GBD 2015 Iesniegto darbu galerija

RD 409 Certes Technologies & Charles Busmanis

"Certes" bezvadu mikrofons "Runa"

Certes Runa bezvadu mikrofons ir galarezultāts ciešai Certes Technologies un dizainera sadarbībai apvienojot tehnoloģijas ar dizainu.
Izaicinājums, kuram tika kopīgi meklēts risinājums bija: “Kādam ir jābūt bezvadu mikrofonam, ko cilvēki vēlētos lietot?” Trīs mēnešu laikā tika izgatavoti vairāk kā 70 prototipi, gan ar lielām izmaiņām, gan ar nemanāmām modifikācijām.
Runa ir divus dažādu krāsu un materiālu izpildījumos – gaiša ozola/dabiski anodēta alumīnija un tumša riekstkoka/tumši anodēta alumīnija. Klipsis un sietiņš ir apzeltīti tādejādi visām detaļām kopā veidojot harmonisku ansambli.

Tālāk

RD 371 Mārcis Kalniņš

MKLN FURNITURE kolekcija 1

MKLN FURNITURE kolekcija 1 ir veidota ar mērķi radīt neuzkrītošu taču tajā pašā laikā svaigu un aicinošu klātbūtni Jūsu mājā. Kolekcija sastāv no diviem kafijas galdiņiem, kurpju plaukta un plaukta. Mēbeles veidotas savienojot tādus tradicionālus materiālus kā koks un metāls ar ne tik tradicionālu kā organiskais stikls. Tas pats attiecas uz ražošanu - roku darbs tiek savienonts ar CNC frēzēšanu. Mēbeles veidotas, lai tās izjaucot būtu kompaktas, kā arī viegli saliekamas un izjaucamas uzglabāšanai vai transportēšanai.

Tālāk

RD 365 Renāts Kotļevs

TV galds KRAFLA

Estētisks dizaina priekšmets un funkcionāls TV galds. Priekšmets ir šķietami vienkāršs, unikalitāti rada oriģinālais balsts- slīpās kājās ar smalkiem kapara gredzeniem un atvilktne ar kapara fasādi. Pamatā izmantota otrreizējas pārstrādes koks, papildinot ar kaparu, kas priekšmetam dod senīgu un vienlaicīgi modernu izskatu. Galdu iespējams papildināt ar vēl vienu atvilktni, priekšmetam piešķirot papildus funkcionalitāti. Iedvesma gūta no skarbā Islandes vulkāna Krafla. Krāsa simbolizē sacietējušu lavu un vulkānu. Tas estētiski harmonē ar kaparu un ļauj sajust koka īpašo struktūru.

Tālāk

RD 355 Kaspars Endols

Tukšums

Vienkāršākais veids kā iegūt telpu. Spraud un ir!
Vai var vēl vienkāršāk? Bez stiprinājumiem, bez papildu elementiem- konstrukcija pati sevi spriego! Ērti uzstādīt un izjaukt. Dzīve ir vienkārša - nesarežģīsim to!
Materiāls: bērza saplāksnis.

Tālāk

RD 352 Mārtiņš Līnis

FLO slēdži & rozetes

Jaunā FLO polimērbetona slēdžu un rozešu sērija apvieno sevī mūsdienīgu materiālu un dizainu, kas iederēsies gan komerciālā, gan arī ikdienišķā dzīvojamā vidē.

FLO piedāvā efektīvu risinājumu arhitektiem, interjera dizaineriem, elektriķiem un māju īpašniekiem, kas meklē pieejamu, vizuāli iedarbīgu, viegli kopjamu, modernām un estētiskām prasībām atbilstošu produktu.

FLO slēdži un rozetes palīdzēs iegūt pabeigtības sajūtu jebkurā projektā.

BETONS kļūst par vispārēju radošuma avotu.

Tālāk

RD 322 Aija Priede- Sietiņa & Daneks Sietiņš

SO:LO

KUKUU jaunais produkts SO:LO ir transformējama mēbele, kas var kalpot tā lietotājam neierobežotu laiku.
Sākotnējā funkcija – bērna pārtinamais galdiņš. Bērnam paaugoties, vecāki var pārveidot mēbeli par bērnu galdiņu ar solu, kas, bērnam uzsākot skolas gaitas, viegli transformējams par rakstāmgaldu. Radot koncentŗējāmies uz katru detaļu, lai lietiotājam mēbele būtu vieli saliekama un transformējama. Pateicoties mēbeles estētiskajam dizainam un rūpīgi atlasītiem materiāliem, lietotājs varēs to izmantot neierobežotu dzīves laiku.


Tālāk

RD 319 ERLANDS

ASTE.

Vienkāršs un askētisks dubļusargs, kas pasargā braucēja muguru sliktos laikapstākļos, nebojājot velo izskatu. Ātri fiksējas bez instrumentiem vai papildus detaļām. Sver tikai 40 gramus. Viegli sarullējams 10x6cm rullītī, ko piestiprināt pie velo vai atslēgām un būtu vienmēr ērti paņemt līdzi. Sastāv no vienas detaļas, ko atloka un uzliek, kad nepieciešams -lai neapgrūtinātu velo ar liekām detaļām.Ir vieglāks, neizmanto nevienu stiprinājumu. Savienojams ar slēptu apgaismojumu, kas braucēju padara labi redzamu. Izcirsts no dažādu krāsu pārstrādājama, izturīga polipropilēna biezumā zem 1mm!

Tālāk

RD 309 MĀJO

Lampa LIGHT

Minimāla formā, konstrukcijā un ražošanā. Vizuāli viegla, bet stabila. Lietotie materiāli raupjais lietais čuguns un glancētais kapars, kontrastējot rada saspēli. Kā arī čuguna smagums nodrošina lampas nesasvēršanos, lai tā būtu ērta lietošanā.
Materiāls: čuguns, kapars, LED

Tālāk

RD 301 Laura Kazberaviča

"Spēļu trauki"

Pieaugot cilvēki sadala lietas svarīgajās un vienaldzīgajās, nopietnajās un vieglprātīgajās gan darbā, gan izklaidē. Mēs vēlējāmies nedaudz atgriezties bērnībā - kad viss bija svarīgs un viss bija spēle.” PlayPlate” ir gan ‘nopietns’ šķīvis, gan radošs spēles laukums (arī spēlei „desās”) - gan produktiem, gan cilvēkiem.
Materiāls: bērza saplāksnis, apstrādāts, lai izceltu koka īpašības un struktūru, tādā veidā piešķirot mūsdienīgu senatnīgumu.

Tālāk

RD 294 Sigita Muratova

Masīvkoka ietvaru kolekcija "TējaiKoks"

Ir cilvēki, kam patīk dzert tēju no glāzēm, un šis produkts ir domāts tieši viņiem. Pārnēsāšanas laikā pasargā rokas no karstuma un saglabā tēju ilgāk siltu, vai gluži pretēji - saldējuma kokteili aukstu. Raupjā un smalkā savienojums. Var kombinēt ar dažāda materiāla un stila glāzēm; ir izstrādāts modelis arī krūzei. Vislabāk - izgatavot pēc pasūtījuma mīļākajai krūzei.
6 ietvaru kolekcija izgatavota no oša un sarkankoka, gaišās lineļļas pernicas apdare, kas saglabā koksnes dabīgo krāsu, izceļ tekstūru.

Tālāk

RD 286 Elīna Binde-Dzelzīte, Kārlis Dzelzītis

Koka puzle "Alfrēds Stiprinieks un viņa brāļi..."

Vienkārši labi koka draugi mazām un lielām darbīgām rociņām! Šī lieliskā rotaļlieta patiks Jūsu bērniem un ar to labprāt spēlēsies arī pieaugušie. Attīstošā rotaļlieta izgatavota no 15 mm saplākšņa. Apstrādē izmantota dabīgā lineļļa. Katra Alfrēda kāja ir tādā pašā izmērā kā kakla izliekums, līdz ar to ir iespējams tos salikt kopā neskaitāmos veidos. Puzle palīdz bērniem attīstīt kustību koordināciju un sīko motoriku, kā arī trenē uzmanību, pacietību un precizitāti. Piemēroti bērniem no 3 gadu vecuma. Puzle pieejama komplektos - 21 un 45 gb.

Tālāk

RD 283 Elīna Vojevoda

BAUDI DESIGN BEDS

BAUDI kolekcijā radīti 11 gultu dizaini, kas papildināti ar gultasveļu, kopā veidojot neatkārtojamas kompozīcijas. Gultu unikalitāte slēpjas galvgalos, kas ir mīksti, pie sienas stiprināmi paneļi, kas ļauj veidot neskaitāmas formu variācijas, kalpo kā ērts muguras balsts un skaņu slāpējošs elements. Katra gulta veidota atšķirīgā tehnikā – no adījumiem, apgleznotiem audumiem līdz sarežģītiem matemātiskiem aprēķiniem, veidojot salikumus no dažādmalu seštūriem. Pieejamas plašs krāsu un augstas kvalitātes apdares materiālu klāsts. BAUDI rada estētisku baudījumu guļamistabā. BAUDI!

Tālāk

RD 282 Miks Pētersons

SiGN

Trauslas ēnas izgaist kā zīmes pludmales smiltīs. Mēbeļu kolekcija SiGN veidota ar iluzoru vieglumu un praktisku stabilitāti. Izvēlētie materiāli, bērza saplāksnis un locīts metāls, nodrošina ilgstošu produkta lietošanu. Konstrukcija ļauj kraut sēdmēbeles vienu uz otru, kā arī variēt ar dažādām krāsu kombinācijām. Kolekciju veido taburete, lampu galds un sols. Pielietojums gan privātā, gan sabiedriskā interjerā.

Tālāk

RD 281 Elīna Binde-Dzelzīte, Kārlis Dzelzītis

Šūpuļzirdziņš "Rockingvespa"

Saviem bērniem mēs taču gribam dot visu to labāko – vai mums tas izdodas – nu ticēsim, ka jā – šādu uzdevumu arī mēs risinājām izstrādājot Rockingespa, jo par idejas pamatu uzvēlējāmies Itālijas simbolu – Vespu, protams, to mērogojot, lai bērni justos komfortabli. Izgatavota no bērza saplākšņa, vaskota un pulēta.
http://smuklietas.lv/index.php?route=blog/article&article_id=15

Tālāk

RD 275 Oskars Lubiņš, Andris Lubiņš, Dana Prince

Pārvietojama ugunskura vieta Etno

Latviešu rakstu zīmes nav tikai estētisks rotājums, tajās ir iekodēta enerģētika, kas līdzsvaro un ietekmē mūsu dzīvi. Mēs vēlamies saglabāt un turpināt šo senču mantojumu iekļaujot to mūsdienīgos produktos. Ugunskura vieta paredzēta dārza mauriņam vai pasākumu dekorēšanai. Uguns rotaļas seno zīmju rakstos piešķir īpašu noskaņu. Uz turētājrāmja var pagatavot maltīti. Ugunskurs aprīkots ar malkas dedzināšanas resti un siltuma starojuma aizsardzības plāksni, lai neizdegtu zāliens vai cits pamats. Aprīkojams ar zemē ieskrūvējamu enkurskrūvi. Izgatavots no tērauda, pārklāts ar struktūrpolimērkrāsu

Tālāk

RD 268 Inese Lapiņa (Leite) Jānis Leja

DUSIS RafaelRadot dzīves komfortam atbilstošu telpu, būtiska loma ir ergonomikai. Domājot par daudzfunkcionālās dizaina mēbeles Dusis attīstību, nākamais būtiskais solis ir funkcionalitātes palielināšana, kas ļautu paplašināt tā izmantošanas iespējas.

Tālāk

RD 255 Ludmila Ekalne

Svečturu kolekcija "PRUT"

Dizaina mērķis ir radīt alternatīvu variantu svečturim ar atturīgu dizainu, izmantojot ģeometrisko formu un materiālu īpašības. Objekta primārā funkcija ir svečturis jeb interjera dekors.
Konceptuālā ideja ir radīt produkta grafiskumu telpiskajā objektā. Degšanas laikā svečturis rada interesantu gaismas un ēnu spēli.
Salīdzinājumā ar citiem produktiem, šis dizaina objekts lauž stereotipus par svečturiem.
Produkta izpildījuma materiāls ir kalibrēts metāla stienis, tā veidošanā pielietota locīšana, metināšana un krāsošana.

Tālāk

RD 217 MĀJO

Stāvlampa DIVI

Lampa '' DIVI'' paredzēta lasīšanai kā arī grāmatas, dzēriena un citu priekšmetu novietošanai sev blakus. Lampai ir divi gaismas avoti, kas ļauj variēt ar gaismas intensitāti telpā - augšējais, kuru var lietot lasīšanas laikā un apakšējais, kurš būs ērts lietošanai naktī vai agrās rīta stundās, kad nepieciešams mazāks apgaismojums.
Lampa izgatavota no metāla, krāsota ar pulverkrāsu un apgaismojumam lietotas LED spuldzes.

Tālāk

RD 210 Rūdolfs Matīss Trops

Latvju rakstu stikla šķīvji

Stikla šķīvji ar latvju rakstiem — ekskluzīvs elements uzkodu galdam viesībās. Tas izceļ namsaimnieka prestižu un latviešu kultūras izpratni un cieņu. Šķīvis lietojams arī kā dekoratīvs elements vai sveces paliktnis.
Šķīvim lietotie raksti ir fragments no Lielvārdes jostas. Te kā galvenais elements izcelta Saules zīme (un tās variācijas).
Šķīvis apvieno seno aizlaiku viedos rakstus ar mūžam noturīgu, skaidru, dzidru, bet plīstošu materiālu un mūsdienīgu pieeju.
Liela daļa ražošanas procesa ir roku darbs, kādēļ katrs šķīvis ir savā ziņā unikāls.

Tālāk

RD 202 Raimonds Cirulis

KRAGIS kresls

TANGO ir minimālisma piemērs , no autora radītās plašākas minmālisma krēslu serijas.

Savienojumā ar ērtu lietošanu un minumumu HIGH-TECH materiālu izlietojumu krēsla ražošanā, TANGO ir unikālā dizaina rūpnieciski ražota izstrādājuma piemērs.

TANGO pakļauj telpu kurā tas atrodas, jo ir vizuāli aktīvākais prieksmets telpā .

Gan svara gan grēdošanas iespēju dēļ, TANGO transportēšanas izmaksas ir minimālas.

Izgatavots no oglekļa šķiedras, tā svars nepārsniedz 900gramus.

Neskatoties uz TANGO minimālismu, tas ir ērts sēdēšanai.


Tālāk

RD 195 Toms Babčuks

UMU

«UMU» ir figūru komplekts, kas palīdz veicināt tēlaino domāšanu, emocionalitāti un intelektuālas domas attīstīšanu gan bērniem, gan pieaugušajiem.Rotaļlietu pamatideja ir veicināt vizuāli asociatīvu stāstīšanu — ar iztēles palīdzību figūru nosacītajām formām piešķirt kādus konkrētus tēlus un ar tiem izspēlēt dažādas situācijas un notikumus, lai veicinātu bērnu un pieaugušo tēlaino domāšanu. Šāda veida garīgā attīstība veicina prasmi katru jautājumu vai problēmu risināt dažādos veidos, kā arī vieglāk pieņemt lēmumus nestandarta situācijās.

Tālāk

RD 178 Ivars Lācis

galds "FX 9"

Ozola pusdienu galds. Virsma izgatavota no speciāli atlasīta ozola un ir apstrādāta ar cietā vaska eļļu. Galda kājas ir ar smiļšu akmens apdari, kas piešķir īpašu dabiskuma efektu.

Tālāk

RD 170 Aldis Blicsons, Imants Bisenieks, Jānis Jirgens, Krišjānis Jermaks, Raimonds Tāle, Ričards Litavnieks

Brum Brum balansa velosipēds bērniem

Brum Brum līdzsvara divriteņa rāmim ir oriģināls dizains, kas pilda ļoti svarīgu funkciju – tas teicami amortizē braukšanu un iznes mazo braucēju cauri bedrēm. Alumīnija diski ar bezkameru riepām ir bez spieķiem, lai mazajam braucējam neniez nagi tur iebāzt pirkstus. Brum Brum ir taisīts no koka un to kopā satur tikai 1 nerūsējoša tērauda skrūve un tam ir 4 skrūvītes augstuma regulēšanas uzlikām.

Tālāk

RD 168 Reinis Saliņš

Doe mēbeļu sērija

Mēbeļu dizains mērķtiecīgi veidots viegls un caurskatāms. Ieturot formās estētisku līdzsvaru, tiek panākts koptēls, kas vienlaikus rada telpas piesātinājumu.
Dizaina iedvesma aizgūta no dabas, precīzāk stirnas, pārmantojot ģeometrisko kompozīciju, stabilitāti un mirkļa stingumu.
Precīzi veidotie mēbeļu savienojumi radīti, lai ieturētu plūstamību un izvairītos no asiem stūriem. Šāds formas koptēla viengabalainums panākams vienīgi ar rūpīgu roku darbu.

Tālāk