoti no venges koka un sudraba detaļām.
Kolekcija tapusi, iedvesmojoties no bruņniecības laika tērpu motīviem. Bruņinieka tēls ir kā simbols sīkstam dzīves sparam un ietvars cēlai dvēselei. Ar vizuāli harmoniskām struktūrām un pārdomātiem formas apveidiem ir radīti īpaši dizaina objekti, kas to valkātājam sniedz iespēju sajust bruņu dižciltīgo spēku.

Tālāk

MD 205 Ginta Zabarovska

Rotu kolekcija MĒS

Radītās rotaslietas akcentē un arī rotā sievietes krūtis – mātes mīlestības un reizē arī erotikas simbolu. Analizējot laikmetīgās rotaslietas, vērojama tendence rotas nepiesaistīt konkrētam dzimumam. Autore savu kolekciju realizē gluži pretēji, kā provokatīvu laikmeta repliku. Autores radošās darbības galvenais izejmateriāls ir sudrabs, kurā veidotajām rotaslietām raksturīgs smagnējs apjoms pretstatā smalkām detaļām. Ar individuālu pieeju formai radītas vairākas kaklarotas vai, kā pati māksliniece tās dēvē - krūšu rotas.

Tālāk

MD 201 Jelizaveta Suska

Frozen Moment

Kad es sāku savu darbu es domāju par klusuma brīdi. Manuprāt, tas iemiesots akmenī, ainavā un miglā. Es izmantoju polimēra materiālu un pārklāju to ar marmoru. Klusums ir caurspīdīgs, kā materiāls kuru es izmantoju. Šo divu komponentu unikālā kombinācija rada ilūziju, ka darbs tiek taisīts no cieta akmeņa. Es apšaubu tradicionālās pieejas un dārgakmeņu vietā es akcentēju ideju. Brošas ietvaru es uztaisīju no tādiem vērtīgiem metāliem, kā zelts un sudrabs. Mana ideja ir parādīt momenta skaistumu abstraktās figūrās, kas atgādinātu ainavu vai akmeņiem līdzīgus objektus, rādot funkcionālas brošas.

Tālāk

MD 187 Jūlija Volkinšteine

WOWOWO

Kolekciju "ELEMENTI" veido aksesuāri - kaklasaite, tauriņš un kabatas lakatiņš. Vizuālie risinājumi radīti, smeļoties iedvesmu Latvijas dažādi krāšņajā dabā. Kolekcijā tika iepazīts mūsu kultūras mantojums no cita skatu punkta, iepazīstot katru dabas elementu tuvāk, sajūtot tā izraisīto emociju gammu - lai šīs sajūtas pārnestu uz aksesuāriem, tādējādi tos padarot par iedvesmojošiem talismaniem saviem nēsātājiem. Aksesuāru audums apdrukāts sublimācijas metodē, attēli ir unikāls autordarbs. Materiāls poliesters.

Tālāk

MD 169 Sigita Trukšāne

Kāpu nokrāsas

3 wind knots ir izveidojis unikālas izturīga auduma somas ar ādas detaļām, kuras izskatās, it kā tās būtu šūtas no bieza kartona, bet tās var tikt nēsātas un koptas gluži kā somas, kas izgatavotas no izturīga auduma vai ādas. Šis unikālais materiāls ir neplīstošs, ūdens izturīgs un kalpos ilgstoši.
Iedvesma somām radās ceļojuma laikā Austrālijā, apmeklējot aborigēnu leģendām apvīto Varavīksnes pludmali Kvīnslendā. Somu dabīgie un mierīgie toņi atgādina Varavīksnes pludmales krāsainās smilšu kāpas, kas līdzinās visdažādāko smilšu nokrāsu varavīksnei.

Tālāk