GBD 2015 Iesniegto darbu galerija

MD 404 Ieva Drāzniece

Loop

Loop rokassprādzes ir unikālas, ar rokām darinātas rotas. Tās veidotas no viena pavediena, kas meistarīgi savijas sievišķīgā un romantiskā cilpā, tās nēsātāju padarot teju par dievieti. Cilpa, kura simbolizē bezgalību, vienlaicīgi ir kaut kā jauna sākums un beigas, tā ir nerimstoša kustība uz priekšu, kuras dzinējspēks ir mīlestība.

Tālāk

MD 389 Iveta Deģe

Lintauriņš

Lintauriņš ir funkcionāls, estētisks, moderns, vitāls, papildina vīrieša tērpu un koptēlam piešķir eleganci. Produkts tiek radīts vienā eksemplārā, piešķirot valkātājam vienreizīgumu, kas rada īpaši ekskluzīvu vērtību komunikāciju veidošanā. Tas ir vienkārši un ērti lietojams gan ikdienā, gan svētkos.
Lintauriņš ir austs no dabīga lina un kombinēts ar ādas siksniņu.
Produktam ir atbilstošs iepakojums ar lina augu motīviem.

Tālāk

MD 379 Lita Bērziņa

Peldkostīms ''LīGO"

Pieņemot dabas kliedzošo aicinājumu Saulgriežu laikā būt tai tuvākam, izmantojot lina, merīnvilnas un elastāna šķiedru sajaukumu, tika radīts krāsās un materiālā maksimāli dabīgs, adīts peldkostīms. Modeļa dizainā nav aizmirsts arī par sievišķības akcentēšanu. Adījums patīkami apskauj un koriģē ķermeņa formas. Ar rokām savienotās sānu vīles nodrošina kustību komfortu. Saules un ūdens peldes "LīGO" peldkostīmā iegūs citu raksturu. Kombinējot ar biksēm vai svārkiem, to var lietot kā bodiju.

Tālāk

MD 378 Liene Bukovska

Somu kolekcija "MINOX''

MINOX ir somu kolekcija, kuras izveidē iedvesmojos no Latvijā, pagājušā gadsimta 30.gados, izveidotā, pirmā miniatūrā fotoaparāta VEF Minox, ko izgudroja rīdzinieks Valters Caps. Minox pauž ideju par kompaktumu, minimālismu. Kolekcijā tiek akcentētas horizontālas līnijas, lakoniskas formas un griezumi. Materiāli: āda un alumīnijs. Darba mērķis bija izveidot somu kolekciju, kas nestu vēstijumu par kādu dižu latvijas personību, notikumu vai produktu, kas dzimis Latvijā. Kolekcija izveidota 2015. gadā.

Tālāk

MD 374 Inese Osīte

BRĪNUMU DĀRZS

Ziedu dārzs. Tikko plaukuši ķiršu ziedi, narcises un neaizmirstulītes.
Bija saules pielieta diena. Meitenes smiedamās plūca ziedus un veidoja dārzā mazas bedrītes. Tajās viņas lika savus mīļākos ziedus, pārkaisot tos ar zelta putekļiem. Dārzs piepildījās ar krāšņiem brīnumiem. Tie bija meiteņu mazie noslēpumi. Tā bija laimīgā diena, ēdot cukura vati un pūšot zelta burbuļus.
Kolekcijā dominē grezni ziedi un īpašs mirdzums, kas uzspīdot saulei, izceļas. Šeit sastopami zelta diegi, bantes un kristāli. Kolekciju īpašu padara caurspīdīgi lietus apģērbi, pildīti ar ziediem.

Tālāk

MD 372 Inita Straupe

Balti kā ievu ziedi melni laukakmeņi zied... (Viks)

Baltu Rotu piedāvājumā šovasar uzziedēja sudraba, bronzas un akmens ziedus, kuros iemirdzas arī dārgakmeņi. Akmeņi zied kaklarotās, gredzenos, aprocēs.
Kolekciju veidojusi rotu māksliniece Inita Straupe, izmantojot jūrmalas akmeņus, kas autorei atgādina bērnības vasaras pie jūras. Kopā ar metālu – bronzu un sudrabu, ir izveidoti ziedi, kuri papildināti arī ar dārgakmeņiem

Tālāk

MD 369 Inita Straupe

Saules simbols

Viens no senajiem simboliem, kas mūs, Baltu Rotu kolektīvu, visvairāk iedvesmojis, ir šī saulīte - sākām ar senās 2-4.gs. saktas kopijas izgatavošanu jau sen, un tālāk kolekcija ir nemitīgi papildinājusies ar šī motīva rotām mūsu dizainā. Šogad jauns rotu komplekts – aproces viņai un aproču pogas viņam.
Šī saulīte ir kā mūsu simbols. Izvēlējāmies to arī savam logotipam, tā rotā mūsu veikalu ieejas un interjeru, mūsu apģērbu, un ikdienā iedvesmo tās motīvs arī mūsu darbnīcas telpu interjerā.
Materiāls: sudrabs, onikss.

Tālāk

MD 367 Inita Straupe

DIŽKOKI

Šopavasar, plaukstot lapām, „Baltu rotu” dizainere Inita Straupe radīja jauno kolekciju ar koku motīviem -DIŽKOKI. Šī ir kā atbilde uz klientu vēlmēm, kas šajā kolekcijā vēlējas redzēt rotas gan sievietēm, gan vīriešiem.
DIŽKOKI -tas ir formu un līniju pamatīgums, pastāvīgums, nelokāmība, tas ir Latvijas koku spēks, saikne ar dabu.
DIŽKOKI ir jau ceturtā dizaineres labdarības rotu kolekcija. 15% no ieņēmumiem tiek ziedoti Zvannieku māju bērniem.
„Rotas no DIŽKOKU sērijas – tās ir dubulti pozitīvas emocijas valkātājam, jo palīdz piepildīt arī kāda bērna sapnīti”

Tālāk

MD 363 Madara Keidža

Izskalotie

Daba ir neizsmeļams enerģijas avots, kas pozitīvi ietekmē teju jebkuru dzīvu būtni. Rotu kolekcija 'Izskalotie' savam nēsētājam sniedz iespēju ikdienā būt tiešā saskarsmē ar dabu, baudīt tās spēku. Katras rotas formu nosaka unikāls Baltijas Jūras krastā atrasts koka gabaliņš, ko gadiem, iespējams, gadsimtiem veidojusi jūra. Autentiskais koks ar sudraba palīdzību pārvērsts rotā.

Tālāk

MD 354 Maija Vītola

T.E.V.

Matadatu kolekcija ir mana izpratne par pirmatnējām formām un cilvēka saistību ar dzīvo. Kolekcijas mērķis ir lietišķās un stājmākslas apvienojums rotaslietā. Stājmākslas integrācija rotā risināta tieši, veidojot kokā miniatūrus kokdzelumus, kuri izmantoti kā rotas fragments, kas, vienlaikus būdams dekoratīvs elements, pilda arī grafiskās klišejas funkciju. Novilkums uz papīra ir rotu papildinošs stājmākslas darbs. Lai gan daudzi ievērojami mākslinieki meklējuši paņēmienus rotas un stājmākslas objekta saskarsmei, tieša stājmākslas integrācija sastopama reti. Materiāli - sudrabs, koks, emalja.

Tālāk

MD 340 Ieva Petkune

ZVAIGŽŅU SEGA

Interaktīva sega bērniem-tā sāk spīdēt ar mobilās lietotnes starpniecību, kurā ir ietverti 10 dzejoļi par 10 zvaigznāju nosaukumiem. Bērns izvēlas zvaigznāju, iededz zvaigznes un atver tās. Sega iemieg kopā ar bērnu,lēnām izdziestot 30 min. laikā.Segā ir 3mm diodes un ar bluetooth tā ir savienota ar mobilo lietotni.
Tā pieder emocionāli noturīgam dizainam,kas pēta ideju par daudz ciešāku saikni starp cilvēkiem un lietām.
Var kalpot par gultas pārklāju,var tikt noklāta uz grīdas,bet galvenais uzdevums ir sargāt mazo gulētāju miegā.
www.ieva-p.com/video/

Tālāk

MD 332 Agnese Bule, Baiba Cihovska

LATVIEŠU SAPŅA MANDALAS

Kolekcija „Latviešu sapņu mandalas” ir „Latviešu sapņa” izstrādātā dažādām vidēm un materiāliem piemērojamā grafiskā dizaina zīmju sērija. Šoreiz tā ir uzripojusi uz modes mākslinieces Baibas Cihovskas darinātajiem tērpiem. Tērpi ir piemēroti jebkurai valkātājai dažādās dzīves situācijās. Ir iespēja valkāt „Latviešu sapni” gan pie sirds, gan pie kājas. Tērpi darināti no trikotāžas, zīda, lina lietusmēteļu auduma un vaskadrānas. Apdruka veikta sietspiedes tehnikā.

Tālāk

MD 321 Annika Pokale

''ASTRO''

Rotu kolekcija ''Astro'' ir iedvesmota no dabas formas - patisona. Tā forma nereti tiek asociēta ar NLO, kas rosināja domāt plašākos apmēros - par kosmosu. Rotās kā palīgmateriālu izmantoju titānu, kuru anodējot ir iespējams sasniegt spilgtus toņus un interesantu rakstus, kas lieliski papildina rotu pamatmateriālu sudrabu. Kolekcijā ir vērojams visuma neparasto krāsu salikums un patisona formas rezējums. Rotas ''ASTRO'' sastāv no septiņiem gredzeniem un rokassprādzes, kas paredzēti kā aksesuāri modernām sievietēm, kas vēlas piešķirt savam stilam neordināru noskaņu.

Tālāk

MD 317 Monta Zemīte un Agnese Eglīte

Industriālais bērzs

Gada balva dizainā izstādei izvirzām vienu izstrādājumu no kolekcijas, kurš ir īpašs, jo tajā ir gan šūts, gan adīts un tas ir izskatās dabisks un elegants vienlaicīgi, nedaudz radot arī ilūziju no vēstures lapām. Visa kolekcija veidota iedvesmojoties no mūsu skaistā bērza sadzīves ar pilsētu. Salīdzinot to ar sieviešu ikdienas dzīvi lielpilsētā. Kolekcijas radītie tērpi ļaus brīvi pavadīt ikdienas gaitas atrodoties darbā, ejot uz kādu vakara pasākumu, romantisku pastaigu vai jeb ko citu, kas aizņem steidzīgo ikdienu, visām sievietēm, dzīvojot pilsētā un ļaujot izskatīties dabiski un eleganti.

Tālāk

MD 314 Madara Lesīte, Dzintars Volmanis, Roberts Strautnieks

Bug Wooden Accessories kolekcija "Bruņas"

Bug jaunās aksesuāru kolekcijas pamatelementi ir koks un metāls. To sešstūru forma ļauj tos kārtot slāņos un kombinēt dažādos veidos. Rokassprādze, auskari, rokassoma, tauriņš, aproču pogas un kaklasaites saspraude ir izgatavoti no venges koka un sudraba detaļām.
Kolekcija tapusi, iedvesmojoties no bruņniecības laika tērpu motīviem. Bruņinieka tēls ir kā simbols sīkstam dzīves sparam un ietvars cēlai dvēselei. Ar vizuāli harmoniskām struktūrām un pārdomātiem formas apveidiem ir radīti īpaši dizaina objekti, kas to valkātājam sniedz iespēju sajust bruņu dižciltīgo spēku.

Tālāk

MD 284 Anna Marija Keomegi

INTUĪCIJA

Starpezonas rudens/ziema 2015 kolekciju “Intuīcija” veido piecu tērpu grupa sievietēm.
Kolekcijas koncepts ietver sajūtas, kas attīstās izvēloties jaunu apģērbu, un paļaujoties uz intuīciju nevis meklējot brendus. Valkātājam svarīgāks kļūs apģērbs nevis tā veidotājs.

Tālāk

MD 262 Baiba Rulle

GARDEN kolekcija

Kolekciju GARDEN veido lampas,galdauti,galda salvetes,dekoratīvi galda tīklojumi,kā galveno materiālu izmantojot linu,radīti iedvesmojoties no dažādiem ziediem.Lampu forma un lina faktūra rada mājīguma atmosfēru gan minimālisma,gan klasiska stila interjeros.Gaismas un lina auduma kombinācija rada viegluma un caurspīdīguma efektu,uzmirdzot dažādās gaismas spēlēs interjerā.Lampu formu veido metāla karkass,kas apvilkts ar lina auduma kleitu.Tās pieejamas baltā,bēša un pelēkā lina tonī.Vairāk info:facebook/garden

Tālāk

MD 205 Ginta Zabarovska

Rotu kolekcija MĒS

Radītās rotaslietas akcentē un arī rotā sievietes krūtis – mātes mīlestības un reizē arī erotikas simbolu. Analizējot laikmetīgās rotaslietas, vērojama tendence rotas nepiesaistīt konkrētam dzimumam. Autore savu kolekciju realizē gluži pretēji, kā provokatīvu laikmeta repliku. Autores radošās darbības galvenais izejmateriāls ir sudrabs, kurā veidotajām rotaslietām raksturīgs smagnējs apjoms pretstatā smalkām detaļām. Ar individuālu pieeju formai radītas vairākas kaklarotas vai, kā pati māksliniece tās dēvē - krūšu rotas.

Tālāk

MD 201 Jelizaveta Suska

Frozen Moment

Kad es sāku savu darbu es domāju par klusuma brīdi. Manuprāt, tas iemiesots akmenī, ainavā un miglā. Es izmantoju polimēra materiālu un pārklāju to ar marmoru. Klusums ir caurspīdīgs, kā materiāls kuru es izmantoju. Šo divu komponentu unikālā kombinācija rada ilūziju, ka darbs tiek taisīts no cieta akmeņa. Es apšaubu tradicionālās pieejas un dārgakmeņu vietā es akcentēju ideju. Brošas ietvaru es uztaisīju no tādiem vērtīgiem metāliem, kā zelts un sudrabs. Mana ideja ir parādīt momenta skaistumu abstraktās figūrās, kas atgādinātu ainavu vai akmeņiem līdzīgus objektus, rādot funkcionālas brošas.

Tālāk

MD 193 Agnese Pundiņa

FLASHION wear

FLASHION wear ir funkcionāli apģērbi ar iestrādātiem atstarojošiem elementiem, kuri nav pamanāmi dienas apgaismojumā.
FLASHION wear apģērbu zīmola pirmajā sērijā tiek piedāvāta atstarojošā veste, kuru ir transformējama un nēsājama 6 dažādos veidos, un apmetnis, kas ir mazs, viegli lietojams un ieliekams somiņā, lai vienmēr būtu līdzi.
Atstarojošo apģērbu sērija tika radīta, lai uzlabotu drošību ceļu satiksmē un nodrošinātu to dalībnieku - gājēju vēlmi un nepieciešamību valkāt estētiskus un funkcionālus atstarojošos elementus.

Tālāk

MD 187 Jūlija Volkinšteine

WOWOWO

Kolekciju "ELEMENTI" veido aksesuāri - kaklasaite, tauriņš un kabatas lakatiņš. Vizuālie risinājumi radīti, smeļoties iedvesmu Latvijas dažādi krāšņajā dabā. Kolekcijā tika iepazīts mūsu kultūras mantojums no cita skatu punkta, iepazīstot katru dabas elementu tuvāk, sajūtot tā izraisīto emociju gammu - lai šīs sajūtas pārnestu uz aksesuāriem, tādējādi tos padarot par iedvesmojošiem talismaniem saviem nēsātājiem. Aksesuāru audums apdrukāts sublimācijas metodē, attēli ir unikāls autordarbs. Materiāls poliesters.

Tālāk

MD 186 Ilze Ruģele

Puķītes

Saglabājot esošo dabīgās aitu vilnas bērnu segas kvalitāti, izveidota jauna inovatīva četru audu slāņu pinumu sistēma, kas dod iespēju veidot žakarda zīmējumus no četru audu krāsu salikuma vienlaicīgi. Iegūstot krāsainākus, košākus zīmējumus neizmantojot joslu kompozīciju, kur maina audos divas esošās krāsas joslās.
Izmantojot piem. dzeltens, oranžs, rozā, sarkans- zīmējuma laukuma krāsas toni nosaka ne tikai virsējais slānis ar garāku audu pārstaipu, bet iespaido arī nākošā slāņa audu diega krāsas salikums piem.- dzeltens+oranžs, dzeltens+rozā utt Tā iegūstot 12atšķirīgus toņus.

Tālāk

MD 180 Ingūna Levša

Mežs

Tekstila darbs “Mežs” ir austs vienkārtņa tehnikā ar pārstaipiem no augstvērtīgas vilnas dzijas. Kā zināms, vilna labi absorbē trokšņus, līdz ar to šis lielizmēra tekstildarbs pie sienas veic skaņas un trokšņu absorbācijas funkciju. Tas var tikt karināts birojos un to tranzītzonās vai uzgaidāmajās telpās, kur mēdz būt patukši un garlaicīgi, tādējādi radot tīkamu gaismas pielieta meža atmosfēru. Darba pamatā ir meža fotogrāfija, kas ar Photoshop un NedGraphics programmu palīdzību pārvērsta mūsdienīgā impresionisma interpretācijā. Gobelēns “Mežs” ir austs uz industriālajām stellēm Norvēģijā.

Tālāk

MD 169 Sigita Trukšāne

Kāpu nokrāsas

3 wind knots ir izveidojis unikālas izturīga auduma somas ar ādas detaļām, kuras izskatās, it kā tās būtu šūtas no bieza kartona, bet tās var tikt nēsātas un koptas gluži kā somas, kas izgatavotas no izturīga auduma vai ādas. Šis unikālais materiāls ir neplīstošs, ūdens izturīgs un kalpos ilgstoši.
Iedvesma somām radās ceļojuma laikā Austrālijā, apmeklējot aborigēnu leģendām apvīto Varavīksnes pludmali Kvīnslendā. Somu dabīgie un mierīgie toņi atgādina Varavīksnes pludmales krāsainās smilšu kāpas, kas līdzinās visdažādāko smilšu nokrāsu varavīksnei.

Tālāk