GBD 2015 Iesniegto darbu galerija

RD 407 Anna Fanigina

VERBA ūdens glāze

VERBA glāze ir viegla, plāna stikla ūdens glāze ar uzrakstu latīņu valodā, kas ir iedvesmojošs, atgādinošs vēstījums, un sveic katru, kas šo glāzi tur rokā. Zīmola raksturojošā estētika ir antīko tradīciju iedvesmota līnijas tīrība un formas vienkāršība, kas stiprinātas ar latīņu frāzēm. Glāze ir roku darbs, tā izgatavota pūšanas tehnikā ar kodinātu uzrakstu, izmantojot fontu Verba. Glāzes ietilpība ir 300 ml, tas mudina dzert daudz, viegli un apzināti. Zīmola devīzi adbibere VERBA puro pectore – pieņemt vārdus šķīstā sirdī (tiešā tulkojumā "iedzert") tagad var realizēt gandrīz burtiski.

Tālāk

RD 361 Lauris Allens

"A" Clip

Izstrādājums paredzēts atvērtu iepakojumu aizdarei un uzglabāšanai. Tā mērķis ir aizvietot tik ļoti pierastos virtuves knaģus ar estētiski pievilcīgākiem, bet tādas pašas funkcijas pildošiem priekšmetiem. Dizains ir īpaši pārdomāts, lai tas būtu ļoti vienkārš un izturīgs ikdienas lietošanai. Tas ir ekoloģiski tīrs produkts, jo izgatavots no īsta koka un apstrādats ar dabīgu lineļļu. Tāpēc tas nenodara nekādu kaitejumu apkārtējai videi un cilvēkam.

Tālāk

RD 357 Kaspars Endols, piedaloties Borisam Krutikam, Laurai Kazberavičai

Radi

Vienkāršas formas modulāra sistēma- kas ļauj izpausties emocionāli un racionāli.
Jo lieta ir konkrētāka - jo tā ir ierobežotāka, atstājot mazāk vietas iztēlei un fantāzijai. Konkrēto lietu pasaule apzog mūsu iztēli.
Modulāra sistēma Radi palīdz attīstīt:
1) Iztēli ar tēlainu un nosacītu formu valodu;
2) Motoriku;
3) Loģiku un telpisko domāšanu;
4) Plānošanas un kārtošanas iemaņas.

Sistēma pieļauj veidot:
• Leļļu mājas;
• Bērnu štābiņus;
• Trīs dimensiju tēlus;
• Plauktus u.c. funkcionālus objektus;

Lietošana: no 3 gadu vecuma!

Tālāk

RD 331 BrandEleven un Marts Andersons

BoardEleven

BoardEleven ir BrandEleven šīs sezonas kvintesence, kas radusies mīlestībā pret dizainu, ticībā, ka ierobežojumi ir tikai cilvēku prātos, un pārliecībā, ka vispārpieņemtos likumus ir iespējams mainīt. BoardEleven ir prototips vīzijai, ka longbords var būt kas vairāk kā tikai plakans dēlis.
Longborda prototips ir frēzēts no augstākās kvalitātes 15mm bērza saplākšņa un papildināts ar atbilstošiem, profesionāliem trekiem un riteņiem. Visa dēļa apdare ir pašu dizaineru, kaislīgo longbordistu roku darbs. Tas ir pārbaudīts ielas apstākļos un kreisēšanas režīmā iztur 85kg svaru.

Tālāk

RD 327 Daiga Dobre

Portatīvs stāvkrēsls "STAND 'N' REST"

Inovatīvs,pārnēsājams aktīvas sēdēšanas stāvkrēsls,kur lietotāja kājas piedalās ķermeņa balstīšanā.Kā risinājums situācijās,kad nepieciešams sēdēt/stāvēt kājās ilgāku laiku.Izgatavošanā izmantotas neilona,poliamīda,gumijas,porolona un metāla detaļas.Maināms kājas balsts-iespēja to lietot gan iekštelpās,gan ārpus tām.Mērķauditorija-cilvēki, kam ikdienā ir ilgstoši jāsēž/jāstāv kājās,aktīva dzīvesveida piekritēji.Priekšrocība salīdzinājumā ar analogiem-poliamīds,kas ir otrreiz pārstrādājams,viegls un ļoti izturīgs.Rezultātā,1,4kg viegls krēsls,kas spēj izturēt ķermeņa svaru līdz pat 120kg.

Tālāk

RD 293 Miks Pētersons

TiME

Vai Tev ir laiks man? Rakstāmgalda TiME dizains veidots grafisks, iedvesmojoties no smilšu pulksteņa uzbūves. Stūraina ģeometrija transformējas ērtā ergonomikā, kas kombinācijā ar izturīgu bērza saplāksni un ozola masīvkoku nodrošina komfortablu un ilgstošu produkta lietošanu. Piegādāts izjauktā veidā, lai padarītu ērtāku transportēšanu. Rakstāmgalds iederēsies gan privātā, gan sabiedriskā interjerā, cilvēkiem, kuri zina sava laika vērtību.

Tālāk

RD 287 Brigita Šļivka

MOVE compact living

Daudzfunkcionāla kompakta mēbele mazizmēra dzīvokļiem. Pamatstāvoklī mēbele savienojas plauktā, bet pēc vajadzības ir transformējama un atklāj apslēptās funkcijas galdu un krēslus. Kompakts risinājums telpas ekonomēšanai, kas pielietojams, lai apmierinātu dažādas viena cilvēka vajadzības, - mēbele kalpo, gan kā darba vieta, atpūtas zona, gan mantu glabātuve.
Materiāli: masīvkoks – osis , saplāktnis, nerūsējošais tērauds

Tālāk

RD 271 Tīna Zommere

Pielāgojams gaismeklis "LAMMMPA"

„LAMMMPA” ir gaismekļis, kurš izstrādāts tiecoties uz praktisku, oriģinālu un aktuālu dizainu. Gaismekļa abažūra daļu pārvietojot un pozicionējot kādā no leņķiem, var regulēt gaismas plūsmas virzienu, bet ar dimmeri – LED gaismas intensitāti. Tādējādi ir panākts mērķis – lietotājam sniegt unikāla dizaina gaismekli, kurš ir piemērots dažādām situācijām. Gaismekļa veidols ir askētisks, un tas tiek akcentēts ar dekoratīviem elementiem un toņu risinājumiem. „LAMMMPA” izgatavots no lameles un finierēta saplākšņa, izmantojot neizjaucamus savienojumus, "Huglock" un magnētu stiprinājumus.

Tālāk

RD 269 Anete Mugureviča

Vannas istabas mēbele "WO:CO"

Mēbele veidota no ozola masīvkoka izlietnes un betona plaukta,iedvesmojoties no aktualitātēm dizainā un mūsdienu tehnoloģijām,kas piedāvā plašas iespējas radīt ilgtspējīgus un progresīvus materiālus.Betona smalkā,īpaši izstrādātā struktūra rada maigu un izturīgu plaukta virsmu,bet koka izlietne vizuāli un taktīli kontrastē ar tumšo betonu.Izlietnei izvēlēts Latvijā audzis ozols,kuru sazāģējot mazās detaļās,salīmē vairākās kārtās un izfrēzējot uz CNC iekārtas,iegūst īsto formu un noklāj ar apdari.Betona masa iegūta no dažādu sastāvdaļu kombinācijas,kuru pēc tam lej iepriekš izgatavotā veidnī.

Tālāk

RD 266 Ints Neiberts

Whale lamp

„Whale lamp” ir emocionāls piedzīvojums, kur forma un gaismas spēle ir būtiska sastāvdaļa telpā. „Whale lamp” piemīt noslēpumains raksturs un tā katrā veicina radošumu un iztēli. Kādam tā atgādina dzīvnieku, bet citam kosmosa kuģi no nākotnes.
„Whale lamp” ir funkcionāls produkts, jo tas var darboties gan kā naktslampiņa un draugs bērniem, gan kā iespēja romantiskas noskaņas radīšanai telpā. Tas ir lielisks veids kā mēs varam personificēt lietas sev apkārt, tādā veidā iemācot jau no bērnības lietu nozīmību un vērtību.

Tālāk

RD 265 Ieva Jakuša

GALDĀ

Viesībās, ikdienā vai savam priekam mēs liekam lietas galdā. Lai to izdarītu, mums ir nepieciešams kas svarīgs - trauki. Piedāvāju bļodu komplektu Galdā, kur varat salikt savas sajūtu lietas. Estētiskais dizains ļauj iekļauties visdažādākajos interjeros. Uzsvars tiek likts uz materiālu spēli starp raupjo finieri un gludo, krāsoto, sfērisko iedobi. Bļodas ir ļoti stabilas, kā arī izturīgas, jo veidotas no finiera saplākšņa. Paldies Latvijas Finierim par sadarbību.

Tālāk

RD 264 Ints Neiberts

INPULSE

INPULSE ir masāžas paliktņu sistēma, kas iedarbojas uz pēdās esošajiem refleksogēnajiem punktiem. Šie paliktņi efektīvi palīdz novērst enerģijas bloķēšanos ķermenī, stimulē ādas virsmas bioloģiski aktīvos punktus un normalizē organisma vispārējo orgānu funkcionālo stāvokli.
Darba galvenais pamatmērķis bija palīdzēt cilvēkam atvieglot nogurumu un sāpes kājās.
INPULSE punktu sistēma ir apslēpta, jo lietošanas laikā, tas palīdz vairāk koncentrēties uz sajūtām.

Tālāk

RD 235 Ieva Pastare

"Krāsainie"

LMA 2015. gada maģistra darbs. Darba vadītāja-asoc.prof. Barbara Ābele.
„Krāsainie” ir krītiņi no māla. Krītiņu galvenā ideja ir sekmēt krāsas izziņu caur formu un veicināt zīmētgribu. Piemēroti arī bērniem ar iedzimtu un iegūtu redzes invaliditāti.
Dažādu augļu, ogu, dārzeņu dabas dotas formas kalpo par krāsu atpazīšanas „atslēgu”. Forma kalpo arī dažādu zīmēšanas veidu izziņai: apļveida līnija, dažādu biezumu un daudzumu līnijas vienlaicīgi. Forma, svars un virsma stimulē rokas muskulatūras darbību un akupresūru delnā.
„Krāsainie” paredzēti zīmēšanai uz tāfeles virsmām, asfalta un papīra.


Tālāk

RD 227 Agris Godiņš

Darba galds tekstilrokdarbiem

Otrās paaudzes darba galds tekstilrokdarbiem paredzēts izšuvumiem līdz 920mm platumā. Aprīkots ar četriem magnētiem ērtākai instrumentu stiprināšanai pa rokai. Viegli saliekams un transformējams nelielas telpas platības gadijumā.

Tālāk

RD 206 Nora Gavare, Normunds Bērziņš

lampa ZOOM

Lampa radīta industriālā stilistikā, piemērojot arī atbilstošu materiālu – melnā matētā tonī krāsots metāls. Asimetriskā forma piešķir dinamisku raksturu.
“Zoom” gaismeklis sevī apvieno divas funkcijas – tehnoloģisko risinājumu (LED spuldzes garā kronšteina paslēpšanu) un emocionālo simboliku (tālredzību, atklājumus, došanos uz mērķi, jaunu horizontu apzināšanu). Šie abi aspekti ietver sevī pasūtītāja vēlmes un vienlaicīgi atspoguļo kompānijas “Aukstuma Serviss” darbības filosofiju.

Tālāk

RD 183 Līga Vanaga

"Leons Betons" - gaismas ķermenis

Lai mainītu vispārpieņemtos uzskatus, ka betons ir smags, raupjš un masīvs, tika radīts pretstats – lampa, kas ir plāna, eleganta un „lidojoša”. Tā kā praktiski neapgūta niša ir betona kombinēšana ar citiem materiāliem, betona masā tika iestrādāts papildmateriāls – kokosa šķiedru tīkls, lai padarītu betonu vizuāli dabīgāku un iederīgāku mājas interjerā. Rezultātā tika radīts jauns, inovatīvs materiāls, kas ne Latvijas, ne pasaules dizaina tirgū līdz šim nav manīts un ir potenciāls ne tikai lampu izgatavošanā, bet arī citos interjera objektos un sienu/ grīdu apdarē

Tālāk

RD 164 Katrīna Strādere

Ogu trauki "MELLENE"

Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolas, izglītības programmas „Stikla izstrādājuma dizains”. Diplomdarbs, 2015.
Ogu trauki, ar nosaukumu „MELLENE” paredzēti izmantošanai galdu servēšanas vajadzībām. Trauku vizuālajai koncepcijai iedvesmojos no lielogu mellenes ogu formas. Darba autores mērķis bija izveidot tos estētiskus, ietilpīgus un ērti izmantojamus. Trauki paredzēti lielogu melleņu pasniegšanai. Trauki izstrādāti pūšanas tehnikā, izvēlēts caurspīdīgs stikls.

Tālāk